A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

dominlesne

New member
@speedo
Te budy chyba nie są najlepiej dobrane - "Obudowa raczej mniejsza niż większa". Ja szedłbym w coś pokroju: Streacom fc8 evo / zasilacz zewnętrzny / intel pentium na tańszej płycie głównej - usb 3.0 i tak nic nie daje przy odtwarzaniu.
 

pako90

Member
Witam, ja podobnie planuję złożyć HTPC w kwocie około 1800zł
Przejrzałem trochę stron z tego forum i mam coraz większy mętlik.

Zależy mi na tym:
a) płyta główna z 2 wyjściami HDMI, by móc osobno podpiąć TV, jak i amplituner (Nie wszystkie moje media są w HD, więc nie chciałbym kłopotać amplitunera, gdy nie trzeba, szczególnie późnym wieczorem i nocą). Tylko nie jestem pewien , czy wybrana przeze mnie mobo prześle obraz i dźwięk tak, jak bym tego chciał tj. z jednego wyjścia HDMI wideo i audio bezpośrednio pod TV, a z drugiego obraz, oraz dźwięk pod amplituner.Obraz tu i tu w 1080p, więc myślę, że klonowanie ekranu zdałoby egzamin, ale jak z dźwiękiem? Ma ktoś doświadczenie z takimi płytami głównymi? Mój wybór padł na Gigabyte GA-Z77N-WIFI.
b1) obudowa standardowej szerokości i długości, jak sprzęt HiFi, lecz ogranicza mnie wysokość półki, czyli 14cm, doliczyć trzeba przestrzeń na chłodzenie z góry, to myślę, że 12cm wysokości będzie odpowiednie. Znalazłem np: Silverstone sst mlo , tylko bez zasilacza w komplecie, oraz THERMALTAKE SD101 Mini ITX 120W VK81221N2E z zasilaczem, lecz nie mam pojęcia, czy komputerek musiałby wtedy stać, czy będzie mógł też leżeć
b2) biorę pod uwagę również możliwość postawienia HTPC na ziemi i wtedy obudowa mogłaby być np taka:Lian Li PC-Q11, no ale jest już chyba niedostępna, przynajmniej w Polsce
c) cicha praca
d) bezproblemowe odtwarzanie mediów z obrazem i dźwiękiem HD

Do środka planuje wrzucić dysk SSD 120 GB na system (OpenELEC, może również i Windows) + 2TB na multimedia(głównie filmy)

Nie będę grał w gry, więc karta graficzna odpada

Oto, co wybrałem:
Gigabyte GA-Z77N-WIFI 422zł lub trudniej dostępna Gigabyte GA-h77N-WIFI - 380zł (bez nie potrzebnego OC)
THERMALTAKE SD101 Mini ITX 120W VK81221N2E 370zł
Intel Pentium Dual Core G2030 180zł
Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM 150zł
Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01 245zł
Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX) 360zł
razem około 1730zł
do tego jakieś chłodzenie, DVD + klawiatura, mysz, no i pilot

Obudowy, które również biorę pod uwagę:
Silverstone sst mlo 3b 260zł
lian li PC-C37 ?? 100$ ??
w sumie ten Antec ISK600, który podał speedo również mi się podoba :)

Co myślicie o tej obudowie Silverstone? Tańsza o około 100zł
Nie chciałbym wydawać więcej, niż 1800-1900 W środku więcej dysków pchać nie będę.Nie wiem, czy jest sens oszczędzać na HDD? W sumie ciężko mi się zdecydować na jakikolwiek twardziel, ważne, by nie był awaryjny, a z tym dzisiaj dość trudno. WD Green odpadają z powodu zbyt częstego parkowania głowic.
No i mam pytanie, co do zintegrowanej dźwiękówki, daje rade w filmach? Jeśli nie będę z niej zadowolony, to zapewne w przyszłości zmienię na jakąś lepszą, niż ta, o ile będzie miejsce w obudowie...
Pozdrawiam wszystkich maniaków :)
 
Ostatnia edycja:

espablo

New member
skłaniam sie do rozwiązania fc8 evo, tylko jak to wszystko zasilić ?
dysk ssd mam to jedynie na dane jakis drugi dokupię.


