65OLED 718 vs 818

Petro-7

New member
Z tego co widzę dopiero 818 ma ten nowy Ambilight (osobne, niezależnie działające diody)? Czy warto do tego dopłacić, efekt jest faktycznie dużo lepszy?
 

Faustbm

New member
Witam mam pytanko odnośnie wyboru oleda 65 cali i moje typy padły na:

  • Sony XR65A75KAEP
  • Samsung QE65S90C
  • Philips 718

(zastanawiałem się również na LG C32 ale czytałem, że może być problem później z aktualizacjami webosa tak jak z modelem C21 który nie dostał aktualizacji do webos 23)
Mógłbym prosić o opinie, może ktoś użytkował wymienione modele?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie wszystkie są bardzo dobre.
LG 65 c31 za 7499 , świetny model.
Ma pełne wsparcie.

Podaj proszę jakie masz warunki i potrzeby ?
Jaki masz sygnał ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym czym Ci najbardziej zależy ?
Ile masz max kasy ?
 

Faustbm

New member
Obecnie korzystam ze starego Panasonica TX-40DX650E 43 calowego także przesiadka będzie znaczna, i oglądam jedynie platformy streamingowe bez tradycyjnej telewizji. W przyszłości na pewno też pod kątem nowej konsoli też żeby się sprawdzał. A górną granice mam 9000zł.
 

Faustbm

New member
A zależy mi też na jakości obrazu i przede wszystkim aktualizacji softa na lata a nie, że za rok przestanie mieć wsparcie. Oraz płynności w grach
 
A zależy mi też na jakości obrazu i przede wszystkim aktualizacji softa na lata a nie, że za rok przestanie mieć wsparcie. Oraz płynności w grach
wsparcie philips (z mojego doświadczenia) 2-3 lata. Jeśli na przykład miałeś Androida 10, zaktualizują go do Androida 11. Oprogramowanie układowe jest wydawane często na początku, a następnie mniej więcej raz na 3 miesiące pod koniec.

W grach w tym roku LG = Philips. W 21 i 22 LG było lepsze. Wszystko za sprawą procesora pentonic 1000 w nowych philipsach. Ze wszystkich wybranych telewizorów - Samsung będzie najjaśniejszy z najwyższym % pokrycia kolorów. LG będzie mniej jasny i mniej kolorów. 718 jest nawet mniej jasny niż LG przy 100 nitach.

To powiedziawszy, 718 NIE jest konkurentem dla C3 i 90C. Ich konkurentem jest 818 pod względem jasności. Trzeba go do niego porównać.

Z tych wszystkich telewizorów philips ma największą ostrość obrazu i najlepszą technologię smooth motion (z tego co widziałem)

+ wszystkie telewizory są na innym oprogramowaniu. Wszystko zależy od gustu użytkownika.

Konkurentem dla 718 jest LG B3 i jest gorszy, Samsung nie ma konkurencji. Trzeba postawić 718 - 818 żeby popatrzeć i porównać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Płynność w grach masz zapewnioną i w LG i Philipsach.
Ten LG 65C31 - spełni wszystkie oczekiwania.
 

matyssss

New member
Witam, mam pytanie podobne jak Faustbum (tak tu trafiłem) - również zastanawiam się między 818, C3 i 90C. Mam bardzo jasny salon, więc początkowo myślałem o 90C z uwagi na matrycę QD. Ale Samsung nie wspiera Dolby Vision, tylko HDR10+, który się chyba nie bardzo przyjął. Ale tak jak tu czytam Wasze opinie to wsparcie dla DV nie pojawia się jako argument. Czy DV robi różnicę i warto brać pod uwagę? Z tego co widzę sporo treści serwisów strumieniowych wspiera DV, więc wydaje się, że warto. Z drugiej strony z tych trzech tv chyba żaden nie da jasności porównywalnej z 90C?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok ale ile masz max kasy?
Jaki masz teraz telewizor ,?
Ile godzin dziennie grasz na konsoli ?

Głównie ogłasza wieczorem ? Ile to jest % ?
 

matyssss

New member
Ok ale ile masz max kasy?
Jaki masz teraz telewizor ,?
Ile godzin dziennie grasz na konsoli ?

Głównie ogłasza wieczorem ? Ile to jest % ?

Startowałem z ok. 6k, ale zakładam, że skończy się na 7-9k. Przy czym wiadomo, byle rozsądnie, żeby nie przepłacać za niepotrzebne

W tym domu nie było jeszcze tv, w poprzednim miałem jakiegoś panasonica DX LED z 2018, 4K, 42 cale

Jeszcze nie gram, ale dziecko wchodzi w ten wiek, więc trzeba przewidzieć. Ale nie jest to główny cel. Głównie jako kino domowe, do dziennego i wieczornego oglądania seriali/filmów. Dziennie to bardziej sport/konsola. Procentowo pewnie 75% wieczorem.

Jeszcze z ważniejszych, system dźwiękowy mam dedykowany. OS raczej bez preferencji. Istotna jest dla nas jeszcze naturalność obrazu, więc wszelkie ustawienia typu smooth motion dobrze żeby były adaptowalne do naszych preferencji.

Chyba tyle :) dzięki!
 
Witam, mam pytanie podobne jak Faustbum (tak tu trafiłem) - również zastanawiam się między 818, C3 i 90C. Mam bardzo jasny salon, więc początkowo myślałem o 90C z uwagi na matrycę QD. Ale Samsung nie wspiera Dolby Vision, tylko HDR10+, który się chyba nie bardzo przyjął. Ale tak jak tu czytam Wasze opinie to wsparcie dla DV nie pojawia się jako argument. Czy DV robi różnicę i warto brać pod uwagę? Z tego co widzę sporo treści serwisów strumieniowych wspiera DV, więc wydaje się, że warto. Z drugiej strony z tych trzech tv chyba żaden nie da jasności porównywalnej z 90C?
W większości przypadków ci, którzy zastanawiają się tak jak ty, nie kupują Samsunga, ponieważ nie obsługuje on DV. Nie jest to jednak jego jedyna wada w porównaniu do konkurencji. W rzeczywistości - wszyscy wiodący producenci telewizorów oled produkują dobre modele z wyższej półki, a wybór jest często trudny)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic Dx to był akurat dobry model na tamte czasy.
Więc żeby nie było gorzej .
Ale w klasie podwyższonej cenowej sięgasz po bardzo dobre modele:
Philips 65 oled818
LG 65c31
Philips 65 OLED 807
I w tej klasie cenowej lepszych niż uświadczysz.
Zagrają znacznie lepiej niż Twój dotychczasowy LCD.
Masz specjalną ofertę na BF plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
Naturalność otrzymasz w pakiecie gratisów.dla członków forum poprzez kalibrację. Więc spełni Twoje oczekiwania z nawiązką.
 

zaczek

New member
Panasonic Dx to był akurat dobry model na tamte czasy.
Więc żeby nie było gorzej .
Ale w klasie podwyższonej cenowej sięgasz po bardzo dobre modele:
Philips 65 oled818
LG 65c31
Philips 65 OLED 807
I w tej klasie cenowej lepszych niż uświadczysz.
Zagrają znacznie lepiej niż Twój dotychczasowy LCD.
Masz specjalną ofertę na BF plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
Naturalność otrzymasz w pakiecie gratisów.dla członków forum poprzez kalibrację. Więc spełni Twoje oczekiwania z nawiązką.


Hej,

Jaka jest aktualna oferta na BF dla Philipsa 65OLED708/718?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oferta
  • Philips 65Oled 818 za 8299 z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł
  • LG 65C31 za 7399 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 807 za 8499 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł z pakietem
  • Philips 65 Oled 707 za 6799 zł z pakietem
 
Ostatnia edycja:

zaczek

New member
Oferta
  • Philips 65Oled 818 za 8299 z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł
  • LG 65C31 za 7399 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 807 za 8499 zł z pakietem
  • Philips 65Oled 718 za 6899 zł z pakietem
  • Philips 65 Oled 707 za 6799 zł z pakietem

Witam,

@kiki Dzięki za informację. A mam pytanie czy jakieś raty 0% wchodzą w grę ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry