Amlituner AV jako Pre-Out

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek1980 - pierwsze foto to nie jest model sr7005 a model sr5005, podobny tez jest do av8003 ale ten nie wystepowal w kolorze czarnym:)

He,He to gościowi z Allegro widocznie sie fotki pomyliły, bo opisuje jako model 7005. Właśnie mi się to dziwne wydawało że 2 ampli i inny wygląd.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokladnie 5005,6005.
ps. zacytowales mnie przed edycja :), mialo byc ze av8003 nie wystepowal w kolorze srebrnym, pomily mi sie kolory, ale nie wazne wiadomo o co chodzi.
Tak czy inaczej na allegro wielokrotnie pisza lub wstawiaja omylkowo takie kwiatki, pisalem juz kilka razy i na szczescie reaguja.
 
Ostatnia edycja:

A...

Member
W sr6006 (czy sr7005 na malym wyswietlaczu) radiem sie nie pobawisz, uruchomisz ale jak wejdziesz przez przypadek w inny tryb menu to kierujac sie tym wyswietlaczem juz z niego nie wyjdziesz.
Mozna oczywiscie poprogramowac stacje pod konkretne przyciski i robic wszystko na czuja, ale jak przez przypadek klikniemy nie to co trzeba to bez zalaczenie tv sie nie obejdzie (tak aby sie nie stresowac).

Dla posiadacza Iphone lub telefonu/tabletu na Androidzie to i tak żaden problem, może sobie sterować radiem i innymi funkcjami mając wyświetlacz przed nosem :) Więc problem małego wyświetlacza w ampli jest raczej marginalny.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie, wspominalem nie raz o mozliwosci sterowania z poziomu chociazby iPada czy iphona o wiele lepiej i wygodniej jest trzymac tablet w rece siedzac wygodnie na sofie i przegladajac niezliczona ilosc stacji radiowych - swietna sprawa. Zakupilem chyba wszystkie mozliwe programy do obslugi sprzetu i mowiac krotko dla kazdego cos milego.
"Wejsc" na ampli mozna takze na rozne sposoby, sterujac zaawansowanymi funkcjami jak i tymi typowymi wysylajac (airplay) stacje radiowa prosto na ampli, chociazby korzystajac z Shoucasta dostepnego na appstore, czy tez z "Polskastacja.pl".
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam znow pytanie:
W instrukcji do SR6006 wspominają, ze mozna spiąć kilka urządzeń Marantza kabelkiem tak by obslugiwał je jeden pilot. Problem w tym, ze nie piszą jaki to kabelek a tylko pokazują. Instrukcja drukowana jest czarno-biała natomiast elektorniczna jest juz w kolorze i na rysunku koncówki kabelka sa zółte, co sugeruje mi kompozyt. Natomiast na pewno nie wiem czy to kompozyt, koksial, a moze RCA?

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zepnij to "czinczem" i po sprawie. To polaczenie sprawdza sie jezeli chcemy podlaczyc np. tuner FM Marantza st6003 - tez go mam (nie mylic z tunerem sieciowym NA7004 bo do tego juz mam pilota) i ten st6003 nie posiada pilota, co jest juz z zalozenia smieszne. Za to po tym spieciu kabelkiem mozna sterowac pilotem chociazby z wzmacniacza stereo czy ampli.
Ja osobiscie nie korzystam z tych polaczen, uzywam jednego pilota do wszystkiego od ampli, wszystkie podstawowe funkcje dzialaja na innych klockach Marantza.
BTW. Kupiles juz PM7004?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie widziales taka cene? W MM jest za 2.5k na ceneo, ale jak klikniesz to juz na stronie 3k. Jest jeszcze w rtvmax ale ich omijalbym z daleka.
Teoretycznie cena powinna juz spasc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wkleilbym obrazek, ale jest jakas buba i nie mogę tego zrobić. Zastanawiam się czy i jak wykorzystac w takim przypadku podwójne zaciski w kolumnach? Nie chcę by cos poszło z dymem. Z racji wygody nie chce rezygnowac z placzenia miedzy amli i wzmakeim, pytanie czy do PM7004 mozna zastosowac bi-wireing?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wkleilbym obrazek, ale jest jakas buba i nie mogę tego zrobić. Zastanawiam się czy i jak wykorzystac w takim przypadku podwójne zaciski w kolumnach? Nie chcę by cos poszło z dymem. Z racji wygody nie chce rezygnowac z placzenia miedzy amli i wzmakeim, pytanie czy do PM7004 mozna zastosowac bi-wireing?

Jak kiedyś tak przeglądałem neta, to dużo ludzi pisało że bi-amping daje lepsze efekty niż bi-wiring. Co do wklejania zdjęć, to też miałem się Ciebie spytać na PW, czy nie masz problemów? Oraz poradzić się admina. Od jakiegoś czasu też nie mogę wstawić foto z dysku komputera. Rozszerzenie prawidłowe, wielkości nawet pozmniejszałem, i jest lipa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzucanie fotek juz od jakiegos czas nie funkcjonuj jak nalezy - W "Naszych Zestawach" napisalem gdzie i jak mozna wrzucic przykladowo zdjecia.
Co do Bi-ampingu to takze uwazam ze lepszy - zdecydowanie lepszy, jeszcze jest Biamp poziomy, pionowy. Moim zdaniem to najlepszy z mozliwych sposobow, ale najlepiej sprawdza sie w zestawieniu z niezaleznymi wzmacniaczami, przy odpowiednich kolumnach z zaciskamitypu tri-wiring mozna zasilic nawet trzema wzmacniaczami. Roznica duza.
Co do Bi-wiringu to ile opini tyle zdan, odseparowanie niskich od wysokich a i tak spotykaja w wzmacniaczu. Teoretycznie sygnal idzie niezaleznie i nie "dlawi" sie w jednym kablu ale .. najlepiej sprawdzic na sobie. Sprawdz u siebie i napisz czy slyszysz roznice.
Na forach dyskusji na ten temat jest na kilkanascie stron i dalej sa pewne kwestie nie do konca oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie chlopaki, ze biamping ma lepsze opinie, ale wlasciwie co do biampingu to raczej chyba szans na jeszcze lepsze granie u mnie nie ma (oczywiscie jesli juz to poziomy). Nie mam dwoch tak samo wydajnych koncowek, wiec jesli jedną sekcję zasile ze wzmaka, a drugą z ampli, to ta z ampli bedzie gorsza, a nie wiem dodatkowo czy przy polaczeniu po przez pre amp nie puszcze czegos z dymem. Obstawiam, ze wzmak 7004 poszedłby na basy, a ampli na srednie i wysokie, ale jeszcze nie slyszałem, a juz mi to gorzej brzmi, od obecnego ;) Tutaj męczy mie też analogowo spiety wzmak i ampli, czy to ma zostac, jak rozumiem, a wyjac jedynie "blaszki" w kolumnach? Chyba sie pobawię.

Dlatego raczej biwireing, tylko jesli, to jak? Z jednego gniazda glosnikowego wzmaka wyjsc dwoma kablami i przy kolumnie rozdzielic? Jesli mam banany to chyba musze miec takie specjalne z rozgałęziaczem, lub zjąć calkiem, zgadza sie? Cały ten biwireing ma opinie voodoo.

Armani Giorgio, cały czas mnie kusi podpiąć do 7004 pod oba wejsca do Speakers A i B, ale chyba nie zaryzykuje. W sieci nie ma zbyt wiele na ten temat. Z reszta, trzeba by było gdzies cos przestawic na biamp (poziomy), a ów wzmak nie ma takiej opcji, wiec pewnie zarowno z A jak i z B poleciałoby takie samo, całe pasmo.

PS, pisałem do admina, odpisał, ze to pewnie wina obrazka, ale nie, bo nie moge nic wkleic, jak Ty, tez probowalem na rozne sposoby. Czakam na kolejna odpowiedź. Widze, ze to znow pewnie wiekszy problem ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry