60PN6500 - czy coś innego ?

kobas8

New member
WItam!

Model 60PN6500 na necie mozna dostac w bardzo dobrej cenie ok 3200zl. Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla tego modelu w podobnej cenie ? Rozumiem ze to bedzie ten sam ekran co w modelu 50 calowym ?
 

lm648

Banned
... lepszej alternatywy nie znam :) ..... a to będzie ekran 60 calowy i nie jest to "ten sam ekran co w modelu 50 calowym" .... lecz o różnicy 10 cali na "in plus" :)
 

jacabad

New member
No własnie ja też bym chciał wiedzieć czy w modelu 60 calowym Lg jest ta sama matryca co w 50 calowym , bo samsung zakłada w 51 calowym modelu inna matryce i w 60 calowym inna tak zwana w układzie krzyżowym która rzekomo ma jednak gorszy obraz .
 

lm648

Banned
..... Model 60PN6500 na necie mozna dostac w bardzo dobrej cenie ok 3200zl. /QUOTE]

...nie namawiam :) ..... każdy decyzję podejmuje samodzielnie :) .... samo z siebie wynika to, że matryce są różne, chociażby ze względu na rozmiar 50" i 60" a to przecież zawsze nie to samo ...... jak znajdziesz lepszą alternatywę w 60 calach to daj znać na forum jestem też zainteresowany ...
.... aaaaaa tak na marginesie taki 60" TV to trochę czyt. dużo? energii elektr. potrzebuje ( średnio 200 W tj. 0,2W x 6 h = 1,2 kWh x 0,58 PLN = 0,70 PLN/dobę x 30 = 21 PLN/m-c x 12 m-c = 252 PLN/Rok) więc skalkuluj jak to ty widzisz: jest to oszczędna i opłacalna eksploatacja? warta zainteresowania lub nie?
 
Ostatnia edycja:

kobas8

New member
..... Model 60PN6500 na necie mozna dostac w bardzo dobrej cenie ok 3200zl. /QUOTE]

...nie namawiam :) ..... każdy decyzję podejmuje samodzielnie :) .... samo z siebie wynika to, że matryce są różne, chociażby ze względu na rozmiar 50" i 60" a to przecież zawsze nie to samo ...... jak znajdziesz lepszą alternatywę w 60 calach to daj znać na forum jestem też zainteresowany ...
.... aaaaaa tak na marginesie taki 60" TV to trochę czyt. dużo? energii elektr. potrzebuje ( średnio 200 W tj. 0,2W x 6 h = 1,2 kWh x 0,58 PLN = 0,70 PLN/dobę x 30 = 21 PLN/m-c x 12 m-c = 252 PLN/Rok) więc skalkuluj jak to ty widzisz: jest to oszczędna i opłacalna eksploatacja? warta zainteresowania lub nie?

bo zaraz padne...kolejny koles co patrzy ile mu licznik pradu wzial...po pierwsze ta plazma ma podane zuzycie ok 150W, podobny lcd 60 cali bierze ok 100W, czyli liczac twoim tokiem myslenia zaoszczedzamy ok 60zl rocznie...OSZCZEDNOSC JAK SIE PATRZY!!!
Zrobmy pozniej zuzycie w przecigu 10lat...czyli 600zl, niech nawet bedzie 1000zl, to zadnego lcd w cenie ok 4000tys zl (60 cali nie znajdziemy o lepszej jakosci niz plazma). Wiec lcd sie nie kalkuluje, no chyba ze kogos stac, ale ciebie chyba nie...
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
bo zaraz padne...kolejny koles co patrzy ile mu licznik pradu wzial...po pierwsze ta plazma ma podane zuzycie ok 150W, ...

... proponuję padać ... te wyliczenia kolesiu były dla Ciebie w celu informacyjnym, że eksploatacja plazmy nie jest droga jak inni piszą :), .... ja w przeciwieństwie do ciebie plazmę w 50" użytkuję już kilka lat, .... i wiedz o tym, że podane zużycie w specyfikacji tego TV, którym się tu podpierasz jest tylko teoretyczne oraz znacznie inne w praktyce na in "+" tj. coś na zasadzie spalania paliwa przez samochód .... ale to jest nie ważne :)
 

kobas8

New member
... proponuję padać ... te wyliczenia kolesiu były dla Ciebie w celu informacyjnym, że eksploatacja plazmy nie jest droga jak inni piszą :), .... ja w przeciwieństwie do ciebie plazmę w 50" użytkuję już kilka lat, .... i wiedz o tym, że podane zużycie w specyfikacji tego TV, którym się tu podpierasz jest tylko teoretyczne oraz znacznie inne w praktyce na in "+" tj. coś na zasadzie spalania paliwa przez samochód .... ale to jest nie ważne :)

Jak tam było na odwrót to lepiej pisz ze zrozumieniem bo belkot straszny koles...
 

