Android TV - minął ponad rok, co dalej?

Status
Zamknięty.

Damaranus

New member
Jakby ktoś potrzebował: jak zmienić domyślną aplikację dla przycisku Netflix.

W opisie do filmu wyjaśniłem jak to działa oraz dlaczego nie polecam tego użytkownikom netflix. W skrócie, jest ok jeśli nie używacie netflixa, nie jest ok, jeśli chcecie mieć ciastko i zjeść ciastko czyli lubicie netflix i chcecie zmienić funkcje przycisku.

https://www.youtube.com/watch?v=gYFXs0jzWb8&t=1s
 

Cavallino

Banned
Reklamacja nic tu nie da bo tego nie naprawią, jedyne co można by domagać się zwrotu z tytułu rękojmi za funkcjonalność która nie spełnia Twoich oczekiwań. Masz na to 2 lata.

Co do systemu operacyjnego osobiście uważam, że albo Tizen albo AndroidTV.

Tizena nie znam, ale Android TV to największa porażka jaką widziałem w życiu.
Za to w Web OS naprawdę nie bardzo jest się do czego przyczepić - świetny i szybki system.
Dokładne przeciwieństwo badziewnego Androida.
 

Damaranus

New member
Nie jestem wielkim fanem Androida, ale trudno mi zarzucić temu systemowi że jest kiepski, w momencie w którym nie sprawia on mi żadnych problemów, a dodatkowo daje możliwość spersonalizowania telewizora do swoich potrzeb. Potrzeb, które są mniej lub bardziej mi znane (w odniesieniu do TV).

W mojej ocenie każda wada i zaleta jest jednocześnie tym, co wyróżnia dany system na rynku. Dziś. Bo każdy z nich ma już swoje lata i nic nie zapowiada się, aby któryś z nich miał zakończyć żywot. Zupełnie inaczej niż na rynku mobile, gdzie M$ kończy właśnie z produkcją i sprzedażą Lumia chociaż zapewnia że system będzie rozwijany, tylko co po tym, jak wraz z zakończeniem produkcji telefonów, umiera rynek aplikacji. I fakt, AndroidTV można by powiedzieć że pod względem masowego zastosowania, ma małe doświadczenie. Z drugiej strony to w końcu następca GoogleTV. Można by mu zarzucić wszystko... ale konkretnie, co? Rozmawiamy o Android TV czy o całym systemie i mechanizmach telewizora?

O ile WebOs czy Tizen mogą pochwalić się prędkością działania... chwila, a Android działa wolno? czy wyglądem... chwile, a czego brakuje w Androidowi? więc co? Android ma jeden atut, który sprawia że może być podnad innymi systemami - Google Store. Ale ten atut nie ma żadnego ! znaczenia jeśli telewizor dostanie Janusz, co to to na święta kupił rodzinie ekran i grunt żeby dekoder cyfry działał... no tak. W tym momencie Android TV schodzi do poziomu każdego innego systemu i znów zaczynamy od zera: chcę być smart, chcę mieć pogodę, zegarek, komunikatory i dostęp do treści internetowych, co polecasz? Ups! czekaj, mam dzieci. To może kup Pan 2 pady i podłącz pod TV i masz tu Google Store. co nie działa w Android TV? Co jest Twoim zdaniem nie tak? Bo widzę dużo takich wpisów, podobnych do Twoich ale brak w nich uzasadnienia. Tylko nie pisz mi o mechanizmach, że usb źle działa, że telewizor źle paruje się z subwoferem itp... napisz o androidzie, a ja chętnie to sprawdzę. Bo ja nie bronię tego systemu, wręcz przeciwnie, chętnie znajdę w nim dziurę aby znaleźć powód dla SONY co by oddać im telewizor i odzyskać kasę. Chociaż... ja już mam na to dobre powody... daj mi więcej.
 

bluray

Banned
Dyskusja o systemach OS w TV to walka promotorów o sprzedaż ich TV.
Atak na ANDROID to napędzanie na:
- LG,
- SAMSUNG.
Sprzedaż PANASONIC zamarła po tureckich wyczynach niby JAPAN TV i oficjalnym uśmierceniu FireFox przez autorów. Brak środków na utrzymanie kilku pracowników w TOKIo.
Z Japan został im adres w Japonii.
Potwierdzam: wynajem "pieczary" w Tokio to katastrofa finansowa.
 

bluray

Banned
Dyskusja o systemach OS w TV to walka promotorów o sprzedaż ich TV.

