58PUS7304 - prośba o opinię

Status
Zamknięty.

jasemtu

New member
Witam. Mam ten telewizor od 2 tygodni. Ogólnie jestem zadowolony. Smart chodzi płynnie, obraz OK, Ambilight fajny bajer. Mam jednak problem z dekodowaniem dźwięku z androida na kinie domowym . Mam Onkyo TX-nr545 z atmos. Dźwięk 5.1 po HDMI ARC mam tylko z KODI i Rakuten. Netflixa nie mam. Filmy z hdd i serwera mediów ze ścieżką 7.1 mam bez głosu. Nie wiem jak to przeskoczyć. Mam podłączony do Onkyo Ferguson Fbox i tam ATMOS śmiga (co prawda też tylko na wbudowanym playerze).
Może mnie ktoś oświecić jak to skonfigurować właściwie?
 

Pezet85

New member
Cześć wszystkim,

Właśnie stałem się użytkownikiem tego telewizora. Wspominaliscie tutaj o kalibracji i wartościach które trzeba ustawić. Nie mogę ich jednak nigdzie znaleźć w ustawieniach, pomożecie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Pezet85

New member
Ustawienia po profesjonalnej kalibracji (nie żadnej ściemy wysłanej przez internet jak co niektórzy się tutaj nabieraja)

Czerwony - WP: 126

Zielony - WP: 91

Niebieski - WP: 67

Czerwony - BL: 1

Zielony - BL: 1

Niebieski - BL: -1

Gamma ustawiona na 2

Po takim ustawieniu będziesz miał około 75% dla DCI P3
Chodziło mi o te ustawienia

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

JanVid

New member
A co jeszcze w serii 7XXX jest obcięte względem serii z 2019?

Nikt nikomu jeszcze nic nie obciął :blagam: .... "panie znawco" zeszłoroczna seria 7 w tym roku ma numerację 8, natomiast analogicznie zeszłoroczna seria 6 w tym roku ma numerację 7, a więc proszę obiektywnie oceniać sytuację o której tu na forum i nie tylko wiele razy było pisane :) .... czyli 7304 z 2019 r. to 8505 z 2020 r.:eek:k: OUT!
 

mazawada

New member
Zgadza się, Philips pozmieniał klasy modeli ich następców.

Szanowni Koledzy.
Czytam to forum od lat, ale trochę brakuje mi umiejętności, aby napisać w odpowiednim miejscu. Szanuję wiedzę i opinie Kolegi kiki, więc, trochę nieudolnie, wpisałem tutaj mój niewielki problem. Przepraszam, jeśli namieszałem.
Taki problemik: czy do Philips 58PUS7304 dobiorę pasującego, koniecznie dwustronnego pilota?
Pilot oryginalny, z wyposażenia, jest tak tragicznie nieczytelny ......... Miałem świetny dwustronny do 55PUS7304, ale zmieniłem TV.
Mam nadzieję, że za to pytanie nikt głowy mi nie utnie. Pozdrawiam, Marek.
 

mazawada

New member
@kiki - wystarczy zwykłe "parowanie" pilota dwustronnego z PUS7304, czy trzeba coś zmieniać w menu serwisowym? Coś mi się kiedyś obiło, że jest jakiś haczyk z tymi pilotami.

Właśnie boję się "haczyka", bo: w necie znalazłem dwie podobne instrukcje do TV serii ....pus7304.
-Jedna z nich przewiduje piloty dwustronne dla wszystkich wielkości ekranu, za wyjątkiem 58" (naprawdę!).
-Druga przewiduje dla wszystkich wielkości tylko piloty jednostronne.
Piloty dwustronne nie są tanie, więc próbuję skorzystać z wiedzy Kolegów.
Mogę podesłać dwa linki, ale nie chcę niepotrzebnie zaśmiecać.
 

Michup

New member
Do 70PUS7304 pasuje pilot dwustronny o symbolu 398GM10BEPHN0009HT. Wystarczy sparować. Sprawdzone z autopsji.
d8b686e71a1a100f0362a290d9040a30.jpg
48e46c698c14cc97bd34496ca285884d.jpg
 

mazawada

New member
1). pytałem o 58 cali (58PUS7304), dałeś informację o 70 cali.
2). jeśli temat o pilocie mógłby komuś pomóc - to proszę, żeby "tęgie umysły" (bo ja nie potrafię) przetransportowały te informacje w odpowiedniejsze miejsce na forum.
Pozdrawiam, Marek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry