Amplituner do PS3

mariof

New member
Bez reklam
Oczywiście fonia jest przesyłana via HDMI. Jednak HDMI nie działa w trybie "przelotka" i z tego co wiem bez włączenia ampli nic nie usłyszysz:(,
 
D

djrobus

Guest
egonszef napisał:
Cena amplitunera: powiedzmy do 1200 zł , jeżeli jest coś ładnego i tańszego to mi pasuje oczywiście jeżeli będzie spełniało moje wymagania.
Czekam na propozycje i z góry dzięki

do tej kwoty proponuję Sony DG820, 4 wejścia HDMI, i najnowsze dekodery HD. Ponadto pełna kompatybilność z PS3:cool:
 

beamer

Banned
djrobus napisał:
do tej kwoty proponuję Sony DG820, 4 wejścia HDMI, i najnowsze dekodery HD. Ponadto pełna kompatybilność z PS3:cool:
Też myśle że to dobry sprzęt za bardzo niewielkie pieniądze. Amplitunery trochę lepszych marek np. Yamaha lub Onkyo oferują za tyle znacznie mniej. Cenne są zwłaszcza aż 4 HDMI IN 1.3 w tym Sony STR-DG820!
 

mataman

New member
Bez reklam
Gorzej niestety z jakością samego ampa jak i dzwieku jaka daje. Ale coś za coś. Zdaje się że onkyo TX-SR 506 potrafi przyjąć dzwięk lpcm 7.1 z ps3 po HDMI. Zagra na bank lepiej jak to sony.
 

beamer

Banned
Najlepsze byłyby: Yamaha RX-V663 albo Onkyo 606. Tyle że kosztują ok. 1500 zł.

Sony ma gorszą markę i prestiż wśród audiofilów, dlatego kusi ficzerami i niższymi cenami za te ficzery (1150 zł).

Onkyo 506 byłoby też dobre, o ile faktycznie potrafi przyjąć LPCM pod HDMI (PS3 sama w sobie potrafi zdekodować HD audio z Bluray, dlatego amplituner wcale nie musi mieć tych dekoderów o ile potrafi przyjąć rozkodowane przez PS3 LPCM 7.1 na HDMI).

Ponoć umiała to Yamaha RX-V661 (już nie sprzedają). Onkyo 506, nie wiem czy to potrafi.
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Masta_J napisał:
Gdzie można dopaść Onkyo 606 za 1500 zł?

Pozdrawiam,
W wakacje 2008 r. ;) Ceny poszły strasznie w gorę przez słabą złotówkę. Teraz juz minimum 1800 zł :???: (w wakacje można było dostać o 300 zl taniej u Blackninja). Moja Yamaha RX-V663 była w wakacje na skąpcu po 1450 zł, a teraz...1860 zł :???: (kupiłem troche drożej w wakacje 2008 za 1600 zł u Blackninja, ale za to mam fabryczną "czarną" gwarancję Yamaha-Audioklan).

Strasznie ceny poszły do góry przez drogie Euro. :(:(:(:(

Także Sony daje za 1150 zł to samo co Yamaha 663 lub Onkyo 606 (a nawet więcej HDMI IN) za ponad 1800 zł. Także chyba warto.

Onkyo i Yamaha to "lepsze" niż Sony marki sprzętu audio, i za to trzeba płacić. Popularny i ceniony jest też Harman Kardon, który słynie z ekstrawaganckich (i moim zdaniem pieknych) obudów. Harman Kardon jest jeszcze droższy niż Yamaha i Onkyo, bo porównywalny wyposażeniem do Yamaha 663 i Onkyo 606, Harman 255 kosztuje aż 2250 zł.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
beamer napisał:
Ponoć umiała to Yamaha RX-V661 (już nie sprzedają). Onkyo 506, nie wiem czy to potrafi.
506 nie potrafi, bo w ogóle nie przyjmuje dźwięku po HDMI. Znajomemu się nie spodobało, jak się o tym dowiedział... 661 czy jej delikatnie okrojona wersja HTR 6060 przyjmuje multichannel po HDMI, nie ma tylko dekoderów HD (6060 nie ma też drugiej strefy). 661 jest jeszcze w Saturnie i kilku sklepach (nawet czarna), po jakieś 1600-1700PLN...
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Sam sobie odpowiadam, ale edycja już nie jest możliwa.
Mała poprawka: HTR 6060 to dokładny odpowiednik RX-V661 (ma wyjście 12V i drugą strefę). Różnice to inny napis i to w zasadzie tyle (wersja kanadyjska ma więcej różnic).
 

alyjen

New member
odkopując wątek bo niedawno szukałem pod tym kątem sprzętu i a nóż się przyda, najtańsze rozsądne ampli do grania z konsoli takiej jak PS3 to moim zdaniem Yamaha RX-V463, o ile komuś nie przeszkadza srebrna to do dorwania za na prawdę fajne pieniądze, jak szukałem czarnej to taniej znalazłem RX-V563..
rynek na kupowanie drogiego sprzętu jest ciągle kiepski i jak sobie patrzę ile kosztowała RX-V663 niedawno to aż żal
 

Bambolo82

Banned
Wszystko strasznie podrożało przez załamanie złotówki względem euro i dolara.

Ja kupiłem Yamahę RX-V663 jak wchdziła jako super nowość na początku kwietnia 2008 r. za 1600 zł (z oficjalnej dystrybucji Audioklanu z 3 letnią fabryczną gwarancją Yamaha tzw. czarna gwarancja). Potem jak dolar pod koniec wakacji 2008 r. był maksymalnie tani to cena minimalna tego amplitunerka na skąpcu zjechała do 1450 zł.

Teraz Yamaha 663 to wydatek minimum 1800-1900 zł i to pomimo że sprzęt już się przeżył i lada chwila do sklepów wjedzie nowa seria Yamaha 2009.

Swoją drogą, bardzo chwalę sobie Yamaha 663 po roku używania. Świtnie radzi sobie z PC-tem, PS3, kinem domowym oraz moim projektorkiem HD Ready. POLECAM!
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
czas odswiezyc

jaki model teraz bedzie optymalny do ps3 - filmy - stereo - i zeby byl na przyszlosc jak rozbuduje systetm kolumn do 5.1. Tani ale wyposazony w niezbedne nowinki bez bajerow. Czas zmienic stary sprzet na nowy.
 

janoos

New member
Może onkyo 508 i QQ5000? Powinno się w kwocie około 2,5tys zamknąć chyba.

Ewentualnie trochę gorsze ale też powinno dać radę onkyo 308 plus QQ5000 w granicy 2,1 lub Yamaha RX-V467 i QQ5000 (około 2,3k).

Sam się zastanawiam nad zestawem, brałem pod uwagę jeszcze Jamo 606 ale to podroży zakup o jakieś 400zł. Ceny są orientacyjne i mogą się wahać o 100 około a rozrzut w zależności od konfiguracji od 2,1 do 2,9tys.
 
Ostatnia edycja:

sztabanew

New member
Witam,

Proszę o poradę w kwestii kupienia amplitunera i głośników pod ps3, n-ke, tv plazma panasa 42 cale. Pokój około 27 m2. Budżet do maks 2500 zł. Jeżeli można taniej to super. Zaznaczam, że w tym temacie jestem całkiem zielony, dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 

sztabanew

New member
Rozumiem, że satelitarne głośniki są bezprzewodowe? Czy są jakieś opóźnienia na nich, np. w trakcie grania lub oglądania tv w stosunku do głośnika centralnego?
 

sztabanew

New member
Rozumiem, że jak będę chciał posłuchać muzyki to podpinam sobie ją pod ps3 z np. dysku i wszystko gra, nie potrzebuje złącza usb na amplitunerze? Jeszcze jakieś inne głośniki?
 
Do góry