Android TV - minął ponad rok, co dalej?

Status
Zamknięty.

Aerofan

Member
Do mnie te w/w przez was problemy sa dosyć znaczące bo sporo oglądam filmów i fotek z dysku lub pena. Bylem zdecydowany brać Sony ale jakos mam od wczoraj wątpliwości właśnie ze względu na ten temat.

Powiem Ci uczciwie - jeśli zależy Ci na jakości obrazu z Sony, to musisz się z tym liczyć, żeby do komfortowego korzystania z dysków dokupić jakiegoś TV Boxa za 150-200 zł na Androidzie i to pod niego podłączać dysk. No ale to kolejne kable i dodatkowy pilot.

Choć czytałem, ze niektórzy nie mają takich problemów i korzystają np. z Kodi bez większych problemów. U mnie Kodi działa ale pod warunkiem, że TV widzi dysk.
 

strazakp

Banned
Powiem Ci uczciwie - jeśli zależy Ci na jakości obrazu z Sony, to musisz się z tym liczyć, żeby do komfortowego korzystania z dysków dokupić jakiegoś TV Boxa za 150-200 zł na Androidzie i to pod niego podłączać dysk. No ale to kolejne kable i dodatkowy pilot.

Choć czytałem, ze niektórzy nie mają takich problemów i korzystają np. z Kodi bez większych problemów. U mnie Kodi działa ale pod warunkiem, że TV widzi dysk.
Ja tam nie wchodzę w taki układ ze mam jeszcze cos dokupowac by mi tv czytam dysk. Kurde q takiej cenie i taka marka tv ze nie powinno byc z tym problemu.
Szkoda ze nie kupiłem jednak KS7000 w MM po 4600zl bo teraz jest juz 500zl droższy. Wywnioskowałem ze Sony lepszy a tu poważny problem jak dla mnie.
 

Aerofan

Member
Ja tam nie wchodzę w taki układ ze mam jeszcze cos dokupowac by mi tv czytam dysk. Kurde q takiej cenie i taka marka tv ze nie powinno byc z tym problemu.
Szkoda ze nie kupiłem jednak KS7000 w MM po 4600zl bo teraz jest juz 500zl droższy. Wywnioskowałem ze Sony lepszy a tu poważny problem jak dla mnie.

W KS7000 elegancko po podpięciu dysku pojawia się info, czy otworzyć eksplorator plików. Normalny, z katalogami, z miniaturkami. I otwierający większość plików filmowych, z napisami. W Sony, nawet jak dysk podepniesz i go rozpozna, to musisz oddzielnie wchodzić do aplikacji Video, Zdjęcia czy Muzyka, ale o obejrzeniu zawartości dysku w podkatalogach można zapomnieć. Jak wchodzę do apki Video to zaczyna się męka, dysk mieli i czyta, robi jakieś losowe miniaturki na stronie głównej, ogólna masakracja.
 

strazakp

Banned
W KS7000 elegancko po podpięciu dysku pojawia się info, czy otworzyć eksplorator plików. Normalny, z katalogami, z miniaturkami. I otwierający większość plików filmowych, z napisami. W Sony, nawet jak dysk podepniesz i go rozpozna, to musisz oddzielnie wchodzić do aplikacji Video, Zdjęcia czy Muzyka, ale o obejrzeniu zawartości dysku w podkatalogach można zapomnieć. Jak wchodzę do apki Video to zaczyna się męka, dysk mieli i czyta, robi jakieś losowe miniaturki na stronie głównej, ogólna masakracja.
Dlatego chyba jednak się wstrzymam z kupnem tego Sony :-( Poczekam na kolejną okazję z ks7000 lub coś innego. Promocje będą tak ciągle aż pewnie do wiosny i o ile nie wykupią tych modeli z 2016 roku ;-) Dla mnie to zbyt duży problem by brać Sony.
 

pepka

Member
Bez reklam
Będzie znowu promo na KS'a... to przypomnisz sobie o problemie odklejającej się obudowy ;-).
Masz zdrowie stary, zazdroszcze...
 

