Aster HDTV

wd1

New member
Problem z dekoderem KAON

Witam serdecznie,

1. Czy ktoś miał problem z fukcją przypominacza w dekoderze KAON? U mnie wygląda to w ten sposób, że o ustalonej godzinie przypominacz zamiast przestawić dekoder na zaprogramowany kanał wyświetla tylko listę przypomnień. Nie pomaga ani restart prądowy, ani "MENU+OK" ani telefon na infolinię i pobranie aktualnego softu do dekodera. Ma moje pytania o szczegółową instrukcję obsługi dekodera, miła pani z Infolinii odpowiedziała "nie mam".
2. W jaki sposób podłączyć dekoder z nagrywarką, żeby udało się cokolwiek nagrać (czy mogę podłączyć przez złącze SCART czy przez coaxial i ew. czy muszę zmienić ustawienia wyjścia sygnału w dekoderze?).

Z góry dziękuję
 

tucz

Member
co do przypominajki to u mnie dziala OK, wiec widac Twoj dekoder ma jakas wade.
Brakuje jedynie opcji ustawienia przypomnienia cyklicznego - bylo wczesniej w motoroli.
 

asterix2001

New member
wd1 napisał:
Witam serdecznie,
2. W jaki sposób podłączyć dekoder z nagrywarką, żeby udało się cokolwiek nagrać (czy mogę podłączyć przez złącze SCART czy przez coaxial i ew. czy muszę zmienić ustawienia wyjścia sygnału w dekoderze?).
Tak mozna podlaczyc ale tylko eurozlaczem bo coaxial zablokowany ze wzgledu na tvn HD.
co do wyjscia nie musisz nic zmieniac jedynie ustawic wejsce na nagrywarce ale jakosc gorsza no i brak jakosci HD co do dziwku to nie wiem ale uro chyba przekazuje dzwiek.
 

tucz

Member
Podobno chodzi o prawa autorskie. Przez HDMI dzieki HDCP nie stworzysz nieautoryzowanych kopii materialu video, a component nie ma takich zabezpieczen.
 

wd1

New member
Przypominacz

tucz napisał:
co do przypominajki to u mnie dziala OK, wiec widac Twoj dekoder ma jakas wade.
Brakuje jedynie opcji ustawienia przypomnienia cyklicznego - bylo wczesniej w motoroli.
Dzięki za odpowiedź. Czy także na Twoim dekoderze przypominacz działa tylko wtedy gdy dekoder jest właczony?
Dziś miałem wizytę montera, który o dekoderze KAON wie mniej niż ja :) i jak twierdzi "nie bawi się" przypominaczem w nowym dekoderze, więc nie wie, jak go obsłużyć.
 
Ostatnia edycja:

wd1

New member
Instrukcja do KAONa

Czy ktoś wie, gdzie mogę znaleźć instrukcję obsługi dekodera KAON (obsługi, a nie zdawkową broszurkę opisującą wygląd dekodera i montaż, dostarczaną wraz z dekoderem)?
 

michaelius

New member
tucz napisał:
Podobno chodzi o prawa autorskie. Przez HDMI dzieki HDCP nie stworzysz nieautoryzowanych kopii materialu video, a component nie ma takich zabezpieczen.

To ja bym z checia zrezygnowal z TVN pseudo HD w takim razie na korzysc componenta :D

Kopie z HDMI tez pewnie daloby sie na PC zrobic skoro obeszli zabezpieczenia z blue-raya.
 

wd1

New member
Peek napisał:
Pełną instrukcje masz tutaj:

Jest tam troche wiecej niz w instrukcji papierowej.

Więcej nie znajdziesz, bo podobno dekoder jest produkowany specjalnie dla Astera

PS: tucz, dzieki za informacje nie wiedziałem tego.
Dziękuję bardzo.
Szkoda, że to "więcej" to tylko instrukcja programowania pilota do dekodera.
 

Spinetta

New member
po burzy?

Wczoraj na programach HD zanikał mi obraz na ekranie, pojawiało się "pływające" logo Aster . Po naciśnięciu przycisku przełączenia kanałów obraz wracał, ale po jakimś czasie znów się zjawisko powtarzało i tak w kółko. Też tak mieliście? Ciekawe czy to wynik burzy czy znowu coś tam grzebią przy kanałach.
 

mrxaoo

New member
Mam pytanko do uzytkownikow Astera i "n"-ki. Jak jest z jakoscia kanalow zwyklych - SD (nie HD)? Czy roznica jest znaczaca? na czyja korzysc? Nie wiem na co sie zdecydowac... "N"-ka, czy Aster? Pytam, bo na moim 47" LCD kiepskie SD nie wyglada rewelacyjnie...
 

Spinetta

New member
pływające logo astera

... a mi całkiem zdechł pilot. Działa tylko wybieranie kanałów z klawiatury. Żadne inne przyciski nie działają. Zadzwoniłam do pomocy technicznej, powiedzieli że przesyłają nowe oprogramowanie. Poczekałam i okazało się że nic się nie zmieniło,ciągle to samo, więc dzwonię ponownie. Inny pan coś sprawdził i orzekł, że nie przesłano mi nowego oprogramowania tylko odświeżono stare (czyli kit mi wciśnięto). No i on teraz to nowe prześle. Przez pół godziny mam nie ruszać włączonego dekodera, a potem go na "sekundę" wyłączyć z prądu i powinno wszystko się naprawić. No więc czekam... A logo Astera mi lata po ekranie...
 
Do góry