Amlituner AV jako Pre-Out

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Super porównanie. No i jednak Marantz wygrał:) Co do wzmaka to aż się wierzyć nie chce że tak niewielki piecyk o mocy 45W na kanał potrafi tak ładnie napędzić kolumny. Powiedz jeszcze czy duża była różnica w jakości brzmienia między ampli av 6006 a wzmakiem PM6004? Czy warto kupować osobny element zestawu czy może wystarczy dołożyć i kupić lepszy av np. 6006?
 

mikelas1976

New member
Rzeczywiście super to opisałeś, teraz jestem ciekaw co wybierzesz po zastanowieniu no i jak to wszystko razem zepniesz - maglowany temat pre outów. Napisz koniecznie !!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu, tak, różnica była zauważalna, słuchałem ampli seri 6xxxx i wzmaka 6xxx i uwazam, że warto.
Mikelas, poki co wybralbym najnizszy model ampli maranzta z dwoma wyjsciami hdmi, czyli seria 6xxx i wzmak 6004 i testowany blu. i tak wychodzi sporo, ale warto
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysztofradio połączone miałeś to wszystko przez Pre Out? Z czasem sam bym chciał sobie sprawić wzmak stereo no i po tym Twoim opisie (za który bardzo dziękuje w swoim imieniu i innych;)) bym był skłonny wybrać Marantza bez wahania tylko kwestia jak by to zagrało w Pre Out z moim ampli
 

macek

New member
Bez reklam
Sprobuj posluchac jeszcze AA MAP-102,sam zamiar do swojego onkyo 905 mam zamiar cos ciekawego kupic i napedzic MA RS8 i wlasnie dosc ciekawe recenzje zbiera w/w wzmak.
 

T75

New member
Super opis!Na to czekalismy.Ok wiemy ze marantz zagral najlepiej w stereo(widac zgodnie z opinia WHAT HIFI)Ale czy ampli marantza zagra najlepiej w kinie?Czy moze lepiej inny ampli do kina z tych ktore Wymieniles a wzmak pm6004 do muzy.Ot taka sugestia.Chyba ze zbyt wazne sa wrazenia wizualne zestawu a to dla niektorych bardzo wazne i nalezy to uszanowac.Jedno mi Utwirdziles w przekonaniu ze nie warto klasc kasy na CD,lepiej dolozyc do wyzszego modelu wzmacniacza.Po wakacjach zaczynam zabawe.Milych wrazen z tego co Kupisz I POZDR.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A M-91 obecnie sprzedaję. Za połowę tej kwoty.

A co to jest to tajemnicze A M-91?

Bo jak za połowę (jego ceny, jak rozumiem), to może byś ciekawe...:)[/QUOTE]
Pioneer Elite M-91.
I nie sprzedaję za połowe jego ceny, bo w latach 90-tych kosztował w Europie po przeliczeniu z USD na marki, tyle co 1/3 nowego Golfa:)
Ja pisałem że sprzedaję za połowę obecnej ceny HK990. Za 2500zł.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam jeszcze Krzychu takie pytanie. Czy jak podłączali ci kolejne amplitunery KD to przeprowadzali autokalibrację czy tak po prostu na sucho? Pytam się bo podobno teraz większość ampli gra całkiem inaczej - lepiej po autokalibracji.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Krzysztofradio
A miałeś przy odsłuchu kina domowego, wzmaki stereo też włączone w system 5.1?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
krzysztofradio połączone miałeś to wszystko przez Pre Out?
Nie, natomiast jakość brzmienia Marantza przebiła wszystkie poprzednie nawet i bez Pre Out. Mi o wystarczy. Jesli bedzie taka mozliwosc to się pobawie, ale znalzlem swoje brzmienie.

Chyba ze zbyt wazne sa wrazenia wizualne zestawu a to dla niektorych bardzo wazne i nalezy to uszanowac.Jedno mi Utwirdziles w przekonaniu ze nie warto klasc kasy na CD,lepiej dolozyc do wyzszego modelu wzmacniacza.Po wakacjach zaczynam zabawe.Milych wrazen z tego co Kupisz I POZDR.
:) Dla mnie wrazenia wizualne też są ważne za taką kasę. Zdecydowanie warto zainwestowac w lepszy wzmak niz w odtwarzacz.

Czy jak podłączali ci kolejne amplitunery KD to przeprowadzali autokalibrację czy tak po prostu na sucho?.

Nie, na sucho jedynie poprzez Pure Direct

A miałeś przy odsłuchu kina domowego, wzmaki stereo też włączone w system 5.1?

Nie, jak napisałem wyżej zabawy z przedwzmacniaczem i końcówką mocy będę uskuteczniał już w domu, jeśli w ogóle. Dla mnie brzmienie stereo Marantza było świetne samo w sobie. Jesli okarze się , że jest lepiej z wykorzystaniem Pre Out to czemu nie.

