Aster HDTV

tucz

Member
@Peek

Jakie kanaly HD sobie wziales?

Orientujecie sie czy jak teraz wezme C+HD to pozniej tylko telefonicznie moge dobrac inne kanaly HD?
 

chill

New member
Już na starym dekoderze Motoroli widać przesunięcie programów nr.4 przygotowany dla HBO HD (narazie nieuprawniony kanał) tak samo nr 11 i 12 - zapewne dla C+ HD. Zwolnili programy o numerach 20-29. Teraz TVP1 jest na 31 a nie jak ostatnio na 21.

tucz napisał:
czy ktos przy zamawianiu uslug HD dostal jakas znizke albo przynajmniej nie stracil oplaty promocyjnej za dostep do uslug cyfrowych?
Niestety odnośnie TV (Basic, Basic+, HDPack czy C+ HD) nic nie udało się mi się wytargowac w BOK na Marynarskiej. Dostałem tylko obniżke na TD - 74zł więc rachunek całkowity to ~218zł :(
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
1. Gość był u mnie 2 godziny, bo nie szedł sygnał, ale teraz wszystko chula i jakość HD wyśmienita a SD lepsza od motoroli.

2. Wziąłem wszystkie w tej chwili dostępne kanały tj. HDPack i C+ HD. Ja nie widzę różnic między ich odbiorem (może TVN troche odstaje - wiadomo, Polska...). Film Forrest Gump na C+ Film HD pomimo starej daty wbija w fotel, Roland Garros ogląda się tak jakby się tam siedziało:D History Channel, Luxe (niestety w 4:3:(, ale w HD ) i Discovery tez rewelacja. Na TVN oglądałem detektywów to ostrość 8/10 w pozostałych kanałach 10/10.

Jedynie na C+ Sport nie oglądałem meczu na żywo bo ligi się skończyły, więc nie wiem jak z jakością
 

chill

New member
Peek czy na nowym dekoderze Kaonu można sobie samemu posortować kanały wedle swoich potrzeb czy tak jak na starym trzeba być skazany na numeracje Asterowską?
 

michaelius

New member
No to milo sie zapowiada :)

Ale kluczowe pytanie czy da sie ustawic zeby dekoder dodawal czarne pasy w kanalach nadawanych 4:3 tak zeby obraz idacy do tv byl dla niego identyczny z tymi 16/9 ?

W motoroli sie dawalo, jakby tego nie bylo to wielka kicha bo sporo TV ustawia aspect ratio dla danego wejscia sygnalowego.

A no i pytanie czy TVN HD i Eurosport HD zastepuja zwykle wersje tych kanalow , bo o ile widze dziure w numeracji dla C+ to dla pozostalych juz nie bardzo.
 

Peek

New member
Bez reklam
1. Niestety funkcji sortowania kanałów nie stwierdziłem:(

2. Jeżeli chodzi o kanały SD w 4:3 to nie moge ich rozciągnąć na 16:9(są czarne pasy po bokach). Nie moge sie też dodzwonić do działu pomoc techniczna na infolini. Zawsze pozostaje analog, ale piostaram się to wyjaśnić

3. Są po 2 Eurosporty i 2 TVN'y
 

berbor

New member
Peek,masz mozliwosc przetestowania dzwieku puszczonego optykiem do ampli.Jesli tak to powiedz czy wszystko dziala jak nalezy.
Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
Peek napisał:
1. Niestety funkcji sortowania kanałów nie stwierdziłem:(

2. Jeżeli chodzi o kanały SD w 4:3 to nie moge ich rozciągnąć na 16:9(są czarne pasy po bokach).

a jak wchodzisz w ustawienia dekodera tym przyciskiem z kluczem francuskim na pilocie, to nie wyświetlają Ci się jakieś opcje ustawień wyjścia sygnału video, tak jak to było w Motoroli?
 

tucz

Member
Peek

A czy ktores z kanalow HD puszczaja dzwiek DD 5.1?
I gdzie na liscie kanalow znajduja sie TVN HD I eurosport HD? Obok swoich odpowiednikow SD?
 

k_luke

New member
Jestem po instalacji... samo przygotowanie trwało ponad 1h - niestety w moim przypadku telewizor do którego został podłączony dekoder jest na końcu "nitki" w domu więc trzeba było powymieniać trochę rozgałęziaczy aby była zwrotna do HD oraz by sygnał nie był za słaby... Wrażenia: kanały HD super! Szczególnie przypadł do gustu DiscoveryHD i HistoryChannelHD - krajobrazy poezja! Co do pozostałych kanałów - mega wielkiej różnicy nie widzę w stosunku do Motoroli - może dlatego iż ona jest podłączona pod tv CRT... Na dekoderze Kaona dostrzegam jakby na niektórych kanałach SD drżał obraz ale nie wiem czego to wina... poczekam kilka dni jak się nie zmieni to będę dzwonił do Aster...
Nt. dźwięku się nie mogę wypowiedzieć bo mam puszczony normalnie przez głosniki w TV. Ponadto do dekodera dodany jest pozłacany kabelek HDMI osłoniety linką...
 

Peek

New member
Bez reklam
1. Guzik z kluczem francuskim pokazuje ustawienia osobiste tj. jezyk i przypomnienia.

2. Co do DD 5.1 to na 100% C+ niektóre filmy, nie wiem jak jest z TVN, ale reszta raczej nie.

3. Odpowiedniki kanałów w HD w wersji SD są dość od nich daleko.

4. Szerokość dekodera niecałe 33cm
 

Holt_

New member
Bez reklam
Peek napisał:
1. Guzik z kluczem francuskim pokazuje ustawienia osobiste tj. jezyk i przypomnienia.

no to trochę kicha. Bo wygląda na to, że ten dekoder nie ma opcji wyboru sygnału wyjścia i zachowuje się tak, jak zachowywała się stara Motorola przy wyborze opcji wyjścia Video na "16/9" na kanałach, które tak nie nadawały. Tyle, że Motkę można było przestawić na Letterboxa....
 

juby456

New member
Wlasnie mi podlaczyli sprzecik wszystko byloby fajnie gdyby nie fakt iz w kilka minut po wyjsciu technika cos sie pokopalo i na wielu programach nie HD wystepuja "glitche"-kwadratowe zaklocenia,ktorych nie ma w obrazie bez dekodera.Telefon na infolinie i standardowe oczekiwanie na "odswiezenie" co pewnie i tak nic nie da gdyz na innych kanalach jest wszystko ok.Zenada

PS A jednak pomoglo
 
Ostatnia edycja:

munkey

New member
Też już mam:)) Dopiero obserwuje więc też czekam na pytania, na które odpowiem później.

Można oczywiście wybrać sygnał video i rozciągnąć 4:3.
Peek - wejdź w menu - ustawienia - dźwięk i obraz - format TV : i tutaj Rodzaj TV - HD ; Format obrazu - 16:9 ; zmiana na format 4:3 - panoramiczny
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
sorry - na pewno już gdzieś było, ale nie moge znaleźć...

czy moglibyście podać link do instrukcji obsługi tego Kaona (ang. lub pol.)
:confused:
 
Do góry