Asus O!Play MINI

tomadams

New member
Pomocy

Witam,potrzebuje pomocy,posiadam Asus O!play mini z firmware 1.06 i chciałbym wgrać nowszy soft ale nie mogę!!!odtwarzacz nie widzi nowego softu.robiłem pena w różnych formatach(FAT 32/NTFS),parę wersji soft i nic!soft orginalny ze strony asusa.może powinny być po kolei,tzn.od 1.07,1.08 i tak dalej ale na stronce najstarszy jest 1.10.nie mam już pomysłów,może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał!?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Gdzieś popełniasz błąd.
Pena formatuj jako fat 32 lub domyślne.
Ściągasz Mini_FW_115.zip i z tego archiwum przegrywasz
na pena tylko plik install.img.
Robisz aktualizacje i wszystko powiano być Ok
Tu masz wszystkie wersje firmware
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/asus/Digital_Media_Player/Mini/firmware/
Jakby dalej Player nie widział nowego firmware to spróbuj
dodatkowo na pena wgrac np. parę mp3
i spróbować wtedy zrobić aktualizacje.
 

tomadams

New member
robię dokładnie tak jak opisałeś-pen po formacie FAT32,wrzucam install.img.wrzucam do asusa,włączam,czekam na załadowanie,przechodzę do aktualizacji usb,robię ok i ..nic.NIE ZNALEZIONO AKTUALIZACJI.Dodam że mam trzy peny i na każdym jest tak samo:/sam już nie wiem co o tym myśleć,spróbuje jeszcze z mp3,może się ruszy.dzięki za odpowiedz i pomoc.
 

tomadams

New member
właśnie zrobiłem próbę z softem 1.0.7 i nic,dołożyłem parę mp3,je mini widzi ale aktualizacji ciągle nie widzi.Co do diaska jest grane!?Zrobiłem już ustawienia fabryczne,nie pomogło.
 

tomadams

New member
Nie pomyślałem o tym resecie.POMOGŁO:)Zresetował się i poprosił o podłączenie urządzenia z softem,zapodałem mu i wgrał się 1.0.7 he he.teraz ciekawostka-po tej aktualizacji Asus widzi inne firmware tak jak powinien-w menu,aktualizacja USB,wykrywa je.Wielkie dzięki za pomoc i radę,nie dał bym sobie rady sam.DZIĘKUJE..
 

tomadams

New member
Mam jeszcze jedno pytanie,czy najnowszy soft ma w sobie starsze wersje czy trzeba instalować je po kolei od najstarszej do najnowszej?
 

mrosi

Member
ASUS O!Play Mini i Logitech Harmony One

Witam,
Od pewnego czasu (w zasadzie nawet od początku) mam problem z tytułowym połączeniem Logitecha i Asusa. Wszystko niby gra - pilot działa, steruje urządzeniem. Jest jedno "ale". Przy wybraniu "Oglądanie filmów" (tak mam nazwane działanie z wykorzystaniem Asusa, TV i wzmacniacza), Asus nie włącza się w 90% przypadków. Musiałem dodatkowo wyrzucić przycisk na pilocie "Zasilanie Asus" i po wybraniu rzeczonego działania, włączać Asusa "na piechotę". Potem już wszystko działa jak powinno (nawet z wyłączaniem działania/sprzętu).
Dodam, że kombinowałem już z ustawieniami czasów opóźnień, powtarzania komend "zasilanie", etc - bez rezultatu.
Miał ktoś podobny problem może? Jakieś rozwiązania? Byłbym wdzięczny, bo coś czuję, że albo Asus albo Harmony wyląduje w śmieciach...
 

rrr4

New member
Kupiłem to cudo. Jestem mile zaskoczony , odtwarzacz to już stary model , ale naprawdę daje rade , narazie czyta wszystko co mu dałem , jak ktoś nie potrzebuje dostępu do internetu to Polecam .
Kupiony parę dni temu w Auchan za 141 zł .
 

romek88

New member
Czy ten odtwarzacz jest dobrym zakupem na dziś? Jeśli zależy nam jedynie na wszystkich mkv i ustawieniach napisów? Czy trafiło się komuś, żeby nie czytał jakiegoś mkv?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Czy ten odtwarzacz jest dobrym zakupem na dziś? Jeśli zależy nam jedynie na wszystkich mkv i ustawieniach napisów? Czy trafiło się komuś, żeby nie czytał jakiegoś mkv?

Tak dobry do filmów, mkv czyta dobrze.
Ale obecnie tańszy jest Philips HMP3000, PHILIPS HMP3000/12
a elektronika ta sama.
Tu masz wątek na forum o nim
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/67534-philips-hmp3000.html

Jakbyś wybrała Asusa mini to wgraj firmware 1.15
Firmware 1.16 jest niedorobione wiec nie polecam.
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Tak dobry do filmów, mkv czyta dobrze.
Ale obecnie tańszy jest Philips HMP3000, PHILIPS HMP3000/12
a elektronika ta sama.
Tu masz wątek na forum o nim
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/67534-philips-hmp3000.html

Jakbyś wybrała Asusa mini to wgraj firmware 1.15
Firmware 1.16 jest niedorobione wiec nie polecam.

A przypomniało mi się, Philips chyba ma problem z zapamiętywaniem ustawień napisów
(możne już to poprawili)
Asus miał to samo ale firmware 1.15 naprawiło ten błąd.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ten odtwarzacz jest dobrym zakupem na dziś? Jeśli zależy nam jedynie na wszystkich mkv i ustawieniach napisów?

To jest wyposażone w układ RTD 1055. To chip poprzedniej generacji Realteka, w porównaniu z RTD 1073DD+ okrojony o opcje komunikacji LAN, WiFi i złącza SATA, teoretycznie szybszy (500MHz, a 1073 to 400MHz), z mniejszą ilością pamięci flash RAM (1055 ma 16MB, a 1073 512MB) - pamięci DDR RAM jest tyle samo - 128MB).

Teoretycznie wszystkie kontenery MKV do 6 ref. frames powinny na tym pójść, ale...

Jeżeli coś kupować teraz to raczej odradzałbym przestarzałą technologię. Zdecydowanie lepiej poszukać czegoś odpowiedniego na 1186. Jeżeli miałby to być akurat Asus O!Play Mini to sugeruję model Plus ASUS - Multimedia- ASUS O!Play Mini Plus
 

alexinhio10

New member
Asus O!Play Mini problem z odtwarzaniem.

Witam. Jestem świeżym posiadaczem tego playera. Odtworzyłem dwa filmy w formacie mkv i już mam problem. Mianowicie przy pierwszym filmie nie odtwarzał napisów ani w formacie srt, sub czy txt, a w drugim (film 3d podzielony na dwa obrazy boczne) bez włączania w tv 3d napisy były na środku, a po włączeniu 3d stały się rozmazane i porozrzucane po bokach. Bardzo bym prosił kogoś o pomoc, gdyż jestem zielony w tym temacie. Z góry dzięki, pozdro !
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam. Jestem świeżym posiadaczem tego playera. Odtworzyłem dwa filmy w formacie mkv i już mam problem. Mianowicie przy pierwszym filmie nie odtwarzał napisów ani w formacie srt, sub czy txt, a w drugim (film 3d podzielony na dwa obrazy boczne) bez włączania w tv 3d napisy były na środku, a po włączeniu 3d stały się rozmazane i porozrzucane po bokach. Bardzo bym prosił kogoś o pomoc, gdyż jestem zielony w tym temacie. Z góry dzięki, pozdro !

Napisy w formacie SRT działają na 100%
Nazwa napisów musi byc taka sama jak filmu
Czym przerabiasz napisy na SRT ?
Zaktualizowałeś firmware do 1.15 ?

Co do filmów 3D SBS to zaraz wyśle ci sposób do przesterowania w prywatnej wiadomości.
 
Ostatnia edycja:

alexinhio10

New member
Możliwe że nazwa pliku z napisami nie była dokładnie taka jak filmu, sprawdze to jak będe w domu. Bardzo bym prosił na priva sposób w jaki sobie radzić z tym 3d. Pozdro.
 
Do góry