Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
WiFi Streaming Auro-3D

Bez tytułu.jpg

 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To jakie produkty Tomku polecasz ? :)
Co mam napisać do Św . Mikołaja ? :)

Przede wszystkim Zdrowych i spokojnych Świąt dla Wszystkich miłośników Audio i ich najbliższych
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dzięki uprzejmości Kolegi @mac-ony, przybyła kolejna muzyczna pozycja w Auro, o czym nie zawsze piszę, gdyż większość z nich jest dość specyficzna i nie każdemu przypadną one do gustu. Lecz tym razem, jest ku temu nie lada gratka.
Kiedyś, słuchaliśmy grupy Lichtmond. A dziś? Może będzie to...
Właśnie ukazał się tytuł sygnowany przez GrobiTV. Interesujące wydawnictwo, które jak myślę, przypadnie do gustu zdecydowanie większej ilości słuchaczy - Pure Audio SONIC LEAKS von Silent Work in Dolby Atmos und Auro-3D.

IMG.jpg

Do tej pory, płyty Audio BD w Auro były nagrywane jako 8.0, lub 9.0 i rzadko z kanałem LFE. Tym razem, mamy 11.1 w muzyce. Wreszcie prawdziwa uczta dla uszu. Ale... Nie sposób nie zwrócić uwagi na drugi format na tej płycie - Dolby Atmos. Panowie Atmosowcy, być może nie spotkaliście się z taką liczbą kanałów na żadnym filmie BD, bynajmniej ja takich nie znam, które dysponowałyby taką ilością kanałów. A mamy tu do czynienia z formatem 15.1! Tak, tak - 9.1.6. I to w muzyce! Niesamowite. Dołączam kilka krótkich demówek z tejże płyty, na zachętę. :)
Przy okazji. Zwróćcie uwagę na układ mikrofonów wokalistki. Nie przypomina on Wam czegoś?



 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No proszę. Atmos nie chciał do Auro, to Auro wprosiło się na głośniki Atmosa. :)
Pozostaje to jeszcze sprawdzić, czy faktycznie tak jest. A jeśli, to jak to działa.
Jedna z funkcji najnowszej aktualizacji firmware'u.
" Nowa funkcja: „Góra przednia/góra tylna/góra środkowa” może być używana dla głośników odtwarzających Auro3D. Dlatego możesz cieszyć się Auro3D nawet przy standardowej konfiguracji górnego głośnika Dolby ATMOS. (AVCX3800H, AVCX4800H, AVCA1H, AVCX6700H, AVCX8500H(A), AVCA110) ".
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak więc, wszystko się zgadza.

IMG_20230326_121524.jpg

Jest tak, jak myślałem. Sygnał kanału VOG z Auro, zostanie odtworzony na obu Głośnikach Środkowych (TM) Atmosa. Głośnik Auro CH nie bierze w tym udziału.
Ale to nie wszystko. Mamy dodatkowy bonus. Okazało się też, że już nie trzeba przypisywać Górnych Tylnych (RH) głośników, aby odtwarzały zarówno sygnał Auro jak i Atmos. Można przypisać te głośniki jako autorskie Górne Ścienne (SH) w Auro, na których od teraz, zagra również Atmos. Piękna sprawa. Oczywiście dotyczy konkretnych modelach urządzeń.
I znowu Auro górą. :lol:
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dla zainteresowanych, nie tyko Auro. Chciałem polecić uchwyty do kolumn głośnikowych marki Adam Hall, model SUWMB10B.
Jak na tak niewielką konstrukcję, ma ona dość spore możliwości regulacyjne. Dla mnie, idealnie sprawdziły się w przypadku instalacji kolumny pod Auro.

Uchwyt.jpg
Uchwyty dają mi możliwość obrotu kolumną w płaszczyźnie poziomej, w pełnym zakresie 360 stopni w osi pionowej kolumny, oraz kąt w zakresie 90 stopni w płaszczyźnie pionowej.
W przypadku montażu na ścianie, jest trochę inaczej. Jedyny „patent” z mojej strony, to biała przekładka z tworzywa pod sufitem, która ułatwia obracanie (ślizg) kolumną dookoła.
 

Pete81

New member
Cześć Wszystkim! 🙂
Też jestem szczęśliwym posiadaczem Auro-3D w konfiguracji 10.1. Polecam wszystkim appkę Artist Connection, można strimować muzykę w natywnym Auro. Ja używam jej na Nvidia SHIELD. Jeszcze nie wszytko w pełni działa np. Utwory w jakości 48kHz nie są odtwarzane poprawnie ale 96kHz podawane jest jako sygnał AURO/PCM.
 

Attachments

  • IMG_8599.png
    IMG_8599.png
    1,4 MB · Wyś: 27

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dzięki Kolego za info. Ja, tak na szybko, zainstalowałem Artist Connection na PCcie. Oczywiście w tym przypadku, należy użyć jednego z emulatorów Androida na Windowsa.

Emulator.jpg
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Pete81, na jakim ampli oparłeś swoje Auro? I czy Auro, to był wybór z góry założony, czy też wcześniej robiłeś jakieś porównania z Atmosem? ☺️
 

Pete81

New member
Wcześniej miałem układ 5.1 ale chciałem wymienić sprzęt i spróbować czegoś nowego, oddającego jeszcze bardziej atmosferę filmu. Skupiłem się na studiowaniu informacji o Atmosie i przypadkiem trafiłem na Auro. Koncepcja Wilfrieda Van Baelena bardzo mi się spodobała i poszedłem w tym kierunku. Zainwestowałem w Denona X4500 i głośniki Dali Zensor, VoG to seria KEF t101. Technicznie wiem na czym polega kodowanie Atmos i Auro i to są dwie porównywalne technologie, a która jest lepsza programowo to trudno powiedzieć. Jednak jak już przyjdzie do odsłuchów to Auro zawsze u mnie wygrywa. Dźwięk jest bardziej wciągający, np. to co w Atmosie idzie na centralny głośnik to w Auro jest ładnie wmiksowane w przednią scenę dźwiękową, czyli na fronty i HR/L. Dzięki temu nie lokalizujesz głośników. Ogólnie przestrzeń dźwięku 3d jest lepiej realizowana przez Auro, a o to w tym chodzi. W filmach i muzyce Auromatic świetnie sobie radzi. Jeżeli posiadacie Audyssey to polecam trochę go zhakować zgodnie z tym filmem. Niestety Audyssey posiada szereg błędów. Poprawa ich, diametralnie wpływa na dźwięk. W filmie jest wszystko wyjaśnione.
. Przepraszam jeżeli ta informacja nie powinna być w tym wątku ;)
 

Pete81

New member
W Krakowie. Cieszę się, że ten wątek powstał bo jest na nim ogrom wiedzy. Zwłaszcza w dyskusjach @firestorm7 i @lolo2 ;). Auro się odradza, powstają nowe produkcje takie jak Operation Fortune, czy Terrifer 2. Mam nadzieje, że będzie tego więcej, a produkcje będą z wyższej półki :)
 
Do góry