A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy aktywnym 3D dostajemy 1920x1080 na każde oko, a więc dwa razy więcej mocy jest potrzebne by to ogarnąć w stosunku do 2D.

Pozdrawiam,
 

baarmi79

New member
Przy aktywnym 3D dostajemy 1920x1080 na każde oko, a więc dwa razy więcej mocy jest potrzebne by to ogarnąć w stosunku do 2D.

A może tej mocy jest sporo z zapasem?
Płyta ogarnia również 4K, tak podaje producent na swojej stronie
"Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 24Hz or 4K x 2K (3840x2160) @ 30Hz"
Jeśli ogarnia 4K to może i ogarnia 2K w 3D?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli ogarnia 4K to raczej tak bo 4K to 4x więcej niż 1080p.
Tylko tutaj dochodzi jeszcze właśnie odświeżanie (te Hz) i przy 3D musi być ono wysokie.

Pozdrawiam,
 

jarswi

New member
a jeśli potrzebuję HTPC do bezstresowego odtwarzania muzyki (różne formaty) z dysku i wypalonych płytek oraz filmów i koncertów też z różnych nośników i różnych formatach ale nie koniecznie 4 k i nie koniecznie w 3D to co mam umieścić w środku tej obudowy: Fusion Remote Silver HTPC (0761345-08760-5) w Morele.net (podoba mi się i chyba pasuje wizualnie do ampli Yamahy 777 ale może polecicie coś innego)
 

jarswi

New member
Przeglądałem odtwarzacze i nie wybrałem nic spełniającego wszystkie moje założone kryteria:
1 obudowa pasująca do rxv777
2 odtwarzanie plików na twardym dysku oraz płyt dvd audio, dts audio, Sacd (nie koniecznie oryginały)
3 odtwarzanie różnych plików filmowych i możliwość i dołożenia do nich napisów
4 łączność z mediami po wi-fi
5 radio internetowe i serwisy multimedialne
6 działanie bez zawieszeń (win 8,1 spawdza mi się w lapku i stacjonarnym kompie ale nie chcę podpinać stale lapka (wygląd też się liczy)

Jeżeli podsuniesz mi coś konkretnego spełniającego te założenia w przedziale do 3k to mnie uszczęśliwisz :)
 

_KingKong_

New member
Gdyby nie konieczność posiadania na wyposażeniu odtwarzacza płyt, to bym coś polecił bo sam ostatnio robiłem risercz i są warte uwagi zabawki ale wyłącznie do plików.

Ale za 3k to spokojnie złożysz wypasione htpc z normalnym napędem BD w fajnej obudowie, np fractal design node 605.
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Pełnowymiarowa (ATX) obudowa HTPC:
G3 | G3 | Powered by Jonsbo | Cooltek

Jeśli planujesz stawiać komputer do gier pod telewizorem: idealna obudowa.

Pytanie czy potrzebujesz i czy się podoba (kwestia gustu)? Sam mam taką i jestem bardzo zadowolony. Weszła płyta ATX, dwa dyski 3,5'', SSD, karta graficzna, napęd DVD, duży zasilacz (650W), wysokie pamięci (z radiatorami, 2133MHz) oraz wysokie chłodzenie na procesor (jak na HTPC: Spartan Pro). Jest jeszcze miejsce na kilka kart rozszerzeń (SLI/Crossfire), w środku chłodno a na zewnątrz cicho (bo duże wolnoobrotowe wentylatory dałem).
 

jarswi

New member
Dzięki za pomysł na obudowę - ładna i chyba bardziej pasuje do yamahy 777 tytan od tej co wcześniej wybrałem ( Fusion Remote Silver HTPC)- tam kusił mnie wyświetlacz i pilot w komplecie a w tej kolorystyka - czerń góra i srebrny spód - tak jak w w/w ampli - przemyślę co ważniejsze - funkcjonalność czy desing

Grać na nim nie będę w salonie - w razie potrzeby podłączę stacjonarkę, więc podzespoły dobierać będę wg kryteriów wydajność, cisza, cena i na końcu możliwość rozbudowy.
Robiłem już kilka składaków ale ewidentnie pod gry.
Pytanie mam odnośnie sterowania z pilota co się nada i jakimi programami? - może jakieś linki do tematów z tym związanych?
Drugi problem to jakie procki bez problemu będą działać w kinie domowym - czytałem gdzieś coś o wymaganiach taktowania?
Nie chcę przepłacać i montować np i7 z grafiką za około 1k i całość z chłodzeniem wodnym:)

Ostatnie pytanie - w stacjonarce używam zamiast integry (jakiś realtek) xonara od Asusa - czy obecnie są jakieś płyty z zintegrowaną dobrą kartą dźwiękową czy nadal lepiej od razu myśleć o xonarze?
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Jonsbo G3 ma możliwość podpięcia pilota fabrycznego. Wyświetlacz ze stałym napisem jest w standardzie. Po podłączeniu dodatkowej płytki na tym wyświetlaczu pojawią się jakieś informacje i będziesz miał możliwość sterowania. Tylko nie szukałem tego bo nie potrzebuję, korzystam z klawiatury bezprzewodowej Logitech k400r (z wbudowanym gładzikiem) :) Samą obudowę ściągałem z alternate.de.
Nie wiem czy jest sens bawić się w pilota. Masz teraz tyle możliwości sterowania za pomocą smartfona, dziesiątki aplikacji na Google Play. Sam czasem foobara pogłaśniam jak idę do innego pomieszczenia. Jak chcę coś bardziej zaawansowanego zrobić niż sterowanie odtwarzaczem to jest Wifi remote czy TeamViewer.

Do samego wideo 4k wystarczy każde i3 ponad 3GHz. Nawet w prostsze gry na tym pograsz.

Karty dźwiękowe znacznie się poprawiły, ALC1150 dla mnie jest wystarczający (na Gigabyte Z97-D3H, bo na innych może być gorzej. Poczytaj testy). Nawet są płyty z wyprowadzoną kartą dźwiękową na osobną płytkę - na przykład Asus Maximus VII Gene (mikroATX).
 

jarswi

New member
388 ASRock Fatal1ty B85 Killer
540 Procesor Intel Core i3-4130T
135 Goodram DDR3 4GB 1600MHz CL11
205 Seagate Barracuda 1TB SATA3
245 Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB
723 Asus XONAR HDAV1.3
132 Zasilacz Fortron FSP250-60HHN Bulk
258 Napęd Asus DVD-REC BLU-RAY odczyt/ BC-12D2HT SATA BULK
299 Obudowa Cooltek G3
Suma 2925 PLN

Może pomożecie ocenić zestaw i dobrać odpowiednią płytę główną - nie potrzebna już ta skoro decyduję się na xonara
Może coś uda się dzięki Wam zmniejszyć sumę końcową.
Myślę że i3 jest dobrym rozwiązaniem z uwagi na pomysły monopolistów i zabezpieczenia przed piractwem - w razie czego przyda się zapas mocy na programy działające w tle (nie popieram piractwa ale uważam, że każdy ma prawo umieścić zakupione utwory na kopiach lub dysku twardym dla wygodnego użytkowania -czytaj zmiana niektórych polityk cenowych spowodowała by zmianę nastawienia)
 

lycone

Banned
Dla mnie kosmos jeżeli chodzi o HTCP. Mam Asrock Q1900DC-I TX. Całkowicie pasywny, zużycie prądu 20W. Odtwarza każdy film bez problemu niezależnie od bitrate przy użyciu cpu na poziomie kilku procent. Do tego puszcza DTS MA i TrueHD do amplitunera. Nic więcej mi niepotrzebne.

Wysłane z mojego Note 3
 

.oO0OoO0Oo.

New member
Na początek według mnie: zamiast i3-4130T weź i3-4330. Procki i3 to już bardzo energooszczędne procesory, nie ma sensu brać wersji T. W podobnej cenie dostaniesz zamiast wbudowanej grafiki HD4400, znaną z wyższych modeli (i5 i i7 !) HD4600. Nie bierzesz karty graficznej to dość ważne jest. Do tego chyba ma więcej cache i oczywiście wyższa częstotliwość pracy.

Jeśli kupisz osobną kartę muzyczną to na płycie głównej możesz zaoszczędzić: np.: Asrock h81m ~230zł (chyba, że masz jakieś specjalne wymagania dla których wziąłeś Kilera)

Zasilacz, ja bym brał coś innego (jakiś Antec, Corsair - zwróć uwagę na opinie dotyczące ciszy), ale jeśli chodzi o wymiary dobrze wybrałeś: szukaj 140mm/150mm/86mm (niby obudowa duża, ale miejsce i tak trzeba oszczędzać)

Chłodzenie boxowe będzie męczące. Sprawdziłbym też opinie co do głośności dysku Barracudy.


Dla mnie kosmos jeżeli chodzi o HTCP.
W Coolteku G3 nie trzeba się ograniczać. Pod telewizorem często ludzie mają także konsolę, jakiś Bluray, HTPC... Dlaczego z HTPC nie zrobić jednocześnie konsoli? Jarswi napisał, że nie potrzebuje (natomiast będzie miał duże pole manewru - nie musi brać dedykowanych miniaturowych rozwiązać za grube $$$). Ja jednak chciałbym, żeby poszedł Wiedźmin 3 na najwyższych detalach w FullHD i GTA5 - i na moim "HTPC" pójdzie.
 
