Aster HDTV

DJ_Adi

New member
Spinetta napisał:
... a mi całkiem zdechł pilot. Działa tylko wybieranie kanałów z klawiatury. Żadne inne przyciski nie działają. Zadzwoniłam do pomocy technicznej, powiedzieli że przesyłają nowe oprogramowanie. Poczekałam i okazało się że nic się nie zmieniło,ciągle to samo, więc dzwonię ponownie. Inny pan coś sprawdził i orzekł, że nie przesłano mi nowego oprogramowania tylko odświeżono stare (czyli kit mi wciśnięto). No i on teraz to nowe prześle. Przez pół godziny mam nie ruszać włączonego dekodera, a potem go na "sekundę" wyłączyć z prądu i powinno wszystko się naprawić. No więc czekam... A logo Astera mi lata po ekranie...

zresetuj do ustawien fabrycznych - czyli na dekoderze naciskasz jednoczesnie Menu + OK jak zalapie to wybierasz reset ustawien i postepujesz wg instrukcji na ekranie.

Zresztą metoda ta była opisana wcześniej na forum i naprawdę pomaga.
 
Ostatnia edycja:

wd1

New member
Przypominacz w KAONie

Czy u kogoś przypominacz działa poprawnie, czy tylko u mnie wygląda to w ten sposób:
- jak ustawię przypominacza i wyłączę dekoder to nic się nie dzieje (nie działa)
- jak ustawię przypominaczai zostawię dekoder włączony to na trzy minuty przed audycją pojawia się menu przypominacza (zatwierdź lub usuń przypomnienie). To bardzo przydatne, zwłaszcza gdy chcę nagrać program nadawany w nocy:). Jeśli nie potwierdzę przypomnenia, to nie przełącza na zaprogramowany kanał.
Dodam, że nie pomaga reset prądowy, aktualizacja softu (chyba, że robią mnie w konia), MENU+OK ani ... wizyta technika, który twierdzi, że "nie bawił się przypominaczem" i nie wie, jak się go obsługuje.
Na infolinię trudno się dodzwonić (po długim oczekiwaniu (do kilknastu minut) albo pojawia się sygnał "zajęte" albo operator każemi poczekać chwilę po czym poł.ączenie się zrywa).
Czy ktoś ma może pomysł co z tym zrobić?
 

qura12

Member
Bez reklam
U mnie przypominacz nie działa w ogóle ;p Jak wchodzę w przypomnienia pokazuje mi się tylko tabelka i nic nie mogę zrobić...

BTW dzisiaj od rana dekoder kompletnie stracił sygnał... po 2 godzinach oczekiwania zaczęłem grzebać w opcjach i zmieniłem częstotliwość bazową czy jak to się tam zwie... miałem na "3" a teraz mam na "1" i wszystko działa... Na 3 w diagnostyce pokazuje mi że strojenie jest niezablokowane a tam gdzie pokazuje się siła sygnału mam otwartą kłódkę...
 

mrowkapj

New member
Spinetta napisał:
Wczoraj na programach HD zanikał mi obraz na ekranie, pojawiało się "pływające" logo Aster . Po naciśnięciu przycisku przełączenia kanałów obraz wracał, ale po jakimś czasie znów się zjawisko powtarzało i tak w kółko. Też tak mieliście? Ciekawe czy to wynik burzy czy znowu coś tam grzebią przy kanałach.

Ja też tak miałem już pare razy i zawsze był to wstęp do "zwiechy" dekodera. A potem to już standarcik: telefon do Astera, bajka o przesyłaniu nowego softu, czekanie 15 min, restart prądowy... i dalej to samo. Jedynie powrót do ustawień fabrycznych pomaga !
 

ravel

Banned
Peek napisał:
Patrzcie:
http://media2.pl/media/38088-tvp-hd-ruszy-6-sierpnia.html

O UPC nic sie nie mówi (kolejny raz potwierdza się zdecydowanie najlepsza oferta Vectry), ale teraz odbijemy sobie Euro, bo mamy Eurosport HD i chyba bedziemy miec TVP HD, a warto wpomnieć, że w UPC nie mają nawet TVP Sport :)
Widzę, że bardzo cię to cieszy dzieciaku . Żebyś się nie zdziwił, no ale zawsze możesz się pomodlić żeby twoje życzenia się spełniły. Obejrzyj sobie "Dzień świra" tam jest taka fajna modlitwa która będzie pasowała do twoich intencji :mrgreen: .
A poza tym widzę, że zrozumienie słów "najprawdopodobniej m.in." jest dla ciebie za trudne
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
ravel napisał:
Widzę, że bardzo cię to cieszy dzieciaku . Żebyś się nie zdziwił, no ale zawsze możesz się pomodlić żeby twoje życzenia się spełniły. Obejrzyj sobie "Dzień świra" tam jest taka fajna modlitwa która będzie pasowała do twoich intencji :mrgreen: .
A poza tym widzę, że zrozumienie słów "najprawdopodobniej m.in." jest dla ciebie za trudne

A ja widze, że jak to się mówi "żal d... ściska" moze mam ci przypomnieć jak wy się cieszyliście kiedy wy mieliscie Euro w HD? Dzieciaki...

