50pv350 vs 50pk350

cactusek

New member
Bez reklam
To nie są jakieś niesamowicie źle warunki. Po prostu pokoj ze średnim oknem na zachód. Dzień był lekko pochmurny nawet. Okno 2.5m od tv, gęsta firanka. 50% społeczenstwa ma postawiony tv w ten sposób.
 
Ostatnia edycja:

artmin

New member
W końcu dorobiłem się sygnału cyfrowego z kablowki i powiem tak - miazga panowie, jeśli ktoś się przesiadł pół roku temu z crt na analogu poprzez tą właśnie plazme na analogu, a teraz z sygnałem HD - powoduje szukanie szczęki na podłodze, ale po omacku bo wzrok ciągle wlepiony w tv ;)
czarny to czarny, biały to biały (ale nie śnieżnobiały), oglądanie w ciemnym pokoju z odległości 5m to sama przyjemność. Teraz wiem że przydałoby się 60 cali :D
 

wysio

Member
Bez reklam
U mnie odległość od telewizora to jakieś 3.5m i ta wielkość matrycy wydaje mi się idealna. Kombinowaliście coś z ustawieniami obrazu? Ja jadę na eko czujniku z ustawieniami:
Gamma średnia
Poziom czerni Niski
Tryb Filmu Wł
Gama kolorów standardowa
Popr. Krawędzi wył.
Podoba mi się, że telewizor sam ustawia sobie jasność obrazu zależnie od poziomu oświetlenia pomieszczenia - dzięki temu w nocy obraz nie razi.
Przy standardowych ustawieniach kolory wydawały mi się za mocne. Teraz mam wrażenie że jest bardzo przyzwoicie....
 

Pieniu75

New member
kiedyś juz ktos podawał w którymś wątku, ustawienia z jakiejś strony. Ja mam własnie z tymi ustawieniami i jest o wiele lepszy obraz od ustawień standardowych.
 

wysio

Member
Bez reklam
Tak, widziałem te ustawienia. Tylko nie rozumiem, o co chodziło z tą cała litanią ustawień IRE niżej :(. Wiem, jak w to wejść, ale nie rozumiem, dlaczego jest tyle tych ustawień IRE jak w telewizorze można ustawić jedynie jedno...
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
to rewelacja.... tylko chyba się pomyliłeś w poście nie TV dekoduje tylko komputer dekoduje dźwięk DTS i to się zgadzało
 

adamlop

New member
Poczekaj, nie od dzisiaj mam kino, jesli komp/TV zdekoduje to na kinie mam PCM.
Mam film akurat z dwoma sciezkami, przelaczam sciezke w kompie, dzwiek przechodzac przez TV zmienia sie takze na ampli, gdzie otrzymuje odpowiednio znacznik Dolby D/ DTS.
A jesli komp by dekodowal, mialbym przy sciezce DTS glos w TV, a takiego nie slysze, dopiero pojawia sie na ampli.
Jesli przelaczam sciezke na DD i slysze takze z glosnikow TV
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Zobacz co napisałeś TV nie może dekodować DTS skoro nie ma kodeka. Ustawiasz DTS na wyjściu z kompa i masz DTS na ampli. TV tutaj nic nie robi
 

adamlop

New member
TV go nie dekoduje,bo nie potrafi, przesyla dalej- dekoduje ampli.
Podam jeszcze podlaczenie
Komp>HDMI>TV>optyk>ampli

Dzwieku w TV przy sciezce DTS nie slysze, poniewaz TV go nie zdekoduje, ale wysyla dalej po optyku, gdzie dekoduje go ampli. (jesli komp by dekodowal, to powinienem slyszec w glosnikach TV)

PS. Nawet nie wiem jak w kompie z w7 wymusic DTS, zawsze pojawia mi sie oryginalna sciezka na ampli. Kiedys na XP mialem z tym problem, bo komp dekodowal wszystko i na ampli wchodzilo MultichannelPCM
 
Ostatnia edycja:

XeNeX

New member
Witam,

mam małe pytanie jeśli chodzi o gwarancje, a mianowicie sprzedawca w MM mówi mi że telewizor trzeba przywieść do nich jak coś by się działo, chyba że wykupi się jakaś dodatkowa gwarancje. Jednak mi się wydaje i z resztą wszystkie znaki na niebie wskazują ze to serwisant z LG przyjeżdża do domu i zabiera TV jeśli jest taka potrzeba. Pytam bo wożenie takiego TV to nie tak prosta sprawa.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz ;-).
 

wysio

Member
Bez reklam
Powiedzcie mi, jak mam skopiować wszystkie ustawienia obrazu z trybu expert na drugie gniazdo HDMI? Chyba jest do tego jakaś opcja, bo wielką niewygodą było by wprowadzać wszystkie dane od nowa...
 

wysio

Member
Bez reklam
No tak, faktycznie. Ale to kopiuje tylko wartości IRE, a reszta już ręcznie. Jednak to już nie kłopot.
Jednak niżej pod funkcją "zastosuj do wszystkich źródeł" są jeszcze jakieś ustawienia kolorów z odcieniami. Je pozostawiamy bez zmian? Bo we wzorze ustawień z innego tematu nie ma nic na ten temat...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Kopiuje wszystkie wartości temperatury barwowej.Co do Systemu Zarządzania Kolorami,to bez płytki kalibracyjnej nie ma co grzebać.
 
Do góry