WiTT

New member
Bez reklam
To było w nurcie sarkazmu z lekką nutą ironii ;)

Co do samego TV - też sądzę że jaka by nie była matryca to w tej cenie lepszych 60" nie będzie. No chyba że Samsung coś wprowadzi... ale patrząc na ubiegły rok ich modele/cena, nie sądzę.

Jak masz jakiś sklep gdzie możesz zerknąć na ten TV okiem, skorzystaj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie podstawowe w jakich warunkach w mieszkaniu ma grać i jakie potrzeby ma spełniać.
Na razie jak widać tylko rozważania teoretyczne.
 

kobas8

New member
Pytanie podstawowe w jakich warunkach w mieszkaniu ma grać i jakie potrzeby ma spełniać.
Na razie jak widać tylko rozważania teoretyczne.

Ogólnie do oglądania wieczorem, wiadomości itp ale głównie filmy. Dzieciak w dzień bajki ale nie jest nasłonecznione. Odległość ok. 2m do 3m w zależności jak się siedzi na kanapie. Teraz mam 50 cali plazmę ale stary model jeszcze bez full HD. Jedyne zastanowienia to jeszcze czy te 60, czy 55 lcd. ?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Da się kupić za 3200 zł parę znacznie gorszych telewizorów, ale cena nie może być jedyną zaletą.
Również wielkość nie powinna wyłącznie decydować - za taką kwotę kupisz projektor BenQ W1070 i wyświetlić sobie dobry obraz 120-130 cali, tylko z takim ograniczeniem, że w całkowitych ciemnościach.
Z drugiej strony, za 3200 zł nie kupimy innego tak dużego telewizora.

Plazma LG 60PN6500 to przyzwoity wyświetlacz w wielu aspektach jakości obrazu, ale pod względem poziomu czerni (około 0.10 cd/m2) i kontrastu rzedu 1500-2000:1 nie rzuca na kolana, ustepując wielu modelom LCD. Jasność również nie jest wysoka, nawet jak na plazmę. Sytuację pogarsza fakt braku filtra ekranowego - już w średnio oświetlonym pokoju kontrast i czerń wypadnie blado. Telewizor ten wymaga mocnego zaciemnienia pomieszczenia.

Jeżeli chcesz nabyć koniecznie plazmę, tak na pożegnanie (niestety!) tej udanej technologii, dorzuć nieco do panelu PDP Panasonic 50ST60 lub więcej do 55ST60, który można jeszcze kupić za około 5000 zł, ale jakością obrazu biją na głowę nie tylko plazmę LG, ale praktycznie wszystki LED-y niezależnie od ceny, również te 4K. Panasoniki mają świetny kontrast nie tylko w ciemności, ale też w jaśniejszych pokojach dzięki dobremu filtrowi ekranowemu i wysokiej jasności.

Z paneli LCD wybrałbym Samsunga 55F6500 za 4000-4300 zł - i znowu sporo więcej niż 3200 zł ;). Moim zdaniem kupno tańszego telewizora od tego Sama wiąże się ze zbyt dużymi kompromisami w wielu dziedzinach (jakość obrazu, czerń, ostrość ruchu, wyposażenie, słabsze matryce) - jeśli chodzi o przekątną co najmniej 55".

Pozdrawiam.
 

kobas8

New member
dobrze ze spojrzalem na watek o modelu 50 calowym i widze ze lada moment powinien pojawic sie nowy model 60pb6600 (bez 3D) i 60pb6900 (z 3D). W stanach juz sa, bedzie wi-fi, 3 x usb i 3 x hdmi. tego mi wlasnie brakowalo, wiec warto poczekac raczej! w stanach narazie na amazonie ten bez 3d jest po 899$, wiec cena w polsce powinna byc ok 3200 max 3500. jakby pykneli 3000 to hit murowany!
 

szuwar333

New member
Czym się różni model 60pn6500 od 60pn6506? BO znalazłem za niecałe 3k ten TV.
Testował ktoś z Was realne zużycie prądu tej plazmy?
 

szuwar333

New member
Znalazłem własnie model 60pn6506 za 2888zł i się nad nim zastanawiam, bo cena jest bardzo dobra.
Są może gdzieś testy modelu 60pn6500/60pn6506, z podanym faktycznym zużyciem prądu
 
Do góry