AVATAR na BluRay od 22 kwietnia!

Czy kupisz film Avatar?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

P_M_

New member
Film jest niezly, ale przereklamowany. Kolorowa, oczojebna bajka, ktora mozna raz obejrzec bez wiekszeo znudzenia.
Kluczem do sukcesu jest 3D i ogolna mizeria w branzy. Szczegolnie brak pomyslow na film.
Nie jest to ta sama klasa kina, co Blade Runner, Matrix, czy stara trylogia GW. Te w 3D zrobilyby zdecydowanie wieksze wrazenie niz Avatar. Nie moge powiedziec, ze 3D w Avatarze mnie powalil. Dosc slabo bylo widac to 3D, a ja nie mam z tym problemow. Sam robie anaglify, wiec jakies rozeznanie mam.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Powiem więcej: dawno takiej chały w kinie nie widziałem. Moje rozczarowanie filmem było ogromne, zwłaszcza co do fabuły (prymitywna wręcz, za to mocno propagandowa). Bardzo lubię wszelkie nowinki i lubię oglądać filmy 3d w IMAXie, ale AVATAR nie zrobił także pod tym względem na mnie wrażenia o jakim pisano przed premierą (oglądałem w Multikinie). Właściwie to może jest dziwne, ale te wszystkie efekty komputerowe (nie mówię o 3d) to nawet mnie w jakiś sposób wymęczyły - chyba było ich za dużo i miałem poczucie sztuczności tych niby cudnych światów. Na pewno nie kupię tego filmu.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Bardzo duża fala krytyki na tym forum w stosunku do filmu Avatar. Mnie osobiście film się podobał i na pewno kupię niebieski krążek.
 

mroziek

New member
To chyba jedyne forum gdzie Avatar się nie podobał. Tylko tu można przeczytać że efekty są lipne i męczące. Te film to jedno z lepszych rzeczy które ost. spotkały nas w kinie, przełomowy film i technologią która trochę nawet wyprzedziła czasy. Jak czytam komentarze w stylu nie kupię tego filmu na Blu bo jest lipny to głowa zaczyna mnie boleć. Osobiście uważam że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego człowieka posiadającego kino domowe z blu-ray.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Na pewno film od strony technicznej zrobiony z niespotykaną pieczołowitością i wykorzystujący zapewne istniejącą technikę w sposób niemalże maksymalny. Jednak mówienie o przełomie uważam za nieuzasadnione. Ja niczego przełomowego nie zauważyłem. Może podaj jakiś przykład?
 

P_M_

New member
Na pewno film od strony technicznej zrobiony z niespotykaną pieczołowitością i wykorzystujący zapewne istniejącą technikę w sposób niemalże maksymalny. Jednak mówienie o przełomie uważam za nieuzasadnione. Ja niczego przełomowego nie zauważyłem. Może podaj jakiś przykład?
Zgadzam sie. Osobiscie mam juz dosc tego typu filmow. Prymitywna historyjka z rozbudowanymi efektami. Niedobrze mi sie robi od tego typu kina. Ze niektorym sie jeszcze nie znudzily efekty komputerowe po tych wszystkich "dzielach" made in Holywood?
Przy mizerii w kinomatografii ten film nadaje sie do jednorazowego zabicia nudy, ale nic po za tym.
 

sebul

New member
A mi sie podobal i to bardzo. Wiekszosc widzac 3D napalila sie ze bedzie wszystko wyskakiwac z ekranu jak w jakis bajeczkach , a tu zonk ! Ja wiedzialem, ze tak nie bedzie i bylem pod duzym wrazeniem w trakcie ogladania. Blu raya nie kupie, ale zapewne zdobete w inny sposob cala plytke, aby przetestowac TV.
 

basstec

New member
Mnie tam pozamiatał

Czasami po wypowiedziach, że nie widać 3D się zastanawiam czy jak Ci ludzie chodzą po dworze i drzewa nie wyskakują im na twarze a dźwięk samochodów nie ma takiego basu, że latają nogawki uważają, że świat jest mało realny i mało trójwymiarowy? Avatar to mistrzostwo świata, pierwsza scena jak Jake budzi się z tej kapsuły i widać jak długie jest pomieszczenie już powoduje nie do opanowania uśmiech na twarzy. Mnie film zabił i tyle, jeżeli ktoś jest taki zimny i "cyfrowy" jak jego telewizor i nie potrafi oddać się pięknej baśni to współczuję niestety, ja wszedłem w to cały. Króla lwa jak oglądaliście to też wam kreska nie pasowała? Połowa polski się spłakała a taka banalna bajka :)

Od strony technicznej (multikino sopot) było naprawdę super, 2 razy oglądałem. Technika moim zdaniem ma jedną wadę, okulary przyciemniają obraz ale ostrość i kolory petarda, wolę cyfrę jak taśmę. Dźwięk tez powalił, co jakiś czas w kinie jestem ale tylu decybeli nie wyciągneli jeszcze nigdy, wreszcie poczułem na co wydałem pieniądze.

Jak się dorobię bluraya to sobie pakupie ten film. Również uważam, że to pozycja obowiązkowa.

Pozdrawiam ludzi o otwartych sercach i umysłach.
 

dusi

New member
zgadzam sie to chyba pierwszy film jaki widzałem który jest "na prawde 3d". Bez lipy ale jak sie to ogląda ma sie wrażenie jakby człowiek spoglądał przez okno. To jest trójwymiar!!!!

jesli chodzi o fabułe to juz nie bede sie wypowiadał. Wysokich lotów wiadomo nie jest, ale to bajka wiec jesli ktos lubi baki, to ma już ulubioną
 

ziut

New member
Mnie film zabił i tyle, jeżeli ktoś jest taki zimny i "cyfrowy" jak jego telewizor i nie potrafi oddać się pięknej baśni to współczuję niestety, ja wszedłem w to cały.

Pozdrawiam ludzi o otwartych sercach i umysłach.

hollywood pozdrawia ludzi o otwartych portfelach i niewysublimowanych potrzebach
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Prosiłbym aby już w tym temacie się nie wypowiadać na temat fabuły filmu ani nic z nią związanego. Jednemu się film podoba drugiemu nie proste. Każdemu nie można sprostać :p

A co do kupowania to ja prawdopodobnie będę zamawiał film przez Allegro za około 90 zł z przesyłką. Czekać na zagraniczniaka mi się nie chcę, po za tym to film dla całej rodziny pewnie będę musiał oglądać z lektorem, ale cóż... :D
 

frantic6

New member
byłem dzisiaj w media i widziałem avatara na dvd 44,90zł ale BD jeszcze niebyło, jutro wyłożą, i widziałem info że przy zakupie avatara na BD plakat siędostaje :D chyba wszędzie cena będzie 99zł, napewno w media i w saturnie
 

borejek3

New member
A u mnie właśnie Avatar leży na stoliku na Blu-rayu oczywiście. Za chwilkę zacznę projekcję.
 
Ostatnia edycja:

mroziek

New member
U mnie w MM Zabrzu można było kupić 2 sztuki na osobę, DVD za 34,99zł a blu za 99zł. Godzinę temu było jeszcze dość sporo sztuk, oczywiście zakupiłem
icon_smile.gif


Na szybko to tak:
-obraz MIÓD !!
-dźwięk REWELACJA!!
-proste, ale przyjemne menu
-sama okładka też nie najgorsza

Podsumowując... jestem zadowolony
icon_lol.gif
 

tataniny

Member
Kupiłem wczoraj wieczorem w MM Bydgoszcz. Oprócz płyty dostałem plakat i koszulkę Avatarem. Dzieciaki zadowolone. :)
Dziś pooglądamy film.

Pozdrawiam - Jacek
 

AngeloHeaven

New member
Również kupiłem w MM za 99zł (BluRay).
Jak poprzednik napisał, obraz i dźwięk rewelacja. Patrząc na prędkość MB/s ma więcej niż Transformers 2 :)
 

bednar75

New member
Również dołączam się do poprzednika, obraz oraz dźwięk REWELACJA i to na leciwym Samsungu PS50A451 :grin:. Dla tych co film się podobał pozycja obowiązkowa.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry