55nano903 vs 55xh8096

Jacoo81

New member
Petru23 a czy korzystałeś kiedyś z kalibracji którą oferują przy zakupie telewizora? Wg sprzedawcy warto, ponoć maja jakieś uśrednione parametry od firm które zajmują się kalibracją. Koszt to chyba 89zł.
Z drugiej strony kalibracja chyba tylko wpływa na kolory które widzimy. Na smużenie i piksele chyba nie pomoże?
 
Petru23 a czy korzystałeś kiedyś z kalibracji którą oferują przy zakupie telewizora? Wg sprzedawcy warto, ponoć maja jakieś uśrednione parametry od firm które zajmują się kalibracją. Koszt to chyba 89zł.
Z drugiej strony kalibracja chyba tylko wpływa na kolory które widzimy. Na smużenie i piksele chyba nie pomoże?
Kalibracja a raczej optymalizacja że sklepu to pić na wodę zwykle wklepanie ustawień bez większej ingerencji w kolory, mam taką od media ex i mam od Kiki to ta ze sklepu się umywa

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Nie, widziałem jak wklepując w ME plansze to mają cały balans bieli 20pkt. Hx810 po tej operacji miał odczuwalnie lepsze kolory.
 

12jojko

Banned
Skoro sklep bierze 89 zł za kalibrację, a profesjonaliści 500 zł, to masz odpowiedź, jak dokładna jest ta sklepowa kalibracja. To już lepiej zaoszczędzić 89 zł i poszukać samemu ustawień na zagranicznych forach i efekt będzie podobny, a pewnie nawet i lepszy, a pieniądze zostaną w kieszeni. Zresztą nie wszystkim podoba się obraz, jaki daje kalibracja,
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobra kalibracja pomogła dziesiątkom tysięcy zadowolonych użytkowników.
Również zmienia płynność, w zależności jaki tryb podświetlenia matrycy ustawiłeś .
 
Do góry