Amlituner AV jako Pre-Out

outcold

Member
Jakie masz wpięte źródło do wzmacniacza?

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, źródłem jest komputer, zarówno dla ampli jak i wzmacniacza. Jeszcze taka uwaga, gdy sam wzmacniacz był "napędzany" z komputera to aby z głośników leciała muzyka to wyjścia "PAD i Pre" musiały być spięte, jeśli nie były to była cisza... Jest sens kupowania takiej przejściówki?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanie....
z komputera przewód gdzie jest wpięty?
- tylko do amplitunera czy osobno do amplitunera i osobno do wzmacniacza?
 

outcold

Member
Ma ktoś jakiś pomysł, czy wzmak jest skopany??? Serwis pewnie nie opłacalny, jakieś namiary na mechesa rejon Kraków lub małopolska???
 

xatt

New member
Witam. Do tandemu sr7008+pm7004 - jeśli chodzi o odtwarzanie flaców czy lepiej:
- kupić marantza NA6005
- potraktować posiadany multiplayer Dune jako źródło i do niego dokupić jakiś porządny DAC (JAKI? używka max 1300pln)
??
 
Ostatnia edycja:

xatt

New member
no dobra, sam sobie odpowiedziałem kupując na6005.

teraz kolejne pytanie (ciekawe czy ktoś odpowie tym razem): co zrobić, żeby amplituner sr7008 nie włączał się razem ze wzmacniaczem pm7004 kiedy chcę korzystać tylko ze wzmacniacza (wygląda na to, że mają ten sam kod w pilocie) ?
 

dimo

New member
Ja włączam ręcznie. Poza tym mam ampli podpięty pod listwę z pilotem i wyłączam na noc. Rano włączam wzmacniacz pilotem.
 
Zobacz w instrukcji amplitunera czy czasami nie masz możliwości zmiany kodu w pilocie i amplitunerze. Miałem kiedyś Yamahę i taka możliwość była, tylko po zmianie nie wiem dlaczego wzmacniacz dalej się wł/wył.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że wygodniej byłoby sterować ampli z jednego pilota, a wzmak + CD z osobnego.
Tutaj pilotem od ampli uruchomisz obydwa urządzenia i tak samo z pilotem od wzmaka...
mi osobiście nie przysparza to jakich problemów, w przypadku używania tylko wzmaka i tak trzeba rozłączyć (PowerAmpDirect...)...
 

xatt

New member
ja używam pilota uniwersalnego Logitech Harmony One (wszystkie fabryczne piloty mam w szufladzie) i faktycznie - chyba przyjdzie przywyknąć...
 

xatt

New member
CZy TO ma sens:
mam amplituner marantz sr7008 podłączony przez pre-out ze wzmacniaczem pm7004 i ten do kolumn. Ostatnio przyszła mi jeszcze do głowy myśl, by między wzmaka a kolumny wpiąć to:
http://************************************/xindak-mt-3ii-2011-version.html
lampowa końcówka mocy - w celu ocieplenia, "lampizacji" dźwięku
czyli ampli - wzmacniacz - końcówka mocy - kolumny. 2x wykorzystując pre-out (z ampli i ze wmacniacza)

Czy to ma sens?
Czy to ma sens?
 
Do góry