A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam ja mam ZBOXHD-ID11 z dyskiem Seagate MomentusXT i 2GB ramu.Zainstalowana winda7 64bit ,testowałem tez XBMC ale darowałem go sobie wygodniej mi jest na winie7.Splash Player pozwala na bezproblemowe oglądanie filmów typu Mkv (mam filmy z bitrate siegajacym 35mb):)

XBMC powinien bez problemu pociągnąć takie filmy, na platformie ION spokojnie odtwarza u mnie próbki mkv z bitrate sięgającym do ponad 40 mb/s. Dla mnie XBMC + pilot to super wygoda, ale trzeba mieć trochę zaparcia, czasu żeby wszystko dostosować pod swoje wymagania.
 
XBMC powinien bez problemu pociągnąć takie filmy,............................... ale trzeba mieć trochę zaparcia, czasu żeby wszystko dostosować pod swoje wymagania.

Nie koniecznie trzeba dzisiaj aż tyle zachodu by to wszystko poustawiać... mowa oczywiście o XBMC + linux ....w końcu jest OpenELEC. Po instalce prawie wszystko co potrzeba mamy podane na tacy. Ja polecam !
pozdro
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Próbowałem openelec, ale i tutaj w moim przypadku musiałem dokonfigurować xorga, lirca i sambę, także nie jest tak lekko :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Sporo ta zabaweczka kosztuje. Lepiej moim zdaniem skalecić coś na płycie itx z nowym amd. Polowe taniej wyjdzie i sporo wydajniej pewnie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
@Masta_J jak się sprawuje Twój HTPC?
Mógłbyś rzucić okiem na specyfikację Xtreamer Ultra 2? Można go już przedpłacać - 299€ za komplet.
Jak to się ma wg Ciebie jedno do drugiego, bo coś bym chciał niedługo takiego zakupić?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na Xtreamera bym uważał, firma słynie z robienia swoich klientów w trąbę.
Użytkownicy Prodigy do tej pory przeklinają na czym świat stoi.
Co do samego urządzenia to widać, że poprawili kilka rzeczy, niby ma być bitstreaming HD Audio - jak usłyszę i zobaczę to uwierzę bo już kiedyś obiecywali i nic z tego nie wyszło.
Wbudowany dysk SSD też fajna sprawa, z tym, że u mnie Win7 bez instalowania żadnych cudów zajmuje na partycji systemowej 25,4 GB więc te 30 GB to chyba jednak za mało.

Z mojego sprzętu jestem bardzo zadowolony, spełnia swoją rolę doskonale.

Pozdrawiam,
 

cactusek

New member
Bez reklam
Witam
Czy ktos może mi doradzić w sprawie HTPC?
Czy w kasie do 700zł da się zbudować taki sprzęt w miare wyglądającej obudowie z pilotem?
Wymagania mam minimalne czyli:
-w miare cichy, może byc zasilacz zewn. typu laptopowego
-musi pociągnać każdy film HD 1080
-mały pobór prądu w trybie gdy działa tylko klient torrenta
-oczywiscie bezproblemowe dzialanie XBMC
-hdmi i ew. e-sata
-miejsce w obudowie na dyski 3.5 cala
Czy zintegrowana grafika na plycie np zoteca da radę ?
Czy jest jakaś alternatywa dla płyt zoteca?

Obecnie mam xtreamera ale denerwują mnie ciągle zwiechy nawet przy torrentach.
 

komzik

Member
Pytanie o OpenELEC.

Czy ktoś ogląda na tym C+ ? Mam tuner na USB, który jest wspierany przez OpenELEC, ale jak wygląda sprawa z uprawnieniami do odbioru TV ?
Czy można na tym odpalić zwykłą przeglądarkę i przeglądać strony www ?
Jak wygląda stabilność tego softu ?
Jak wygląda kwestia nagrywania tv na HDD ?
 
Ostatnia edycja:

stasimon

New member
Witam

Postanowiłem złożyć swój HTPC za niewielkie pieniądze bo i nie mam jakiś super wymagań. Sprzęt ma posłużyć jako player divx/xvid/mkv, ma odpalać filmy w moim kinie domowym 3D, muzyka, sat tv, zdjęcia no i proste gry głównie z emulatorów starszych systemów. Zdecydowałem się na Zacate, mam jednak problem z płytą główną. Jak już pisałem, sprzęt ma odpalać filmy 3D przystosowane pod 2 projektory (xvid, sbs, 1600x450). Potrzebuję zatem płytki, która pozwoli na podpięcie 2 projektorów, jeden poprzez D-SUB a druga przez D-SUB lub DVI bo takie wejścia mam w projektorach. Znalazłem jedną taką płytę w rozsądnej cenie, MSI E350IA-E45 (jeden duży radiator i wentylator po środku), ma ona jednak bardzo głośne chłodzenie. Czy ktoś z was posiada tą płytkę i może określić czy jest naprawdę taka głośna lub czy można jakoś wyciszyć ten wiatrak? Ewentualnie jaka inną płytkę polecicie?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Koledzy jak wam chodzą te mini komputerki z windą 7? Czy jeśli odpalę na nim kilkanascie torrentów i jednocześnie oglądał będe materiał HD to będzie to chodzić stablinie? Lepiej kupić coś na AMD czy Nvidi?
Zastosowanie to media center, serwisy YT, IPLA, nie interesują mnie gry.
Działa na tym TVN player?
W niskiej cenie bez dysku najlepiej wypada Foxconn Nettop nT-A3500 i Zotac ZBOX HD-ID11 W tescie chipa lepiej wypadł ten pierwszy. Zastanawiam się tez czy jest jakiś mini koputerek o podobnych możliwościach z miejscem na dysk 3.5 cala? Czy nie pakować się w to?
 

cactusek

New member
Bez reklam
A w XBMC jest możliość podłączenie dowolnego piliota z odbiornikiem na usb i softowo przypisać znaczenie odpowiednich klawiszy?
 

Ethar

New member
Wszystko powinno działać bez problemów, bo dla systemu operacyjnego (w uproszczeniu) taki pilot to zwykła klawiatura z funkcjami multimedialnymi. Wszystkie podstawowe multimedialne - sterujące odtwarzaniem, będą działać bez problemów. Bardziej nietypowe można mapować, ale tu już trzeba się trochę pobawić w zaawansowaną konfigurację XBMC. Inna sprawa, że na forum XBMC jest na ten temat wystarczająco dużo informacji.
Ponadto XBMC można sterować zwykłą klawiaturą, a nawet myszką, więc zamiast pilota możesz kupić jakąś bezprzewodową klawiaturą z klawiszami sterowania mediami.

Piloty SoundGrapha są marne, sam posiadam takowy, bo był dołączony do mojej obudowy. Czujnik podczerwieni działa słabo, dlatego między innymi kupiłem sobie miniaturową bezprzewodową klawiaturę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry