50pv350 vs 50pk350

Wojtek_

New member
50pv250

Co prawda mój model jest o "100" niższy aniżeli ten poruszany w wątku, ale z tego co mi wiadomo to różnią się tylko elementami obudowy.

W związku z tym chciałbym zapytać czy jest możliwość wypuszczenia przez wyjśćie optyczne TV sygnału cyfrowego DD 5.1 ze źródła USB?

Kombinowałem na wszystkie strony i na wyświetlaczu ampli(Yamaha RX-V650) mam cały czas sygnał stereo (palą się tylko dwie ikonki głośników L i R) mimo iż na TV info o filmie pokazuje MPEG / DOLBY DIGITAL. Co prawda pojawia się dodatkowe podświetlenie na ampli DOLBYDIGITAL, ale ma się to nijak do ikon głośników.

Dodam jeszcze, że posiadam XBOX-a I i przesyła on optykiem sygnał z filmów AC3 na każdy głośnik co widać od razu na wyświetlaczu amplitunera.

Oczywiście w głównym menu ustawiłem wyjście SPDIF na Auto, ale to nic nie zmienia.

Nie mam na razie możliwości sprawdzenia tego wyjścia przy sygnale wejściowym poprzez HDMI a zależy mi na odtwarzaniu filmów właśnie z USB TV.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Hillel

New member
Dziwna sprawa, bo ustawienie Auto u mnie załatwia sprawę. Może plik który odtwarzasz ma dźwięk dwukanałowy zakodowany w AC3? bo tak też może być.
 

Wojtek_

New member
Dziwna sprawa, bo ustawienie Auto u mnie załatwia sprawę. Może plik który odtwarzasz ma dźwięk dwukanałowy zakodowany w AC3? bo tak też może być.

Najprawdopodobniej masz rację. Sprawdziłem przed chwilą (w pracy, w domu sprawdzę wieczorem) i faktycznie kodowanie jest w AC3 ale dźwięk 2/0 czyli stereo only).

Dam znać jak przebiegły dzisiejsze wieczorne testy na pliku z dźwiękiem 5.1.
 

Wojtek_

New member
Niestety coś jednak jest nie tak jak powinno. Poniżej podam przykłady:

Pliki uruchamiam z USB Pendrive 8GB

1. Plik 1

Audio track

Codec mp4a
Bitrate 258.325 kbps
Bitstream type (bs) AAC LC (Low Complexity)
Sampling frequency (bs) 48000 Hz
Mode (bs) 6: front-center, front-left, front-right, back-left, back-right,
LFE-channel

Info na TV

H.264/AAC_HAAC
1920x816

Info na amplitunerze Yamaha RX-V650

PCM, ikonki głośników L i R

Brak dźwięku na głośnikach

1. Plik 2

Audio track

Codec ID A_AC3
Sampling frequency 48000 Hz
Channels 2
Bitstream type (bs) AC3
Bitrate (bs) 192 kbps CBR
Sampling frequency (bs) 48000 Hz
Mode (bs) stereo

Info na TV

H.264/DOLBY DIGITAL
1280x544

Info na amplitunerze Yamaha RX-V650

DIGITAL, ikonki głośników L i R

Dźwięk w głośnikach stereo.

1. Plik 3

Audio track

Audio tag 0x2000 (AC3)
Channels 6
Chunks 97,762
Stream size 300,324,864 bytes (286.412 MiB)
Bitstream type (bs) AC3
Bitrate (bs) 384 kbps CBR
Sampling frequency (bs) 48000 Hz
Mode (bs) 3 front, 2 rear, 1 LFE
Preload 192 ms
Max A/V diff 192 ms
Delay 0 ms


Info na TV

MPEG4/DOLBY DIGITAL
720x304

Info na amplitunerze Yamaha RX-V650

DIGITAL, ikonki głośników WSZYSTKIE :)

Dźwięk w głośnikach WSZYSTKICH

Na razie tyle jeśli chodzi o testy. Konkluzja na chwilę obecną jest taka, że amplituner radzi sobie poprawnie jak na razie tylko z dźwiękiem kodowanym w AC3 zarówno w stereo jak i DD 5.1.

Mimo wszystko i tak rozglądam się za zastępcą już wysłużonego, ale cały czas działającego, XBOX-a I z Xbox Media Center ;)

Pozdrawiam

PS. TV brzytwa a jeszcze za tą cenę - BAJKA.
 

adams84

New member
Witam Panowie i Panie

jako, że mam zamiar kupić model 50pv350 w sklepie internetowym poszedłem dzisiaj do MM w celu obejrzenia z bliska TV. Pan w sklepie powiedział, że do oglądania kablówki plazma nadaje się najlepiej(co potwierdziło tylko zdobytą wcześniej wiedzę i przekonałem się osobiście), natomiast do gier czyli do PS3 nie nadaje się w ogóle, gdyż bardzo szybko siadają matryce:) co mnie zaniepokoiło, gdyż będzie to jeden z celów dla których zamierzam kupić tą plazmę.

Proszę o wyrażenie opinii w tej sprawie czy jest to faktycznie prawda czy po prostu wymysł jakiegoś słabo wyedukowanego sprzedawcy.
Pozdrawiam
P.S.
Wygłosił on również opinie, że plazmy trzeba przewozić tylko w pionie.
 

wysio

Member
Bez reklam
Pierwsze słyszę, że od grania siada matryca... No ale może jest coś, czego nie wiem. Co do transportu, to niby jest takie zalecenie, ale kto z kurierów będzie na to patrzył. Ułoży jak mu będzie wygodniej. Ja swoją przewoziłem matrycą do dołu - tak jak i moi znajomi i jest wszystko dobrze. Lodówki, to prędzej, chociaż te nowoczesne też można kłaść i działają - mimo że zaleca się transport w pionie.
Ps. Jaka jest teraz cena tego telewizora w MM ?
 

wysio

Member
Bez reklam
Czyli opłacało mi się na gwałt pożyczać pieniądze, żeby zdążyć kupić w promocji, jaka miała miejsce między świętem zmarłych za niecałe 2200 :p
 

wysio

Member
Bez reklam
Jakim znowu smużeniem? Jedyne, co może powodować takie efekty, to niepotrzebnie włączone filtry.
Ps. A tak przy okazji... Nie ma jakiegoś sposobu na włączenie trybu obrazu expert podczas oglądania filmów przez usb?
 

rzeczki

New member
Drodzy Uzytkownicy! :)

wciaz sie waham przez mala odleglosc do TV (2.5m).

Wiec albo kupie ten model albo 42" PT353

Mozecie mi powiedziec z jakiej minimalnej odleglosci da sie komfortowo ogladac?

Glownie platforma N.

Obecnie mam plazme 37"
 

korkodyl

New member
Duża wada to brak kompatybilności z x264, więc o większości programów/filmów HD z przenośnego dysku możemy zapomnieć.

Mam ten TV jakies 3 miesiące i powiem tak: zapomnijcie o playerze w tym TV. Naprawde szkoda nerwow! Nigdy nie wiadomo czy wyczekany film HD odpali. Akcje typu - brak przewijania na danym pliku i samoistne wylaczenie sie filmu na 10 min przed koncem... I to nawet na Xvid'ach!!! O koszmarnej plynnosci nie wspomne. Tak ze jesli juz to tylko zewnetrzny odtwarzacz.
Niestety player w tym TV to najgorsza lipa z jaka mialem do czynienia.

A jesli juz jest sie skazanym na to dziadostwo - polecam pliki m1*********p, m720p - tutaj na 90% odpali i moze nawet dojdzie do konca ;)
 

fexxer

New member
Niedawno kupiłem pv350. Póki co jestem bardzo zadowolony. Na razie mam podłączony do komputera i oglądam na nim wszelkie seriale i filmy w rozdzielczości 720p oraz 1*********p. PC łączę z tv kablem dvi-hdmi, gdyż analogowy d-sub nieco obraz rozmazywał, ale przez to nadawał mu bardziej naturalny wygląd patrząc z bliższej odległości, a poprzez cyfrowe połączenie widać dokładniej każdy piksel. Muszę przyznać, że obraz zrobił na mnie duże wrażenie. Filmy w FullHD czy 720p wyglądają świetnie, dużo lepiej niż na telewizorach LCD w podobnej lub wyższej cenie (np. Sony Bravia). Ewentualnie kolor bieli mógłby być lepszy, taki trochę szary jest w wykonaniu LG, jednak nie przeszkadza to w oglądaniu.

Nie zaobserwowałem wad matrycy w dolnym rogu ekranu, problem u mnie nie występuje.

Jest jedna rzecz, która mnie niepokoi. Zauważyłem na matrycy 1 święcący piksel. Nie świeci on cały czas, a podczas odtwarzania kolorów czerwonych, różowych, pomarańczowych. Czy ta wada nadaje się na reklamację? Piksel ten widać tylko z bliskiej odległości, podczas oglądania filmu z 2-3m nie da się go zwyczajnie zauważyć dopiero z około 1m-1,5m skupiając się na obszarze występowania tego problemu można go zauważyć. Jak wspomniałem musi być wyświetlana odpowiednia paleta barw :)

Innych problemów nie zaobserwowałem, a telewizor wydaję się naprawdę duży :) jednak 50" robi swoje.
 

wysio

Member
Bez reklam
Mam ten TV jakies 3 miesiące i powiem tak: zapomnijcie o playerze w tym TV. Naprawde szkoda nerwow! Nigdy nie wiadomo czy wyczekany film HD odpali. Akcje typu - brak przewijania na danym pliku i samoistne wylaczenie sie filmu na 10 min przed koncem... I to nawet na Xvid'ach!!! O koszmarnej plynnosci nie wspomne. Tak ze jesli juz to tylko zewnetrzny odtwarzacz.
Niestety player w tym TV to najgorsza lipa z jaka mialem do czynienia.