Atak na ANDROID to napędzanie na:

- LG,

- SAMSUNG.

Sprzedaż PANASONIC zamarła po tureckich wyczynach niby JAPAN TV i oficjalnym uśmierceniu FireFox przez autorów. Brak środków na utrzymanie kilku pracowników w TOKIo.
Z Japan został im tylko adres w Japonii.


Tak, kupili niektóre / wybrane patenty na matryce PDP od PIONEERa. Ale już ich nie stać było na zakup prawa do używania LOGO PIONEER KURO.
" Nie stać ich było ( PANASONIC JAPAN ) na how-know w warstwie produkcji wielko skalowej.
Później Panas sprzedawał coraz mniej plazm. Na koniec wycofali się z syfu p.t. PLAZMA.
Mimo to JAPAN PANASONIC bardzo dziękuje za wsparcie plazm w Polsce.
Mimo ogromnych wypłat dla spamerów na wszystkich forach w Polsce ich skuteczność była minimalna ... "
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Dyskusja o systemach OS w TV to walka promotorów o sprzedaż ich TV.
Atak na ANDROID to napędzanie na:
- LG,
- SAMSUNG.
Sprzedaż PANASONIC zamarła po tureckich wyczynach niby JAPAN TV i oficjalnym uśmierceniu FireFox przez autorów. Brak środków na utrzymanie kilku pracowników w TOKIo.
Z Japan został im adres w Japonii.
Potwierdzam: wynajem "pieczary" w Tokio to katastrofa finansowa.
Absolutnie nie zgadzam się z tym opisem dotyczącym Panasonica!
Jedne z lepszych obrazow, matryca VA, prosty i szybki system Firefox (ma wszystko co inni najważniejszego).
Chce właśnie kupić Panasonic 58dxe720 który w tej cenie jest jednym z najlepszych pod względem jakości obrazu. Gdybym miał ok 6000zl to bym kupił 58dx750 bo ten to już jest super bo ma 100Hz.
 

bluray

Banned
Kupuj PANASONIC TV. BEŚCIAK jest i tyle.

Dziś to taki margines sprzedażowy na poziomie polskiej MANTY.
Nawet nie mają kasy na promotorów w BIEDRONCE.
Księgowość w Turcji, ale tam zamach stanu w zakresie obcych firm typu VESTEL.
Zrób coś w sprawie.
Panasonic to był gość w jakości oprogramowania.
Mój 32" śmiga do dziś.
Nigdy nawet nie zbliżył się do poziomu SONY.
SONY - pierwsza światowa firma , która pozbyła się działu produkcji ekranów PDP.
Zaraz później z plazm wycofał się JAPAN PIONEER.
Panasonic nigdy nie odkupił patentów kolego PIONEER-a.
 

strazakp

Banned
Kupuj PANASONIC TV. BEŚCIAK jest i tyle.

Dziś to taki margines sprzedażowy na poziomie polskiej MANTY.
Nawet nie mają kasy na promotorów w BIEDRONCE.
Księgowość w Turcji, ale tam zamach stanu w zakresie obcych firm typu VESTEL.
Zrób coś w sprawie.
Panasonic to był gość w jakości oprogramowania.
Mój 32" śmiga do dziś.
Nigdy nawet nie zbliżył się do poziomu SONY.
SONY - pierwsza światowa firma , która pozbyła się działu produkcji ekranów PDP.
Zaraz później z plazm wycofał się JAPAN PIONEER.
Panasonic nigdy nie odkupił patentów kolego PIONEER-a.
Czyżby jakąś aluzja czy co?? Czyli że Panasonic do d...???
Czyli że Sony lepszy????
 

zbylek

New member
Tylko Philips, TP Vision 4 life... (zielona czcionka)
Kupuj. Zobaczysz kiedy bedziesz zalowac.

