65OLED 718 vs 818

Gregfip

New member
Możecie mi trochę rozjaśnić o co chodzi z tym eARC ? Bo obecnie mam podłączoną konsole pod zwykłe HDMI, a przyszłościowo chciałbym dokupić soundbar. Konsola potrzebuje eARC i soundbar również ? Soundbar kumam ze dobrze by był na eARC bo wtedy mam jeden pilot do TV i soundbara ale konsola też?
Sorry za off-topic, ale nie za bardzo rozumiem :)
Ta 718/12 wydaje się być jak dla mnie (nie zmieniam tv jak widać dosyć często) na lata.
Oprócz sprawdzenia matrycy przy zakupie na coś jeszcze warto zwrócić uwagę ?
 

matyssss

New member
Cześć. Chciałem zamienić swój 55pus9206 na oleda. Głównie pod gry xsx i ps5 + netflix. Miłym dodatkiem byłby ambilight stąd nadal biorę pod uwagę philipsy
Rozważam philips 718, 818, lg c3 i samsung s90c(w super cenie jest teraz ale obawiam się trwałości matrycy qd-oled i w salonach mailem wrażenie że ta matryca nie jest idealnie czarna)
Rozmiar 55 cali.
Czy wybierając np 718 nie będę miał wrażenia że jest ciemniejszy niż mój obecny 9206?
Czy w tych oledach philipsa nie ma problemu poświaty w vrr jak w 9206?
Matryca w samsungu nie jest idealnie czarna w świetle dziennym, bo światło wzbudza kropki kwantowe, nawet jak tv jest wyłączony. Stąd w dzień na ścianie będziesz miał szary wyłączony ekran tv :) ale większa jasność ogólnie tej technologii przy oglądaniu w dzień powinna zrekompensować brak czarności?

Rozważam dokładnie te same modele i ciężko zdecydować:

Samsung (90C):
(+) znacznie jaśniejszy
(+) powłoka antyrefleksyjna
(-) szarość w dzień
(-) brak DV (choć niektórzy twierdzą, że jak jest jaśniejszy to DV i tak niepotrzebny tak bardzo)

Philips (818):
(+) zawsze czarny
(+) ambilight
(+) DV
(-) ciemniejszy
(-) 1 złącze HDMI ARC
(-) mocno refleksyjny

LG (c3):
(+) zawsze czarny
(+/-) jasność pomiędzy Samsung i Philips
(+) DV
(+) lepszy upscaling od Samsunga (generalnie chyba lepszy soft poprawiający obraz)
(-) mocno refleksyjny

Coś pominąłem z istotniejszych?

A jeszcze pytanie czy ktoś wie jak się na tle tej konkurencji mają Panasonici?
 
Ostatnia edycja:

kuba5036

New member
Oferta
  • Philips 65Oled 818 za 8299 z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł
  • LG 65C31 za 7399 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 807 za 8499 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł z pakietem
  • Philips 65 Oled 707 za 6799 zł z pakietem
Powiesz coś więcej na temat tych promocji i rat 0%?
 
S90 NIE jest konkurentem dla 718. Jest nim 818. Samsung NIE ma konkurentów dla 718. Jedyną rzeczą, w której Samsung jest lepszy od tego samego 818, jest nieco wyższa jasność i nieco wyższe pokrycie kolorów dzięki panelowi qd oled. Skalowanie HD (upscaling) jest lepsze w philipsach, podobnie jak technologia interpolacji ruchu. Nie zapominaj, że samsung nie obsługuje wszystkich formatów, a philips obsługuje absolutnie wszystko. Cóż, Tizen vs Google to kwestia gustu. Android jest dużo bardziej funkcjonalny w 100%.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jakby porównywać to różne parytety walut...
Każdy ma inne potrzeby.
Ale dzięki za porównanie.
 

doobie

New member
Oferta
  • Philips 65Oled 818 za 8299 z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł
  • LG 65C31 za 7399 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 807 za 8499 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł z pakietem
  • Philips 65 Oled 707 za 6799 zł z pakietem
Chcę kupić telewizor, bez rat - jak to można załatwić? :)
 

fosciu

Member
Witam
Po głębokiej analizie czytając forum zdecydowałęm się na Philipsa 718 65cali. Wczoraj zakupiłęm w Media Expert w Nysie. Niestety po podłączeniu w domu okazało się że 2-3 pixele były skopane. Udałem się spowrotem do sklepu w celu zgłoszenia wady i wymiany na nowy, Pan sprzedawca nie robił problemów i był bardzo miły. Tym razem sprawdziliśmy kolejną sztukę i okazało się, że również jest wadliwa (na stanie były tylko 2).
Mam nadzieję że wraz z nową dostawą nie trafią się uszkodze bo pierwsze wrażenie było Mega Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez rat - czyli kupujesz jak zdecydowana większość.
Napisz na PW.

Dlatego trzeba sprawdzać przed zakupem, najlepiej przy kalibracji.
 

GrzegorzLBN

New member
Cześć, kilka dni temu kupiłem Philipsa 65oled718. Na początku byłem zdecydowany na coś z Samsunga, ale przeważył brak funkcji pvr/timeshift w nowych Samsungach, co jest dla mnie bardzo istotną funkcją.
Zgodnie z opisami w każdym z większych sklepów, ten Philips powinien to posiadać (nagrywanie na USB), a nie widzę takiej funkcji i nie mogę uruchomić np pauzowania tv w trakcie oglądania.
Może coś źle szulam.
Czy możecie mi podpowiedzieć czy ten tv ma takie funkcje?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć, kilka dni temu kupiłem Philipsa 65oled718. Na początku byłem zdecydowany na coś z Samsunga, ale przeważył brak funkcji pvr/timeshift w nowych Samsungach, co jest dla mnie bardzo istotną funkcją.
Zgodnie z opisami w każdym z większych sklepów, ten Philips powinien to posiadać (nagrywanie na USB), a nie widzę takiej funkcji i nie mogę uruchomić np pauzowania tv w trakcie oglądania.
Może coś źle szulam.
Czy możecie mi podpowiedzieć czy ten tv ma takie funkcje?
Cześć,
Nie, TV Philips z 2023 nie posiadają takiej funkcji ( w przeciwieństwie do poprzednich roczników).
 

Frantisze

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Zakupiłem dzisiaj Philips OLED 718. Pytanie mam czy gdzieś na forum znajdę jakas konfigurację żeby wyciągnąć jak najwięcej z tego tv. Chodzi mi o jak najlepsze ustawienia do netflixa etc., konsola. Kablówkę rzadko.
 

Myszowaty

New member
Witam wszystkich.

Posiadam 55OLED718 oraz amplituner Onkyo z ARC, który wspiera Dolby Atmos. Mam niestety problem aby wysłać dźwięk z telewizora na ampli. Wszystko w TV mam włączone, eARC, wyjście HDMI, dźwięk wielokanałowy (obejście). W amplitunerze mam właczone ARC i HDMI CEC i odpowiednie porty HDMI.
Dodam, że raz zadziałało ale po wyłączeniu tv i włączeniu ponownym już niestety ale nie działa. Pokazuje mi komunikat, że nie można wysłać dźwięku do systemu audio bo włączone są głośniki telewizora. Gdy TV się wyłącza to ampli też się wyłącza, więc ARC działa poprawnie. Kable HDMI z certyfikatem 48Gb.

Może miał ktoś podobne problemy?

Pozdrawiam
 

ur8an

New member
Witam wszystkich.

Posiadam 55OLED718 oraz amplituner Onkyo z ARC, który wspiera Dolby Atmos. Mam niestety problem aby wysłać dźwięk z telewizora na ampli. Wszystko w TV mam włączone, eARC, wyjście HDMI, dźwięk wielokanałowy (obejście). W amplitunerze mam właczone ARC i HDMI CEC i odpowiednie porty HDMI.
Dodam, że raz zadziałało ale po wyłączeniu tv i włączeniu ponownym już niestety ale nie działa. Pokazuje mi komunikat, że nie można wysłać dźwięku do systemu audio bo włączone są głośniki telewizora. Gdy TV się wyłącza to ampli też się wyłącza, więc ARC działa poprawnie. Kable HDMI z certyfikatem 48Gb.

Może miał ktoś podobne problemy?

Pozdrawiam
U mnie jest tak:

Wyjście audio:
Głośniki - System dźwięku HDMI
eARC - Automatyczny
Format wyjścia cyfrowego - Wielokanałowy albo Wielokanałowy (obejście)
Ta druga opcja to chyba mają na myśli Passtrough, muszę wypróbować :)

Do tego w wejściach port HDMI 2 ustawiłem jako Zestaw kina domowego.
Z amplitunerem Pioneera wszystko działa poprawnie.
 

Myszowaty

New member
U mnie jest tak:

Wyjście audio:
Głośniki - System dźwięku HDMI
eARC - Automatyczny
Format wyjścia cyfrowego - Wielokanałowy albo Wielokanałowy (obejście)
Ta druga opcja to chyba mają na myśli Passtrough, muszę wypróbować :)

Do tego w wejściach port HDMI 2 ustawiłem jako Zestaw kina domowego.
Z amplitunerem Pioneera wszystko działa poprawnie.
Dzięki za informacje. Napisz mi proszę model ampli który posiadasz. Może twój ma już złącze HDMI ARC/eARC i tu może jest problem u mnie. Bo mój posiada tylko ARC.
 

lorek

Member
Oferta
  • Philips 65Oled 818 za 8299 z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł
  • LG 65C31 za 7399 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 807 za 8499 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł z pakietem
  • Philips 65 Oled 707 za 6799 zł z pakietem
Aktualne jeszcze @kiki ?
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł z pakietem
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Karasik93

New member
Witam,

Użytkowniku
@Manner2010
Faworyzujesz tego philipsa 718, ciekaw jestem czy sam go używałeś. Sam niestety zakupiłem ten w ciemno telewizor i nie jestem zadowolony. W telewizorze występuje color banding w ciemnych scenach, a te funkcje upłynniania obrazu to też jakiś dramat jest mogę wam nagrać filmik i pokazać o co mi chodzi, przy oglądaniu filmów pojawiają się artefakty przy dynamicznych scenach. Pilot na bluetooth normalnie się zacina w menu jak się 4 razy klikniecie za szybko, obsługa ustawień obrazu bardzo nieintuicyjna - potrafi się sama zmieniać. Input lag dość zauważalny na sygnale z konsoli 4k@120. Ogólnie to chciałem kupić LG c3 ale skusiła mnie cena bo wyszło mi 5k za 55 718. Czy w LG C3 też jest taki tragiczny ten system motion? Ambilight fajna sprawa ale dla mnie najważniejszy jest dobry obraz podczas grania.

Proszę doradźcie mi czy mam ten telewizor oddać czy dla was to jest normalne. Poza tym to też jest dziwne że nigdzie w internecie nie ma testów tego telewizora jakby się go bali

Pytanie moje dla posiadaczy 718, jakie macie ustawienia obrazu do filmów, do grania?
Jakie są najlepsze ustawienia w zakładce źródła w przypadku konsoli?

Pozdrawiam
 
Do góry