Ostatnia edycja:

jarswi

New member
Parę przemyśleń i za radami zmieniam płytę główną i kartę dźwiękową
Płytę wolałbym w normalnej wielkości (uważam, że im mniej spakowane części to tym lepiej) ATX socket 1150 - co polecicie? (priorytet stabilność i bezawaryjność oraz komplet wyjść)
Kartę dźwiękową zmieniam na Creative Sound Blaster Z - taka wystarczy mi.
Co do reszty porad to na spokojnie poczytam i wybiorę - ale jeśli macie pewniaki to proszę napiszcie (proszę zawsze o uzasadnienie:) )
 

lycone

Banned
Jeżeli nie będziesz grał i masz amplituner, a dźwięk ma iść pezez HDMI to nie widzę sensu posiadania dodatkowej karty dźwiękowej. Zintegrowana poradzi sobie tak samo z przekazaniem dźwięku do ampli.

Wysłane z mojego Note 3
 

baarmi79

New member
Podzielam zdanie poprzedników. Do filmów i muzyki zdecydowanie zestaw z pasywnym chłodzeniem, bez wiatraków, cisza i spokój. Również brałem pod uwagę wariant z i3, ale po przeglądnięciu dziesiątków tematów o HTPC i po namyśle i dałem sobie spokój. W tym tygodniu dotarły ostatnie elementy do mojego HTPC. złożyłem i wczoraj instalowałem win8 i xbmc. Obudowa to kwestia gustu i portfela, u mnie akurat była to najdroższa rzecz :D już wcześniej zakupiłem czarną Node 605, chyba nawet ktoś ją tu wyżej polecał. Jak dostałem ją w ręce to na prawdę miłe zaskoczenie, wykonanie, szwedzka jakość, aluminium, a nie jakieś plastic-fantastic. Dodam, że bardzo ładnie się komponuje do czarnej Yamahy RX-V477. Tutaj jeszcze wrócę do chłodzenia wiatrakami. W obudowie Node są dwa duże fabryczne wentylatorki i po włączeniu HTPC w kompletnej ciszy było słychać, nie tyle ich pracę co szum powietrza, więc je wyłączyłem. Teraz jedyne co słyszę to praca dysków zew. 2,5 USB jak się zbliżę do nich na 0,5m

Mój zestaw wygląda tak (może się komuś przyda):
Obudowa Node605 - 650zł (mnie się udało na allegro za 415zł kupić nową w wyprzedaży)
Płyta Q1900-ITX - 340zł
Dysk SSD Crucial 120GB - 275zł
Pamięć RAM 4GB SODiMM - 160zł
Przetwornica PicoPsu 120W - 210zł
Zasilacz "laptopowy" 120W 12V - 85zł
Razem około 1500zł
Musiałem tylko przerobić gniazdo zasilania w PicoPsu bo sprzedawca mnie wprowadził w błąd, że gniazdo w nim jest na wtyk 5.5/2.5 (a okazało się, że jest 5.5/2.1) i końcówka zakupionego zasilacza nie pasowała. Dodatkowy koszt to gniazdo za 1,80zł i czas na zlutowanie ;)
Do filmów (tv 55" więc akceptuję tylko 1080p, w najgorszym wypadku 720p) i muzyki (tylko FLAC) chyba idealne . To tak po wstępnych testach. Dzisiaj kontynuacja.
Sterowanie z tebleta odpowiednimi softami: Yatse do XBMC oraz mobilemouse po wifi do firefox-a i innych PC-owych aplikacji.
Ewentualnie jak ktoś nie ma tableta czy smartfona z większym wyświetlaczem to bezprzewodowa klawiatura z touchpadem Logitecha, Microsoftu, Rii Mini albo po prostu klawiatura+mysz.

Jak ktoś potrzebuje to do obudowy HTPC można włożyć napęd/nagrywarkę dvd/bluray SLIM, za 50-300 zł.
Do wszystkiego jeszcze przydałby się NAS z prawdziwego zdarzenia. Na razie odpuściłem ze względu na koszty (miałem 3 dyski zew. USB w sumie 3TB, więc podpiąłem z tyłu do HTPC)

Osobna sprawa to gry, jeśli się ktoś nastawia na najnowsze tytuły to zestaw się nie nadaje. Moja rada jednak jest taka, żeby nie łączyć HTPC filmowo-muzycznego z gamingowym. Szkoda rezygnować z takich rzeczy jak cisza i mały pobór prądu czegoś co będzie chodziło z pół dnia albo i całą dobę. Lepiej dozbierać kasy i zrobić drugi zestaw tylko w środku z np. i5 i mocnym GTX-em :)
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Podzielam zdanie poprzedników. Do filmów i muzyki zdecydowanie zestaw z pasywnym chłodzeniem, bez wiatraków, cisza i spokój. Również brałem pod uwagę wariant z i3, ale po przeglądnięciu dziesiątków tematów o HTPC i po namyśle i dałem sobie spokój. W tym tygodniu dotarły ostatnie elementy do mojego HTPC. złożyłem i wczoraj instalowałem win8 i xbmc. Obudowa to kwestia gustu i portfela, u mnie akurat była to najdroższa rzecz :D już wcześniej zakupiłem czarną Node 605, chyba nawet ktoś ją tu wyżej polecał. Jak dostałem ją w ręce to na prawdę miłe zaskoczenie, wykonanie, szwedzka jakość, aluminium, a nie jakieś plastic-fantastic. Dodam, że bardzo ładnie się komponuje do czarnej Yamahy RX-V477. Tutaj jeszcze wrócę do chłodzenia wiatrakami. W obudowie Node są dwa duże fabryczne wentylatorki i po włączeniu HTPC w kompletnej ciszy było słychać, nie tyle ich pracę co szum powietrza, więc je wyłączyłem. Teraz jedyne co słyszę to praca dysków zew. 2,5 USB jak się zbliżę do nich na 0,5m

Mój zestaw wygląda tak (może się komuś przyda):
Obudowa Node605 - 650zł (mnie się udało na allegro za 415zł kupić nową w wyprzedaży)
Płyta Q1900-ITX - 340zł
Dysk SSD Crucial 120GB - 275zł
Pamięć RAM 4GB SODiMM - 160zł
Przetwornica PicoPsu 120W - 210zł
Zasilacz "laptopowy" 120W 12V - 85zł
Razem około 1500zł
Musiałem tylko przerobić gniazdo zasilania w PicoPsu bo sprzedawca mnie wprowadził w błąd, że gniazdo w nim jest na wtyk 5.5/2.5 (a okazało się, że jest 5.5/2.1) i końcówka zakupionego zasilacza nie pasowała. Dodatkowy koszt to gniazdo za 1,80zł i czas na zlutowanie ;)
Do filmów (tv 55" więc akceptuję tylko 1080p, w najgorszym wypadku 720p) i muzyki (tylko FLAC) chyba idealne . To tak po wstępnych testach. Dzisiaj kontynuacja.
Sterowanie z tebleta odpowiednimi softami: Yatse do XBMC oraz mobilemouse po wifi do firefox-a i innych PC-owych aplikacji.
Ewentualnie jak ktoś nie ma tableta czy smartfona z większym wyświetlaczem to bezprzewodowa klawiatura z touchpadem Logitecha, Microsoftu, Rii Mini albo po prostu klawiatura+mysz.

Jak ktoś potrzebuje to do obudowy HTPC można włożyć napęd/nagrywarkę dvd/bluray SLIM, za 50-300 zł.
Do wszystkiego jeszcze przydałby się NAS z prawdziwego zdarzenia. Na razie odpuściłem ze względu na koszty (miałem 3 dyski zew. USB w sumie 3TB, więc podpiąłem z tyłu do HTPC)

Osobna sprawa to gry, jeśli się ktoś nastawia na najnowsze tytuły to zestaw się nie nadaje. Moja rada jednak jest taka, żeby nie łączyć HTPC filmowo-muzycznego z gamingowym. Szkoda rezygnować z takich rzeczy jak cisza i mały pobór prądu czegoś co będzie chodziło z pół dnia albo i całą dobę. Lepiej dozbierać kasy i zrobić drugi zestaw tylko w środku z np. i5 i mocnym GTX-em :)
Czemu nie wziąłeś Q1900DC-ITX? Nie musiałbyś kupować PicoPSU.

Wysłane z mojego Note 3
 

baarmi79

New member
Czemu nie wziąłeś Q1900DC-ITX? Nie musiałbyś kupować PicoPSU.

Wysłane z mojego Note 3

Q1900DC-ITX nie ma wyjścia optycznego i na etapie wybierania płyty to zadecydowało, że wziąłem Q1900-ITX. Wtedy nie wiedziałem, czy będę potrzebował optycznego i później już się na tym nie rozwodziłem. Ostatecznie wszystko mam połączone po HDMI więc sumie mogłem wziąć Q1900DC-ITX, zestaw wyszedłby około 100zł taniej (płyta droższa o 100zł ale odpada PicoPsu).

