Amplituner do PS3

egonszef

New member
Witam po długiej przerwie, grałem :) cod 4 w multi zassysa na maxa i radzę sobie bardzo dobrze :)

Ostatnio portfel mnie swędzi i myślę nad amplitunerem do pokoju i zestawie głośników 5.1 (do 7.1 mam za słaby słuch aby odczuć różnicę :) )
Tak więc poczytałem troszkę i doszedłem do wniosku, że aby nie stracić na jakości dzwięku i obrazu najlepszym rozwiązaniem będzie ampli z wejściami i wyjściami hdmi ( podłączenie dźwięku do amplitunera za pomocą wejść i wyjść cyfrowych skutkuje mniejszą jakością dźwięku niż w przypadku hdmi )
Pokój w którym to wszystko umieszcze jest mały a mianowicie 4,5 m na 3,5 m.
Tak więc szukam amplitunera: prostego w obsłudze, bez zbędnych bajerów, aby stosunek ceny do jakości był jak najlepszy :) no sami wiecie.
Cena amplitunera: powiedzmy do 1200 zł , jeżeli jest coś ładnego i tańszego to mi pasuje oczywiście jeżeli będzie spełniało moje wymagania.
Czekam na propozycje i z góry dzięki
 

pysio78

New member
W tej cenie będziesz miał problem o ampli z HDMI.
Jakbyś miał ochotę dołożyć drugie 1200 to polecam Harmann KArdon 247
W tej cenie mistrzostwo swiata
 

egonszef

New member
A coś w tym stylu się nada?
Onkyo HT-R508
A poza tym zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem jest amplituner czy wzmacniacz? Wogóle co za różnica?
 
Ostatnia edycja:

Zielin99

New member
Te onkyo tak samo jak 505 puszcza sygnal HDMI z wejscia bezposrednio na wyjscie bez jakiejkolwiek ingerencji w niego. Za tak niska kwote nie kupisz amplitunera ktory wezmie dzwiek po wejsciu HDMI musisz niestety dolozyc.
 

MZKS1929

New member
Wlasnie tak jak pisali poprzednicy 1200 to troche malo jak na amplituner z HDMI ja osobiscie polecem zestawy Denona z glosnikami Wharfedale cena nie za wysoka a jkaosc dzwieku jak dla mnie EXTRA
 

fantattoo

Member
A ja się wyłamię z szeregu i polecę Ci nowość Panasonica, model SA-HR50. Posiada 2 wejścia i jedno wyjście HDMI. Dźwięku chyba po tym nie prześlesz, ale możesz PS3 podłączyć do ampla kablem optycznym i na jakości nic nie stracisz. Jak kupowałem swojego SA-HR45, to 50-tek jeszcze nie było. A szkoda. Sprzęcik jest prosty, bez "zbędnych" bajerów. Piszesz, że potrzebny Ci do grania, więc rozumiem, że słuchanie muzy stoi na drugim planie. Ja mojego używam do muzyki i nie narzekam. Niestety nie dorobiłem się jeszcze dobrych głośników, ale jak się już dorobię, to jakoś dźwięku na pewno będzie jeszcze lepsza. Czy usłyszałbym różnicę, między Denonem, Onkyo, Harmanem, a Panasem? Wątpie.....za głuche uszy mam :)
Cena do 1200 zł, więc mieścisz się w budżecie.
 

egonszef

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, po namyśle stwierdziłem że będę potrzebował samego wzmacniacza.
I jeszcze mi napiszcie czy warto kupić z hdmi czy z wejściem cyfrowym? Myślę o tym ponieważ nie wiem czy różnica jest zauważalna dla ucha przeciętnego Polaka..
Jak trzeba to dołożę pare stówej, najwyżej na głośniki dłużej poczekam, skoro warto to warto :)
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
konsolę podłącz bezpośrednio do TV przez HDMI a fonię wyślij kablem optycznym do wzmacniacza (ewentualnie amplitunera). Polecam model Pioneer 817
tu:
http://www.skapiec.pl/site/cat/27/comp/192629
Sam uzywam starszego, nieco bardziej "wypasionego" modelu 916. Pracuje z kolumnami 5.1 Harman-Kardon i ten zestaw bardzo sobie chwalę. Oczywiście Denon, Onkyo, Yamaha itd. w tym zakresie cenowym też się sprawdzą. Ważniejszy jest dobór głośników. MZKS1929 bardzo dobrze radzi. Do Twojego pokoju - super ale mozna poszukać taniej. Onkyo i Yamaha też ma "sety" bardzo fajnie grające i w dobrych cenach.
 