Dziękuję, pozdrawiam wszystkich
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
z Pre Out lepiej raczej nie będzie tylko kwestia czy nie będzie gorzej, bo taki czarny marantz ładnie by nawet wypełnił lukę na stoliku, nawet bym był skłonny dołożyć do modelu wyższego
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajnie ze udalo o Ci sie to wszystko spiac i na bazie wlasnych odsluchow zdecydowac i podjac konkretne kroki.
Ciesze sie tez bo w koncu nie bede sam na tym forum z Marantzem.
Rozumiem ze stanelo na sr6006(7)? Do tego pm6004? Nie lepiej w takim razie dolozyc juz do pm7004?
Dodam ze sr6006 teraz mozna kupic juz za 3200zl! Ja kupilem calkiem nie dawno za ponad 4k, sprzedalem za ok.3k wiec obecne ceny biorac pod uwage jakosc brzmienia sa swietne.
Jezeli tylko nie przeszkadza Ci maly wyswietlacz w sr6006 to nie ma nad czym sie zastanawiac, po kalibracji ten ampli gra swietnie - kalibracja tego ampli to podstawa!
Pisze o wyswietlaczu poniewaz radia internetowego bez wlaczania tv nie obsluzysz, chyba ze na chybil-trafil. Drobnostka, ale warto miec to na uwadze jezeli nalezy sie do osob ktore lubie wiedziec jak mamy tryb aktualnie w ampli spogladajac na wyswietlacz.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fajnie ze udalo o Ci sie to wszystko spiac i na bazie wlasnych odsluchow zdecydowac i podjac konkretne kroki.
Ciesze sie tez bo w koncu nie bede sam na tym forum z Marantzem.
Rozumiem ze stanelo na sr6006(7)? Do tego pm6004? Nie lepiej w takim razie dolozyc juz do pm7004?
Dodam ze sr6006 teraz mozna kupic juz za 3200zl! Ja kupilem calkiem nie dawno za ponad 4k, sprzedalem za ok.3k wiec obecne ceny biorac pod uwage jakosc brzmienia sa swietne.
Jezeli tylko nie przeszkadza Ci maly wyswietlacz w sr6006 to nie ma nad czym sie zastanawiac, po kalibracji ten ampli gra swietnie - kalibracja tego ampli to podstawa!
Pisze o wyswietlaczu poniewaz radia internetowego bez wlaczania tv nie obsluzysz, chyba ze na chybil-trafil. Drobnostka, ale warto miec to na uwadze jezeli nalezy sie do osob ktore lubie wiedziec jak mamy tryb aktualnie w ampli spogladajac na wyswietlacz.

No właśnie już w pracy miałem do ciebie napisać, bo miałeś sporo sprzętu Marantza, w tym 6006. Właśnie ciekawił mnie ten wyświetlacz. W innych ampli jest podana głośnośc, jaki tryb, jaki dekoder, różne podbicia. Nie ukrywam że są do jak dla mnie przydatne informacje, a z tego co zauważyłem w 6006 jest tylko małe okienko. Jakie dane są tam pokazywane? Skad np. mam wiedzieć czy gra teraz w DD czy DTS lub czy załączone jest jakieś Dynamic EQ? W wyższym bodajże modelu można uchylić klapkę gdzie znajduje się większy wyświetlacz? Mam ochotę na ten ampli tylko właśnie ten gadżet mnie irytuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyswietlacz w sr5006,6006 to temat ktory kazdemu spedza sen z powiek przed zakupem, wiele osob pisalo z tym pytaniem do mnie na priv, ja takze naleze do tych osob ktore podczas filmu, czy tez sluchania muzyki musza co chwila cos przestawiac, testowac i generalnie bawic sie ustawieniami, a te najlepiej (jak sadzilem) sprawdzac za posrednictwem wyswietlacza. Kupujac pokierowalem sie jednak jakoscia audio a wyswietlacz poszedl na drugi plan, jak sie potem okazalo w zasadzie potwierdzily sie moje obawy co do wyswietlacza, czyli "nic" z niego sie nie dowiesz, przesuwaja sie pewne informacje ale jest to tak lakonicznie zrobione ze dajesz sobie spokoj i slynne "kolko" traktujesz jako bajer. Nie ma mowy o tym aby wejsc w menu i cokolwiek przestawiac, zmieniac tryby czy cokolwiek sprawdzic biorac pod uwage komfort uzytkowania. Nie ma takze ikonek kolumn i tego wszystkiego co widzimy na standartowych wyswietlaczach.
Nie twierdze ze nic tam kompletnie nie ma, ale to co tam zobaczysz, jest nieprzejrzyste i irytujace, tylko ze jest maly szczegol, mianiowicie cale info w bardzo przejrzysty sposob masz wyswietlane na tv, cokolwiek zrobisz widzisz na ekranie i po jednym dniu zapominasz o wyswietlaczu w ampli.
Wszystkie informacje co do sygnalu, podbicia, audyssey kazdy najmniejszy szczegol jest wyszczegolniony po kliknieciu na odpowiedni przycisk na pilocie.
W modelu sr7005 jest klapka pod spodem (wklejalem foto w galeri i tam widac go w calej okazalosci) przydaje sie w zasadzie tylko w momencie jak chcemy posluchac radia internetowego z poziomu ampli, widac dokladnie w ktora strone nalezy sie poruszac aby cokolwiek zrobic. W sr6006 (czy sr7005 na malym wyswietlaczu) radiem sie nie pobawisz, uruchomisz ale jak wejdziesz przez przypadek w inny tryb menu to kierujac sie tym wyswietlaczem juz z niego nie wyjdziesz.
Mozna oczywiscie poprogramowac stacje pod konkretne przyciski i robic wszystko na czuja, ale jak przez przypadek klikniemy nie to co trzeba to bez zalaczenie tv sie nie obejdzie (tak aby sie nie stresowac).
Jednym slowem - ja bym sie tym wyswietlaczem nie przejmowal a juz na pewno nie rezygnowal z zakupu przez niego, fakt szkoda ze nie ma duzego gdzies schowanego pod klapka, ale w wiekszosci czasu i tak mamy swietne OSD na ekranie, duzo wygodniejsze, wieksze i intuicyjne.
 
Ostatnia edycja:

outcold

Member
Witam kolegów, na wstępie wielkie dzięki za tak szczegółowe opisy, Armaniq pisałem do Ciebie też jakiś czas temu z tym problemem a teraz nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, czyli wyświetlacz pod klapką (sr7005) nie pokazuje tych wszystkich informacji jakie otrzymujemy w "normalnym" ampli tj. kolumny, tryb itp służy tylko pod radio??? Myślałem, że po to jest drugi duży który zastępuje tzw normalny i pokazuje nam te wszystkie informacje.
Kolejne pytanie, gdyż jestem nastawiony na sr6006 ale czekam jeszcze, aż cena będzie niższa, czy po wybraniu np radia w menu na tv można go wyłączyć (tv) a wybrana stacja radiowa będzie nam grać??? Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witaj armanig, Ja również spieszę z odpowiedzią, ale mam tez sam kilka pytań. Do zakupów jescze nie tak blisko. Wszystko jeszcze przemysle, jednak ze wzgledu na to iż muszę mieć ampli z 2x HDMI Out, pozostaje 6xxx, wiec chyba skonczy się na i tak swietnie dla mnie grającym wzmacniaczu 6004.
Co do amplitunera, też pokieruje się jednak jakością audio, wyświetlacz mi chyba nie będzie doskwierał, radia interentowego raczej nie jestem wielkim fanem.

Natomiast mam kilka pytań:
1) czy amplituner 6xxx, 7xxx ma funkcję Pass Through HDMI?
2) czy można wyłączyć to irytujące okrągłe podswietlenie do okoła wyświetlacza? Kiedy jest ciemno w pomieszczeniu, leci film, nie lubie miec choinki pod ekranem :)
3) Wspomniałeś o potrzebie autokalibracji. Jasna sprawa, ale czy producent dodaje jakikolwiek mikrofon do autokalibracji (wiem, ze zazwyczaj i tak się zmienia potem parametry po swojejmu)?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
^^^
W modelu sr7005 w dolnym wyswietlaczu (pod klapka) masz wszystkie mozliwe "ikonki", czyli to samo co w kazdym "normalnym" ampli.
Piszac o radiu, mialem na mysli to ze na tym dolnym duzo latwiej jest poruszac sie _takze_ po stacjach radiowych (ustawienia ulubionych,gatunku,kraju itp.)
Co do drugiego pytania, to tak oczywiscie mozna wylaczyc tv i ampli sobie dalej gra. Na "kolku" jedynie jest to wszystko ograniczone i niektorych moze irytowac, ale tez nie przesadzajmy z tym.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A o co chodzi z tym że na Allegro jest taki model 7005, no i model z okrągłym wyświetlaczem?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpowiadajac na pytania, tak posiada PassT.
Wyswietlacz w sr6006 nie posiada podswietlanego wyswietlacza, natomiast w modelu sr7005 jest juz podswietlany do okola z opcja wylaczenia, takze kupujac model sr6006 masz problem z glowy :)
Co do mikrofonu to oczywiscie jest w zestawie, takze zostaje kalibracja a warto, zdziwilem sie jak bardzo zmienila sie charakterystyka dzwieku na plus.

Krzysiek1980 - pierwsze foto to nie jest model sr7005 a model sr5005, nastepca jest sr5006, podobny tez jest do av8003 ale ten nie wystepowal w kolorze srebrnym :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry