75 tka z 4K jaka?

lobos

New member
Bez reklam
No jest. Tylko ten rok gwarancji... słabo trochę.
Choć niby nic nie powinno się dziać to akurat jeśli chodzi o TV to śliska sprawa.
Zdecydowałeś już coś?
 

manfred1

New member
Powiem Ci mam straszny mętlik z jednej strony ten oled a z drugiej strony te 75 ". Nie wiem tez czemu upieram sie na 4K ale mam aparat panasonica i dużo nagrywam filmów w Tatrach i to też mnie ciągnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To teraz sobie weź te filmiki w 4K i odpal na dużym FHD.
Usiądż wygodnie w fotelu i oceń, co wolisz.
Oglądać góry na dużym ekranie i niemal przenieś się w te miejsca za pośrednictwem DUŻEGO ekranu i dalej mieć na prawdę świetną jakość (nie słuchaj tego pitolenia, że coś będzie żle wyglądać - no chyba, że kupisz coś felernego) czy mieć jeszcze lepszą jakość na dużo mniejszym, w takim w którym pole widzenia będzie pokrywać większość ściany wokół tv, jak samej wizji.

Kluczem jest to, że dobrej jakość materiały na dużej matrycy FHD wyglądają dalej rewelacyjnie. Zabierz Żonę, dzieci, kogokolwiek na taką prezentację i przekonasz się, że liczy się tzw. feeling. Dzieciak już Ci powie na czym woli oglądać swoje bajki czy seriale.

To samo tyczy się projektorów. Zobacz jak genialne są wrażenia na dobrych projektorach FHD.
Czy ktoś kto ma 130" w FHD zamieniłby swój projektor na 4K i zmniejszył ekran do 90"? Nikt, absolutnie NIKT. Bo żadne 90" w 4K nie da takich wrażeń jak 120" FHD.
Potwierdzę Ci to ja, potwierdzi Ci to Bipo i każdy jeden użytkownik.
Widzieliśmy to na prezentacjach, to są praktyczne doświadczenia, a nie sieciowe dyrdymały.

Tu masz dokładnie tą samą sytuacje, natomiast uczciwie trzeba dodać, że największą zaletą OLEDA (dla mnie jedyną kluczową) jest czerń.
To jest faktycznie piękna sprawa.
Nie HDR i nie 4K, te widziałem dzisiątki razy, na projektorach czy tv. (nie mylić z monitorami 4K)
Fajne i warte odnotowania, ale jak wybieramy pomiędzy tą samą przekątną, a nie tak różną.

Lobos, dobrze kombinujesz.
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
No to decyzja podjęta idę w 75" (który to już raz) Ja widziałem swój materiał na matrycy 75 " i nie był to oled ani 4K a i tak była miazga. Jednak nie dam więcej niż 12 tys choćby muchy sr.... Najbardziej mi do tego Telewizor LG 75UH780V. Nie wiem czy dobry czy nie ale jak tak się będe dalej zastanawiał to mi mózg wybuchnie. Zamówie nowy z kalibracją i tak się stanie.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Gwarancja sprzedawcy... prawdę mówiąc przy zakupie za takie pieniądze nie ryzykowałbym takiej formy serwisu/gwarancji.
 

lobos

New member
Bez reklam
Kupuj i będziesz na pewno zadowolony. Tylko pamiętaj, że ten LG to matryca IPS czyli lepsze kąty a słabsza czerń ;-)
Jeśli to odpowiada to bierz go i tyle. Sam jestem ciekaw Twojej opinii jak już ustawisz go w domu i skalibrujesz :)

U mnie wychodzi na to, że Sony 75W855C ;-)
Chociaż jak w Saturnie porównywałem obrazy z Sony i Samsunga to Soniak taki stonowany, przyciemniony był a Samsung brzytwa nasycona kolorami.
Obraz jasny aż raził w oczy. Jak w telefonach od Koreańca co lubię :-D
Na żywo tego Soniaka nie widziałem. Muszę sprawdzić gdzie w Krakowie jest na ekspozycji i obadać.
 

pepka

Member
Bez reklam
Przekątna robi największe wrażenie i robotę, to prawda. Trzeba jednak uważać żeby nie przesadzić. Znajomi mieli do ekranu równe 3m, pokój 15m2. Wykleili ścianę (kontury tv 55/65/75), patrzyli, myśleli, wzięli 75ks8000. Tv i obraz miazga... ale za duży. Zamienili na 65b6j i uśmiechnięci od ucha do ucha.
 

lobos

New member
Bez reklam
U mnie nie ma obaw, bo 30m2, więc nawet i 100'' by wlazło ;-)
Takiego 75KS8000 to bym przytulił tylko ta cena... jeszcze audio trzeba w końcu kupić, bo smutek bez grania straszny ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gwarancja sprzedawcy ?
U mnie pali się od razu czerwone światło ?
Jeśli zakup z legalnego źródła zawsze jest gwarancja producenta.
 

manfred1

New member
To jest Allegro. Sprzedawca sprzedaje jako sprzęt używany i jest opis tego "zużycia" 0 przepracowanych godzin idealna matryca ale np jakieś tam minimalne zarysowanie na obudowie. Dodatkowo można telewizor odebrać osobiście. Hmm sam nie wiem czy decydować sie na taki zakup. Oczywiście może trafić się że po 3 miesiącach się zepsuje albo po gwarancji ale przecież w swoim życiu kupowałem różne sprzęta choćby aparaty z niemieckiej dystrybucji i puk puk chodzą do dziś a gwarancja była realizowana gdzieś tam w pogańskich niemieckich serwisach.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
żebyś tylko nie płakał jak wydasz te 8-12 tyś na taki sprzęt :) żeby nie okazało się że telewizor wyjdzie Cię 16-24 tyś to musisz kupić drugi :)

jeżeli chodzi o mnie to wolałbym mieć gorszy sprzęt ale z gwarancją producenta....nie masz pewności że nie było coś w nim grzebane.......twój wybór powodzenia.
 

manfred1

New member
Ale ja tam nie kupuję podałem to może jako ciekawostkę. Spokojnie ciągle rozglądam się za tv. Nie mniej mam czas nie więcej niż dwa tygodnie bo jednak jestem uzależniony od tv. Czeka mnie jeszcze jedna wizyta w MM aby spokojnie podejśc do tematu 75" z odległości 2,8 m.
 

manfred1

New member
No najprawdopodobniej padło na Sony KD-65XE9005. Rezygnuję z 75" które i tak ze względu na ograniczony budżet nie jestem w stanie kupić takie jakie bym chciał. Bedzie 65" ale wydaje mi się że nie ma co żałować. Zaoszczędzone pieniążki przeznaczymy na ... A to kiedy indziej się pochwalę. Dziękuję za pomoc i cierpliwość.
 

barburian

New member
Bez reklam
No najprawdopodobniej padło na Sony KD-65XE9005. Rezygnuję z 75" które i tak ze względu na ograniczony budżet nie jestem w stanie kupić takie jakie bym chciał. Bedzie 65" ale wydaje mi się że nie ma co żałować. Zaoszczędzone pieniążki przeznaczymy na ... A to kiedy indziej się pochwalę. Dziękuję za pomoc i cierpliwość.


Pomyśl jeszcze o 65XD9305 ma 3D , a jeśli Ci się nie pali z zakupem to poczekaj może stanieje 75XE8505
 

manfred1

New member
3D to niestety nie moja bajka. A czy stanieje to kiedy i ile? I tak w kółko końca nie widać. Już zdecydowałem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No najprawdopodobniej padło na Sony KD-65XE9005. Rezygnuję z 75" które i tak ze względu na ograniczony budżet nie jestem w stanie kupić takie jakie bym chciał. Bedzie 65" ale wydaje mi się że nie ma co żałować. Zaoszczędzone pieniążki przeznaczymy na ... A to kiedy indziej się pochwalę. Dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Szkoda. Dla mnie to duży błąd. Szczególnie dla kogoś kto się już nastawiał na większą przekątną.
 
Do góry