W każdym razie widziałem tego newsa i wyglada na to, że to już pewne.
 

tucz

Member
co do przypominajki to wybierasz z programu jakas interesujaca Cie pozycje i do przypomnienia dodajesz ja ktoryms z "kolorowych" przyciskow na pilocie: bodajze niebieski. I wtedy ten program pojawi sie na liscie przypomnien.
A dzisiaj jak nie zapomne to sprawdze czy zadziala po wylaczeniu kanalu.

A na C+ powinniscie miec napisy. U mnie dzialaja, w kazdym badz razie dzialaly jak sprawdzalem zaraz po pojawieniu sie nowego softu. Zreszta pisalem o tym w watku.
 

mrxaoo

New member
Wita ponownie: Czy naprawdę nie ma tutaj użytkowników jednocześnie "n"ki oraz aster? Jak jest z jakoscia kanalow zwyklych - SD (nie HD)? Czy roznica jest znaczaca? na czyja korzysc? Nie wiem na co sie zdecydowac... "N"-ka, czy Aster? Pytam, bo na moim 47" LCD kiepskie SD nie wyglada rewelacyjnie... wypowiedzi na forum są różne: jedni chwalą sobie jakość SD, inni podłączają dodatkowym kablem, bo jakość nie jest rewelka...

Z gory dziekuje za odpowiedz.
 

kaszawgarnku

New member
mrxaoo napisał:
Wita ponownie: Czy naprawdę nie ma tutaj użytkowników jednocześnie "n"ki oraz aster? Jak jest z jakoscia kanalow zwyklych - SD (nie HD)? Czy roznica jest znaczaca? na czyja korzysc? Nie wiem na co sie zdecydowac... "N"-ka, czy Aster? Pytam, bo na moim 47" LCD kiepskie SD nie wyglada rewelacyjnie... wypowiedzi na forum są różne: jedni chwalą sobie jakość SD, inni podłączają dodatkowym kablem, bo jakość nie jest rewelka...

Z gory dziekuje za odpowiedz.

n-ki nie mam ale subiektywnie obraz z Kaona aster teraz troche lepszy niz z motoroli. SD zalezy od konkretnego sygnału jaki masz i poprawiajek (100 hz itp) w telewizorze. I tak bedziesz zadowolony tylko z hd (zwlaszcza jak masz lcd), ale po to sie ten telewizor kupowało.
Moze ktos cos doda ?
pozdr
 

Spinetta

New member
reset dekodera

DJ_Adi napisał:
zresetuj do ustawien fabrycznych - czyli na dekoderze naciskasz jednoczesnie Menu + OK jak zalapie to wybierasz reset ustawien i postepujesz wg instrukcji na ekranie.

Zresztą metoda ta była opisana wcześniej na forum i naprawdę pomaga.

Rzeczywiście pomogło. Dzięki DJ_Adi i mrowkapj! :D
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja moge dodać tylko tyle, że zgadzam się z kolegą w 100%. A co do poprawiajek to ile bys ich nie miał to i tak moim zdaniem różnicy ani na obrazie HD ani na SD gołym okiem nie zobaczysz. Co do N'ki i Astera to kolega ma N'ke. Na stronie N napisane jest, że ich dekoder interpoluje sygnał SD do 720p. Ja tam tego nie widze i dla mnie jest to to samo co w Asterze.
 

adambe

Member
mrxaoo napisał:
Wita ponownie: Czy naprawdę nie ma tutaj użytkowników jednocześnie "n"ki oraz aster? Jak jest z jakoscia kanalow zwyklych - SD (nie HD)? Czy roznica jest znaczaca? na czyja korzysc? Nie wiem na co sie zdecydowac... "N"-ka, czy Aster? Pytam, bo na moim 47" LCD kiepskie SD nie wyglada rewelacyjnie... wypowiedzi na forum są różne: jedni chwalą sobie jakość SD, inni podłączają dodatkowym kablem, bo jakość nie jest rewelka...

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Ja mam n-kę i Aster.
Sygnał HD nie widzę różnicy- i n-ka i Aster b.dobrze.
Jeśli chodzi o SD to wg. mnie najlepiej wygląda to na Aster po SCARCiE RGB.
Przy połączeniu przez HDMI różnicy nie widać.
Jak będzie u Ciebie? -nie wiem.
Ja mam plazmę,a te trochę lepiej radzą z sygnałem SD od LCD.
 

wd1

New member
tucz napisał:
co do przypominajki to wybierasz z programu jakas interesujaca Cie pozycje i do przypomnienia dodajesz ja ktoryms z "kolorowych" przyciskow na pilocie: bodajze niebieski. I wtedy ten program pojawi sie na liscie przypomnien.
A dzisiaj jak nie zapomne to sprawdze czy zadziala po wylaczeniu kanalu.

Jak dziala przypominacz u Ciebie? Czy podobnie jak w motoroli czy tak jak u mnie tj. tylko przy włączonym dekoderze wyświetla info o przypomnieniu (to bardzo pomocne ;) jeśli chcę nagrać film nadawany w nocy na kanale cyfrowym).
 

wd1

New member
Przypominacz cd.

Jestem po wizycie technika i wymianie dekodera, ale przypominacz nadal nie działa. Czy u kogoś działa (ew. jak)?
Dzi.ęki za ew. sugestie co mam zrobić.
 
Do góry