AKCJA- mała czcionka w Panasonicu!!

Czy czcionka napisów w filmach wyświetlanych przez USB jest za mała w TV Panasonica?


  • Total voters
    0

Riv11

New member
Bez reklam
Co do platformy smart, to akurat LG nie ma ani TVN Player ani Iplexu, więc można mieć zgoła inne zdanie na temat smart. LM 640 jest u moich teściów, akurat o tym relewizorze to nic dobrego nie mogę powiedzieć. Dlatego telewizory powinno się dobierać do swoich potrzeb. Ja w ET5 nie mam takich problemów jak ty.
 

manipulator

New member
Co do platformy smart, to akurat LG nie ma ani TVN Player ani Iplexu, więc można mieć zgoła inne zdanie na temat smart. LM 640 jest u moich teściów, akurat o tym relewizorze to nic dobrego nie mogę powiedzieć. Dlatego telewizory powinno się dobierać do swoich potrzeb. Ja w ET5 nie mam takich problemów jak ty.

Tak jak mówisz TV trzeba dobierać do swoich potrzeb. I taki LG 47LM640 jest idealnie wpasowany w moje potrzeby. W panasie mam tvn player ale włączyłem go raz może dwa w całym rocznym okresie użytkowania - dla mnie wartością dodaną jest sprawna i bezproblemowa obsługa napisów przez dlna/mediaserver, radyjko typu deezer i kilka aplikacji info-pogodowych których obsługa nie jest zmulona i daje frajdę z korzystania. Taka obsługa myszy w przeglądarce panasa nie istnieje, a sam design menu po którym się poruszam w panasonicu korzenie ma w późnych latach 80tych ;)

Tylko że nie ma możliwości przetestowania platformy smart w sklepie, czy po printscreenach w internecie. Tak samo z płynnością obrazu i auto-ściemnianiem. Niema opcji żeby to przetestować w sklepie w trybie sklepowym/hotelowym.


Aha, w panasie sam fakt tego że napisy zewnętrzne są małe i niedopracowane a te wmuxowane są OK świadczy o mega niekonsekwencji w rozwoju oprogramowania wew. danego TV. I tu niechodzi o to że seria ET to econonic, bo żaden TV panasonica na 2012 nie ma porządnej obsługi napisów - A może się mylę ?
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Manipulator skoro piszesz: "I taki LG 47LM640 jest idealnie wpasowany w moje potrzeby." To go trzebabyło kupić. O czym tu dyskutować? Odpowiada ci LG, Funai czy coklwek innego to go kupuj. To samo dotyczy aplikacji, skoro dla ciebie ważne jest aby telewizor miał wiele aplikacji pogodowych a nie Iplex czybTVN player, to trzeba było brać telewizor z aplikacjami pogodowymi a nie filmowymi- ja nie kożystam nawet z jednej aplikacji pogodowej w Panasie.
A jaki design menu komu się podoba to jest sprawa gustu. Tobie się nie podoba, ale mi się podoba.Nie wiem czy chodzi ci o to, że Panasonic powinien się konsultować z tobą przy projektowaniu menu? Przecież desing można sprawdzić przed zakupem- nie podoba mi się to nie kupuje. Kupileś Panasa chociaż bardziej odpowiada ci LG- i czego właściwie oczekujesz? Osobiście, gdyby ten LG był mój, a nie teściów to dałbym Ci go za darmo.
Jedyny sposób na rozwiązanie twojego problemu to zakup LG.
 

manipulator

New member
Modele 2013 też nie mają, ale i tak wolę Panasonica niż LG :).
no właśnie, tak dla zasady?:eek:

