Ampli + kolumny 5.1 KD

Neo2007

New member
Cześć wszystkim,
Zanim zaczniecie krzyczeć że budżet za mały (3500zł), proszę spróbujcie coś doradzić.
Pokój 19m2 a w nim tv będzie 55'UHD 4k do tego playstation 4 (dostałem) oraz mały komputerek htpc (to mam) oto źródła dźwięku. Chciałbym kupić KD 5.1 w podanej powyżej kwocie do tego.


Czy takie zestawienie będzie dobre

Harman Kardon HKTS 9 +Yamaha MusicCast RX-V483 czarny
Z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Z tym co podałeś szału nie będzie, ale...
na początek odpowiedz sobie czego oczekujesz po sprzęcie,
jeśli nie jesteś zbyt wymagającym użytkownikiem, to być może set HKTS+Yamaha będą dla ciebie wystarczające, być może sam soundbar byłyby także wystarczający.
Podjedź do jakiegoś sensownego sklepu audio, poproś o podłączenie HKTSów, soundbara i "normalnych" kolumn.
 

Neo2007

New member
Może i audiofilem nie jestem ale biedy w plastiku nie chce. To ile tak minimum muszę dać by było tak w miarę porządnie. 4 tyś starczy??
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podjedź najlepiej do jakiegoś salonu i posłuchaj kilku zestawów, nie napalaj się też od razu na kompletne 5.1, kup na początek bazę - fronty i central, a resztę z czasem dokupisz.
Na tym metrażu spokojnie dałyby radę monitory na frontach, ewentualnie nieduże podłgówki w stylu Melodika BL30, Monitor Audio Bronze5; Monitor 200, Indiana Line Nota 550...

ps. na stronie jednego ze sklepów widziałem wystawionych kilka par demówek w bardzo fajnych pieniadzach- właśnie Indiany, Montor Audio, Roth Oli 40, Melodika BL30... będzie to dobra baza do rozbudowy systemu.
 

abdul0412

New member
Bez reklam

Neo2007

New member
Powiem tak na pewno powyżej 5-6 tys z czasem nie ma szans 4 to maks.
Czy na prawdę nie dalo by się ampli ok 2 tys plus satelity 2tys ??
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No starczy wtedy na Onkyo z serii 5. Ale moze na glosnik centralny braknac, a jednak zdecydowanie warto go miec.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
harman-kardon-hkts-9 ??
A jak sie to ma do:
Może i audiofilem nie jestem ale biedy w plastiku nie chce. To ile tak minimum muszę dać by było tak w miarę porządnie. 4 tyś starczy??

Zdecyduj sie ;)

To gra slabo moim zdaniem. Plastikowe brzmienie wlasnie. Wolalbym juz chyba dobry soundbar.

A jak chcesz przyzwoite brzmienie to powinienes kupic trzy przednie kolumny (fronty + central) i do tego amplituner. I wtedy bedziesz zadowolony.
 

Neo2007

New member
To czy jesteście wstanie w cenie 3500- max 4000 złożyć:
Ampli
Central satelita mały
2 x front stojące
Subwoofer

I podać co potem dokupić na tył satelity małe.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Suba sobie odpusc teraz. Nie warto poswiecac kasy bo lepiej miec lepszej jakosci trzy przednie kolumny.

Onkyo 575 powinienes dac rade kupic.
Q ACOUSTICS QA 3020 - dwa motory jako przody
Q ACOUSTICS 3090C - central

Jeszcze masz Polk Audio M20 (podlogowki) do rozwazenia + cetral
Lub Heco Aurora 300 monitory + central
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
W tej kwocie jeśli ma być nowy sprzęt to stawiam na ampli + fronty , chyba że używki to zmieścisz się z centralnym i subem - wszystko zależy co chcesz ?
 

Neo2007

New member
Biorę pod uwagę tylko nówki. Ok to do 3500 bez suba 2x front central ampli dało by radę
a później dokupię reszte.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z nowych to proponowane np. Melodika BL30 + ampli np. Onkyo 686 (na cental nie starczy jeśli tylko 3,5k).
Centralny do zestawu - BLC20 - dorzuć trochę grosza i masz na początek fajny zestawik.
Zapytaj Blackninja - może wyczaruje jakieś promo ceny ???
 

Neo2007

New member
Wielkie dzięki, było pytanie o preferencje ciężko będzie coś wykrztusić. Z racji tego że przez ostatnie lata miałem i mam do teraz stare głośniki 5.1 logitecha. Nie mam i nigdy jeszcze nie miałem porządnych kolumienek, tak więc sam jeszcze dokładnie nie wiem czego chce.
Chciałbym aby zestawik fajnie grał przy filmach i serialach z Netflixa i innych VOD czy HTPC, do tego przy grach z ps4.
Co do wyglądu też zbytnio nie wiem raczej czarne maty najlepiej ale nie brązy orzechy itp.
WIem że budżet mam nie wielki ale z racji zaciskania pasa na razie więcej nie wyściubie.
Odpuszczę tego suba ale fronty z centralem muszą być i ampli.
 
Do góry