58PUS7304 - prośba o opinię

Status
Zamknięty.

KewinPol

Member
Witam Panowie, wczoraj mi przyszedł ten tv w wersji 58 calowej , na duży plus brak cloudingu ,oraz kratownicy którą miałem w Panasie.Teraz pytanie do tych co mają ten tv -
Włączyłem sobie próbkę Star Wars IX z pena w 4k -co mi się rzuciło w oczy to artefakty przy szybkich momentach - przypomniał mi się mój LG z 2012 roku .Czy to wina ustawień ,czy problem leży w tym że matryca nie jest 100 Hz ?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Hej, mam ten tv ponad miesiąc, masz na myśli takie smużenie podczas poruszania się postaci? Jeśli o tym mówisz, to miałem tak jak miałem włączony jakiś styl ruchu, jak dałem na wyłącz nie ma tego problemu.
 

KewinPol

Member
Hej, ostatnio oglądając jakiś polski film na netflixie, zauważyłem w niektórych scenach zielone zabarwienie niektórych elementów, takich jak ubrania, domy czy oczy. Da się to naprawić poprzez ustawienia czy jest to wada mojego egzemplarza lub ten model tak ma?
 

KewinPol

Member
Nie miałem robionej kalibracji, jeśli chodzi o ustawienia to sam sobie zmieniałem, ale jeśli chodzi o kolory, to nie zmieniałem nic.
 

gigix

New member
Pytanie do użytkowników odnośnie wady fizycznej ekranu polegającej na nierówności powierzchi przypominającej skórkę pomarańczy. Widoczne doskonale przy wyłaczonym telewizorze pod kątem. Wada egzemplarza, cecha modelu, folia ochronna na ekranie??
 

gigix

New member
Zasadniczo teraz wisi na ścianie pan 58gx830, ale wychodze z założenia, że dużo gorszego obrazu w philipsie nie będzie i brakuje troszkę światełek. W sklepie ten efekt pomarszczenia był na tyle irytujący, że na pewno nie chcę czegoś takiego mieć.
 

lechol

New member
Hej, mam ten tv ponad miesiąc, masz na myśli takie smużenie podczas poruszania się postaci? Jeśli o tym mówisz, to miałem tak jak miałem włączony jakiś styl ruchu, jak dałem na wyłącz nie ma tego problemu.
Jak wyłączę styl ruchu ze standardowego na wyłączony , to wygląda to wtedy tak ,jakby tv nie posiadał kodeków :) jakby animacja kulała,nie wiem jak to opisać ;)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

gigix

New member
Chyba jednak 65pus. Kąty w 58gx mnie zabijają. W sklepie porównywałem obok siebie obydwie 58 i zachowywały się identycznie, czyżby ta sama matryca?
 
Ostatnia edycja:

grzesiekho

New member
Dzień dobry Państwu. Jestem nowym zalogowanym użytkownikiem forum, choć informacje w nim zawarte czytam od dłuższego czasu. Zawsze wykazywali się Państwo ogromną wiedzą i pomocą i liczę że będzie tak i w moim przypadku. Za namową i rekomendacją wielu z was, kupiłem telewizor philipsa 58pus7304. Przesiadka z 11 letniego Samsunga, to był szok.

dzięki wpisom użytkowników na forum udało mi się skalibrować tv niemal do ideału. Niestety gdy włączyłem dzisiaj rano tv, nie mam nigdzie opcji obrazu ISF. Zniknęły. Jak przywrócić te opcje i dlaczego tak się stało ? proszę o pomoc w tej sprawie.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dzień dobry Państwu. Jestem nowym zalogowanym użytkownikiem forum, choć informacje w nim zawarte czytam od dłuższego czasu. Zawsze wykazywali się Państwo ogromną wiedzą i pomocą i liczę że będzie tak i w moim przypadku. Za namową i rekomendacją wielu z was, kupiłem telewizor philipsa 58pus7304. Przesiadka z 11 letniego Samsunga, to był szok.

dzięki wpisom użytkowników na forum udało mi się skalibrować tv niemal do ideału. Niestety gdy włączyłem dzisiaj rano tv, nie mam nigdzie opcji obrazu ISF. Zniknęły. Jak przywrócić te opcje i dlaczego tak się stało ? proszę o pomoc w tej sprawie.
Cześć,
Czy brak tej opcji masz na każdym źródle? Z jakich źródeł korzystasz?
Czy nie ma tej opcji zarowno jak nacisniesz koło zębate na pilocie > często używane ustawienia > styl obrazu
Jak i przy wejściu we wszystkie ustawienia >obraz>styl obrazu?
Jaką wersję SW masz zainstalowaną?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

grzesiekho

New member
Dziękuję za odpowiedź.
1. Korzystam tylko z iptv przez tivimate. Innych źródeł nie mam.
2. W jednym i w drugim przypadku brak opcji isf. Inne są i da się je konfigurować.
3. Nie sprawdzałem ale wg sugestii sprawdziłem czy jest jakaś aktualizacja. Jest ale na razie nie wrzucam.

Dziwi mnie to że wczoraj wszystko było a dzisiaj już nie tych dwóch trybów obrazu.
Nie wiem z czego to wynika. Zaaktualizuje i napisze czy pomogło.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedź.
1. Korzystam tylko z iptv przez tivimate. Innych źródeł nie mam.
2. W jednym i w drugim przypadku brak opcji isf. Inne są i da się je konfigurować.
3. Nie sprawdzałem ale wg sugestii sprawdziłem czy jest jakaś aktualizacja. Jest ale na razie nie wrzucam.

Dziwi mnie to że wczoraj wszystko było a dzisiaj już nie tych dwóch trybów obrazu.
Nie wiem z czego to wynika. Zaaktualizuje i napisze czy pomogło.
Czy na YouTubie również nie masz tych opcji?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kakarotto94

New member
Mam 2 problemy z vlc przez dysk sieciowy.

1. Mam film w .mkv, ten film ma w sobie kilka sciezek dzwiekowych oraz kilka rodzajow napisów, ale nie ma polskiego wiec pobrałem sobie napisy, oczywscie nazwa pliku z napisami jest identyczna jak filmu ale telewizor nie znajduje tych napisów, testowalem z .txt, .srt, .sub.
2. Ten sam film jeśli odpale w zwykłym trybie(bez transkdowania) napisy wygladają normalnie, sęk w tym, że nie mam możliwości wyboru z jakich napisów oraz sciezki dzwiekowej ma korzystać, są brane ustawienia domyslne, ktorch nie da się zmienić, jeśli odpalam film przez transkodowanie mam możliwość wybierania tych opcji(abstrahując od tego, że nie znajduje mi pobranych napisów, które są w pliku tylko te zaszyte w matrosce) ale w tym trybie napisy wyglądają koszmarnie (zdjęcie w załączniku nr1), co ciekawe przy pauzie te napisy wygladają normalnie, chociaż inaczej niż w trybie bez transkdowania( zdjecie w zalaczniku nr2).

O ile problem numer 1 można rozwiązać przez pobranie napisów bezpośrednio w telewizorze, co nie jest zbytnio wygodne ale rozwiązuje problem tak problem numer 2 dyskwalifikuje jak dla mnie oglądanie z tego źródła. Próbowałem też natywnym odtwarzaczem odtworzyć film ale tam nie da się w ogóle znaleźć napisów polskich(problem numer 1), są tylko te znalezione w matrosce. Da się to jakoś rozwiązać? Może polecacie skorzystać z innego playera niż VLC?
 

Attachments

  • napisy_1.jpg
    napisy_1.jpg
    15,6 KB · Wyś: 40
  • napisy_2.jpg
    napisy_2.jpg
    15,2 KB · Wyś: 35

kakarotto94

New member
Mam tak samo brzydkie napisy w VLC. Zmieniłem go na MX Player. Napisy z zewnętrznego pliku srt wyglądają przyzwoicie.


dzięki za odpowiedź, też zainstalowalem tego playera ale z tego co wiem nie obsługuje on dysków po sieci a póki co nie mam żadnego pendriva więc kombinuje w ten sposób. Nigdy nie miałeś problemów, że mx player Ci nie znajdował napisów z pliku?
 

encore54

New member
dzięki za odpowiedź, też zainstalowalem tego playera ale z tego co wiem nie obsługuje on dysków po sieci a póki co nie mam żadnego pendriva więc kombinuje w ten sposób. Nigdy nie miałeś problemów, że mx player Ci nie znajdował napisów z pliku?

Nigdy. Ale zawsze pilnuje, żeby napisy były w formacie SRT. Z innymi nie próbowałem. A jeżeli masz na myśli napisy w kontenerze - to z takich też nie korzystam, więc nie wiem jak z nimi sobie radzi MX.
 
Status
Zamknięty.
Do góry