Ja mialem philips 5 lat. W miedzy czasie przestali wspierac poprzedni system przez co wylaczyli poprzedni smart TV nie wspomne o 3 usterkach w tym ostatnia zmusila mnie do zakupu Sony.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
Skrót informacji:

Chcesz uzyskać dostęp do większej ilości aplikacji dla Android TV?

- w wyszukiwarce Google Play na telewizorze, wpisuj nazwy aplikacji na kilka sposobów: np. ze spacją i bez (jeśli są wieloczłonowe),
- wpisz w wyszukiwarce Google Play na telewizorze dowolny ciąg znaków, np. app, dfg, dag, bon, itp. 2-3 znaki, trafisz na wiele nowych aplikacji,
- korzystaj z Google Play globalnego (na komputerze), jeśli jesteś zalogowany i wybierzesz aplikację, pokaże się info czy jest ona kompatybilna z Twoimi urządzeniami. Zleć jej instalację z komputera,
- często aplikacje które znajdziesz w Google Play na komputerze, kompatybilne z TV, nie są widoczne w Google Play na telewizorze i nie znajdziesz ich,
- obserwuj Google Play - codziennie przybywa setka aplikacji i gier które są kompatybilne z TV.

Szukasz listy aplikacji na AndroidTV? Google Play nie posiada takiej listy, skorzystaj z w/w metod.


Materiał VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=PaJd8KEDP_E

Tym samym uważam, że AndroidTV to świetny wybór...
 

Aerofan

Member
Ja dziękuję za Sony z Androidem. Półtorej roku, milion aktualizacji a nadal nie działa podstawowa funkcja jak sprawne przeglądanie katalogów na dysku USB czy HDD. Trzeba cudować, z jakimiś eksploratorami plików, które raz dysk widzą, raz nie. Porażka.

Ostatni nabytek, Samsung KS7000 bez Androida i voilla ! Wszystko działa !
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ja dziękuję za Sony z Androidem. Półtorej roku, milion aktualizacji a nadal nie działa podstawowa funkcja jak sprawne przeglądanie katalogów na dysku USB czy HDD. Trzeba cudować, z jakimiś eksploratorami plików, które raz dysk widzą, raz nie. Porażka.
No właśnie to też wczoraj zauważyłem jak przyszedłem do sklepu z dyskiem by zrobić testy na swoim materiale. Gościu trochę się nagrzebal w menu żeby znaleźć dysk a później wejść w jego zawartość. Chce kupić Sony ale jakoś mnie to wczoraj zraziło. W Panasonic na Firefox dysk sam się zidentyfikował i bez problemu odczyt zawartości 2-3 kliknięcia i był wyświetlacz ny materiał.
 

Aerofan

Member
Tak czy siak powinno być to prostsze i bardziej intuicyjne a nie jest :-/
Ja w swoich starych TV bez żadnych smartow podlaczam dysk i zawartości sama wyskakuje.

To chyba była odpowiedź dotycząca apek a nie dysku. Jest jeszcze problem taki, że po wyłączeniu TV podłączony dysk cały czas chodzi. Cały czas, dzień i noc. W starszym modelu W829 dysk się wyłącza kilka minut po wyłączeniu TV.

A po ponownym włączeniu Androida dysk, mimo, że chodzi, często nie jest widziany, nawet przez inne aplikacje, trzeba zrestartować TV (długi restart Androida) i wtedy znów widzi.
 

htlpunp

New member
Ostatnio podłączałem dwa pendrivy do TV Sony i z żadnego nie chciało czytać. Nie chciało czytać również z pendriva, którego sprzedawca przyniósł z innego (nowszego) TV Sony. To jest kwestia systemu plików czy trzeba pobrać inny manager ze sklepu?

Problem pracującego stale dysku dotyczy Sony w755c/w805c/w809c ?
 

strazakp

Banned
Do mnie te w/w przez was problemy sa dosyć znaczące bo sporo oglądam filmów i fotek z dysku lub pena. Bylem zdecydowany brać Sony ale jakos mam od wczoraj wątpliwości właśnie ze względu na ten temat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry