Aktualizacje softu - info o nowych wersjach

ebola1972

Member
Też tak mam. Pewnie się kiedyś sama z automatu ściągnie, załaduje, pytanie czy za tydzień czy za miesiąc. Ja wgrywam z pendraka i już. Skoro wersja jest do pobrania na stronie supportu Samsunga to pobieraj i instaluj. Ważne żeby modelu tv nie pomylić.
 

lestek

New member
mam 49NU8042 ale na stronie widzę tylko soft do NU8002 wer 1153.3, czy mogę ją ściągnąć i zainstalować ? bo jeśli chodzi o aktualizację automatyczną to telewizor chyba nie widzi żadnej aktualizacji od czasu zakupu
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym nie ściągał,skoro nie jest dokładnie do tego modelu.Licho wie jak zareaguje telewizor i czy nie będzie potrzebny serwis. A tak przy okazji jaką masz matrycę do Twojej 49tki ? Czy pilota masz smart czy zwykłego ? Bo mnie w moim MU6452 już zaczyna wkurzać matryca ADS i może bym zamienił na NU gdyby była VA.
 

lestek

New member
zerojedynkaX - posiadam pilota srebrnego metalowego więc chyba smart, nie wiem jak sprawdzić jaką mam matrycę , nie znam się na tym , aż tak wiec może mi pomożesz jak mam sprawdzić jaka to matryca. Na polskiej stronie samsunga do modeli NU 8042 w ogóle nie ma softu do ściągnięcia więc się pytam o ten wer 1153.3,
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak przeciągniesz paznokciem po jasnym ekranie to powinna być ciemna smuga która zaraz zniknie - wtedy matryca VA , gdy nie ma smugi to IPS lub ADS. A jakie masz kąty widzenia ? Z boku nie znikają kolory lub bledną ? Z tym oprogramowaniem to poczekaj, niektóre nowe wydania tylko pogarszają sytuację a nie polepszają (np. znikają funkcje).
 

lestek

New member
to VA, własnie sprawdziłem dzięki za info , nie narzekam na kąty jak dla mnie są ok , jedynie na co mogę narzekać to niekiedy sporadycznie przycina mi obraz, ale to na pardwę trzeba się przypatrzeć..ogólnie telewizor nic specjalnego
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę dziwne że masz matrycę VA i dobre kąty widzenia. Są podobno jakieś SVA, ale nie mam wiedzy w tym temacie.Obecnie szukam czegoś 49 cali (koniecznie taki rozmiar) Samsung, ale z matrycą VA. Chyba Twój 8042 będzie odpowiedni. Ale jego cena w porównaniu z moim 6452 jest kosmiczna. Może coś z serii 7000. Oprogramowanie wszystkich Samsungów z lat 17-18 jest b. podobne,tak więc jedyne co to lepsza matryca VA i nie najgorsze kąty. Samsung 6172 z matrycą VA nie ma w ogóle kątów. Trzeba oglądać tylko prostopadle do TV. Taki telewizor dla singli. Dlatego miałem go tylko 3 dni, a potem 6452. Niezły w sumie (matryca ADS).
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też tak mam. Pewnie się kiedyś sama z automatu ściągnie, załaduje, pytanie czy za tydzień czy za miesiąc. Ja wgrywam z pendraka i już. Skoro wersja jest do pobrania na stronie supportu Samsunga to pobieraj i instaluj. Ważne żeby modelu tv nie pomylić.


Właśnie dziś TV 49MU6452 sam ściągnął i zainstalował aktualizację (1250.5). Szału nie ma,ale będę badał szczegóły. Jak ktoś pisał przycięcia są teraz znikome.
Marzy mi się aktualizacja wprowadzająca język polski do sterowania głosowego. Ale pewnie to pozostanie w sferze marzeń...
 

wojtasekole

New member
Mam 50MU6172 po aktualizacji na nowy soft sporo kanałów ma na stałe przycięcia, sport pięknie działa zaś zwykle seriale i filmy ciągle przycinki...już zaczyna mnie to irytowac, ciągle jakieś problemy z tym tv, dodam, że na poprzednim sofcie póki co u mnie było najlepiej
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też miałem ten model kilka dni i oddałem ze względu na bardzo małe kąty widzenia. No u mnie odwrotnie. Przycinków na nowym sofcie jest mniej niż poprzednio ( TV UE49MU6452). Na programach takich jak Ale Kino czy AXN przycinków nie ma wcale, a na Water Planet czy Discovery Channel zdarzają się. Ale ogólnie jest lepiej.
 

Puniek

New member
Czy jest jakiś firmware do 40ES8000 na którym działa Youtube?
Pytam bo jakiś czas temu Samsung mi go usunął co uważam za skandal w 3 letnim telewizorze z droższej serii.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
To samo w telewizorach i odtwarzaczach Blue Ray marki Philips z 2011 i 2012 r. Przestał działać You Tube mimo że telewizory całkiem dobre i sprawne.Czyżby producenci za mnie decydowali kiedy mam wymienić telewizor ??
 

koniu82

New member
Aplikację YouTube do TV czy odtwarzaczy dostarcza Google. To nie była decyzja producenta sprzętu żeby ją usunąć.

Od 2017 lub pod koniec 2016 roku YouTube przeszło na nowy standard kodowania video oraz przejście z Flash na HTML5, kodeki te nie były wspierane przez stare wersje aplikacji, wiec YouTube przestał działać i producenci sprzętu usunęli niedziałająca apke, a Google nie wydało nowych wersji apki dla starszych TV tłumacząc się brakiem wsparcia dla kodeka przez hardware w starszych TV (co ja traktuje jako wymówkę)
Jedyna możliwość oglądania YouTube to wbudowana przeglądarka i to nie na wszystkich TV
 
Ostatnia edycja:
Do góry