Amplituner Onkyo TX-SR875 - TEST !!!

p0is0n

New member
to jeszcze powiedz czy w malym 19m pokoju zestaw taki jak tu http://www.ceneo.pl/650812
mi sie nie zadusi i jak bys porownal (jesli miales okazje) onkyo 805 w konfiguracji z kef/monitor audio/dali ikon.
Niestety kefow i monitorow mialem okazje sluchac tylko na ca540r i choc analityczne, brakowalo im troche ciepla w brzmieniu.
Kazdy z tych zestawow kolumn ma swoje zalety, ale nie moge sie zdecydowac ;P - no i najgorsze ze nie moglem ich nigdzie odpalic na 805tce

Czy KEFy IQ sa oklejone naturalnym fornirem czy sztucznym? Producent w ulotce pisze ze naturalnym, a w sklepie widzialem sztucznym i nie wiem teraz czy to podroba nie byla :/
 
Ostatnia edycja:

szmyrek

New member
ja zakupiłem 875 + kef y po odsłuchaniu u kolegi Fatmana i uważam ten zakup za strzał w 10 . pozdrawiam:eek:k:
 

AvataR

Banned
Dzieki Panowie za odpowiedz na pytanko . Ogolnie ladnie jajca zarowno ja , jak i Szmyrek tak i fatman mamy bardzo podobny sprzet . Nawet DVD to samo :) Z recenzji Fatmana wynika ze to totalny odjazd :) Osobiscie slucham Mike Oldfielda, Bryan Admas, Roxette, The Corrs, Kitaro .... lubie cos co przypomina muzyke a nie tylko udaje :D

Poison ja mam z CA tylko CD 640C V2 i brzmi bardzo dobrze mimo ze jest podlaczony do Onkyo 605 ktore szalu nie robi. Generalnie do wymiany wlasnie idze :D

Co do wielkosci pokoju to sie niczym nie martw ja mam uwaga :) 10m2 i dla mnie gitara :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ostatnio zacząłem słuchać muzyki etnicznej. Posłuchajcie sobie parę płytek zespołu "Oliver Shanti & Friends". Szczególnie Shaman, Shaman2 albo Thai-Chi. Wieczorkiem... bez światła. Poza sexem to nie ma lepszego relaxu, no i to neutralne brzmienie FEFków...

Fornir? Nie, nie są w fornirze. Ja mam orzechowe i wyglądaja jak fornir ale pamiętam klonowe i takie rudawe. Rudawe jeszcze, jeszcze ale te białe nie wyglądały najlepiej. Zdecydowanie okleina sztuczna, nie fornir. Rzecz gustu...


p0is0n napisał:
to jeszcze powiedz czy w malym 19m pokoju zestaw taki jak tu http://www.ceneo.pl/650812
mi sie nie zadusi i jak bys porownal (jesli miales okazje) onkyo 805 w konfiguracji z kef/monitor audio/dali ikon.

19m2 to całkioem sporo. Jedynki na tyły i siódemki na przód jak najbardziej OK. Zastanawiał bym sie nad centralnym. Jeżeli oglądasz sporo filmów (pamietaj, że 75% dźwieku w filmach idzie przez "centrala") i zależy Ci na dobrym nagłośnieniu, albo oglądasz sporo koncertów rockowych to weź 6c na front i koniecznie suba przynajmniej PS2500. Mi tam wystarcza bas z "siódemek" do moich delikatnych sybilancików :)
Pozdrawiam cały klub KEfa.

Kolego Szmyrek, jak tam jeklenie. Czy są nowe trofea ? Pozdrawiam Leśną Brać.
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
AvataR: dzieki za info, to jeszcze powiedz dlaczego wziales wiekszego centrala (iq6c) - czyzby ten mniejszy sie nie spisywal?
A moze wiesz gdzie kupic te KEFy w dobrej cenie?

P.S. Te orzechowe tez mi sie najbardziej podobaja:) chociaz w sumie ten kolor u mnie ni przypial ni przylatal ;P
 

p0is0n

New member
az PSW2500? rany, sasiadow chcesz mi wymiesc ;) po pierwsze - za duze pudlo jak dla mnie - po drugie koszty, po trzecie - chyba psw1000 by wystarczyl.
 

AvataR

Banned
Kupilem iQ6c bo moim zdaniem gral duzo lepiej w kinie niz iQ2 - tak jak pisal kolega Fatman z zakonu Keflarzy, 75% dzwiekow w kinie to srodek a drozszy model ma dodatkowo dwa glosniki na bokach ktore naprawde moim zdaniem duzo daja :)

Gdzie kupic hmm :) Pytaj KIKI i Blackninja :p
 

szmyrek

New member
popieram Avatara iq6c w kinie spisuje się miodzio . myślę nad subem 2500 u mnie najbliższy sasiad 2 km , więc ... .
Kol. Fatman trofea przybyło, rykowisko we wrześniu . Zapraszam do lasu na dziczyznę jak będziesz miał chwilę dla relaksu. pozdrawiam
 

macek

New member
Bez reklam
A ja panowie do swojego onkyo 905 szykuje Monitor Audio serii Silver tyly i centrala juz mam teraz czas na fronty.
 

p0is0n

New member
macek napisał:
A ja panowie do swojego onkyo 905 szykuje Monitor Audio serii Silver tyly i centrala juz mam teraz czas na fronty.

MA silver 8 polecam, fajniutkie!
moze pstryknalbys fotke jak sobie 905 radzi z upskalowaniem sygnalu tv SD?
Troche juz z tym przynudzam, ale nigdzie tego nie moglem znalezc.:(
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Pamietam, że Silvery też odsłuchiwałem przed wyborem. Zacne głośniki. Też miałem myślówę ale ostatecznie padło na KEFy :)
 

AvataR

Banned
Zgadzam sie Monitor Audio to kawal swietnego glosnika ale rowniez skonczylem na KEFach :) Nie mniej MA jest drugie od razu w kolejnosci-zaznaczam , jak dla mnie :)
 

AvataR

Banned
Panowie a czy ten caly REON w 875 poprawia np jakosc obrazu nawet z konsoli X360 ?? Czy tylko z DVD i ewentualnie z tunera Sat ??
 

AvataR

Banned
No tak prawda ale w przypadku konsoli np mamy 720p a Reon potrafi przerobic sygnal do 1080p . Czy to cos da w takim przypadku ?
 

macek

New member
Bez reklam
Witam jesli chodzi o reona to u mnie dziala to bardzo dobrze tak jak pisal blackninia przy slabym sygnale np.ogladam z cyfry teraz final pucharu UEFA i jest duzo lepiej niz bez reona zdjec niestety nie zrobie bo nie mam dobrego aparatu i bylo by to bez sensu ale naprawde w/g mnie programy sd wygladaja bardzo dobrze przykladowo TVN.,akurat xboxa nie mam,posiadam PS3 .

Panowie a jak u was wygladalo tzw.wygrzewanie kolumn wiem ze podobny temacik juz byl ale przy okazji jak u was keflarzy to wygladlo czy prawda jest by unikac glosnego grania i jak dlugo trwa tzw.proces wygrzewania.
pozdrawiam
 

p0is0n

New member
AvataR napisał:
No tak prawda ale w przypadku konsoli np mamy 720p a Reon potrafi przerobic sygnal do 1080p . Czy to cos da w takim przypadku ?
Nic to nie da. Nie jest istotne skad pochodzi sygnal, tylko jaki to sygnal.
Obrobce podlegaja sygnaly 720i i nizsze, pochadzace ze zlacza COMPONENT/s-video i wychodzace przez HDMI.Przy czym z 720i da sie zrobic max 720p czyli usunac przeplot.480i/576i moze byc skalowane do 720p/1080i/1080p. Niestety Reon jest za wolny zeby przerobic 720p na 1080p.
Takie rzeczy to tylko w Erze ;) a tak naprawde to w zewnetrznych skalerach za tysiace $$$.
Polecam instrukcje do 875, tam jest opisane ktore sygnaly, z ktorych lacz sa obrabiane i ktoredy wypuszczane.
 
Do góry