Ariva HDplayer 110

tomasek1

New member
Może ktoś mi pomóc , posiadam Mediona MD 86162, posiada boot 16, co za soft od Fergusona można grać do tego pudełka , co by oglądać you tube itp ?
 
witam, sciagnalem sobie dla ciekawosci Top Gun 3d, rozszerzenie *.mkv i nijak TV Philips 9705 nie chce przeksztalcic obrazu w 3d. Ariva 110 i obraz podzielony na dwie czesci i nic nie oge zdzialac. Problem w TV czy z Ariva?

EDIT: znalazlem odpowiedz, Ariva HD 110 nie obsluguje 3d :)
 
Ostatnia edycja:

wojtektorr

New member
ariva 110 ekran powitalny i stoi

Witam, mam podobny problem jak kolega wyżej, po operacji wgrywania softu ariva uruvhamia sie i stoi na ekranie powitalnym, wgranie softu metodą 40 sek po zalączeniu zasilania nie działa. Da się jakoś odratować ten sprzęt?
 

yasiu_kam

New member
Da się wgrać bootloader do tego playera przez kabel na COM od siemens c25/c35? Siedzi tam podobno max232. Mam jeszcze kabel na usb(ma RX,TX i GND), kiedyś kupiłem do komunikacji z dyskami ale po podłączeniu przez hyperterminal czy putty wyskakują mi tylko krzaki...
Udało mi się w jakiś sposób skomunikować ale po załadowaniu się wszystkiego wyskakuje mi: "watchdog test pid 202, treshold: 50". Player działa ale nie mogę wrzucić mu nowszego softu, obecnie brakuje mi dźwięku przez wyjście optyczne...
Po sporych kombinacjach udało mi się wgrać nowy bootloader i oprogramowanie mogę wrzucać jakie chcę.
 
Ostatnia edycja:

przemko466

New member
Mam problem z moja arivą 110, przy załączaniu odtwarzacza wiatraczek strasznie głośno pracuje przez jakieś 30s do 5 min, macie na to jakieś rozwiązanie? , czy jest możliwe abym wymontował wiatrak i bez niego używał arive, czy to byłoby bezpieczne?
 

doltnit

New member
Ma ktoś kontakt do mkkm albo prowadzącego forum arivahd.pl ?
Myślę że mógłbym wskrzesić tamto forum choćby jako skarbnice wiedzy.
 

stickman

New member
cześć,
wszedłem w posiadanie Arivy 110. Boot code: 15

jaki firmware byście polecili jako najlepszy? To co dla mnie jest istotne - aby wciąż wspierał Sambę (dostęp do zasobów dyskowych Windows). Dobrze jakby działały w nim zakładki do zasobów tego typu, tak aby za każdym razem aby dostać się do plików, nie trzeba było przechodzić całej ścieżki sieciowej i katalogu.

Jeśli będzie działać Youtube, to też byłoby fajnie.

ps. czy boot code da się zaktualizować, czy to rzecz sztywno powiązana z wersją płyty głównej?
 

grzesch

New member
cześć,
wszedłem w posiadanie Arivy 110. Boot code: 15
jaki firmware byście polecili jako najlepszy? To co dla mnie jest istotne - aby wciąż wspierał Sambę (dostęp do zasobów dyskowych Windows). Dobrze jakby działały w nim zakładki do zasobów tego typu, tak aby za każdym razem aby dostać się do plików, nie trzeba było przechodzić całej ścieżki sieciowej i katalogu.
Jeśli będzie działać Youtube, to też byłoby fajnie.
ps. czy boot code da się zaktualizować, czy to rzecz sztywno powiązana z wersją płyty głównej?

Ja mam soft Mede8er - wg. mnie najlepszy do 110-ki. Działa samba. Ścieżkę sieciową dodajesz raz do ulubionych i masz. Youtube nie wiem, bo nie sprawdzałem. Nie mam klawiatury a klepanie z pilota to rodzaj masochizmu :smile:

Mam problem z moja arivą 110, przy załączaniu odtwarzacza wiatraczek strasznie głośno pracuje przez jakieś 30s do 5 min, macie na to jakieś rozwiązanie? , czy jest możliwe abym wymontował wiatrak i bez niego używał arive, czy to byłoby bezpieczne?

Rozbierz obudowę, wyciąg tego wyjca, wytnij otwór w obudowie u góry, zamontuj wolnoobrotowy wiatrak 80mm (taki z komputera) i będzie cisza i chłodno (oczywiście wylot na zewnątrz, bo ci cały kurz z mieszkania zassie :-o
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odgrzanie tematu po dwóch latach... :) Ktoś się może orientuje, czy do tego playera powstał jakiś modowany soft, który pozwala na wyświetlanie materiałów .MKV z kompresją nagłówka (compressed header)? Niestety ostatni oficjalny nie pozwala na wyświetlanie takich plików, a chciałem komuś pomóc...
 

talesbite

New member
Na pewno jest custom soft, sam używam. U mnie czyta wszystkie formaty. Przynajmniej nie trafiłem, żeby czegoś nie odtwarzał. Poszukaj w temacie, powinno coś być . Później napiszę konkrety.
 

grzesch

New member
Moja Arivka ciągle żyje. I tak jak kolega, też byłbym zainteresowany jakimś softem, który łyka kompresję nagłówka w mkv. Generalnie na tym sofcie odtwarza takie pliki, ale jak się ruszy pauzę, przewijanie, GOTO itp. to po filmie :-?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Plik od Kirek50 śmiga. Właśnie znalazłem soft

Istotne pytania:
1. Czy to na pewno to samo, co masz zainstalowane w swojej Arivie?
2. Pod który boot jest oprogramowanie? W Arivie, którą usprawniam jest 15, sprawdź u siebie jaki masz (na głównym menu klawisze "stop" i "pauza")
3. Czy zintegrowane są w tym oprogramowaniu kody do oryginalnego pilota Arivy z pełną obsługą wszystkich przycisków, czy też któryś z klawiszy trzeba zastępować innym?
4. Jak instaluje się oprogramowanie? Wystarczy update z pendriva z menu Arivy "Uaktualnij", czy też trzeba soft reset lub inny wynalazek?
 

talesbite

New member
Na którym sofcie odtwarza plik, do którego link udostępniłem? Na oryginalnym Arivy HDplayer_110_v20100421?
Nie, nie na oryginalnym. Na sofcie od mkkm odtwarzał em Twój plik. Na 90% jest to ten soft, który jest u mnie na arivie nic innego na kompie nie mam.
Pilot posiada wszystkie funkcje, niczego mi nie brakuje. Poza tym jak kilka lat na tym śmigam i nie wiem jak działa na oficjalnym roomie.

Stop + pauze co pokazuje jest tam wersja softu, bo nie wiem gdzie to sprawdzić?
Ja robiłem normalnie aktualizacja przez USB.

Tak to jest ten plik, moja wersja w sprzęcie:
cf1955041b7ea2eef37fa18043b35cae.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry