Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Mozesz przeciągnąć sygnał z dekodera na 2 TV, ale wtedy bedziesz miał ten sam kanał na dwóch TV.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
co do tego ostatniego rozwiązania: dodatkowym problemem jest dźwięk, bo dostępne na rynku rodzielacze HDMI nie przenoszą audio - konieczny więc jest ampli mulltiroom albo dodatkowe doprowadzenie dźwięku kablami audio,
ewentualnie przepinanie kabli HDMI w dekoderze, ale to uciążliwe i groźne dla gniazdka
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26506
 

k_luke

New member
Moim zdaniem Kaon w Asterze przystosowany jest do opcji multiroom - ma dwa gniazda rj45. Pewnie wystarczyłoby zmodyfikować firmware - ale to niestety funkcja operatora a na to w najbliższym czasie nie pójdzie o ile w ogole kiedys. Napewno jedno z gniazd bedzie wykorzystane do netu... Nawet monter jak był coś mamrotał, że dekoder może chodzić również jako modem do internetu. W ogóle dekoder Kaona ma duże możliwości tylko większość z nich i tak nie będzie wykorzystana... jak się zapytałem go po co drugie gniazdo rj45 powiedział, że nie było zamawiane u producenta w wymaganiach - ale skoro miał miejsce na płycie to dorzucił;)
 

cia

New member
Jak zadzwoniłem na infolinie to radosna panienka powiedziała, ze owszem mogę mieć drugi dekoder ale z drugim abonamentem...
To bardzo kreatywne rozwiązanie zwłaszcza, że sygnał analogowy mogę mieć w każdym gniazdku bez dodatkowego abonamentu - dlaczego więc dla sygnału cyfrowego muszę mieć drugi abonament?
Panienka stwierdziła, że przecież na drugim TV mogę oglądać kanały analogowe... Ciekawe co będzie jak kiedyś zlikwidują kanały analogowe i puszczą tylko cyfrowe. Ręce mi opadły i nie dyskutowałem dalej bo nie było z kim...
Nasze kablówki najwyraźniej nie dopuszczają myśli, że ktoś ma 2 TV w domu! To jakiś 3 świat normalnie.
Nie znacie jakiegoś patentu, żeby kupić gdzieś drugi dekoder (jaki?) który będzie działał z Aster?
 

k_luke

New member
Nie ma możliwości podłączenia innego dekodera... sygnał jest puszczany na dany numer dekodera i karty przyporządkowanej właścicielowi.
 

Peek

New member
Bez reklam
Nawet jakbysmu chcieli to nie mamy jak Ci pomóc. Mam dokładnie ta sama sytuacje.

Jeśli chodzi o dekoder zaden oprócz modelu Kaona który serwuje Aster chodził nie będzie, bo Kaon ten posiada w sobie różne ustawienia sofware, firmware i inne po to, żeby tylko on był przystosowany do Astera.

Inaczej jest z dekoderami DVB-S czyli do platform satelitarnych. Tam możesz sobie kupić taki dekoder jaki tylko sobie zyczysz jezeli masz karte lub moduł CI.

W dekoderach DVB-C (kablówki) przynajmniej w Polsce są ustawienia, które dają mozliwosć tylko tym a nie innym dekoderom do służenia w wybranych sieciach kablowych.

Jeżeli kupisz dekoder swój i włożysz do niego karte Astera najprawdopodoniej nie odkoduje sygnału.

W naszej sytuacji musimy poczekać na jakiś multiroom lub jakąś promocje do 2 TV (podobno taka jest w UPC). nic innego poradzić nie moge
 

cia

New member
OK - tak myślałem, że będzie trudno... no cóż, może kiedyś nasz kraj dojdzie do ludzkich standardów usług. W każdym razie dzięki za pomoc.
 

qura12

Member
Bez reklam
Ostatnio słyszałem że znaleźli sposób żeby odkodować wszystkie kanały w n'ce (kumpel skołował lewy dekoder i z najniższym abonamentem ma wszystkie kanały ;]) ale wątpię żeby znaleźli jakiś sposób na Astera bo to DVB-C i tak jak ktoś już pisał wcześniej sygnał jest przypisany do dekodera i do karty...

