Auro-3D.

RAF1977

Banned
Haha. Firestorm.
Pewnie było by łatwiej.
Mnie w tym całym update martwi, że będę musiał się pozbyć mojej Yamahy a tak ja polubiłem. Czemu model rx-a3050 nie ma auro3d, nawet bym dał te 1400 funtów, żeby ją kupić. Mam nadzieję że mnie Marantz nie zawiedzie.
Ludzie bardzo przyzwyczajają się do marki.

Darek.
Aktualizuj, chętnie poczytam jak wrażenia.

No grono auro3d rośnie
Będzie nas 3 nowych.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No niestety. Jeśli Auro, to tylko Denon i Marantz. Ja też żałuję, że Pioneer nie ma Auro. Tym bardziej, że nadchodząca, nowa seria, ma 11 wzmacniaczy. ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Na niektórych wydaniach tak. Np. wspomniany Rammstein – „In America”. Nie sposób, abym sprawdził wszystko, co mam.

Kolego @RAF. Brałem się za te testy z VOG, ale tak mnie to przełączanie poirytowało, że dałem sobie z tym spokój. Nie ma to jak konkretna konfiguracja. Zresztą, teraz to bez znaczenia. Będąc posiadaczem własnego SR-a, sam Kolega sobie wszystko dokładnie sprawdzi.

Czyli, zwiększy się grono posiadaczy Auro. Z chęcią będę czytał to, co Szanowni Koledzy będziecie mieli do przekazania. Człowiek uczy się cały czas. ;)

W trakcie ostatnich poczynań konfiguracyjnych, naszła mnie taka refleksja. Mając wcześniej Denona AVR-4311, konfigurowanie współczesnych amplitunerów, to koszmar. A to za sprawą Atmosa i Auro. Szukanie odpowiednich opcji, funkcji konfiguracyjnych, niekiedy wertowanie instrukcji, gdzie znowu skaczemy ze strony na stronę za odnośnikami, to wszystko sprawia, że jak dla mnie, i z tego co widzę nie tylko, to porażka. Czyż nie prościej byłoby aby konfiguracja odbywała się za pomocą jednego kliknięcia? Np. w menu mamy opcję Auro 9.1, Auro 10.1, Atmos 7.1.4 itd. Wystarczyłoby kliknąć interesujący nas wariant i gotowe. Czy to naprawdę takie trudne i nie wykonalne? Ludzie w kosmos latają. Myślę, że byłoby to z pożytkiem dla wszystkich. ;)

Zdecydowanie było by lepiej, biorąc pod uwagę zwykłego Kowalskiego który np. Chce mieć auro/atmos u siebie bo kumpel ma to po przywiezieniu całego zakupionego sprzętu do domu może się lekko załamać chcąc to wszystko podłączyć i skonfigurować. My co troszkę się na tym znamy mamy niekiedy zagwoztke co i jak skonfigurować a co dopiero prosty i niezorientowany w temacie kowalski...:|
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dobra raz się żyje, dzisiaj aktualizuję, dam znać jak to będzie chodzić z końcówką mocy Marantz

Darek aktualizuj bo przy Twojej konfiguracji głośników masz już wSzystko prawie zrobione pod Auro. ;-) Tak jak Ci pisałem na tamtym forum przestawiasz tylne pod te srodkowe i masz cala instalacje gotową. Bez dużego remontu, prucia ścian itd.
 

darekrocznik

New member
I tak zrobię- wieczorem aktualizacja a we wtorek lekki remoncik z przestawieniem tyłów i malowaniem sufitu pod projektor, Raff miałem kilka amplitunerów - Yamaha, Onkyo no i drugi Marantz i powiem Marantz mnie znowu nie zawiódł - super sprzętz
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No to się porobiło. Teraz to się będzie działo w temacie. No i fajnie. :)
Ja, ze swej strony, zaproponuję jeszcze jedną pozycję, która powinna być obowiązkowa dla Aurowiczów.
AURO-3D 2014 Demonstration Disc Naprawdę, warto to mieć.
Co do samego Auro, to zapewniam, nie będzie rozczarowania.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zerknąłem na sąsiednie forum i napiszę tak. Panowie, nie nastawiajcie się tak na filmy, których i tak za dużo nie ma. U nas znam i mam „Pixele”. Nie wiem, czy jest coś jeszcze. Film nie zrobi na Was takiego wrażenia. Prawdziwe Auro, to przede wszystkim muzyka. Bo po to je stworzono. Posiadacze „Lichtmonda” sami się o tym przekonają. :)
 

darekrocznik

New member
No jestem po update swojego Marantza do Auro, moim zdaniem mimo, że to tanie nie było - 670zł to warto było. Potestowałem chwilę ze względu na późną porę bez kalibracji i jeszcze z tylnym nie na swoim miejscu i na zwykłym dźwięku z Canal + i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Moim zdaniem Auro lepiej brzmi niż zwykłe DD czy DTS X a co to będzie po kalibracji z przewieszonym głośnikiem i na porządnej ścieżce dźwiękowej
 

darekrocznik

New member
Ja polecam, dzisiaj przewieszę tylny pod sufitowy, zrobię kalibrację i dam znać jak to chodzi. Do głosu Boga potrzebna jest końcówka mono ale kabel normalny głośnikowy dwu żyłowy?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie. Pojedynczy cinch z wyjścia Pre-Out, drugiego woofera na końcówkę. Oczywiście trzeba jeszcze przestawić w menu amplitunera.
 

darekrocznik

New member
Chodzi mi o głośnik, który będzie w suficie, apetyt rośnie w miarę jedzenia, może pokombinuję i wpuszczę kabel głośnikowy w sufit - ma ktoś wprawę jak to zrobić najmniejszym kosztem inez zbytniej demolki sufitu ? Sufit jest podwieszany
 
Ostatnia edycja:
Do góry