Na chwilę obecną wszystko fajnie działa, jestem bardzo zadowolony, rodzinka również. 3D SBS i OU działa bez zarzutu. Muszę jeszcze sprawdzić to na prawdziwym 3D.

Jak na razie nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą - po włączeniu filmu 3D (w XBMC, obsługa zdalna z tableta przez Yatse) w większości przypadków pojawia mi się okno z wyborem trybu: 2D lub 3D, ale przy niektórych filmach ta opcja mi się nie pojawia i od razu narzucany jest tryb 3D i wyświetla się obraz powyżej/poniżej. Jeśli chcę oglądnąć w 3D to ok, wciskam na pilocie od TV 3D i idzie 3D. Gorzej jak nie chcę 3D, nie mam wtedy możliwości przełączenia obrazu powyżej/poniżej na normalny 2D. Wcześniej gdy nie maiłem HTPC i ampli i miałem podłączony dysk zew. do TV to rozwiązanie było banalne, z pilota w szybkim menu przełączałem 3D na 2D. Ale teraz HTPC przechodzi przez amplituner do TV i TV nie jest medium które przetwarza plik, jest tak jakby tylko monitorem i szybkie menu TV nie działa (obraz jest po prostu wyświetlany z komputera). Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
 

lycone

Banned
Q1900DC-ITX nie ma wyjścia optycznego i na etapie wybierania płyty to zadecydowało, że wziąłem Q1900-ITX. Wtedy nie wiedziałem, czy będę potrzebował optycznego i później już się na tym nie rozwodziłem. Ostatecznie wszystko mam połączone po HDMI więc sumie mogłem wziąć Q1900DC-ITX, zestaw wyszedłby około 100zł taniej (płyta droższa o 100zł ale odpada PicoPsu).

Na chwilę obecną wszystko fajnie działa, jestem bardzo zadowolony, rodzinka również. 3D SBS i OU działa bez zarzutu. Muszę jeszcze sprawdzić to na prawdziwym 3D.

Jak na razie nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą - po włączeniu filmu 3D (w XBMC, obsługa zdalna z tableta przez Yatse) w większości przypadków pojawia mi się okno z wyborem trybu: 2D lub 3D, ale przy niektórych filmach ta opcja mi się nie pojawia i od razu narzucany jest tryb 3D i wyświetla się obraz powyżej/poniżej. Jeśli chcę oglądnąć w 3D to ok, wciskam na pilocie od TV 3D i idzie 3D. Gorzej jak nie chcę 3D, nie mam wtedy możliwości przełączenia obrazu powyżej/poniżej na normalny 2D. Wcześniej gdy nie maiłem HTPC i ampli i miałem podłączony dysk zew. do TV to rozwiązanie było banalne, z pilota w szybkim menu przełączałem 3D na 2D. Ale teraz HTPC przechodzi przez amplituner do TV i TV nie jest medium które przetwarza plik, jest tak jakby tylko monitorem i szybkie menu TV nie działa (obraz jest po prostu wyświetlany z komputera). Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Po co komu wyjście optyczne? Optyk tylko hamuje możliwości sprzętu. Nie można puścić przez niego DTS MA i TrueHD.

Wysłane z mojego Note 3
 

marneo

New member
Witam serdecznie,
Kiedyś bardzo śledziłem ten wątek i długo zastanawiałem się nad zakupem konkretnego sprzętu. Udało mi się w końcu go skompletować i podzielę się tutaj swoim zestawem z innymi, (może komuś się przyda taki wykaz)

- obudowa mini itx AIO z systemem mocowania vesa,
- płyta główna Asrock AM1H mini itx
- procesor AMD Athlon 5350 - 4 rdzenie,
- zintegrowana grafika AMD Radeon HD 8400,
- 4 GB Ram GoodRam niskiego napięcia 1,35V
- dysk Toshiba MK5056GSY 500 GB, na licencji Lenovo
- zewnętrzny zasilacz 60W podłączany bezpośrednio do wejścia na płycie,
- zewnętrzna karta WiFi USB 150Mb/s z anteną

Powiem krótko, zestaw działa pięknie, wszystko działa płynnie, zero przycięć, dźwięk w amplitunerze 5.1 oraz filmy 3d bez najmniejszego problemu.
Zużycie prądu 31 watt.

Jeśli mielibyście pytania co do takiego zestawu to postaram się odpowiedzieć tak jak będę umiał :)
 
Do góry