aaa oki znalazlem
http://cenowarka.pl/eu/streacom-nano150-psu-st-nano150-pasywne-a845866.html

to teraz płyta i procek, jakaś propozycja?
coś takiego znalazlem, zestaw 1500 to duzo
Motherboard Asrock Z77E-ITX
CPU Intel® Core i7 3770S (Graphics Intel HD 4000)

inny procek i płyta, bardziej przyjazne,
Intel Core i3 2120T 428zl
ASUS P8H61-I R2.0 294zł
 
Ostatnia edycja:

speedo

New member
Witam, ja podobnie planuję złożyć HTPC w kwocie około 1800zł
Przejrzałem trochę stron z tego forum i mam coraz większy mętlik.

Zależy mi na tym:
a) płyta główna z 2 wyjściami HDMI, by móc osobno podpiąć TV, jak i amplituner (Nie wszystkie moje media są w HD, więc nie chciałbym kłopotać amplitunera, gdy nie trzeba, szczególnie późnym wieczorem i nocą). Tylko nie jestem pewien , czy wybrana przeze mnie mobo prześle obraz i dźwięk tak, jak bym tego chciał tj. z jednego wyjścia HDMI wideo i audio bezpośrednio pod TV, a z drugiego obraz, oraz dźwięk pod amplituner.Obraz tu i tu w 1080p, więc myślę, że klonowanie ekranu zdałoby egzamin, ale jak z dźwiękiem? Ma ktoś doświadczenie z takimi płytami głównymi? Mój wybór padł na Gigabyte GA-Z77N-WIFI.
b1) obudowa standardowej szerokości i długości, jak sprzęt HiFi, lecz ogranicza mnie wysokość półki, czyli 14cm, doliczyć trzeba przestrzeń na chłodzenie z góry, to myślę, że 12cm wysokości będzie odpowiednie. Znalazłem np: Silverstone sst mlo , tylko bez zasilacza w komplecie, oraz THERMALTAKE SD101 Mini ITX 120W VK81221N2E z zasilaczem, lecz nie mam pojęcia, czy komputerek musiałby wtedy stać, czy będzie mógł też leżeć
b2) biorę pod uwagę również możliwość postawienia HTPC na ziemi i wtedy obudowa mogłaby być np taka:Lian Li PC-Q11, no ale jest już chyba niedostępna, przynajmniej w Polsce
c) cicha praca
d) bezproblemowe odtwarzanie mediów z obrazem i dźwiękiem HD

Do środka planuje wrzucić dysk SSD 120 GB na system (OpenELEC, może również i Windows) + 2TB na multimedia(głównie filmy)

Nie będę grał w gry, więc karta graficzna odpada

Oto, co wybrałem:
Gigabyte GA-Z77N-WIFI 422zł lub trudniej dostępna Gigabyte GA-h77N-WIFI - 380zł (bez nie potrzebnego OC)
THERMALTAKE SD101 Mini ITX 120W VK81221N2E 370zł
Intel Pentium Dual Core G2030 180zł
Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM 150zł
Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01 245zł
Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX) 360zł
razem około 1730zł
do tego jakieś chłodzenie, DVD + klawiatura, mysz, no i pilot

Obudowy, które również biorę pod uwagę:
Silverstone sst mlo 3b 260zł
lian li PC-C37 ?? 100$ ??
w sumie ten Antec ISK600, który podał speedo również mi się podoba :)

Co myślicie o tej obudowie Silverstone? Tańsza o około 100zł
Nie chciałbym wydawać więcej, niż 1800-1900 W środku więcej dysków pchać nie będę.Nie wiem, czy jest sens oszczędzać na HDD? W sumie ciężko mi się zdecydować na jakikolwiek twardziel, ważne, by nie był awaryjny, a z tym dzisiaj dość trudno. WD Green odpadają z powodu zbyt częstego parkowania głowic.
No i mam pytanie, co do zintegrowanej dźwiękówki, daje rade w filmach? Jeśli nie będę z niej zadowolony, to zapewne w przyszłości zmienię na jakąś lepszą, niż ta, o ile będzie miejsce w obudowie...
Pozdrawiam wszystkich maniaków :)

A myślałeś nad NODE 605?
Milo też jest niezła

ten Realtek ALC892 nie jest z najwyższej półki, ale, nie wiem nie miałem jeszcze...
 

pako90

Member
A myślałeś nad NODE 605?
Milo też jest niezła

ten Realtek ALC892 nie jest z najwyższej półki, ale, nie wiem nie miałem jeszcze...

Node trochę za wysoka.
Myślę nad tą Milo, jeśli ma wejść w półkę, lub Antec ISK600, który stanie sobie na ziemi prawdopodobnie obok subofera

Nie bardzo widzę inne mobo z 2 wyjściami HDMI eh. No chyba, że da się inaczej przesłać jednocześnie obraz FHD i dźwięk do TV? Chociaż wtedy będą zapewne jakieś komplikacje z XBMC
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wyczytałem jaki masz ampli ale u mnie w Onkyo 607 można sobie ustawiać gdzie ma iść dźwięk, czy na pokój na głośniki czy do TV, działa nawet passthrough więc wyłączam ampli i dźwięk i tak mam w TV a wszystko jest podłączone do ampli.

Pozdrawiam,
 

pako90

Member
@Masta_:JMasz w podpisie ;) HK AVR255.
Sprawdzałem, w TV pokazuje się jako źródło mój BR bezpośrednio podłączony do amplitunera poprzez HDMI, ale bez uruchomionego HK nie da się niczego oglądać. Zapewne tak samo byłoby z HTPC. Mam nadzieję, że dobrze Cię zrozumiałem?
Mimo to dzięki za zainteresowanie :). Pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sorry, zawsze grzały mnie te podpisy i teraz wyszło.
U mnie w normalnym trybie też to nie działało, dopiero po ostrym pogmeraniu w ustawieniach otrzymałem to co chciałem.

Pozdrawiam,
 

kanti

New member
Witam, czy płyta główna Asrock AD2550-ITX z prockiem intel 4x1,86 i 2 GB ram będzie w porządku pod mkv 1080p z DTS/DD ( bez 3d i bez dzwięku HD ) i internet, youtube.

Czy jest możliwość założenia zewnętrznego zasilacza ?
Chciałem ten komp złożyć i zaadoptować w obudowie po starym sprzęcie DVD lub podobnym - w jak najmniejszej obudowie, żeby postawić pod telewizorem
 

sqaya

New member
HTPC do 1080p, 3D, XBMC. Co wybrać?

Ostatnio zastanawiałem się jaki odtwarzacz wybrać do filmów Full HD, 3D żeby mieć wszystko w jednym miejscu.
- XBMC wydaje się dla mnie jednym z najlepszych rozwiązań.
- dźwięk przez optyczny
- do tego chciałem mieć szybki dostęp na przeglądarki internetowej.
- Youtube
- dla zabicia czasu pograć w jakąś gierkę (stare tytuły) ale to nie jest konieczne
- chciałem też podłączyć sobie lightpacka

Żeby to wszystko pogodzić najlepszym uważam rozwiązaniem będzie HTPC. Czy jestem w stanie złożyć sobie sprzęt lub kupić (używany / nowy) w przedziale cenowym do 800-900zł?
Jeżeli tak to bardzo proszę o jakieś przykłady - żebym miał punkt odniesienia.
 

2310

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. I ja mam pytanko w sprawie HTPC. Planuję kupić stacjonarny odtwarzacz BR i z netem. Ale ostatni słyszałem o HTPC i zastanawiam się co będzie lepsze Stacjonarny BR czy HTPC A potrzebuję to do oglądania koncertów mniej filmów i do serwowania po necie. Czy jakość z HTPC jest taka sama co ze stacjonarnego czy o wiele gorsza i trzeba będzie kupić i jedno i drugie?
 

damiok

New member
HTPC-jako magazyn film/muzyka/foto; server VPN; klient usenet (nbz); ftp

Witam

Stoję przed zakupem HTPC. Zastanawiam się nad raspberry pi 2 kontra komputer.
Zastosowania: xbmc (filmy, muza, foto); chciałbym postawić na także server vpn; sambe, ftp, klient do pobierania z sieci usenet (nbz). Jeśli zdecyduje się na kompa ważne żeby wspierał bitstreaming bezstratnych formatów dźwięku.

Czy na raspberry wszystkie w/w funkcjonalności postawie na jednej dystrybucji?
Sprzęt będzie chodził 24h/7 ważna jest więc oszczędność energii, jeśli komp wolałbym z zasilaczem "laptopowym". Liczy się cisza :) Kwota im taniej tym lepiej :)

Dysk posiadam 2,5 cala, 1 TB, w przypadku maliny musiałbym dokupić tylko obudowę zew.
 

Remipl

Member
Witam. I ja mam pytanko w sprawie HTPC. Planuję kupić stacjonarny odtwarzacz BR i z netem. Ale ostatni słyszałem o HTPC i zastanawiam się co będzie lepsze Stacjonarny BR czy HTPC A potrzebuję to do oglądania koncertów mniej filmów i do serwowania po necie. Czy jakość z HTPC jest taka sama co ze stacjonarnego czy o wiele gorsza i trzeba będzie kupić i jedno i drugie?

Do oglądania koncertów i filmów odtwarzacz BR, do wygodnego surfowania po necie HTPC :)
 

baarmi79

New member
Witam,
Od kilku dni siedzę i przeglądam różne tematy i fora w celu dobrania najlepszych komponentów do HTPC. Mniej więcej już wiem co i jak, w tym tygodniu miałem zamawiać ale jeszcze się wstrzymałem. Na chwilę obecną jest:

Obudowa SilverStone SST-ML04B lub FRACTAL NODE 605
Płyta Asrock QC5000-ITX/WiFi (integra z procem MD FT3 Kabini A4-5000 Quad-Core APU + grafika AMD HD8330)
Pamięć RAM 2x2GB
Dysk twardy SSD Intel 320 40GB
Zasilacz 150W typu PicoPsu lub coś innego pasywnego lub wiatrakowego ale cichego np. BE QUIET! SP7 300W BN140 80+ BRONZE
+ ewentualnie wymiana wiatraka na płycie (gdyby było go za bardzo słychać) na jakiś duży cichy z wolnymi obrotoami np. z AAB Cooling
Na razie bez napędu/nagrywarki.
Całość wychodzi około 1300zł

Głównie zależy mi na ciszy w salonie i małym poborze prądu (na wypadek gdybym nie wyłączał HTPC). Tylko filmy (720p, 1080p), bajki córy (1080p 3D) i muzyka (FLAC).
Może macie jakieś porady odnośnie płyty? W sadzie mam dwa dylematy, czy ta płyta podoła z obrazem w 3D 1080p oraz czy nie lepsza byłaby jakaś płyta z pasywnym chłodzeniem? tylko jaka?
 

baarmi79

New member
Dzięki za odp. Ciekawa propozycja z tym NUC-iem. Wolałbym jednak złożyć HTCP, większe pole manewru czy z dodatkowym dyskiem, napędem itp. bo i tak HTCP ma stać w obudowie 44cm jako komplet z ampli RX-v477. Cenowo wewnętrzne klamoty wychodzą podobnie jak w moim zestawie. U mnie obudowa to 400zł, za którą płacę jakby dodatkowo za to, że HTCP ma się wkomponować w otoczenie. Takie minimalistyczne wykończenie salonu 8) Jeśli coś w przyszłości wymienię w środku to obudowa zostaje na długie lata. Ponado w planie mam postawienie kiedyś drugiego takiego klocka tylko do gier z mocnym procem i GTXem ale to

Takie info dostałem od sprzedawcy ASrocka QC5000-ITX/WiFi:
"Jeżeli obsługuje full hd to powinno obsługiwać 3D bo obraz jest wyświetlany na przemian dla każdego oka a rozdzielczość pozostaje ta sama."
Czy ktoś jest w stanie stwierdzić jak to jest z tym 3D ?
 
Do góry