Manipulator skoro piszesz: "I taki LG 47LM640 jest idealnie wpasowany w moje potrzeby." To go trzebabyło kupić. O czym tu dyskutować? Odpowiada ci LG, Funai czy coklwek innego to go kupuj. To samo dotyczy aplikacji, skoro dla ciebie ważne jest aby telewizor miał wiele aplikacji pogodowych a nie Iplex czybTVN player, to trzeba było brać telewizor z aplikacjami pogodowymi a nie filmowymi- ja nie kożystam nawet z jednej aplikacji pogodowej w Panasie.
A jaki design menu komu się podoba to jest sprawa gustu. Tobie się nie podoba, ale mi się podoba.Nie wiem czy chodzi ci o to, że Panasonic powinien się konsultować z tobą przy projektowaniu menu? Przecież desing można sprawdzić przed zakupem- nie podoba mi się to nie kupuje. Kupileś Panasa chociaż bardziej odpowiada ci LG- i czego właściwie oczekujesz? Osobiście, gdyby ten LG był mój, a nie teściów to dałbym Ci go za darmo.
Jedyny sposób na rozwiązanie twojego problemu to zakup LG.

Drwina jest zbędna:wink:, po prostu niewidziałem wcześniej w praktyce działania smarta w lg do tego miałem podobne zdanie jak Wy o koreańcach pokroju samsung czy lg. Ale praktyka okazała się inna.

Ja uważam za przydatną aplikację ipla (zawiera częściowo materiały z tvp.pl)czy hbo go. Napewno są zwolennicy iplexa i tvn playera i ich szanuje, pisałem tylko o swoich preferencjach więc wynurzanie pogodogenne jest niepotrzebne.


Pisząc o designie miałem na myśli wybór serwera mediów bo jest nieco oldskoolowy i niespójny względem pozostałych elementów. A wybór opcji np. podczas odtwarzania muzyki zerowy.

Nie upieram się, ale osobiście nie widzę najmniejszego sensu robienia "akcji małej czcionki", stąd mój głos w tej dyskusji. Gdyby panasonic miał udoskonalić tę funkcję, zrobiłby to przy platformie 2013.

Może nie jedyny ale na tą chwilę optymalny, to właśnie wybór koreańca LM640 którego zamówiłem - miałem problem z pozbyciem się panasa za rozsądne pieniądze ale i to mi się udało :grin:

Życzę Wam frajdy z korzystania z panasa - ja się tą marką rozczarowałem czemu dałem wyżej upust nie mając w zamiarze nikogo obrażać. Ot co.

pozdrawiam:)
 

kajotex

New member
wróćmy do tematu...

Drodzy użytkownicy forum,

odbijamy od tematu. Porównywanie LG do Panasonica róbmy w innym wątku. Tutaj omawiamy temat małej czcionki w Panasonicu a nie porównujemy marek!!!

A więc, wracając do tematu: podpisuję się pod AKCJĄ. Posiadam Panaosnica TX-L50ET60, i generalnie wszystko jest ok, tylko ta wielkość napisów to rzeczywiście jakaś pomyłka. Niedługo będę kontaktował się z działem wsparcia technicznego Panasonic i chcę wysłać im link do tej dyskusji oraz przedstawić własne prywatne argumenty za uwzględnieniem takiej rozbudowy w kolejnym update firmware'u.

Dlatego też proszę wszystkich zainteresowanych o dopisywanie się do tematu.


Pozdrawiam,
Karol
 

Riv11

New member
Bez reklam
Ja uważam za przydatną aplikację ipla (zawiera częściowo materiały z tvp.pl)czy hbo go. Napewno są zwolennicy iplexa i tvn playera i ich szanuje, pisałem tylko o swoich preferencjach więc wynurzanie pogodogenne jest niepotrzene

pozdrawiam:)

Widziałeś w ogole tego Panasonica? Panasonic ma Iple. Ma też Iplex i TVN Player, Eurosport Player, a LG tylko Iple. To jest zasadnicza różnica co do smart w tych modelach.

A "wynurzanie pogodogenne " - to chyba zapomniałeś co sam napisałś. A napisałeś: "dla mnie wartością dodaną jest (...) kilka aplikacji info-pogodowych których obsługa nie jest zmulona i daje frajdę z korzystania." Wiec tu nie było żadnej kpiny. Po prostu stwierdziłem, że wolę Panasonika z Iplą, Iplexem, TVN playerem, Eurosport player niż LG tylko z Iplą i kilkoma aplikacjamim info-pogodowymi.
Sory to już ostatni off top.
 

bugi156

New member
Panas już gości w moim domu od tygodnia. Porównywanie go do LG ( a sam zastanawiałem się nad LA740) nie powinno mieć raczej miejsca. Zapominamy chyba, że sam fakt posiadania matrycy od LG nie determinuje tego, że obraz na obu TV jest taki sam. Bo nie jest. Można zauważyć to już w sklepie. Pomijam już kwestie wyglądu obu TV. Panas to dla mnie ozdoba mieszkania i wspaniały element dekoracyjny. Mi platforma w Panasonicu i samo menu bardzo odpowiada. Jest proste i eleganckie. Na plus w LG i to bezapelacyjnie pilot magic ze wskaznikiem. Dużo lepiej się go obsługuje niż touchpada w Panasonicu. Ale sam wygląd obu pilotów to już osobna kwestia. Dla mnie ten w Panasie wygląda porządniej.
Ale żeby nie było w samych superlatywach to Panasonic ma jak na IPS przystało problem z czernią w ciemności. W świetle jest bardzo dobrze. Da się go jednak zniwelować praktycznie do zera 1 kliknięciem w ustawieniach obrazu. Mianowicie "sterowanie adapt. podśw" na max i czerń jest znowu czarna. Co prawda obraz staje się minimalnie ciemniejszy ale biorąc pod uwagę jaką czerń się zyskuje to jest tego warte. Można też włączyć czujnik światła co też pogłębi czerń ale tego rozwiązania osobiście nie lubię.
I kończąc offtopic, drugim mankamentem są oczywiście malutkie zewnętrzne napisy. Po DLNA można łatwo obejść i korzystać z serwera multimedialnego z transkodowaniem w locie i ma się napisy wgrane w film bez konieczności ręcznego wmuxowania. Ale po USB to już tak pięknie nie ma. Albo wmuxowanie albo trzeba męczyć się z tą malutką czcionką.
 

peja

New member
Odpowiedź którą otrzymałem z Panasonic Polska dotycząca większej czcionki
"Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.
Uprzejmie informujemy, że sugestie o powiększeniu czcionki są konsekwentnie wysyłane do centrali, mamy nadzieje że zostaną one uwzględnione przy aktualizacji oprogramowania."
 

matt12345

New member
Pracuję nad programem który automatycznie będzie konwertował napisy do sub z ramką i sporym rozmiarem i wmuxowywyał do video. Czy ktoś w ogóle jest zainteresowany tym rozwiązaniem?
 

atdt

New member
Skoro nowe telewizory Panasonica rozpoznają twarz, głos etc. to wprowadzenie regulacji wielkości czcionki nie powinno chyba być problemem aczkolwiek różnie to bywa.
 

last_ninja

New member
odpisali:
Dear (imię i nazwisko do wiadomości redakcji ;) ),

Thank you for your e-mail.

In response, we kindly inform you that, at the moment, there isn't any option to change the size of the subtitles. Although, we thank you for the feedback, this will be forwarded to our engineers. Unfotunately, this is the standard size for the subtitles.

We trust that the above information will be of assistance to you. However, of course, if you should have any further queries, please do not hesitate to contact us.

Kind Regards,

Nicusor

Customer Service Team
Panasonic UK
 

Ceberebek

New member
Za bardzo się nie przejęli ;-(
Dlatego używam zewnętrznego dekodera DVB-T-mam zarówno do wyboru:wielkość,tło i kolor czcionki.
Co nie znaczy,że poprawione napisy w panasonic'u na pewno by się przydały
 
Do góry