munkey napisał:Też już mam) Dopiero obserwuje więc też czekam na pytania, na które odpowiem później.
Można oczywiście wybrać sygnał video i rozciągnąć 4:3.
Peek - wejdź w menu - ustawienia - dźwięk i obraz - format TV : i tutaj Rodzaj TV - HD ; Format obrazu - 16:9 ; zmiana na format 4:3 - panoramiczny
k_luke napisał:Jestem po instalacji... samo przygotowanie trwało ponad 1h - niestety w moim przypadku telewizor do którego został podłączony dekoder jest na końcu "nitki" w domu więc trzeba było powymieniać trochę rozgałęziaczy aby była zwrotna do HD oraz by sygnał nie był za słaby...
Trzeba było wymienić wszystkie rozgałęziacze - gdyż do HD potrzebny jest sygnał zwrotny... a więc wymienili mi pierwszy internet/tv oraz dalsze dwa tv...hubertc napisał:Jak wygląda sprawa rozgałęzień??
Ja mam najpierw rozgałęziacz internet - TV (analogowa), czy dekoder podłącza się w jakiś szczególny sposób, czy chodziło (u Ciebie) tylko żeby sygnał nie był zbyt słaby (TV na końcu, po paru rozgałęzieniach.
U mnie monter od razu na wejściu powiedział, że instalacja potrwa ponad 1h, właśnie z uwagi na ściaganie oprogramowania. I o dziwo w miarę płynnie to poszło (instalacja softu) - mówił, że u poprzedniego klienta więcej kombinowali... Niestety aktywacje musieli przeprowadzać ręcznie przez telefon - nie chciał się sam aktywować po włożeniu karty. Jedyne czego nie był pewien to jaki rozgałeziacz zastosować - data czy tv do dekodera - w tej sprawie dzwonił do innego montera. Mówił, że zaczęli montować je wczoraj, i na razie jest ich niewiele w W-wie - w ich wykonaniu był to drugi montaż.mrowkapj napisał:U mnie dzisiaj po 3 h walki z tym badziewnym dekoderem, monter się poddał . Nowa seria dekoderów nie ma zainstalowanego fabrycznie oprogramowania i proces aktywacji i ściągania softu odbywa sie u klienta.
Monter jest podwykonawcą. Mimo wileu telefonów do centrali monter nie mógł ustalić problemu, co wiecej w samej centrali nie wiedzieli co z tym problemem zrobić!!!! Zgroza, brak przygotowania Astera, brak możliwości inicjalizacji dekodera w domu klienta!! Brak wiedzy, monter nie przygotowany!
...
Też odniosłem wrażenie, że dźwięk jest lepszy... co do rozciągniecia obrazu 4:3 na kanałach HD - zapewne chodzi o TVNHD, wydaję mi się iż problem polega na nadawaniu przez TVN starych materiałów z łącznie bocznymi pasami (taki sygnał od nich wychodzi) - i dla dekodera jest on widoczny jako panorama.xye5 napisał:no i jest instalacja troche trwa (sciaganie softu)
ogolnie jest ok tyle ze jak cos jest nadawane 4:3 kanal HD to nie moge wlaczyc rozciagania na pelny ekran
zdecydowana poprawa dzwieku na wszystkich kanalach
pozdrawiam
k_luke napisał:zapewne chodzi o TVNHD, wydaję mi się iż problem polega na nadawaniu przez TVN starych materiałów z łącznie bocznymi pasami (taki sygnał od nich wychodzi) - i dla dekodera jest on widoczny jako panorama.
peter81 napisał:Jeżeli chodzi o dźwięk DD 5.1 na kanałach HD, to tylko Discovery go nadaje. Reszta ma DD 2.0 (przynajmniej na "n", ale do Astera chyba dochodzi ten sam sygnał
k_luke napisał:Wkurzają mnie co najmniej 2 rzeczy w oprogramowaniu dekodera:
1 - jak wciskam przycisk od ulubionych kanałów to przerzuca mnie losowo, do któregoś z nich - a co najbardziej wnerwia za każdym razem otwiera do nich program,
2 - sortowanie kanałów jest możliwe na ustalonej przez nich zasadzie ze względu na kategorie - ale jakie to ma pokrycie skoro przy wyborze wg muzyki podaje liste programów telewizji publicznej.
Dodam, że dostępne formaty HD to: 576i, 576p, 720p i 1080i.
kaszawgarnku napisał:jaki format ustawiacie 720 p czy 1080 i ? i wtedy jest na sztywno dla wszystkich kanałów hd ?
czy jakosc hd z aster jest porownywalna z innymi platformami ?