A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

speedo

New member
Ja jestem właśnie na etapie składania HTPC. Z obudów wybrałem Streacoma. Nie należą one do tanich ale wyglądają świetnie i przy przyzwoitym procesorze można zastosować nawet chłodzenie pasywne. Dla mnie była to kluczowa rzecz bo całość będzie pozbawiona jakichkolwiek wiatraków. Do tego sterowanie na pilota, odpowiednio skonfigurowane xmbc i wszystkie odtwarzacze multimedialne się chowają :D

jak Streacom i xmbc, tu jest dość fajna strona


Welcome to the Frontpage!
porównywatka płyt głównych mini ITX
http://patrickspokemonpalace.wordpress.com/2013/09/29/comparison-of-lga1150-mini-itx-motherboards/

no i o systemie

XBMC Media Center w wydaniu OpenELEC w roli centrum multimedialnej rozrywki :: PCLab.pl
 
Ostatnia edycja:

speedo

New member
dcdfnm.jpg
 

dominlesne

New member
To zależy, czy chcesz przerabiać filmy. Można też cześć zgrać na dysk i sprzedać. Jak nie kolekcjonujesz setek BR to bez różnicy, ale dobra stacjonarka wyjdzie drożej.
 

sebol81

New member
Składasz HTPC i dodatkowo chcesz kupić stacjonarny odtwarzacz BD? Dla mnie to nieporozumienie... No chyba, że zaliczasz się do tych co lubią mieć wiele gratów elektronicznych na półce.
 

speedo

New member
Składasz HTPC i dodatkowo chcesz kupić stacjonarny odtwarzacz BD? Dla mnie to nieporozumienie... No chyba, że zaliczasz się do tych co lubią mieć wiele gratów elektronicznych na półce.

Zastanawiam się cały czas nad różnymi obudowami, i chcę wziąć pod uwagę różne opcje, stąd moje pytania.
Tym razem jest obudowa Fractal Design Node 304, która nie ma możliwości ''wewnętrznego'' napędu, tylko zewnętrzny na usb, więc zastanawiam się czy napęd po usb do kompa, czy blu-ray player po hdmi, do amplifera. Dla mnie nie ma w tym nieporozumienia. I tak już mam wiele sprzętów elektronicznych na półkach, jeden więcej bynajmniej dla mnie nie zrobi różnicy. :)
 

speedo

New member
Do oglądania w 3D, można zastąpic Asusa E2KM1I Deluxe na np:
AsRock FM2A88X-ITX+
A8 6500T (45W TDP),
no i do tego 4GB RAM (KVR16N11S8/4)
 

sebol81

New member
speedo, Ty jeszcze cackasz się z doborem sprzętu czy już kupiłeś?

Ja z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z wymiany odtwarzacza multimedialnego (Xtreamer Prodigy Black) na HTPC z XBMC. Największy minus tego rozwiązania to konieczność dobrania odpowiednich komponentów sprzętowych pod siebie, złożenie, instalacja systemu oraz poustawianie tego wszystkiego. Mi to zajęło prawie miesiąc :) Największy plus - mam dokładnie to co chciałem i tylko z takimi funkcjonalnościami jakie chciałem. Dzięki temu, system odpala się błyskawicznie w kilka sekund, nie posiada w ogóle wiatraczków lub temu podobnego dziadostwa i działa bardzo stabilnie. Dodajmy do tego kompleksowe sterowanie z pilota (ze zdefiniowanymi przeze mnie akcjami pod przyciskami na pilocie), różnorodne wtyczki do XBMC i naprawdę nie chce się odejść od telewizora :)
 

speedo

New member
Witam , nadal się cackam :( ,wyszukałem na innym forum ten AMD A8 6500T i znów mam problem.
Też chce to zgrać jak najlepiej, pod swoje potrzeby. Mam czas bo robię to dla siebie, i nigdzie mi się nie śpieszy.
Co zrobić im więcej opcji tym więcej mętliku w głowie.;-)
 

sebol81

New member
speedo, jak pokazujesz swoje propozycje to nazwy komponentów pisz może tekstowo pod zdjęciem...
Chętnie bym Ci coś doradził, ale nie chce mi się wpisywać nazw tych komponentów ręcznie na klawiaturze - chyba większość z nas woli kopiuj/wklej, nie sądzisz? :)
 

speedo

New member
A proszę bardzo
CASE: Fractal Design Node 304 lub Node 605
MOBO: ASRock FM2A88x-ITX+
CPU: AMD A8 6500T
RAM: Kingston 4GB (KVR16N11S8/4)
SSD: Samsung 840 EVO 120GB
PSU: Corsair CX430M 430W
ODD: Samsung (304 zewnętrzny) SE506BB/TSBD
Samsung (605 wewnętrzny) SN506BB/BEBE
KEY: Logitech K400
 

baton_dk

New member
Witam. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś sprzętu do filmów, muzyki. Granie w gry odpada bo mam konsolkę. Zastanawiałem się wcześniej nad odtwarzaczami typu Egreat, Popcorn Hour, Dune lub Xtreme, ale czytając to forum zauważyłem że każdy ma jakąś wadę i chyba najlepszym wyborem może być HTPC.

Czy możecie polecić jakiś zestawik wart uwagi w przystępnej cenie.
Sprzęt głównie do Filmów HD z plików, BluRay, sporadycznie muzyka, granie w gry odpada. Fajnie jak będzie możliwość podłącznie do sieci domowej i streaming filmów itp. Sam nic nie złożę bo nie się nie znam.
 

dominlesne

New member
@sebol81
To może wrzuć raz jeszcze swój konfig, bo już "grubo-niewygodny" ten temat. Może kolega speedo przekona się do pasywnego htpc - za rok, dwa nikt nawet nie pomyśli, żeby składać cokolwiek innego tylko wyłącznie do zastosowań video.

@up
Kwestia ile masz na to $? Na pewno z BR wyjdzie drożej od takiego odtwarzacza plików.
 
Ostatnia edycja:
Do góry