75 tka z 4K jaka?

manfred1

New member
Jestem na kupnie tv do pokoju. Odległość z jakiej familia będzie oglądać to 3 metry. Zależy mi na jak najlepszych parametrach ale względnie niskiej cenie. Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć to 8 tys PLN. Fajnie jak tv będzie miał 4K.
 

wucash

Active member
Bez reklam
75 cali 4k w tej cenie nie ma. Tylko FHD, do 8 tysięcy to jest jeden model Samsung 75h6400
 

manfred1

New member
Byłem w MM i widząc 75 to od razu zakochałem się w niej. Tak mi się zdaje że chyba będzie trzeba jakiś kredyt zapodać.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ja zakupiłem sony 75w855c za 9800 na promocji w MM inadal to jest dobra cena. Jest 70 calowy Samsung 70ku6000 za 7k. Jesto to co prawda 4k ale 60hz i z jakością wykonania też można mieć zastrzeżenia.
 

manfred1

New member
Nie znam się za bardzo na tych "hercach" ale szukając można się nieźle zapętlić. Dla mnie priorytet to nagrane filmy z gór w 4K które sam sobie robię. Dodatkowo pokazy slajdów. Oczywiście normalna rzecz to oglądanie zwykłej tv. Ale nie mam już kina domowego w gry też nie gram.
 

manfred1

New member
Na allegro pierwsza lepsza oferta to 6450 zł. Cenowo nie za dużo ale jestem w stanie jeszcze 2 tys dołożyć jakby się coś lepszego znalazło. Tv musi być do dwóch-trzech tygodni.
 

manfred1

New member
No wygląda ciekawie. Trzeba chyba zostać przy 65 bo wyżej to choć większy tv ale jakościowo słabo się to kreuje. Sony czy Samsung? W sumie nie miałem nigdy nic z soniego. Do tej pory trzy Samsungi i odpukać każdy chodzi do dziś.

Czym tak dokładnie się różnią
SAMSUNG UE70KU6000W 4K UHD SmartTV
Sony 65xd8505
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ten samsung to najniższa seria i matryca 60hz. W sony poza odświeżaniem 120hz, jakość wykonania w stosunku do samsunga to przepaść. Tak jak pisałem wcześniej weź swój materiał i odpal w sklepie. Warunki oświetleniowe są jakie są ale może bardziej spasuje ci samsung i wydasz mniej przy większej przekątnej.
 

lobos

New member
Bez reklam
Z najtańszych 4K w 75'' masz LG 75UH780V.

P.s. wucash a Ty zadowolony ze swojego SONY?
Dobra opcja w 75''. Jedyny minus to "tylko" FHD ;-) VA i Direct LED na duży plus :eek:k:
U mnie oglądam z ok. 4m. Teraz robię małą rewolucję w salonie to może przybliżę się do 3,5m ;-)
Z takiej odległości to różnicy nie zauważę. Jedynie multimedia na 4K fajniejsze.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Manfred1 - jeśli chcesz 75 cali przyzwoitej jakości to start ceny od 14,5 tysiąca się zaczyna .
A z 3 metrów 65 cali w zupełności Ci wystarczy :
Ale zanim coś sensownego ci zaproponujemy odpowiedz na parę pytań:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
10.Jakie urządzenia będą podłączone do TV?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
15.Czy zamierzasz grać w gry na TV ?
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
19b. Czy wieczorem oglądasz TV przy zapalonym świtle ?
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
 
Do góry