Auro-3D.

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Kolega @firestorm7 jest moim guru i mentorem :)
W sumie , to powinienem obciążyć Go moimi wydatkami :) Bo miało być tanio , a wyszło jak zwykle ponad budżet :)
To żart , Tomaszu

Sam , za pomocą Tomasza , który zbudował soliter , mogę obsługiwać dwa formaty audio ( Atmos i Auro 3D )
Dzięki podwójnemu bankowi pamięci w Denon 6700 , przełączenie z Atmos na Auto , to raptem 3/4 ruchy na pilotach :)
Ja wykorzystuje w sumie 19 takich samych satelit Tannoy HTS 101 xp
Atmos 7.2.6 i Auro 13.2 . 7 głośników jest wspólne dla obu formatów.

Jestem teraz w Krynicy , chciałem się do Ciebie wprosić na demo w drodze powrotnej , ale chyba się nie wyrobie.

Może pokażesz kilka fotek , jak to u Ciebie wygląda:)

Miłego dnia
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ja zainstalowałem apke Artist Connections na telefonie i Google Chromecast TV 4K .
Czy jest możliwość sterowania telefonem apki na Google ?
 

Pete81

New member
Przepraszam za brak odpowiedzi ale praca, rodzina, okres urlopowy itp :) . Mam niewielkie mieszkanie więc kino umieściłem w pokoju dziennym z aneksem kuchennym, żona zaakceptowała ;). Zdjęcia robiłem szerokokątnym obiektywem, więc są trochę nienaturalne.
IMG_9550.jpg

IMG_9551.jpg

IMG_9552.jpg
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie , warunki lokalowe nie najlepsze . Ale najważniejsze , mieć czas i przyjemność z swojej pasji do muzyki .
Fronty bardzo przytulone do ściany :(
Nie myślałeś o satelitach ?
Duże paczki i tak odcinasz na 80hz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci, że patrząc na ten tv niemal pod sufitem, to od samego patrzenia mi się w głowie kręci ; )
Nie lepiej było posadzić ten tv na wysokości oczu? Ten central też za wysoko.
Generalnie, to pozdrów żonę, bardzo wyrozumiała : )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na dobrą sprawę, jak jesteś miłośnikiem KD, to co masz w tych wiszących komodach?
Z tego co widzę, to nic tam ciekawego nie ma, ot wiszą i tyle. Niepotrzebnie zagracają to pomieszczenie, a użytkowo nic nie wnoszą.
Pozbądż się tego, masz małe pomieszczenie i pokój optycznie od razu się powiększy. Tą główną komodę stojącą to samo.
Zamień na niską, podłóżną, postaw na niej centrala i nad nim tv. Fronty wymień na monitory.
Będzie niebo a ziemia.
 

Pete81

New member
Wcześniej był salon ale mam dwójkę małych rozrabiaków i musiałem go przedzielić żeby ich pomieścić :). Niestety szerokość pomieszczenia to nie całe 3 metry, a to nie sprzyja propagacji basu. Teraz faktycznie zastosowałbym satelity na fronty a pod nimi postawił dwa subwoofery i łatwiej byłby mi załatać wszelkie NULE. Głośniki im bliżej stoją ściany tym mam mniejsze anulacje fal i więcej basu, który mogę kontrolować za pomocą Audyssey czy REW. Nie kończąca się zabawa ;). Aktualnie wygląda to tak:
1687889850039.png
 

Pete81

New member
Tak jak mówiłem szerokokątny obiektyw trochę wypatrzył obraz. Wszystko jest tak naprawdę przemyślane. Komoda jest wyższa i odpowiednio szeroka abym mógł w niej schować sprzęt i chronić go przed dziećmi :). Rozmieszczenie głośników jest najbardziej optymalne. Głośnik centralny jest na wysokości moich uszu gdy siedzę na kanapie. Głośniki główne są rozmieszczone w trójkącie równobocznym, dialogi przy słuchaniu w stereo są propagowane na środku, nie rozdwajają się, scena jest spójna. Górna warstwa głośników jest pod kątem 30 st. VoG centralnie nad głową. Surroundy rozmieściłem na tyle ile pozwolił pokój. Odpowiedź impulsową skorygowałem we wszystkich głośnikach za pomocą REW (AUDY nie jest w tym dokładne) tak, że dźwięk dociera do mnie ze wszystkich głośników w jednakowym czasie. Jak do tej pory, jestem bardzo zadowolony z efektu, ale wiadomo zawsze jest miejsce na poprawki :) . Co do TV 65" to był wcześniej dwa razy dalej, miałem zmienić na mniejszy ale się przyzwyczaiłem i paradoksalnie jest to prawidłowa odległość dla rozdzielczości 4K 🙃.
 

Pete81

New member
Jak by ktoś chciał poprawić brzmienie swojego systemu to ruszyła letnia promocja na Audyssey MultEQ-X:

1688116031898.png


Mamy też nowe wydanie w AURO 3D. Film "Przerwany lot" jedna z lepszych produkcji.
1688117624229.png
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ciekaw jestem czy samemu można popracować nad jakimś filmem aby go remasterować do Auro3D?
Jak najbardziej. Poprzez odpowiednie narzędzia. https://www.auro-3d.com/support/
Swego czasu czytałem na jednym z for w US o gościu, który zmasterował jakąś amerykańską klasykę do Auro-3D. Tak więc, da się. :smile:
Przy okazji. Odsyłam do https://www.facebook.com/groups/1452786351680945/ Tam na bieżąco podaje się wydawnictwa filmowe i muzyczne w Auro-3D.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj skorzystałem z okazji , cierpliwości wspaniałego mentora Auro 3D , kolegi @firestorm7 i usłyszałem jego set .
Mimo skromnych warunków , wszystko pięknie dopieszczone.
Wspaniała rodzina i pasja . Brawo TY !

Chyba muszę wymienić moje ,,mydelniczki" :)

Zapraszam Tomaszu z rodziną na Podlasie :)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Firestorm- Tomasz to pasjonat jakich mało. Chyba tylko on tak pieści te swoje Auro3D i doprowadza je do ... doskonałości :)
Też chciałbym posłuchać takiego układu.
Czy ktoś kiedyś w jakimś salonie w naszym kraju zainwestuje w porządną salkę odsłuchową a Atmosem i Auro3D ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Macieju, czyli rewizyta nieunikniona? :smile:
A co do dopieszczania, to jak sam widziałeś, jeszcze trochę. Chociaż, brzmi to jak należy.

Kolego @donsalieri, a gdzie "urzędujesz"? Daleko do Łodzi?
Czy ktoś kiedyś w jakimś salonie w naszym kraju zainwestuje w porządną salkę odsłuchową a Atmosem i Auro3D ?
Nie liczyłbym na to. Brak entuzjazmu i zaangażowania. Liczy się tylko szmal, za jak największą sprzedaż.
 
Do góry