Amplituner Onkyo TX-SR875 - TEST !!!

abart68

New member
Problem z dzwiękiem

:( W moim Onkyo TX-SR 875 iwszystko pięknie działało niestety mój syn dorwał się do sprzętu coś pokręcił:eek:k: i z 6 głośników działają tylko frontowe a na wyświetlaczu jest napisane HDMI Through w instrukcji nic nie znalazłem a może jest szansa na przywrócenie ustawień fabrycznych.
Proszę o pomoc
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@abart68

jesteś, jak wrz(ż)ó na tyłku, takiego lenistwa dawno nie spotkałem. :( mógłbyś napisać czy poprzednia porada pomogła i ew. podziękować. no ale dość znęcania się. oto rozwiązanie (oczywiście podam ci złośliwie po angielsku):

If you can’t resolve the issue yourself, try resetting

the AV receiver before contacting your Onkyo dealer.​

To reset the AV receiver to its factory defaults,
turn it on and, while holding down the [VCR/DVR]
button, press the STANDBY/ON button. "Clear"
will appear on the display and the AV receiver will enter Standby mode. Note that resetting the AV receiver will delete your radio presets and custom settings.​

myślę, że jak ruszysz głową to sobie poradzisz. dodam jeszcze, że na oczy nie widziałem onkyo sr875 :rolleyes: .​


 
Ostatnia edycja:

abart68

New member
Nadal problem

:( Zrobiłem reset i ustawiłem głośniki , HDMI Monitor na on
Nadal jednak tylko na 2s pojawia się na wyświetlaczu np. Dolby dygital bo zaraz jest HDMI Through i dzwięk jest tylko stereo.
U góry ciągle pali się PCM .
Próbowałem zgodnie z instrukcją pl ustawić wykrywanie dzwięku na auto za pomocą przycisku Audio sell ale zarówno na pilocie i na ampli mogę wybrać jedynie HDMI lub analog , więc jaki może być powód takich problemów (instrukcja str 70):eek:k:
 

AvataR

Banned
Hmm a ja mam pytanie z innej paczki. Czy ten model ONKYO ma jakies ukryte funkcje ?? Np jak odpalam cos na PLAYa3 to na chwilke wyskakuje mi napis na ampli Dialog volume:+4 , tak jakby mozna bylo to zmieniac ??

Natomiast w samym setupie nic takiego nie ma ?? Gdzie sa poukrywane jakies smaczki i jak sie do nich dostac :hmm: ??
 

macek

New member
Bez reklam
Witam,mam pytanie czy u Was,tez tak jest.gdy dla przykladu jako zrodlo mamy cyfre i czy jest to film czy inny program mamy dzwiek puszczony automatycznie w PCM,wiadoma sprawa jest,ze jesli zrodlem jest film,czy gra w DD to automatycznie wyswietla mi sie DD,ale jesli zrodlem nie jest w/w format to swieci nam sie PCM,po nacisnieciu przycisku display na ampli
http://img84.imageshack.us/my.php?image=pa220235tt7.jpg
Chociaz zauwazylem,ze nie ktore gry na ps3 mimo dzwieku DD(przynajmniej taka informacja na pudelku) gra odtwarzana jes w pcm.
Czy gdzies w ustawieniach mozna ustawic,by jako automatycznie byl inny format np.bitsream,a nie PCM.

Avatar,faktycznie zauwazylem przy wlaczeniu zapala sie na 2 sekundy
DIALOG NORM +4 jak to zmienic nie mam pojecia.
 
Ostatnia edycja:

abart68

New member
odp.

Prawdopodobnie ustawiłeś w wyjściu HDMI aby dzwięk był przekazywany też na telewizor , wyłącz i sprawdz.:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
macek napisał:
Witam,mam pytanie czy u Was,tez tak jest.gdy dla przykladu jako zrodlo mamy cyfre i czy jest to film czy inny program mamy dzwiek puszczony automatycznie w PCM,wiadoma sprawa jest,ze jesli zrodlem jest film,czy gra w DD to automatycznie wyswietla mi sie DD,ale jesli zrodlem nie jest w/w format to swieci nam sie PCM,po nacisnieciu przycisku display na ampli
http://img84.imageshack.us/my.php?image=pa220235tt7.jpg
Chociaz zauwazylem,ze nie ktore gry na ps3 mimo dzwieku DD(przynajmniej taka informacja na pudelku) gra odtwarzana jes w pcm.
Czy gdzies w ustawieniach mozna ustawic,by jako automatycznie byl inny format np.bitsream,a nie PCM.

Avatar,faktycznie zauwazylem przy wlaczeniu zapala sie na 2 sekundy
DIALOG NORM +4 jak to zmienic nie mam pojecia.
Heh no wlasnie ale gdzie mozna dostac sie do tych opcji to nie mam pojecia ;) i jak widze nie tylko ja :D
 

abart68

New member
AvataR napisał:
Heh no wlasnie ale gdzie mozna dostac sie do tych opcji to nie mam pojecia ;) i jak widze nie tylko ja :D

Polska instrukcja str37 , str 99 w angielskiej 36-38, str 99-100 w ustawieniach menu (setup):mrgreen: trzeba znaleść HDMI Audio wybrać off
 

macek

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie ustawiłeś w wyjściu HDMI aby dzwięk był przekazywany też na telewizor , wyłącz i sprawdz

wlasnie dzwiek nie jest przekazywany na TV,przez odbiornik tv totalna cisza.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
właśnie stałem się szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem tego ampli. Niestety nie chce odpalić. Miał ktoś podobny problem?? Zaraz po włączeniu słychać klik i ampli się wyłącza i dalej świeci się czerwona dioda. Wyświetlacz nawet nie drgnie. Jest na to jakiś sposób czy tylko serwis??

Przeczytałem w instrukcji, że jest to jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniem ale nie wiem dlaczego u mnie i to w nowym?? Ani razu nie odpalił. Sprzęt po przywiezieniu grzał się w domu z kilkanaście godzin. Nie chce również odpalić po odłączeniu wszystkich kabli. Reset VCR+Standby też nic nie daje. Odłączenie z sieci na kilka godzin również nic :(:( Tylko reklamacja i serwis?? :(:(
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Różnice na tyle subtelne, że możesz sobie darować.
Poczytaj ostatni numer Hi-Fi Choice.
Tam są artykuły sponsorowane przez Onkyo i jest porónanie tych modeli
a raczej... co dodano w tym nowym.

Dla mnie te "nowości" nie uzasadniają wymiany a tym co jeszcze nie kupili pozwolą kupić 875 i 805 w dobrych, niższych cenach.

Pozdrawiam Onkyowców !
 

rezzyr

New member
onkyo tx-nr905 -probelem z radiem internetowym

Zapytam troch z innej beczki-kupiłem amplituner onkyo 905
i nie moge uruchomic radia internetowego ,mam podpiety internet pod amplituner ,uzupełniłem wszystkie pola wymaganme do odbioru internetu i nic .moze ktos mi cos doradzi lub da yinstruktarz -bede wdzieczny
 

macek

New member
Bez reklam
wlodek1001 napisał:
czy ktos to robił, bo wiem gdzie są pliki ale nie wiem jak to zrobić, mam firmware 1.02


Ale jak sam widzisz w linku autorstwa Gurkey i Jarode nie ma podanego firmware dla 875 dla main,oczywiscie jest dla zmiany DSP,ktory u siebie zastosowalem i zmienilem DSP.
Co do main to widzac u Ciebie 1.02 nie wiem czy nie bedziesz zmuszony zlozyc wizyty w serwisie gdyz musisz miec(nie jestem 100% pewny)wczesniej minimum 1.05,by pobrac wyzszy ktory jest podany i obrazkowo wyjasniony,gdzies na avsforum nie pamietam,ale to inny link ,jak znajde to wkleje.
 

braavoo

New member
Rezzyr

Jesli chcesz odpalic w Onkyo radio internetowe to musisz wkleic np cos takiego tam gdzie masz adres:
http://radio....../lista.pls

Konieczny jest wlasnie ten plik z rozszerzeniem *.pls albo z tym drugim ale nie pamietam.
Pozniej jak wejdziesz juz na net/usb w amplitunerze to jak klikniesz to powinny pojawic ci sie stacje radiowe z danego adresu :)

Jakbys mial problem to pisz na GG 12815254-wieczorem pomoge

Pozdrawiam

braavoo
 
Do góry