Amplituner Onkyo TX-SR875 - TEST !!!

wulman

New member
Przełożyłem rozgałęźnik HDMI za amplituner nie jak wcześniej był przed Onkyo ,w dniu zmiany nic się nie stało.Dzisiaj włączam i zaskoczyło_Onkyo wyświetla formaty HD.Wygląda na to że to był rozgałęźnik i potrzebne było wyłączenie urządzeń a następnie włączenie.
 

thewizzo

New member
Witam
Prosił bym o informację czy amp Onkyo TX-SR875 (ewentualnie TX-SR805) będzie przepuszczać sygnał będąc w trybie czuwania ???
Nie mam mozliwości sprawdzenia bo jestem na etapie poszukiwania tego modelu, natomiast chciałbym się wyposażyć w kable i przy podłączeniu turbodekodera z amplitunerem i tv chciałbym mieć czasami możliwość oglądania sat bez konieczności uruchomienia amp
 

wlodek1001

New member
mój Onkyo 875 ma już prawie 5 lat, jak na razie te prawie 25 kg made in japan sprawuje się dobrze, od 2007 roku zaszły/jak zwykle/ zmiany w technologiach audiovideo, choć jako rewolucje oceniam tylko 3D. jak na razie tylko mój Blu ray panasonic bd 10 trochę 'zmęczył' się moralnie i technologicznie np brak DTS master audio, choć dts hd niewiele gorszy to przyszedł na niego czas i z żalem wymienie go na cambridge Audio bd 751 lub oppo 93, ostatecznie zdecydowało brak sacd w tym odtwarzaczu, co do 875 to pomimo,że jest to kino domowe z niezłym stereo/ oczywiście nie ma porównania z sacd/wzmacniacz/ ale kompromis zawsze jest na coś skazuje.
Tak więc zywot 875 jak na obecną chwilę w moim systemie nie jest zagrożony,może ktoś z użytkowników coś mi poradzi, czy trwć przy nim czy już do wymiany? mądre głosy mile widziane, pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam
Prosił bym o informację czy amp Onkyo TX-SR875 (ewentualnie TX-SR805) będzie przepuszczać sygnał będąc w trybie czuwania ???
Nie mam mozliwości sprawdzenia bo jestem na etapie poszukiwania tego modelu, natomiast chciałbym się wyposażyć w kable i przy podłączeniu turbodekodera z amplitunerem i tv chciałbym mieć czasami możliwość oglądania sat bez konieczności uruchomienia amp
Na 99% nie. Ja mam 905-kę i nie mam takiej mozliwości więc niższe modele też tego chyba nie mają. Ja u siebie mam N-splitter która załatwia ten problem.
 

blac_ks

New member
Po 5 latach od premiery można kupić używane Onkyo w następujących pułapach cenowych:

(wg. Allegro)

805 - 1400 zł
875 - 1800 zł
905 - 2400 zł

806 - 1800 zł
876 - 2000 zł
906 - 3000 zł

Chciałbym zaoszczędzić a jednocześnie uzupełnić swój zestaw Pioneer Kuro PDP-LX6090 + PS3.

Dotychczasowy zestaw KD 5.1 to zabytkowy zestaw Technics z przed 12 lat. Przeznaczony do wymiany, jednak z powodów finansowych muszę poczekać. Na szczęście sentyment i certyfikat THX pozwolą mi się nim jeszcze nacieszyć o ile nabędę amplituner z hdmi, optycznym audio, DTS HD etc i min 125W/Ch przy 6Ω.

Do stereo posiadam osobny zestaw: yamaha + monitory.

A więc czy warto kupować używany Onkyo 875 ???
Czy upscaler nie zniszczy mi obrazu żylety przekazywanego z PS3, Ntv na Kuro?

Bardzo proszę o poradę właścicieli.
A może ktoś chce się pozbyć swojego egzemplarza z powodu wymiany na nowy?

Skoro pragnę zakupić 5 letni amplituner to skory bym był również do zakupu używanego zestawu głośników do kina domowego.

Czego szukać pod klocek 875?

W całym zabiegu przyświeca mi myśl że mogę nabyć używane cacka na które w czasie ich premiery nie było mnie nigdy stać. Z tym że głośniki to nie elektronika i znacznie lepiej trzymają cenę.

Tak czy inaczej chętnie bym się dowiedział co wg was z perspektywy czasu i doświadczeń najlepiej brzmiało na onkyo a czego zdecydowanie się wystrzegać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do kina jak najbardziej 905, mialem i generalnie bylem zadowolony, jak 2400 max budzetu to mozna sie pokusic, gorzej jak sie zepsuje.
 

jackuc

New member
Witam
chciałbym trochę odświeżyć temat. Otóż mam na oku używaną 875 (1400zł) i się zastanawiam czy jest ona cały czas na czasie jeśli chodzi stronę techniczną?
Słucham głównie popu, dance, techno a z radia chilli. Na razie mam staruszkę wieżyczkę sony. Dodatkowo Xbox i N.
Sprzęt będzie grał (głównie do muzyki) na pewno dłuższy czas w stereo (wiem, wiem powinienem szukać czegoś w stereo ale nie wyczaiłem nic ciekawego co by też fajnie wyglądało i miało radio). Salon to ok. 25m2 (ze skosami) łączony z kuchnią.
Kolumny na razie zostaną od wieży sony - dwa niewielkie fronty (i to pewnie przez dłuższy czas).
XBoxa i N bym podłączył optycznie, jesli chodzi o dźwięk. Płyty CD leciały by z Xboxa.
Co sądzicie ? Warto kupić 875 ? Mam też alternatywę w postaci Onkyo 606.
Czy też iść całkowicie w coś nowego z radiem internetowym itp ale tu już cena idzie ostro w górę

Dzięki za opinie
Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jeżeli nie potrzebujesz HDMI 1.4 to ze wszystkiego będziesz zadowolony.
Wszystkie dekodery obecnie stosowane są w tym ampli.
Jakość dźwięku jest bardzo dobra.
 
Do góry