Aktualizacje softu - info o nowych wersjach

koniu82

New member
Może to tylko efekt placebo ale po zaktualizowaniu MU6172 do wersji 1230 całkowity brak mikro zacięć.
Wczoraj obejrzałem dwa mecze i ani razu nie zauważyłem utraty płynności. Na wcześniejszej wersji też było płynnie (w porównaniu do wersji z przed kilku miesięcy)ale co kilka minut miałem coś jakby stuttering.
 

Bigbluee

New member
Może to tylko efekt placebo ale po zaktualizowaniu MU6172 do wersji 1230 całkowity brak mikro zacięć.
Wczoraj obejrzałem dwa mecze i ani razu nie zauważyłem utraty płynności. Na wcześniejszej wersji też było płynnie (w porównaniu do wersji z przed kilku miesięcy)ale co kilka minut miałem coś jakby stuttering.
To nie placebo
Ja mam 6192 i zacięcia były. Mniej względem początku roku ale były, nagrałem je i ewidentnie tv miał zacięcia rzadziej ale za to trwały dłużej. Tak jak by 1 krótkie upierdliwe zacięcie zamieniono na 1 długie ale mniej upierdliwe. Własnie z powodu tych zacięć i jutrzejszego meczu Polski wszedłem tu po raz kolejny szukając softu i pach... jest nowy soft z tego co widze. "Montuje" w przerwie meczu i dam znać czy pomogło. Nie wiem jakie masz ustawienia TV. Ja mam absolutnioe wszystkie upłynniacze i polepszacze wyłączone. Może dlatego zacięcia są bardziej widoczne.
 
Ostatnia edycja:

Bigbluee

New member
Kolejne podejście do softu. Jak narazie zacięcia jak były tak sa nadal i tak jak pisałem wcześniej teraz są dłuuuuuższe i mniej upierdliwe ale sprawne oko wykryje od razu że obraz nie jest płynny.
Jak ten soft nie pomoże to zgłoszę reklamacje i zobaczymy co zrobią.
Zobaczymy czy wer 1240.7 (MULTI LANGUAGE) coś zmieni.
 

koniu82

New member
Od ok 10 dni testuje 1250.5 na MU6172.
Bardzo duża poprawa pracy upłynniacza. przycinanie jest ale zdarza się bardzo, bardzo rzadko, raz na kilka minut i tylko na kilku kanałach. Dodatkowo przycinki są bardzo słabe i bardzo krótkie (ułamek sekundy) Spokojnie da się ogłada sport. Piłka przestaje drgać w ruchu, przestała pojawiać się "podwójnie"
chyba najlepszy soft jeśli chodzi o upłynniacz jaki wyszedł od roku

PS. Jestem bardzo czuły na przycinki, pozostali domownicy nie widzieli ich wcale. chyba dlatego ze jestem przyzwyczajany do PC i grania w stałych 60fps.
W tym sofcie muszę powiedzieć ze jest akceptowalnie
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
soft do UE49MU6452

Jaka powinna być najnowsza wersja softu do UE49MU6452 ? Na stronie Samsunga piszą że 1250.5 , a telewizor twierdzi że 1240.7 jest najnowszy i nie chce wgrać przez internet nowszej. Nie chcę wgrywać przez pendrive nowszej, bo być może telewizor ma rację i coś się spieprzy. Co sądzicie ?
 

ebola1972

Member
Zawsze wgrywam soft przez pendrive.Żadna filozofia. Skopiować na pendrive. Plik jest samorozpakowujący się. Zainstalować wybierając jako źródło pendrive.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dobrze, ale dlaczego telewizor sam nie ładuje tego 1250.5 ? Mam ustawione na automatyczne aktualizacje. W starym Philipsie nie było problemu, odbiornik sam ładował aktualizacje softu w stanie czuwania. W Panasonicu też nie ma problemu,jest tylko pytanie czy aktualizować.
Myślę że ten nowy soft nie jest jeszcze na tę lokalizację ( Polska). Też tak macie z tą automatyczną aktualizacją ??
 
Do góry