65OLED 718 vs 818

Mareczek91

New member
Nam się przy kalibracji nie trafił żaden z martwymi pikselami, więc nie jest źle.
Okay. Rozumiem. A jeśli pixel jest czarny tylko na niektórych kolorach? Np. w jednym przypadku był czarny na niebieskich i błękitnych kolorach - na pozostałych świecił. W innym przypadku pixel był czarny tylko na zielonych, czerwony. Na niebieskich świecił. To jest wada czy to powinno po jakimś czasie wrócić do normalności?
 
Istnieje coś takiego jak piksel i subpiksel. to, co piszesz, to subpiksel. NIE jest to uważane za wadę i może dotyczyć dowolnej marki, ponieważ dostawcą paneli jest LG! Na matrycy jest 8 milionów pikseli i jeśli tylko 1 SUBPIXEL jest problematyczny, to nie jest to żaden problem.
 

Mareczek91

New member
Istnieje coś takiego jak piksel i subpiksel. to, co piszesz, to subpiksel. NIE jest to uważane za wadę i może dotyczyć dowolnej marki, ponieważ dostawcą paneli jest LG! Na matrycy jest 8 milionów pikseli i jeśli tylko 1 SUBPIXEL jest problematyczny, to nie jest to żaden problem.
A czy taki subpixel to całkowite uszkodzenie czy jest to zjawisko, które z czasem np. może się naprawić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Można naprawić w clean room w fabryce Sharpa
Można próbować naprawić pukając delikatnie w zamknięty piksel, czasem się udaje.
 

yakuza666

New member
Dzień dobry,

Jestem posiadaczem 65oled803, czy jest sens wymienić na 65oled718? Denerwuje mnie parę rzeczy w 803 już od dłuższego czasu. Czasem myślę że kupiłem wersję beta oleda ;)

@kiki , macie jakąś atrakcyjną ofertę na ten tv z kalibracją?

Pozdrawiam.
 
Dzień dobry,

Jestem posiadaczem 65oled803, czy jest sens wymienić na 65oled718? Denerwuje mnie parę rzeczy w 803 już od dłuższego czasu. Czasem myślę że kupiłem wersję beta oleda ;)

@kiki , macie jakąś atrakcyjną ofertę na ten tv z kalibracją?

Pozdrawiam.
zobaczysz różnicę. Telewizor będzie działał szybciej. Obraz będzie ostrzejszy i bardziej szczegółowy. System interpolacji ruchu będzie działał lepiej i dostosowywał się w zakresie 1-10. Jedynie dźwięk z wbudowanych głośników będzie gorszy.

Ogólnie 718 to bardzo udany model. Na najbardziej zaawansowanym procesorze Pentonic 1000 i różni się od 818 tylko jasnością panelu. Mniej o 100 nitów. Technicznie są sobie równe. Jednocześnie pod względem jakości obrazu 718 może z łatwością konkurować z tym samym C3 A80l (który jest nieuzasadnienie drogi) i wszystkimi innymi. Co więcej, pod względem jakości obrazu, funkcjonalności i ceny nie ma bezpośrednich konkurentów OLED!
 

Marlo

Active member
Jeszcze jest coś takiego jak jakość matryc ,LG po wyprodukowaniu dzieli matryce na trzy sorty.
Z matrycami Oled jest taki problem że podczas produkcji trudno utrzymać identyczną
powtarzalność co.do parametròw technicznych i tu może tkwić różnica w cenie , a wiadomo że
matryce pierwszego sortu LG będzie drożej sprzedawać innym producentom TV Oled , ci z kolei
będą musieli to wkalkulować w cenę produktu, 718 vs 818 vs C3 vs A80L

.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prawie każdy producent oledów ma trzy serie, trzy klasy i trzy rożne wartości.
Ale Oled to Oled- niezależnie od marki.
 
c3 to klasa oled818. Ale telewizory OLED to coś więcej niż tylko panel. W środku znajduje się "mózg". Jest to SOC + dodatkowe procesory obrazu. 718 jest obiektywnie lepszy niż b3 (jego konkurent) i we wszystkich cechach z wyjątkiem jasności może konkurować z c3 i jego większym bratem 818. W tym samym czasie model 818 będzie kupowany więcej, ponieważ jest na nim dużo reklam, a 718 (708) pozostanie "czarnym koniem", tak jak było z 707 i 706.
 

wojtekmarchewka

New member
Myślę o zmianie obecnego 55Oled804 i zastanawiam się nad 818 vs 718. Korci te dodatkowe 100 nitow jasności, ale czy warto aż tyle dopłacać ? 😁. Główny powód zmiany to przejść na HDMI 2.1, mieć tryb gracza (pod PS5) oraz wykorzystać e-Arc, z soundbarem Philipsa
 
Do góry