Aerofan

Member
Ja widziałem w sklepie odklejające się obudowy z tyłu od 6400, ale oglądałem 7000 i w żadnym nic takiego nie zauważyłem. Obym sam nie doświadczył po czasie ;)
 
Tak na luzie podchodząc do tematu to raczej chyba lekko odchodząca obudowa nie wpływa na jakość obrazu :) Widziałem jeden egzemplarz gdzie rzeczywiście odchodziła ale szczelina minimalna musiałem dokładnie się przyjrzeć bo dosłownie może 1- 1,5 mm .Czy ktoś zaobserwował z czasem czy obudowa odchodzi coraz bardziej ?Z tego co na forum piszą użytkownicy to Samsung bez problemu przyjmuje reklamację tego elementu i stara się coś kombinować z taśmą dwustronną :)
 

Damaranus

New member
Spójrzcie na to jednak w perspektywie lat, czy 10-15 letnie telewizory renomowanych marek, kineskopowe czy nawet pierwsze LCD posiadają jakieś widoczne wady? nie, nie brak funkcji... wady? niby rozklejająca się obudowa to drobiazg, ale jak patrzyć ma na to użytkownik, który najbliższą zmianę tv planuje za 10 lat? co? posklejam taśmą dookoła. to że technologia się zmienia, że zmieniają się standardy, nie oznacza, że zakup dobrego telewizora musi wiązać się z tym że konieczna będzie jego wymiana za rok... bo się rozkleja.

ehhh. dobra, Panowie, wątek dotyczy Androida a nie obudowy samsunga. w temacie systemu AndroidTV czy Tizen, dałbym sobie chwilę czasu, do wypuszczenia przynajmniej 1-2 aktualizacji. nie wiem czy samsung już zaktualizował system... nie mniej potrzebujemy ze 2-3 miesiące aby ocenić je. system to tylko software, który dla wielu użytkowników nie będzie miał żadnego znaczenia w kontekście np. całego kina domowego. być może nigdy tu nie zajrzy.
 

zbylek

New member
W Sony, nawet jak dysk podepniesz i go rozpozna, to musisz oddzielnie wchodzić do aplikacji Video, Zdjęcia czy Muzyka, ale o obejrzeniu zawartości dysku w podkatalogach można zapomnieć. Jak wchodzę do apki Video to zaczyna się męka, dysk mieli i czyta, robi jakieś losowe miniaturki na stronie głównej, ogólna masakracja.

Ale w czym problem zeby skorzystac z app explorera plikow ktory jest dostepny na android tv?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member

Damaranus

New member
Mam pytanie/prośbę czy jest tu ktoś kto może udostępnić mi dostęp do Cyfrowy Polsat Go? Dosłownie na 10 minut, chce tylko nagrać materiał dot. samej aplikacji na AndroidTV. Wiem, że możecie nie mieć zaufania do tego typu akcji, nie mniej nie jestem anonimowy w sieci aby uciekać i kombinować.
 

Qkisek

New member
Czy ktoś mi może powiedzieć jak pocaczyc program MX Player czy dyskiem sieciowym Synology ??
Inne playery jak video , kodi, czy archer od razy widza dysk, a z mx mam problem
Ogólnie program chce aby podać adres URL , ale ja nie wiem jak znaleść taki adres w Synology


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
 

hpiotrekh

New member
mi właśnie się pojawiło okienko z aktualizacją na 809C, ale póki co się wstrzymam i zobaczę czy wszystko z nim w porządku.

e: a dobra, doczytałem że to dopiero informacja a nie aktualizacja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest - dopiero wchodzi i to za dwa dni.
Ofertę dla Ciebie zaraz prześlę.
 

strazakp

Banned
Dzis juz 22.02 i jestem ciekawy jak tam ruszyła aktualizacja Antka. Czy ktos juz dostał i instaluje aktualizację? Jak pierwsze wrazenia?
 
Status
Zamknięty.
Do góry