Co do kolejnych kanałów HD w Asterze myślę że na 99% możemy spodziewać się TVP HD i HBO HD... Co do następnych stawiam na PS HD i Filmbox HD :p
 

Peek

New member
Bez reklam
N'ka i Aster to całkiem 2 inne sprawy. HBO HD bedzie na pewno tylko, że jak ktos błyskotliwy wczesniej zauwazył napisane jest "wkrótce nowe kanały HD w pakiecie HD Pack". Oprócz TVP HD można się spodziewać albo Filmboxu albo wszystkich wersji Polsatu Sport także w HD, bo już po Euro.
 

tucz

Member
Ciekawe czy w te wakacje Aster uraczy nas jakas fajna promocja, szczegolnie na HD :D
Ta z zeszlych wakacji to byla ponoc najlepsza oferta w calej historii Aster - tak twierdzil ich handlowiec. W miare logiczne, bo w wakacje wszystkie telewizje maja sporo posuche i kusza rewelacyjnymi ofertami. Mogliby jeszcze przy tej okazji zmienic regulamin, tak aby mozna bez konsekwencji zerwac umowe i podpisac nowa :D
 

tucz

Member
no i mamy w koncu nowa wersje softu. Po powrocie z pracy wlaczylem dekoder przyciskiem z tylu i automatycznie rozpoczelo sie pobieranie nowej wersji. Ta datowana jest na 18 czerwiec.
Najwazniejsza zmiana to w koncu mozliwosc bezproblemowej zmiany wersji jezykowej na C+ na oryginalna. Dziala w porzadku.
Wiecej istotnych zmian nie zauwazylem. Ale moze Wam udalo sie cos zaobserwowac?
 

tucz

Member
Mozna mozna :D
Szybko i latwo zoltym przyciskiem z pilota.
A dzwiek DD5.1 jest tylko na wybranych pozycjach programowych
 

mrowkapj

New member
Od rana nie mam Eurosportu HD i NG HD. Żadne restarty nie pomagają: i prądowy i manualny. A infolinia wysyła nowy soft.....:hmm:
Paranoja.:twisted:
 

chill

New member
Mam tak samo, oprócz tego zniknęły mi C+ HD :twisted:
PS. W końcu odłączyli miesięczny darmowy pakiet HBO+Cinemax. Moim zdaniem nie warto płacić za to nawet 30zł/mc gdyż przez cały czas promocji zainteresowaly mnie gora 3 filmy. Straszna cienizna, podziwiam tych co mają wykupiony ten pakiet, szczególnie w dobie szerokopasmowego netu :D
 

szewol

New member
Bez reklam
Ja akurat uważam, że pod względem filmowym HBO jest OK. Ale to wszystko zalezy od gustu każdego z nas. Zresztą cena 30 zł za HBO i Cinemax jest w miarę atrkacyjna porównując z UPC, gdzie za 30 zł masz tylko HBO w "cudnej" promocji :grin:

Swoją droga mam pytanie - z ciekawości - jak wygląda promocja na C+ w Aster? Atrkacyjna?
 

chill

New member
ad1 - w Aster opłata za Hbo i Cinemax dokładnie wynosi 25zł + koszta dostępu do cyfry (w zalezności od promocji, dekodera od 5 do 15zl)
ad2 - natomiast za C+ płacę 29zł (+ w/w koszta dostepu do cyfry), + 6zł za pack C+ HD. Na stronie widnieje, że Canal kosztuje 34zł.

BTW. Powróciły Canal+ HD ale nadal brak Eurosportu
 
Ostatnia edycja:
Do góry