Amlituner AV jako Pre-Out

outcold

Member
Też porównywałem Yamahę 1010 z Marantzem 6006, i wziąłbym ją min za "normalny" wyświetlacz choć w stereo było inaczej, jednak w podobnych pieniądzach kupiłem nówkę 7005 i tylko dlatego zmieniłem zdanie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To nie jest tak, ze wypadł koszmarnie. Wpis powstal po ochłonieciu, po kilku godzinach od odsluchu. Dla mojego ucha nic sie tam nie takiego nie dzialo co zachecilo by mnie to zakupu. Onkyo 809 tez niby wysoki model, a mimo to nie zagral zgodnie z oczekiwaniami. Miek na uwadze tez to, ze testowalem to wszystko na konkretnych kolumnach, ktrore lubią duzo mocy i dopiero wtedy pokazują pazur. Denon w stereo wypadl juz calkiem dobrze ;)

No ok ale 3313 to model przed flagowcem. Denon wypadl dobrze w stereo ale jako wzmacniacz stereo a nie amplituner, ciagle dopytuje o brzmnienie muzyki na AVR3313. Stereo Denona PMA zawsze mi sie podobalo ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lepiej dla ciebie bedzie jakbys kupil sam wzmacniacz niz denona 3313 ( o ile masz na niego chec, a nie pytasz sie z ciekawosci ) - takie moje zdanie ale nie masz miejsca zeby go postawic... ale tak jak pisalem wczesniej mnie nie zachwycil i jako stereo i jako kino domowe..4520 byla roznica... ale i cena inna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ile glosow tyle opini, dla mnie 3113 to przyzwoity ampli, a juz na pewno lakomy kasek dla milosnika tej marki/brzmienia, gdyby nie bylo Marantza na rynku to kto wie, pewnie bym sie zastanawial jeszcze nad Harmanem. Na pewno wolalbym brzmienie od Onkyo 809/818, ale to sa moje gusta i gusciki i chyba na tym ta cala zabawa polega, aby szanowac te roznice miedzy naszymi oczekiwaniami.
Co do seri Diamond, to nie dziwne ze to nie zagralo tak jak powinno, juz moje kolumny potrzebuja konkretnego pieca i takie do nich posiadaja ludzie (ja jade na ampli i wzmaku), a tym bardziej do 803.
Denona seri 4xxx tez nie ma co porownywac do seri 3xxx, bo "4" jest bezposrednim konkurentem Onkyo 5010, czy tez Pionka 86, nie wspominajac o roznicach w cenie. Dla mnie ta wyzsza seria Denona gra bardzo fajnie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam, dokladnie tak jak mowisz to sa kazdego odczucia i kazde trzeba szanowac bo dlaczego mialoby sie kogos gonic za to ze inaczej mysli, choc kilku znam tutaj takich ... teraz jeszcze wroce do tego co napisales ze tamten wzmak nie dal rady, wiesz ja bym dal sobie dlon chyba odciac ze tak potezny i tyle wazacy wzmak okolo 28 kg wazy ze da rade tym kolumnom,a tu sie okazalo ze za slabo, a ten drugi wzmak to tak jakby polowa tego wzmaka 11s1 i dal rade, rozlozyl go na lopatki, a zebys widzail mine pracownikow sklepow to nie ocenione wrazenie bys mial :). Teraz tez dobrze sie zastanowic nad wyborem kolumn bo nic po dobrych kolumnach jak nie bedzie wzmacniacza odpowiedniego - i tutaj kolumny bodajze cos okolo 30 tys., a wzmak za 17 tys nie dal rady ... i to nie moje odczucie bo ja sluchalem go raptem 15 min tylko czlowieka ktory odsluchiwal i pracownikow sklepu gdzie tez chyba byli sklonni przyznac ze za slaby wzmak jest do tych konkretnych kolumn, ale wyrazna roznice sie czuło po podlaczeniu tego drugiego wzmacniacza pomimo ze mniej wazyl i wygladal jak hobbit w stosunku do marantza.. a idac dalej i patrzac na dane jakie ma 11s2 to faktycznie pod wzgledem mocy marantze nie sa za mocarze bo wiele mniejszych wzmacniaczy ma porownywalna moc i co niktore duzo tansze jak marantz 11s2, choc nie tak ladne jak wlasnie marantz.
A propo denona 3313 to tak jak widac najlepiej samemu testowac bo mi nie podszedl, ( malo tego tak jak napisalem sprzedawca widzac ze mi sie nie podoba, tak jakby sam przyznal ze 3313 to taki sobie amplituner ze tak naprawde to 4520 pokaze na co stac denona),a Tobie kolego Armanig podobal sie i tak wlasnie jest ze sprzetem, ze najlepiej jest go samemu odsluchac a nie patrzec co komu sie podoba. Ja gdybym tak zrobil to pewnie mialbym w domu denona 4520 ( chyba ze sluchalbym sie opinii w sklepach to tez bylby to onkyo bo wiecej sprzedawcow doradzalo onkyo, oczywiscie w tych sklepach gdzie i jeden i drugi byl...), a tak mam onkyo bo mi lepiej sie spodobal, a innemu lepiej by podpasowal wlasnie denon. A najwazniejsze ze jest to moj swiadomy wybor, ktorego na chwile obecna bym nie zmienil, chyba ze by mi ktos sprezentowal tak z 10 tys. ( a nawet 7 tys bo 13 tys bylem wstanie dac za arcama ale za taka cene nigdzie nie mozna kupic 600 w sklepie nowego, zeby miec tylko jedna skrzynke ) to wtedy bym kupil Arcama :) nastepce 600.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam sie Lolek z tym co napisales, wiec nie bede sie produkowal ;)
Jeden woli blondynki, drugi szatynki, sa tez tacy co przytula ochoczo jedne i drugie, a i dla rudej znajdzie sie miejsce ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
100% racji, fajnie jest to ze kazdemu cos tam innego odpowiada tylko ze trzeba miec dystans zarowno do tego co samemu sie posiada i odpowiednio to oceniac , jak rowniez oceniac to co inni maja biorac pod uwage ze mialo sie mozliwosc tego czegos posluchania, a nie mowienia na zasadzie ze jak stereo w amplitunerze to np denon czy marantz itp... bo jak widac w rzeczywistosci wiele osob mysli inaczej , a znowu inna czesc wlasnie tak mysli.. Znowu jak w sklepie czlowiek sie pyta o zestaw stereo ( mam na mysli sklep specjalizujacy sie w stereo to jak sie mowi o stereo i sie wymienia np takie firmy jak wlasnie nasze: marantz, onkyo, denon itp. to Panowie mowia ze to jest krok w stecz jak cos takiego sie kupi) w stosunku do zakupu takiego zestawu firmy zajmujacej sie wlasnie typowym stereo... gdzie lezy prawda? Mysle ze dla kazdego z nas gdzies indziej....ale sam jakbym mial wybierac to jesli chodzi o nasze firmy to jednak bym chyba skusil sie na marzntza jakby co... ale patrzac ile kosztuje np 11s2, czy 15 s2 to kupilbym za te pieniadze na 99% cos innego pomimo ze podobaja mi sie z wygladu i sa niezle, ale sa wzamki za te kase, a nawet mniejsza fajniejsze i mocniejsze. Ale tak jak zawsze pisze to moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie żebym Wam przeszkadzał koledzy, ale czy ktoś zauważył chociaż, tak kątem oka może mu mignęło... że miałem pytanie do Was, dobre już kilka postów wcześniej... ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
o wyższościach marki X nad marką Y pogadajmy sobie choćby w nowym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/101349-jakich-marek-macie-amplitunery-kina-domowego.html

Wracając do głównego wątku tematu, to trochę czasu minęło, % z zapasów ubyło, ucho zarosło... ;) dalej po tym czasie macie koledzy podłączenie ampli = PRE-OUT = wzmacniacz?
Coś przez ten czas się zmieniło, czujecie różnicę etc.?

Juz tak zostawilem i nie mam zamiaru zmienianc (po co?). Juz kiedys pisalem, ze wg mnie fronty grają zdecydowanie mocniej i lepiej w kinie, no ale przeciez takie jest zadanie owego polaczenia, skoro w kinie napedza je wzmak stereo a nie ampli.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam bo to jest najlepsze rozwiazanie, chyba ze kogos stac na jakis hiendowy amplituner za 20 pare tysiecy to wtedy mozna miec jedno pudelko ale to i tak bedzie gorzej niz dobry wzmacniacz. Tylko na tyle trzeba dobry kupic wg mnie ze przy zmianie kolumn np na mocniejsze zeby dal rady, bo za powiedzmy 3-4 lata taki wzmacniacz idzie za grosze do sprzedazy .... wiecej lepiej od razu kupic cos mocniejszego ewentualnie pozniej trzymac sie podobnych kolumn..
 

WiTT

New member
Bez reklam
Pytam się jak odczucia u kolegów po takim czasie używania, bo ja zauważyłem pewne zjawisko, ale widzę że chyba tylko ja, bo nikt tego nie opisał do tej pory.

Owszem, zgoda na to że rozwiązanie Ampli=PRE-OUT=wzmak daje odciążenie dla ampli, lepiej też napędzić fronty. Daje się to odczuć, jest "większa moc" na wszystkich kolumnach i czuć że przychodzi to z łatwością.

Jednakże myślałem, że wzmacniacz też dorzuci "coś od siebie". A tu jednak odseparowanie końcówki od przedwzmacniacza (po rozpięciu zworkami we wzmaku) daje tylko wzmocnienie dla frontów. Czyli nic co posiada wzmacniacz nie przedkłada się na fronty.
A czemu chciałbym aby było inaczej? Ano dlatego, że odtwarzacz CD podpięty pod wzmacniacz gra z taką dynamiką i ten duet tak potrafi dać mocy dla kolumn, że się zastanawia człowiek, czy aby coś zaraz się nie zawali.
Wzmacniacz w tej konfiguracji nie potęguje dynamiki, która de facto jest lecz nie w takim zakresie jak jest to odczuwalne na samym wzmacniaczu.

Porównywaliście w ten sposób? Macie jakieś spostrzeżenia? A może coś innego odkryliście?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Witam po przerwie kolegów z forum ;)

Testowałem te PreOuty, wzmaki i inne kombinacje i... dałem sobie z tym spokoj ;) zawsze cos nie tak z tym bylo.

Od kilku miesiecy mam do stereo podpietego Naim'a UnitiLite i to jest mistrzostwo świata. Wzmak, CD, streamer i DAC w jednym i nareszcie to gra tak jak powinno. Mimo małych prametrów na papierze napędza moje Focale rewelacyjnie.
Ampli wstawiłem do pokoju kinowego pod Paradigmami 7v7 i gra w ukladzie 5.0. W stereo jest znośnie, w kinie bardzo dobrze.
Z tymi PreOutami za dużo kombinacji a efekt w sumie żaden ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bardzo fajnie jest mieć możliwość osobnego zestawu stereo i KD :) jednakże wiąże się to raz z osobnymi pomieszczeniami, a dwa dodatkowe kolumny. Jednak gdzieś tego kompromisu poszukujemy, stąd te podpinanie przez PRE-OUT ;)
 
Do góry