Ariva HDplayer 110

kris68

New member
A to juz szukaj na forum Arivy 110 - orginal. Ferguson wydal 2 wersje softu a my mamy wersje 9 - do 210 jest tylko 1 soft Fergusona. Reszte sobie sam dopowiedz.
 

grzesch

New member
Dzięki koledze mkm z zaprzyjaźnionego forum Arivy mam nowy soft pomarańczowy_v3_mkkm.

icon_exclaim.gif
TYLKO BOOT 19 i WYŻSZY
icon_exclaim.gif


Dodano do „IMS” (internet media):

1. Mapy Google – ikona „Buddy Link”
Sterowanie : 1,2 zmiana trybu wyświetlania.
|<< - zmniejsz, >>| powiększ. Prawo,lewo, góra, dół – przesuwanie mapy.
2. „MediaFly”
3. X.Live – pod ikoną „Video On line” – to jest najlepsze – filmy, programy HD, muzyka – naprawdę super sprawa. Niektóre przekazy nieaktywne ale większość działa doskonale - np. XXX :eek:
Link: Arivahd.pl - Zobacz wątek - pomarańczowy_v3_mkkm

Pozdr
 

marecki6

New member
Bez reklam
>
Wczoraj wypożyczyłem sobie Avatara na płycie Blu-ray, a że nie mam stacjonarnego odtwarzacza to najpierw zgrałem go na dysk USB a potem bez żadnych problemóws obejrzałem sobie na Arivce. Ponad 40 GB materiału W formacie m2ts o rozdzielczości 1920 na 1080, z dźwiękiem DTS HD Master Audio 5.1, tu jest dopiero co odtwarzać a wszystko chodzi płynnie. Obraz znakomity (średni bitrate 28800 kbps) , a dźwięk puszczony przez amplituner też bardzo dobry, mimo że jest odtwarzane tylko core z DTS HD, ale 1500 kbps (24-bit) to i tak dużo lepiej niż na płycie DVD.

nie wiem czy dobrze rozumiem - udalo ci sie wyslac dzwiek w jakosc HD po bitstreamie do amplitunera przez arive ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Z tego co zrozumioałem to dźwięk nie był HD tylko normalny DTS, ale z maksymalną jakością 1500 kbps, a DTS na płytach DVD niższej jakości.
 

vit91151

New member
Od pewnego czasu Ariva 110 nie odtwarza mi niektórych filmów. Tzn. odtwarza dźwięk bez obrazu. Do tej pory nie było żadnych problemów. Ponieważnie mogę dać linków do tych filmów ( regulamin ), zrobię to opisowo.

Strona HDWorld
Zakładka - HDRip | 720 | PL
Tytuły:

- 1492: Wyprawa do raju / 1492: Conquest of Paradise (1992)
- Droga / The Road (2009)
- Losers. Drużyna potępionych / The Losers (2010)

Może ktoś wie o co chodzi. Sprawdziłem na innej Arivie - to samo. Wgrałem nowy soft, ze strony Ferguson'a HDplayer_110_v20100421_beta.zip - to samo.
Nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem.
 

pkomp

New member
mkWDclean jak już - nie ma tam nic o toolnix

jak tym nie zadziała to jeszcze zostaje MKVmerge GUI i ponowne składanie filmu tyle że w preferencjach ścieżek musisz ustawić kompresje na NONE
 

grzegorzdz72

New member
Witam !!!

Mam odtwarzacz ARIVA HDPLAYER 110 i niestety ale ostatni o w większości filmów brak jest obrazu. Przerabiam owe filmy programem MKClean czy cos w tym stylu i jest ok ale wolałbym mieć w odtwarzaczu taki soft który obsłuży skompresowane nagłówki w MKV. Wyczytałem ze soft blue mkkm V8 final w/w nagłówki obsługuje. Problem w tym, ze kompletnie nie wiem jak wgra ten soft do mojej arivy. w tej chwili mam jakiś stary oryginalny soft. Proszę o proste (jak da laika) wytłumaczenie jak mam ten soft wgrać ?
 

siwykm

New member
Awaria Ferguson ariva hdplayer 110 podczas aktualizacji softu

Witam,
posiadam odtwarzacz Ferguson ariva HDPlayer 110. Sciągnąłem sobie najnowszy soft ze strony producenta. Chciałem go zainstalować zgodnie z instrukcją, tj. poprzez Pendrive. Intslacja przebiegła do końca, a następnie w trakcie restartu urządzenia zawiesza się on na logo Ariva... Teraz przy każdym włączeniu urządzenia, ładuje się on do momentu pojawienia się logo, a następnie znowu się sam restartuje. Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Czy jest możliwość w tym modelu powrócić do ustawień fabrycznych? Nie ma on żadnych zworek, przycisków z resetem....
Proszę o pomoc czy jest szansa że go jakoś samemu dam radę reanimować?
 

babus

Member
Całą operację wykonaj jeszcze raz. Jeśli znowu się nie uda to ściągnij firmware ponownie. Jeśli i to nie przyniesie efektu wróć do starszej wersji oprogramowania.

Cytat ze strony Fergusona - pytania:
"
Mój odtwarzacz wyświetla tylko ekran Ariva. Co mogę z tym zrobić?



Jeśli Ariva HDplayer wyświetla tylko ekran bootowania (logo Ariva) to prawdopodobnie da się ją przywrócić do stanu normalnego działania aktualizując oprogramowanie przez USB.
W przypadku HDplayer 110, 150DVD i 210:

  1. Pobieramy oprogramowanie z działu download
  2. Rozpakowujemy plik install.img na pendive’a
  3. Podłączamy pendive’a do Arivy
  4. Włączamy zasilanie w Arivie
  5. Po około 40 sekundach rozpocznie się aktualizacja oprogramowania
  6. Pod koniec procesu aktualizacji Ariva uruchomi się ponownie.
  7. Aktualizacja jest zakończona w momencie kiedy pojawi się menu.
Jeśli aktualizacja nie powiedzie się za pierwszym razem (tzn. pojawi się błąd) to należy spróbować ponownie.
 
Ostatnia edycja:

siwykm

New member
Próbowałem już tego rozwiązania, ale nie pomaga... Pobrałem stary, działający soft, nagrałem na pendrive, ale w trakcie restartu odtwarzacz go nie widzi.... cały czas odpala, włącza się logo i znowu restart... podłączenie pendrive z softem nic nie zmienia.... :(
 

siwykm

New member
tak, wyłączam zasilanie -> podłaczam pnedrive z softem -> włączam zasilanie.... i nic, soft się nie instaluje....
 
Do góry