mariof

New member
Bez reklam
@mataman
i jeszcze projektor przynajmniej infocus, odpowiedni tor audio np Krell'a zestaw glośników od Wilson Audio. Jakże mógłbym zapomnieć o specjalnym pomieszczeniu do kina domowego - minumum 60m2. Dlaczego nie? Nie mam nawet daleko (najbliższy sąsiad) aby rozkoszować się dźwiękiem i obrazem z takiego zestawu. Jako źródło sygnału HD jest tam także PS3 obok topowych propozycji Sony (BR) i Toshiby (HD DVD). Jest tylko mały szkopuł - trzeba mieć na początek minimu 150kzł (nie licząc pomieszczenia, kosztów instalacji i okablowania). Mam wrażenie, że egonszef oczekuję porady w innych zakresach cenowych...,
 

egonszef

New member
Jednym słowem :) kupie wzmacniacz z hdmi (2wejścia i jedno wyjście zapewne) firmy typu YAMAHA, ONKYO itp ( firma zobowiązuje ) w opcji 5.1 minimum, za około 1400 zł i myślę że coś takiego wystarczy. W bliższej przyszłości dobre głośniki w komplecie i po sprawie. W sumie lepiej dopłacić trochę i nie żałować za przekombinowany kompromis.
Po wstępnym obejrzeniu niektórych sprzętów zapewne wybiorę coś co będzie koloru czarnego z niebieskim wyświetlaczem, ponieważ pasuje do ps3 :)
Ale z drugiej strony filmów nie oglądam na konsoli więc skoro można taniej i dobrze...
Zobaczę jakie głośniki mi przypasują, porównam cenę, skonfrontuję ją ze stanem portfela i się wyjaśnią wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
ty sie tak nie unoś, ONKYO TX-SR605 na allegro mozna kupić za 1699zł http://allegro.pl/item299836917_onkyo_tx_sr605_czarny_od_reki_nowe_gw_instr_pl.html

...ja się nie unoszę mataman, raczej twardo stąpam po ziemi:). Za podobne pieniądze można mieć i amplituner i komplet całkiem niezłych głośników 5.1
Mój typ to:
http://www.kezard.com.pl/p/pl/2312/a.html
oraz:
http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3&prod=93&zdj=160#x
razem z kabelkami ca 1900zł i jest zabawa - od razu! Nie ma sensu kupować przyjemności "na raty" - życie jest zbyt krótkie:). Podany wyżej zestaw (jeden z możliwych) zapewni na pewno lepsze wrażenia akustyczne niż zestawy tzw "kina domowego" w zblizonych cenach. Nie trzeba teą płaci za dodatkowy odtwarzacz DVD - mamy go już w PS3. Aby naprawdę dostrzec różnicę 5.1 vs 7.1 potrzeba dużych nakładów i dobrego ucha. Sam piszesz o manipulacji specjalistów od marketingu (vide kabelki HDMI), wierz mi z Dolby True HD jest podobnie. Znam się na tym...,
PS oczywiście dobieranie sprzętu, porównywanie parametrów, itd może być przyjemnością samą w sobie w myśl maksymy "nie o to chodzi by złapac króliczka ale by gonić go":krol:
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
mataman napisał:
Wszystko pieknie tylko Dolby TRUE HD po optyku nie prześlesz. A taki dzwięk mamy na płytach blue-ray.
Wiem, że optyk przy True HD się zapcha i sygnału nie prześle. W takim razie uświadomcie mnie w sprawie odtwarzania dźwięku z PS3. Jeśli będę oglądał film na płycie BR, dźwięk puszczę do amplitunera po optyku, to czy będę słyszał tylko w stereo, czy w jakimś kombinowanym 5.1? Czy ampli musi mieć dekoder True HD, żeby wogóle odtworzyć ten format, czy wystarczy DD lub DTS?

P.S.
O ile się nie mylę to na płytach dźwięk jest dostępny w kilku formatach, więc obsługa True HD nie jest obowiązkowa.
 
Ostatnia edycja:

remal

New member
Zainteresuj się jeszcze amplitunerami Denona. Prosty model 1508 ma już wszystko o co potrzeba nawet dźwięk 7.1. Zawsze możesz zmienić zdanie i będziesz miał opcję, żeby rozbudować 5.1 do 7.1 :) Model 1708 też jest niedrogi.

Jeśli chodzi o sam dźwięk to miałem już kilka amplitunerów. Zaczynałem od Radmora stereo :) Później były 2 modele technicsa (miałem wrażenie, że Radmor, który był klasy Hi-Fi miał przyjemniejszy dźwięk, tyle że tutaj był dolby pro logic itp., ale bardzo np. szumiały tylne kanały nie wiedzieć czemu, zarówno przy odsłuchu dźwięku jak i bez podawania sygnału. Ale to już historia.

Później były 2 yamahy 595, później jakiś niższy model nowszy. Obydwie miały fajny dźwięk, ale sztucznie podbite najniższe i najwyższe tony i to mnie męczyło przy dłuższym słuchaniu muzyki. Przy filmach nie przeszkadzało.

Ja szukałem w miarę neutralnego dźwięku (żadna część pasma nie jest sztucznie podbijana) i znalazłem w Denonie. Najpierw był model 1801. Byłem z niego bardzo zadowolony, ale postanowiłem przejść na 7.1 i zmieniłem na nowszy model 1906. Okazało się, że poprawiono jeszcze reprodukcję dźwięku.

Denon może nie pasować Ci do końca stylistycznie do PS3, ale pomyśl. W razie czego dobrą alternatywą będzie też HARMAN KARDON AVR 132. Mocno nawiązuje do PS3 :)

egonszef napisał:
Jednym słowem :) kupie wzmacniacz z hdmi (2wejścia i jedno wyjście zapewne) firmy typu YAMAHA, ONKYO itp ( firma zobowiązuje ) w opcji 5.1 minimum, za około 1400 zł i myślę że coś takiego wystarczy.
 

mataman

New member
Bez reklam
mariof napisał:
Aby naprawdę dostrzec różnicę 5.1 vs 7.1 potrzeba dużych nakładów i dobrego ucha. Sam piszesz o manipulacji specjalistów od marketingu (vide kabelki HDMI), wierz mi z Dolby True HD jest podobnie. Znam się na tym...,


Tutaj nie chodzi o róznice miedzy 5.1 a 7.1. Oglądałem "300" w Dolby TrueHD i rożnica do zwykłego DD była kolosalna. Wiec mi tu nie opowiadaj farmazonów za przeproszeniem bo na laika nie trafiłeś.Skoro egonszef sam pisze że chce kupić ampa za ok. 1400zł to roznica 300zł nie jest jakąś wygórowna kwotą. Poza tym chce ampa z hdmi więc dlaczego tego pionka proponujesz.
 

mariof

New member
Bez reklam
@mataman
tak, słyszałeś różnicę...? Na jakim sprzęcie? Czyżbym trafił na konesera z grubym portfelem? Twój zestaw (opisany w stopce) jakoś na to nie wskazuje... . Nie znoszę osobistych wycieczek, uraziłeś mnie uwagą o "wciskaniu farmazonów". Inne Twoje posty jednoznacznie wskazują, że jesteś może pasjonatem CE ale na pewno nie profesionalistą z tej branży. Proponuję zamknąć dalszy, jałowy moim zdaniem, spór. Egonszef poprosił w pierwszym poście topiku o radę. Chciałby amplituner do 1200zł, jeżeli taniej to lepiej i zestaw kolumn 5.1 do pokoju ca 16m2. Wszystko to chce połączyć z PS3. Moja propozycja jest tylko jedną z mozliwych przy tym budżecie (do 2kzł. - to wszystko. Jeżeli budżet się zmieni to zaproponuję coś innego. Tak czy owak wybiera kupujący.
 
Ostatnia edycja:
Do góry