55nano903 vs 55xh8096

Petru23

Banned
Ktoś widział oba obok siebie? Poza mną oczywiście ;)

Chyba będę oddawał xh90 i wracał do xh80 ale w ME jest 55nano903 za 3400zl + rabat 350zl. Nie bawiłem się nim zbytnio, jedynie troszkę na sklepie ale biorę pod uwagę, że coś pomyliłem.



Powrót do xh80 z powodu głównie kolorów za dnia, gdzie na xh90 ich po prostu brakuje.
https://m.youtube.com/watch?v=8mkI003weFs

Jak zachowuje się cały ten nano9? Naczytałem się i dse na środku ekranu i problematycznych strefach wygaszania. Do tego kwestia skalowania ale to temat rzeka. No i kolory. Podobno średnio w lg z nimi, poza trybem dynamicznym traci sporo bo i ta niska jasność SDR - 260cd. Nie wiem czy po prostu jest sens bawić się w lg tylko po to, aby go oddać bo będzie po prostu zbyt ciemny

Ktoś coś może doradzić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie ma co porównywać.
To trzy klasy różnicy na korzyść LG Nano 903 !
 

Petru23

Banned
Kiki, niekoniecznie.
Oba mają IPS, jeden ma direct drugi z array, x1 lepszy od alpha 7, sony ma wyższa jasność sdr i to znacznie, lepsze kąty widzenia i to znacznie. To nie jest takie oczywiste.

Zamówiłbym jeszcze xh80/81 i sam wam powiedział, ale nie mam miejsca na 3 55" telewizory ;)
 

rafallo777

New member
Przecież nie ma co porównywać.
To trzy klasy różnicy na korzyść LG Nano 903 !

No a ja myślę ze po teście Petru zdementuje te słowa, bo wyżej to będzie sony a nie lg nano.
Lg nano to nieudane konstrukcje w 2020 ale czekam zniecierpliwieniem na test Petru.
Chlopak mial ostatnio troszkę tych tv i to nie sprzedawca tylko opinia swiadomego klienta.

W sklepie sony xh80 bil lg 86.
Ciekaw jestem tego nano 90

https://www.youtube.com/watch?v=ZZV2-Z7GtGE&t=425s
 

luckd

Member
No a ja myślę ze po teście Petru zdementuje te słowa, bo wyżej to będzie sony a nie lg nano.
Lg nano to nieudane konstrukcje w 2020 ale czekam zniecierpliwieniem na test Petru.
Chlopak mial ostatnio troszkę tych tv i to nie sprzedawca tylko opinia swiadomego klienta.

W sklepie sony xh80 bil lg 86.
Ciekaw jestem tego nano 90

https://www.youtube.com/watch?v=ZZV2-Z7GtGE&t=425s




W tym teście LG lepiej wypada w ciemnych scenach, zobaczcie ile szczegółów jest niewidocznych w Sony.
 

Petru23

Banned
Jestem sprzedawcą/handlowcem ale zajmowałem się firmami, instytucjami, hotelami itp itd. Dużo sprzętów za dużo kasy głównie przez przetargi. Tak gwoli ścisłości. Także jestem nie tylko swadomym konsumentem ale i znam doskonale te "druga stronę" ;)

Na pewno nie skreslabym lg. Przede wszystkim te porównania nie zawsze są trafione, np z Xh95 bo niby czemu? Z xh80 już jak najbardziej ma sens ale takie porównanie na hali w pełnym górnym oświetleniu jest imo bez sensu.
Jakie tryby obrazu były, czy czerń była poprawiana suwakami dedykowanymi itp itd.
Jak pisalem, teoretycznie to są bardzo zbliżone do siebie modele z lekka przewaga sony w postaci działania procesora oraz jasności sdr.
Nawet nie wyobrażacie sobie jak wielki metlik mam w głowie, który TV wybrać. Każdy ma mocne i słabe stirby, muszę je wszystkie poukładać, nadać priorytety, uświadomić sobie i żonie kilka kwestii, znaleźć kompromisy. Xh90 jednak z każdą chwilą coraz bardziej się broni, bo coraz więcej zauważam rzeczy, które po prostu nie występują w xh90 a były w innych. To zmienia postrzeganie tv jako całości.
Dodatkowo dochodzi ryzyko awarii, sposób jej usunięcia itp. LG stawiany jest za wręcz wzór gwaranta, sony ma drugim biegunie jednak. To też ma znaczenie.

