Aster HDTV

k_luke

New member
Dekoder posiada zdecydowanie więcej opcji niż Motorola... przewodnik telewizyjny (program) jest o wiele lepszy - można wybrać kategoriami, itp. Ponadto można sobie ustawić formaty obrazu osobno dla HD i SD (format i czy ma rozciągać). W SD można ustawić na obsługę wszystkich formatów - pewno coś jak Pan-and-Scan w Motoroli. Dodatkowo można chyba posortować ulubione kanały - jest taka opcja, ale sprawdzę później. Działa znacznie szybciej niż Motorola. Co do nowych funkcji monter nic nie mógł powiedzieć bo on tylko wykonuje instalacje - chyba nawet jako niezależna firma... W dekoderze nie ma ani HDD ani miejsca na niego co widać przez kratkę;) Natomiast po wciśnięciu przycisku PVR na pilocie włącza się funkcja przypomnienia. Na chwilę obecną to by było na tyle...
 

Holt_

New member
Bez reklam
munkey napisał:
Też już mam:)) Dopiero obserwuje więc też czekam na pytania, na które odpowiem później.

Można oczywiście wybrać sygnał video i rozciągnąć 4:3.
Peek - wejdź w menu - ustawienia - dźwięk i obraz - format TV : i tutaj Rodzaj TV - HD ; Format obrazu - 16:9 ; zmiana na format 4:3 - panoramiczny

no własnie.....też mi się to wydawało po prostu nie do uwierzenia, żeby była tylko jedna opcja wyjścia video....
 

Slasen

New member
munkey napisał:
Też już mam:)) Dopiero obserwuje więc też czekam na pytania, na które odpowiem później.

Można oczywiście wybrać sygnał video i rozciągnąć 4:3.
Peek - wejdź w menu - ustawienia - dźwięk i obraz - format TV : i tutaj Rodzaj TV - HD ; Format obrazu - 16:9 ; zmiana na format 4:3 - panoramiczny

Czy mógłbyś podać w jakich formatach (rozdzielczościach) są wyświetlane poszczególne kanały w HD ?
 

munkey

New member
Nie jestem przed TV w tym momencie, ale napewno można wybrać format HD między 720p i 1080i. Są jeszcze jakieś mniejsze wartości, ale ich nie pamiętam...
 

hubertc

New member
k_luke napisał:
Jestem po instalacji... samo przygotowanie trwało ponad 1h - niestety w moim przypadku telewizor do którego został podłączony dekoder jest na końcu "nitki" w domu więc trzeba było powymieniać trochę rozgałęziaczy aby była zwrotna do HD oraz by sygnał nie był za słaby...

Jak wygląda sprawa rozgałęzień??
Ja mam najpierw rozgałęziacz internet - TV (analogowa), czy dekoder podłącza się w jakiś szczególny sposób, czy chodziło (u Ciebie) tylko żeby sygnał nie był zbyt słaby (TV na końcu, po paru rozgałęzieniach.
 

mrowkapj

New member
U mnie dzisiaj po 3 h walki z tym badziewnym dekoderem, monter się poddał :(. Nowa seria dekoderów nie ma zainstalowanego fabrycznie oprogramowania i proces aktywacji i ściągania softu odbywa sie u klienta.
Monter jest podwykonawcą. Mimo wileu telefonów do centrali monter nie mógł ustalić problemu, co wiecej w samej centrali nie wiedzieli co z tym problemem zrobić!!!! Zgroza, brak przygotowania Astera, brak możliwości inicjalizacji dekodera w domu klienta!! Brak wiedzy, monter nie przygotowany!

Na infolinni powiedzieli mi że problem diagnozują. I nawet wymyslili sobie że to pewnie problem leży gdzieś w okablowaniu bloku, skoro nie da się przeprowadzić aktywacji dekodera u mnie w domu.

Rozpacz, klęska i amatorszczyzna!

Dzień urlopu poszedł psu w dupę!! Teraz tylko czekać na nową datę montażu.
Mieszkam w Warszawie, w nowym bloku z nową instalacją.
 
Ostatnia edycja:

k_luke

New member
hubertc napisał:
Jak wygląda sprawa rozgałęzień??
Ja mam najpierw rozgałęziacz internet - TV (analogowa), czy dekoder podłącza się w jakiś szczególny sposób, czy chodziło (u Ciebie) tylko żeby sygnał nie był zbyt słaby (TV na końcu, po paru rozgałęzieniach.
Trzeba było wymienić wszystkie rozgałęziacze - gdyż do HD potrzebny jest sygnał zwrotny... a więc wymienili mi pierwszy internet/tv oraz dalsze dwa tv...
mrowkapj napisał:
U mnie dzisiaj po 3 h walki z tym badziewnym dekoderem, monter się poddał :(. Nowa seria dekoderów nie ma zainstalowanego fabrycznie oprogramowania i proces aktywacji i ściągania softu odbywa sie u klienta.
Monter jest podwykonawcą. Mimo wileu telefonów do centrali monter nie mógł ustalić problemu, co wiecej w samej centrali nie wiedzieli co z tym problemem zrobić!!!! Zgroza, brak przygotowania Astera, brak możliwości inicjalizacji dekodera w domu klienta!! Brak wiedzy, monter nie przygotowany!
...
U mnie monter od razu na wejściu powiedział, że instalacja potrwa ponad 1h, właśnie z uwagi na ściaganie oprogramowania. I o dziwo w miarę płynnie to poszło (instalacja softu) - mówił, że u poprzedniego klienta więcej kombinowali... Niestety aktywacje musieli przeprowadzać ręcznie przez telefon - nie chciał się sam aktywować po włożeniu karty. Jedyne czego nie był pewien to jaki rozgałeziacz zastosować - data czy tv do dekodera - w tej sprawie dzwonił do innego montera. Mówił, że zaczęli montować je wczoraj, i na razie jest ich niewiele w W-wie - w ich wykonaniu był to drugi montaż.
 
Ostatnia edycja:

xye5

New member
no i jest instalacja troche trwa (sciaganie softu)

ogolnie jest ok tyle ze jak cos jest nadawane 4:3 kanal HD to nie moge wlaczyc rozciagania na pelny ekran

zdecydowana poprawa dzwieku na wszystkich kanalach

pozdrawiam
 

k_luke

New member
xye5 napisał:
no i jest instalacja troche trwa (sciaganie softu)

ogolnie jest ok tyle ze jak cos jest nadawane 4:3 kanal HD to nie moge wlaczyc rozciagania na pelny ekran

zdecydowana poprawa dzwieku na wszystkich kanalach

pozdrawiam
Też odniosłem wrażenie, że dźwięk jest lepszy... co do rozciągniecia obrazu 4:3 na kanałach HD - zapewne chodzi o TVNHD, wydaję mi się iż problem polega na nadawaniu przez TVN starych materiałów z łącznie bocznymi pasami (taki sygnał od nich wychodzi) - i dla dekodera jest on widoczny jako panorama.
 

xye5

New member
k_luke napisał:
zapewne chodzi o TVNHD, wydaję mi się iż problem polega na nadawaniu przez TVN starych materiałów z łącznie bocznymi pasami (taki sygnał od nich wychodzi) - i dla dekodera jest on widoczny jako panorama.

TVN ale tez C+ HD i Eurosport HD
kiedy material jest 4:3 to brak rozciagania

pozdrawiam
 

munkey

New member
Też to zauważyłem i taka sama sytuacja jest też na cyfrze+ - jeżeli na kanale HD jest materiał w SD (np. reklama na C+film) to obraz jest podawany z paskami bocznymi. Podejrzewam, że kanały HD nie chcą podawać zniekształconego (rozciągniętego) obrazu. A jak wolisz rozciągnąć to wystarczy przełączyć na odpowiednik kanału, który nie jest w HD (zwykły TVN czy eurosport)
 

peter81

New member
Jeżeli chodzi o dźwięk DD 5.1 na kanałach HD, to tylko Discovery go nadaje. Reszta ma DD 2.0 (przynajmniej na "n", ale do Astera chyba dochodzi ten sam sygnał :)
 

xye5

New member
peter81 napisał:
Jeżeli chodzi o dźwięk DD 5.1 na kanałach HD, to tylko Discovery go nadaje. Reszta ma DD 2.0 (przynajmniej na "n", ale do Astera chyba dochodzi ten sam sygnał :)

na oko to PCM 48kHz stereo

pozdrawiam
 

k_luke

New member
Wkurzają mnie co najmniej 2 rzeczy w oprogramowaniu dekodera:
1 - jak wciskam przycisk od ulubionych kanałów to przerzuca mnie losowo, do któregoś z nich - a co najbardziej wnerwia za każdym razem otwiera do nich program,
2 - sortowanie kanałów jest możliwe na ustalonej przez nich zasadzie ze względu na kategorie - ale jakie to ma pokrycie skoro przy wyborze wg muzyki podaje liste programów telewizji publicznej.
Dodam, że dostępne formaty HD to: 576i, 576p, 720p i 1080i.
 

munkey

New member
W tym sortowaniu grupami są po prostu złe nazwy - nie miałem czasu sprawdzić, ale nie wiem czy czasem nie jest jakieś przesunięcie. Widziałem kanały filmowe bodajże w grupie wiadomości ;)
 

kaszawgarnku

New member
k_luke napisał:
Wkurzają mnie co najmniej 2 rzeczy w oprogramowaniu dekodera:
1 - jak wciskam przycisk od ulubionych kanałów to przerzuca mnie losowo, do któregoś z nich - a co najbardziej wnerwia za każdym razem otwiera do nich program,
2 - sortowanie kanałów jest możliwe na ustalonej przez nich zasadzie ze względu na kategorie - ale jakie to ma pokrycie skoro przy wyborze wg muzyki podaje liste programów telewizji publicznej.
Dodam, że dostępne formaty HD to: 576i, 576p, 720p i 1080i.

jaki format ustawiacie 720 p czy 1080 i ? i wtedy jest na sztywno dla wszystkich kanałów hd ?
czy jakosc hd z aster jest porownywalna z innymi platformami ?
 

Peek

New member
Bez reklam
kaszawgarnku napisał:
jaki format ustawiacie 720 p czy 1080 i ? i wtedy jest na sztywno dla wszystkich kanałów hd ?
czy jakosc hd z aster jest porownywalna z innymi platformami ?

Ja osobiście ustawiłem 720p, bo jak zostało udowodnione jest lepsze niż 1080i, bo nie ma przeplotu. Ten format jest na wszystkich kanałach HD. Jakość HD z Aster jest taka sama jak na satelicie a nietrzeba wywieszać talerza;)
 
Do góry