75 tka z 4K jaka?

manfred1

New member
Żadnych dostawek. Właśnie wysprzedaje całe kino domowe by mieć wzmacniacz i kolumny i nic więcej. No może tuner enki :) Sprawdzę oba tak jak piszesz.
 

manfred1

New member
A tak jeszcze spytam róznica pomiedzy LG OLED 65B6V a B6J ? Ten pierwszy jest na allegro z roczną gwarancją nowy w cenie 12 tys zł Sam nie wiem czy to okazja czy raczej okazja aby się w kłopoty wpakować.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Już nawet zjechali z ceną o 500 zł. Niepokojąca jest ta gwarancja. Muszą mieć z dziwnego źródła. Z drugiej strony zgodnie z polskim prawem muszą dać 2 lata.
 

barburian

New member
Bez reklam
To są telewizory powystawowe z uszkodzeniami na matrycy (delikatne ryski itp, lub uszkodzenia na obudowie z tyłu, trafiają się sztuki z zarysowanymi krawędziami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To mówisz, że z 75" na 65" zszedłeś, szkoda.
10" to bardzo dużo, lepsza wizja nie zrekompensuje Ci końcowych wrażeń jakie da 75".
 

manfred1

New member
armaning ... potrafisz zmącić wizję. No wiem że 75 to jest duża róznica w stosunku do 65 ale przy 75 nie bedzie to OLED a zaś przy 65 może być OLED. Oszaleć idzie.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
najlepsze jest to że autora ma 11 tyś a ktoś proponuje mu tv za 15tyś czyli 4 więcej,teraz jeżeli do 15 doda kolejne 4 to będzie jeszcze lepszy i jeszcze większy ale znowu do 19 tyś doda 4 to będzie jeszcze przezajebisty i tak dalej i tak dalej........
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oled, to piękna sprawa, sam kupię w pierwszej kolejności, ale jak pojawią się pierwsze 80" w przyzwoitych pieniądzach, natomiast nie zamieniłbym na chwilę obecną na nic mniejszego, a już na pewno nie na 65" - mógłby to być top of the top z oledów, wiem z doświadczenia, co da na co dzień większą przyjemność.
Chodzę na te wszystkie prezentacje, wykłady na targach, hdr'y, oledy, projektory 4k itp. i na nic to, mogą tak gadać i pokazywać bez końca, bo i tak nic nie robi takiego wrażenia jak przekątna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 12 tyś - nie.
Ale dla niebieskich jest specjalna oferta na 75PUS7101 Philipsa.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To mówisz, że z 75" na 65" zszedłeś, szkoda.
10" to bardzo dużo, lepsza wizja nie zrekompensuje Ci końcowych wrażeń jakie da 75".

Chyba umknął ci post, że kolega potrzebuje nie 75" tylko tv do "saloniku" 16m2;. Dlatego byłby nieodpowiedzialny biorąc byle jakie 75" (Philips jest na ips) zamiast oleda 65.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Oled, to piękna sprawa, sam kupię w pierwszej kolejności, ale jak pojawią się pierwsze 80" w przyzwoitych pieniądzach, natomiast nie zamieniłbym na chwilę obecną na nic mniejszego, a już na pewno nie na 65" - mógłby to być top of the top z oledów, wiem z doświadczenia, co da na co dzień większą przyjemność.
Chodzę na te wszystkie prezentacje, wykłady na targach, hdr'y, oledy, projektory 4k itp. i na nic to, mogą tak gadać i pokazywać bez końca, bo i tak nic nie robi takiego wrażenia jak przekątna.

Zgadzam sie w 100% :D też miałem ten dylemat i podobny budżet. Skończyło się na SONY 75w855c i jest petarda. U mnie odległość 4,5m a więc i tak 4k bym nie zauważył. Nie chcę rozwijać kolejnego wątku duży HD czy mniejszy 4K ale przy odległościach 4m to dla mnie nie ma tematu. Za kilka lat jak OLEDY w rozmiarze 80+ będą miały "ludzkie" ceny to będzie zmiana :D
 

manfred1

New member
Jeśli u ciebie 4,5 metra i 4k nie widzisz to co dopiero jak u mnie jest ok 3.35m. Serce chce ale portfel nie puści dlatego powrót na ziemię i ostateczność cenowa to 12tys.wypatrzylem LG 75UH780V.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
najlepsze jest to że autora ma 11 tyś a ktoś proponuje mu tv za 15tyś czyli 4 więcej,teraz jeżeli do 15 doda kolejne 4 to będzie jeszcze lepszy i jeszcze większy ale znowu do 19 tyś doda 4 to będzie jeszcze przezajebisty i tak dalej i tak dalej........

Jak doda 14 to kupi Samsunga UE78JS9500 i będzie miał porządny tv na dodatek z 3D, które w tej serii robi dobrą robotę.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadzam się z Armanim co do przekątnej. To ona bezapelacyjnie robi największe wrażenie.
Jakość obrazu wiadomo, że ma znaczenie ogromne, ale w zasadzie każdy TV ma wady.
Jedne przeszkadzają nam bardziej inne mniej i wybieramy po siebie tzw. mniejsze zło ;-)
Jednak przekątnej nic nam nie zastąpi.

Sam chciałbym 75'', ale wiadomo... budżet i tutaj 4K wychodzi drogo.
Czytając opinie na forum wychodzi na to, że w moim przypadku taki Sony 75W855C by się sprawdził bardziej niż tej samej wielkości LG 4K.
Raz, że ten pierwszy ma wg. większości lepszy obraz, dwa ten drugi jest droższy te 4 tys. i jest na IPS-ie.
Jak nie gram w gry a TV służy głównie do oglądania (szczególnie sport) z odległości 4m to chyba lepsze dobre Full HD niż słabe 4K?
4K to jedynie YouTube, bo zdjęcia oglądałbym sporadycznie.
Znając życie to i tego YT też dużo bym nie oglądał ;-)
Jest jeszcze ten Samsung 70KU6000. Całkiem "tani" a duży w 4K. Całe 10" więcej niż mam obecnie.
Na pewno zauważył bym przeskok wielkości ;-)

U mnie oglądam na wprost i wieczorami, więc IPS byłby gorszą opcją. Kierunek VA by pasowało obrać ;-)

manfred1, gdzie masz tego LG OLED za 12 tys.?
Jeśli nie zależy Ci koniecznie na >70'' to ja bym o nim pomyślał.
Nie ma co ukrywać, że OLED to przyszłość. U mnie wymiana na dużego OLED'a byłaby akurat za jakieś kolejne 5 lat ;-)

Kurczę, wymyśliła kobieta remont pokoi i sypialni a ja od razu pomyślałem o zmianach w salonie i pierwsze co przyszło mi do głowy to 75" :-D
 
Do góry