I w wypowiedziach pominąłem istotna kwestie. Przyzwyczajenie się do zmian, jakie wynikają ze zmiany tv. Niekoniecznie coś musi być gorszex wystarczy że jest inne i na to zwracamy uwagę. Jak się oko przyzwyczai to zmieni się percepcja obrazu i ogólnego wrażenia.
Na pewno w xh90 nie ma żadnych artefaktow, migovzacych linii, przepaleń itp. To jest ogromny plus. Być może decydujący, bo kolorami to ja jeszcze się pobawię ;)
 

rafallo777

New member

I na tym filmie rowniez jest pokazane, ze tryb hdr to gowno I nie tylko w philips jest ciemno, ale tez w samsungach i tez w drogich xg90 I lg nano91

Zeby placic za tv taka kase i nie miec mozliwisci wylaczenia tego gowna? Na moim samsungu z 2017 jest opcja wlacz/wylacz hdr. Jak tam wlaczam hdr to obraz gorszy niz na radzueckim zenicie.

Dlaczego kamery gopro nagryeajaw 4k sdr? Bo hdr to gowno, pic na wode.

I to kolejny film gdzie widac, ze sdr miazdzy hdr
 

Petru23

Banned
W lg nie wlaczyl filtra światła niebieskiego ;) a powinien. Ogólnie to na jakich trybach obrazu jest to porównanie? Bawił się ustawieniami typu ostrość, kontrast itp itd? W wielu tv załączone są niepotrzebnie ulepszacze oraz właśnie ich włącznie potrafi czynić cuda z obrazem.
Ten test co ma pokazać tak na prawdę?

Ja jak robiłem zdjęcia z porównania xh85 i hx940 to ustawiłem obraz aby był jak najbardziej zbliżony do siebie z zachowaniem charakterystyki przesyconej czerwieni w sony. Bo taki jego charakter i uznałem, że nie powinienem tego niwelować. I zdjęcia miały ukazać możliwości Panasonica a nie wskazywać, który lepszy itp bo się nie da. Uwierzcie, po tylu tv stanowczo stwierdzam, że nie ma najlepszego telewizora do jakiejś tam kwoty. Mamy kilka tv, które się wykazują istotnymi zaletami ale również posiadają i słabsze strony. Dlatego jak proponuję komuś tv na forum to dwa, trzy z informacją o zaletach lub istotnych wadach.
Druga sprawa to odbiór kolorów jest tak indywidualna sprawa że nie da sie stwierdzić, że coś ma lepsze a coś gorsze kolory. Widać to choćby wlasnie po zdjęciach xh85 i hx940, gdzie są różne komentarze który lepiej świeci.

Przeznaczenie i materiał źródłowy - tym powinno się kierować przy wyborze tv a nie testami i wynikami suchych pomiarów. Inny tv do kablówki a inny do vod. Inny do sypialni i inny do salonu. Stąd zgoła odmienne opinie nt danego modelu. W recenzji geex Xh85 w komentarzach są głosy, że obraz masakra, że za czerwony, że to że tamto. Dla mnie to była bomba i gdyby było 55" to bym brał od razu. No ale nie ma i stąd u mnie xh90, bo wyczytałem że też ma lekko przesądzona czerwień.

Spośród kolorów zwraca na siebie uwagę 100-procentowy czerwony, który jest nieco zbyt mocno nasycony, ale mniej, niż to miało miejsce w modelu 49XH8505.

Na szczęście na mniejszych poziomach nasycenia kolor ten odwzorowany jest poprawnie. Co to oznacza w praktyce? Ano tyle, że np. reklamy wykorzystujące 100-procentowy czerwony będą wyglądać żywo i bardziej intensywnie, niż to przewidział twórca.

Dokładne po przeczytaniu tego fragmentu zdecydowałem się zamówić xh90.

Także sami widzicie, nie ma co sugerować się odczuciami innych. Najlepiej wziąć na chatę, sprawdzić i zdecydować. Inaczej się nie da. Jak z przyszłą żoną, najpierw trzeba przetestować a dopiero później spisywać cyrograf u klechy. Jazda próbna być musi w warunkach domowych. ;)

Co do lg. Piszecie ze będzie lipa. Wrzucacie porównania z przekonaniem ich słuszności. Też je wszystkie widziałem już. Ale zanim zamówiłem lg podpytałem forumowiczów, którzy ten tv mają. Posiedziałem wczoraj na avforum i problemu dotyczą głównie funkcjonalnosci typu dolby atmos, kodi itp a obraz określany jest jako petarda, kosmos, że miażdży itp.
 
Ostatnia edycja:

Undziak

Member
A który z dotychczas oglądanych TV był najmniej problematyczny jeśli chodzi o obraz? Niedługo będę coś szukał dla siostrzeńca 50-55" i jak czytam to jest słabo. Zawsze jakieś wady.
 

Petru23

Banned
Zależy co rozumiesz przez problematyczny :)

Ogólnie to hx940 i xh90, brak artefaktow, brak większych problemów z kolorami (panas ma ogrom ustawień dostępnych z normalnego menu, balans bieli to inna kwestia). Dobry ruch w oby, w xh85 i xh80 brakowało mi pośredniego ustawienia między 1 a 2 a w xh90 mam na 1 i jest ok. Matryca natywne szybsza, więcej linii odświeżania przy danych ustawieniach. Różnica tych tv moim zdaniem, xh90 i hx940 sprowadza się głównie do... Własnych preferencji. Panas lepiej skaluje i ma lepszy ruch, Sony lepiej czyści tło. To na pewno. Pytanie tylko, czy przeciętny użytkownik to wyłapie? Szkoda tylko, że hx940 jest taki drogi.

Jak 50 to Panasonic ale w cenie ok 3500-3600 bo za 4k do dokładamy 200-300zl i można Xh95 ustrzekic. Jak 55 to nie mam pojęcia co dla Ciebie będzie lepsze, czy panas czy sony :D no i kwestia systemu. Android ws WebOS.

Aha, wszelkie problemy z obrazem odnoszą się do UPC. Na 4k w Netflix żaden nie miał problemów, każdy 4k wyświetla ładnie, nienartefakci, nie przycina. Jak nie postawicie obok siebie jakiś tv to wątpię, abyście wylaoaki różnice.


I ma sprawa to ja piszę o własnych odczuciach. Z każdego modelu są setki użytkowników zadowolonych. Niektórym wystarczy corsa inni kręcą nosem na astrę a keszcze inni kie spojrzą na nic poniżej e-klasy.

Do 3k również sony i panas ale odpowiednio xh80 oraz hx800. Pierwszy to codzienny kombajn z super kolorkami do TV, drugi przecinak w dobrym sygnale w nocnym oglądaniu dobrej jakości vod na wprost
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Małe sprostowanie bo właśnie coś zobaczylem. Słaby sygnał, dzień zagłady z netfkix i to samo teraz tvn7 totalna magia.
Wyłączone lokalne przyciemnianie i szarości, makro bloki czy jak to się nazywa (na czarnym/ciemnym pixele układają się w bloki, do tego efekt który pokazywałem z teleskopem. Załączę lokalne i x-tendet i ok, efekt znika ale znów nie widać nic w ciemnych miejscach. Za dużo czerni. A wisienka są rozbłyski w różnych częściach ekranu bo załączają się strefy i wyłączają. Elekt jest taki, że patrzy się na środek ekranu, w centum kadru a poza osią wzroku coś nam błyska, migocze jak uwalona jarzeeiówka.
Aha. Dziękuję, do widzenia xh90
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miażdży, nie miażdży...
LG Nano 903 po prostu dziła świetnie w klasie cenowej.
Model z pełnym podświetleniem strefowym.
 

Undziak

Member
TV ma być dla siostrzeńca do PS5 i Netflix. Ale to nie od razu, temat pewno na kilka tygodni, miesięcy. Nie wiem czy nowości będą sensowne więc pytam jak to obecnie wygląda. TV najmniej problematyczny oznacza TV działający poprawnie: bez dużego banding, zafarbu, cloudingu, problemów z SW itp. Czyli ograniczenia technologiczne można zaakceptować ale nie akceptuję oszczędności, bylejakości itp. Skoro LCD 5 lat temu nie miały takich problemów jak obecnie to znaczy że obecnie jest duuuzy cost saving. TV nie musi być tani, ma być dobry. 5000 PLN chyba wystarczy na uczciwy 50-55"? :)
 

Petru23

Banned
Poczekaj na nowe modele w takim razie, bo przydałoby się hdmi 2.1. Zobacz na stornie sony jakie fajne sprzęty umieścili :)
2020 to kijowy rok jeśli chodzi o tv. Sam bym poczekał ale nie mogę zbytnio i coś wybrać trzeba.

Jeśli wystarczy część funkcjonalnosci hdmi 2.1 to hx940. Technologicznie najlepiej dopracowany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kasy wystarczy zdecydowanie na dobry model 55" bez chodzenia na kompromis.
- LG 55BX
- LG 55CX
I niski Input Lag i HDMI 2,1.
 

Petru23

Banned
Uruchomiłem LG. Nie bawiłem się zbytnio. Jedyne co mi przeszkadza to efekt pływającej twarzy, ale w sony było to samo przed wyłączeniem redukcji szumów.

Gdzie ja mam pudełko od Sony... ;)

Ten LG po pierwszym wrazneiu - rewelacja.
 
Do góry