A jesli juz jest sie skazanym na to dziadostwo - polecam pliki m1*********p, m720p - tutaj na 90% odpali i moze nawet dojdzie do konca ;)

Coś musisz mieć nie tak. U mnie nic podobnego się nie dzieje, chociaż miałem coś podobnego na jednym z pendrive. Dopiero format na FAT32 pomógł. Na innym pendrive znów nie ma kłopotów.Może u Ciebie jest podobnie. Z doświadczenia też wiem, że nie wszystkie dyski zewnętrzne 2.5 calowe (z zasilaniem tylko z usb) działają dobrze. Aktualizowałeś oprogramowanie telewizora do najnowszego?
 

korkodyl

New member
Coś musisz mieć nie tak. U mnie nic podobnego się nie dzieje, chociaż miałem coś podobnego na jednym z pendrive. Dopiero format na FAT32 pomógł. Na innym pendrive znów nie ma kłopotów.Może u Ciebie jest podobnie. Z doświadczenia też wiem, że nie wszystkie dyski zewnętrzne 2.5 calowe (z zasilaniem tylko z usb) działają dobrze. Aktualizowałeś oprogramowanie telewizora do najnowszego?

Oprogramowanie najnowsze. Filmy odtwarzam z pena. Ale ciekawe jest to co mowisz - ja mam sformatowany na NTFS. Moze faktycznie cos w tym jest ale... potem juz wiekszych plikow nie wrzuce... Hmm sprobuje :)
 

wysio

Member
Bez reklam
No właśnie minus jest taki, że jest ograniczenie wagi pliku na FAT32. Ale spróbuj na filmie, który ma mniejszą wagę. Mi pendrive z NTFS robił podobne zamieszanie, ale już karta pamięci z adapterem usb działa na NTFS bez zarzutu, tak samo inny pendrive kolegi...
 

rzeczki

New member
Ponawiam pytanie:

Drodzy Uzytkownicy!

wciaz sie waham przez mala odleglosc do TV (2.5m).

Wiec albo kupie ten model albo 42" PT353

Mozecie mi powiedziec z jakiej minimalnej odleglosci da sie komfortowo ogladac???

Glownie platforma N.

Obecnie mam plazme 37"
 

Hillel

New member
Ponawiam pytanie:

Drodzy Uzytkownicy!

wciaz sie waham przez mala odleglosc do TV (2.5m).

Wiec albo kupie ten model albo 42" PT353

Mozecie mi powiedziec z jakiej minimalnej odleglosci da sie komfortowo ogladac???

Glownie platforma N.

Obecnie mam plazme 37"

Ja mam 2m do TV i nie chcę mniejszego TV. FullHD lub 720p z 2m ogląda się baaaardzo komfortowo.
z SD już gorzej, ale da się przeżyć.
 

digitalus

Banned
Ponawiam pytanie:

Drodzy Uzytkownicy!

wciaz sie waham przez mala odleglosc do TV (2.5m).

Wiec albo kupie ten model albo 42" PT353

Mozecie mi powiedziec z jakiej minimalnej odleglosci da sie komfortowo ogladac???

Glownie platforma N.

Obecnie mam plazme 37"
Kolega ma 42pt353 . Oglada telewizje z odleglosci okolo 2 metrow, moze troszke wiecej. Jakosc obrazu na kanalach sd z dvb-t bardzo dobra. Jakosc obrazu bardzo zblizona do dobrego telewizora crt czyli kineskopowego.Rozczarowanie z jakosci obrazu sd wykluczone. Telewizor dobrze radzi sobie z plikami hd z usb, brak tez problemow polskimi napisami.
42pt353 to podobny telewizor jak 42pj350. Tu zdjecia, zrobione w sklepie z ukrytej kamery:) czyli mojego aparatu fotograficznego w telefonie. Jakosc obrazu sd lepsza niz w drozszym telewizorze.
http://www.hdtv.com.pl/forum/639679-post19.html
W sklepie wydaje sie jasnosc panelu plazmowego jest slabasza od lcd ale w domu bedzie zdecydowanie lepiej bo w sklepie jest zbyt jasne oswietlenie. Jesli dokladnie obejrzmy zdjecia to zauwazymy wiecej szczegolow., Druga sprawa to mam kiespski aparat ale tez widac roznice na korzysc plazmy.
pozdrawiam - digitalus:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry