50" za mniej niż 3000?

digitalus

Banned
Jak to nic nie wynika?Oczywiscie ze wynika ze w telewizorze plazmowym o nizszej rozdzielczosci czyli 1024x768 uzyskamy zdecydowanie lepsza jakosc obrazu sd niz w kazdym telewizorze lcd, led.tv full-hd.Przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora czyli 1024x768 to lepsza jakosc obrazu/W poprzednich postach napisalem ze jest lustro ale nie kazdemu musi to przeszkadzac.W kazdym telewizorze kineskopowym bylo lustro.
W przypadku telewizora plazmowego o jeszcze nizszej rozdzielczosci czyli 852x480 jakosc obrazu sd bedzie jeszcze lepsza.Potwierdzam co napisal Yaro bo mam mozliwosc porownania telewizorow o rozdzielczosci 1024x768 i 852x480.Bardzo sie ciesze ze udalo mi sie kupic drugi telewizor plazmowy o rozdzielczosci 1024 x768 z dwoch powodow. Zaplacilem nizsza sume i uzyskalem lepsza jakosc obrazu niz w drogich lcd, led.tv full-hd .Telewizory led.tv zostawilem dla masowych klientow w sklepach:)

przyklad z forum

Witam!
Po sprzedaży bardzo dobrego TV LCD Loewe Xelosa A32 ( kupionego dzięki uprzejmosci KIKI z forum POZDTRAWIAM) zdecydowałem się kupić plazmę, po 2 miesięcznych przemyśleń brałem pod uwagę tylko 2 firmy
Fujitsu i Pioneera. Pod uwagę brałem fakt że przedewszystkim oglądać będę programy z C+ (odbiornik sat Humax 2000 HD) i kilka testowych programów HD emitowanych na Hotbird i Astrze1. Bo zachwyt HD oczywiscie jest ale 95% oglada się i tak TV ja z C+.
Oczywiście jako technokrata chciałem mieć najwyższą rozdzielczość wszystko łaczyć po HDMI itp.
Brałem pod uwagę w końcowem etapie zakupu 2 modele Fujitsu P42HHA i Pioneer 436 XDE, Fujitsu ma MZ lepsze bardziej naturalne kolory, Poineer ma nieco "pasterowe" kolory szczególnie widac to przy odtwarzaniu ludzkiej skóry. Praktycznie zdecydowałem się na Fujitsu......P42HHA gdy kompetentny sprzedawca zapytał się mnie co bedę oglądał w głównej mierze na ekranie. Wysłuchał mnie i stwierdził że lepszym wyborem bedzie dla mnie model P42VHA, ja mu na to czy zwariował? chce mi sprzedać plazmę o rozdzielczości 852 x 480 pixeli ???. Ale że ja dusza niespokojna poprosiłem o uruchomienie ekranu i ku mojemu zaskoczeniu pozytywnie się rozczarowałem. Otoż obraz miał lepszy kontrast, był ZNAKOMICIE KLAROWNY czerń głęboka. Byłem w szoku! Sklep zaproponował mi że zawiozą do mnie doi domu oba ekrany bym mógł w spokoju podjąc decyzję o zakupie. I tak się stało miły pan właściciel sklepu zawiózł mi oba gigantyczne pudła zamontował na stojakach 2 plazmy i zaczeła się zabawa.
Nie mogłem uwierzyć że plazma niższej rozdzielczości daje tak wspaniały obraz, szczegolnie kiedy oglądasz programy w PAL czyli 480 linii
Na wyższym modelu tym z rozdzielczoscią 1024x1024 obraz juz nie był tak klarowny i kontrastowy.
Następnym zaskoczeniam jest dla mnie to ze obraz emitowany z próbnych kanałów HD jest niesamowity (szczęka opada) na P42VHA.
Ta szczególna jakośc obrazu z Fujitsu to sprawa tak mi się wydaje procesora obrazu AVM II ktory to Fujitsu opatentował niedawno.
Cena 9000 za taką jakość obrazu wydaje mi się uzasadniona.
Jesli oglądasz C+ lub podobne oraz filmy DVD to jest to. jakość obrazu REWELACYJNA. Jesli korzystasz z konsol i plazma służy ci jako monitor do komputera to wtedy uzasadniona jest większa rozdzielczość.
Do odbioru TV i filmów DVD nie. ROZDZIELCZOŚC TO NIE WSZYSTKO.
pozdrawiam
jak masz duże pomieszczenia to tylko PLAZMA:) :) :)
Yaro
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Mozna okreslic jakosc obrazu.Jakosc obrazu jest na dobrym poziomie ,lepszym niz w lcd , led. tv.
Telewizor tanszy i lepszy od drogich lcd. led.tv
DSCF2274D_nhhnnpx.jpg
 

digitalus

Banned
Zdanie nie zmienie.Lcd ,led tv to zanik szczegolow bardzo widoczny na kanlach sd.W sklepach najczesciej jest podlaczony sygnal hd , po przelaczeniu na sygnal sd jakosc obrazu w lcd , led tv jest fatalna.Dlatego w wiekszosci sklepow najczesciej na ekranach sa programy hd bo inaczej telewizorow lcd, led nikt nie bedzie kupowal

cytat z internetowej strony
Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.

Puszczanie filmów o wysokiej rozdzielczości to nie jedyna metoda na wrabianie kupujących
Motywują nas także sami producenci, którzy płacą prowizję od sprzedanych odbiorników. W ten sposób dorabiam do pensji nawet kilkaset złotych miesięcznie – przyznaje sprzedawca. O takich praktykach nikt oficjalnie nie mówi.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
W każdym normalnym, szanującym się sklepie klient ma możliwość zobaczenia jak TV odbiera z kanałów naziemnej cyfrówki.
Producenci wymagają aby w sklepach TV miały ustawienia agresywne, które przyciągają wzrok, ale nie ma problemu aby sobie te ustawienia zmienić na czas prezentacji. Dzisiejsze TV LCD w trybach kinowych czy skalibrowane nie tracą żadnych szczegółów a jedyne w czym mogą odbiegać od PDP to czas reakcji i oczywiście poziom czerni, ale ani jednego ani drugiego nie jesteś w stanie oddać zdjęciem kolego. Myślisz ze PDP w trybach "sklepowych" wypadają lepiej ? Nic bardziej mylnego, LG jak i Samsung w tych trybach wypada bardzo słabo, jedynie Panasonic stara się nie przesadzać ale to akurat tyczy się ich DPD i LCD.

TV LCD jakość obrazu SD jest gorsza od TV plazmowych ale na pewno nie jest fatalna, a jeśli jest to nie jest to wina TV tylko samego sygnału/kanału, i wcale nie lepiej taki kanał będzie wyglądał w plazmie.

Ale co to ma wspólnego z twoim umieszczaniem "zdjęć". Powtarzam pokaże ci zdjęcie i nie będziesz w stanie stwierdzić co to za TV, i czy jest to plazma czy LCD, dlatego właśnie sugerowanie komuś zdjęciami ze TV jest dobry/zły to duże potencjalne wprowadzanie w błąd.
 

digitalus

Banned
Prosze pokazac takie zdjecie.
Zadne wprowadzanie w blad
Masz swoje zdanie ,ja mam inne.Nawet w sklepie mozna zauwazyc roznice na korzysc tanszej plazmy ale trzeba postawic obok siebie dwa telewizory, czyli ledowy:) ha ha i plazme. Moze byc najtansza plazma panasonic albo lg za 1500 zl .ledowy:) moze byc za 5000 zl i poProsic sprzedawce o przelaczenie na kanal sd czyli np atm rozrywka. Mozna dokonac oceny tzn w ktorym telewizorze jest lepsza jakosc obrazu.Oczywiscie zdecydowanie lepsza jakosc obrazu bedzie w plazmie, zwracamy uwage na pierwszy i drugi plan, w telewizorze plazmowym widac wiecej szczegolow niz w led.tv . W telewizorze "ledowym" zanik szczegolow i drugi plan jest zdecydowanie mniej wyrazny.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Twoje zdanie szanuje, ale nie masz racji.
Czemu w sklepie takie rzeczy możesz zauważyć już ci napisałem wyżej, albo jesteś ignorantem albo celowo trolujesz.
Aby porównanie TV mogło mieć jakikolwiek sens, TV należy skalibrować w podstawowy sposób i postawić obok siebie w "normalnych" warunkach oświetleniowych - tylko po takim teście można mówić ze któryś TV jest lepszy/gorszy. I takie porównanie robi klient własnymi oczyma, a nie oglądając zdjęcia z których za przeproszeniem "gówno" wynika...

P.S. może zaczniemy porównywać brzmienie kolumn słuchając "sampli" mp3 które ktoś nagrał w sklepie, taka mała analogia do tego co ty robisz.
 

digitalus

Banned
Tanszego telewizora plazmowego nie trzeba kalibrowac bo jakosc obrazu sd jest na bardzo dobrym poziomie zdecydowanie lepszym niz w drogim w lcd, led tv.Mozesz dodatkowo zaplacic za kalibracje i tak nie uzyskasz lepszej jakosci obrazu w lcd. Jakosc obrazu na kanalach sd zawsze bedzie lepsza w pdp czyli plazmie

DSCF2136-_nhhnsxs.jpg
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Jesli chcesz mozesz kalibrowac lcd ale w plazmie o rozdzielczosci 1024x768 jakosc obrazu sd zawsze bedzie znacznie lepsza niz w lcd ,led tv.Aby sie o tym przekonac wystarczy nagrac na pendrive piliki filmowe o niskiej rozdzielczosci, pendrive zabrac do sklepu podlaczyc do telewizora i ocenic jakosc obrazu.Mozesz wybrac plazme LG 42PA4500 albo panasonica tx-p42x60 za 1700 zl a telewizor lcd moze byc nawet za 8000 zl. Jakosc obrazu sd zawsze bedzie lepsza w plazmie.W plazmie bedzie widac wiecej szczegolow .

Mozesz sprawdzac. Plazma bez problemu pokona lcd. Podobne komentarze mozna przeczytac w internecie, czyli

Powiem więcej, plazma, która jest od sony 4 razy tańsza wyświetlała o wiele więcej szczegółów, obraz był bardziej naturalny, a kolory nieprzesycone.

Odtwarzanie filmów z Pen Drive'a - bardzo dobry PLUS. Nie wiem jak LG 42PT353 to robi ale ten sam film Div'X na moim laptopie (17" full HD, LED) wyglada dużo gorzej niz na tym TV.


Podobne zdanie na ten temat od elektronikow i osob ktore naprawiaja sprzet rtv z forum elektroda.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Odwrotnie, to wlasnie w plazmie masz mniej szczegolow, dlatego sd na nich wyglada lepiej.

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 

digitalus

Banned
Jak widzisz czytam wszystko.Pracujesz w sklepie.
W poprzednich postach ktore napisales . cytuje


Nie będziemy się tutaj wykłócać i przekonywać kogokolwiek do PDP, bo to nie ma sensu, tak jak pisano wyżej każda technologia ma wady, ale akurat w kwestii reprodukcji obrazu PDP jest lepsze i to jest fakt, kto uważa inaczej przede wszystkim oszukuje samego siebie. Na LCD nigdy nie uzyskamy naturalnego obrazu.
pracuje w sklepie wiec mam dostęp do tych telewizorów. koniec cytatu
link do postu ktory napisales

http://www.hdtv.com.pl/forum/817338-post14.html



kadajo pracuje w sklepie. Byc moze w sieci rtv-euro-agd.Ten sklep prawie calkowicie wycofal sie ze sprzedazy plazm.Maja tylko kilka modeli plazm na swojej internetowej stronie .W sklepie jak znajdzie sie jeden albo dwa modele plazm to bedzie sukces . Polecaja juz tylko lcd i led.tv




Przed kupnem telewizora tez zastanawialem sie czy wybrac lcd lub plazme.Czytalem informacje w internecie na temat plazmy i lcd.Moglem tez obejrzec bardzo duzo telewizorow lcd i plazmowych w domu bo wykonywalem prace ktora dawala taka mozliwosc ,instalowalem zestawy satelitarne. Na forum jest bardzo duzo informacji ktore jeszcze bardziej przekonaly mnie do pdp. LCD nigdy nie kupie.W tego typu telewizorach czyli lcd jakosc obrazu nigdy nie robila na mnie dobrego wrazenia. Plazma jest dla mnie:) a lcd dla Ciebie.Jestem w grupie osob ktorej bardziej odpowiada jakosc obrazu z pdp .Warto przypomniec ze tylko w telewizorach plazmowych jest zawsze oryginalny panel producenta telewizora czyli firmowy.W lcd led tv jest inaczej . czyli matryce roznych producentow. mniej lub bardziej renomowanych.
Na rosyjskim forum bardzo czesto przypominaja, jesi chcesz kupic oryginalny telewizor z matryca producenta to tylko plazma.Kazda z trzech firm produkujacych plazmy opracowala swoj model matrycy .W pdp jest zawsze oryginalny panel plazmowy.
Na rosyjskim forum sa podawane dane jaka matryca jest w modelu telewizora.

Kolego Kajdo . W poprzednim podobnym temacie broniles lcd . Gdybys czytal posty na forum to wiedzialbys ze w lcd jakosc obrazu sd jest znacznie gorsza .Jesli nie czytales postow i przykladow to wklejam jeszcze raz.Zaden problem:)

W telewizorze plazmowym zawsze bylo widac wiecej szczegolow. Trzeba miec tylko porownanie.
Przyklad z forum .Telewizor plazmowy o rozdzielczosci 1024x768 i lcd full-hd.


Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.

Na zagranicznym forum mozna przeczytac podobne opinie czyli
Plazma
Dokładnosc kolorow i reprodukcji
Opoznienia w grach jest nizsze
Sport wyglada lepiej
Filmy wyglądaja lepiej
Dobry obraz SD i HD.


- Color accuracy and reproduction
- Game lag is lower
- Shadow details are better
- Sports looks better
- Movies look better
- Uniform screen(no clouding)
- Do not have to fiddle with 100Hz settings since its on all the time and there are no artefacts.
- Good SD picture and HD picture.



Aż muszę posta napisać.3,5 roku temu kupiłem Sharpa LCD wd1e i od 3 dni pomyślałem o zmianie na większy i wybór padł po poczytaniu forum na Panasonica z tańszych czyli P42C3E C2E coś takiego.

Traf chciał ,że w Realu zaciekawiła mnie promocja ,że dają 30% wartości sprzętu rtv w bonach i była plazma Panasonica P42C3E za 1999zł. Cena nic specjalnego ALE odjąć 30% czyli wychodził 1400 zł za 42 calową plazmę jak za darmo.

Kupiłem i podłączyłem pod nke obraz żyleta aż dech zapiera na kanałach HD dźwięk ok .Jestem super zadowolony za taką kasę taki sprzęt achh.

W tym linku bardzo nowy przyklad ze lcd to bardzo kiepska technologia
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/97857-slaba-jakosc-obrazu.html

Witam! Na początku chciałem powiedzieć, że przeszukałem już dosłownie wszystko i nadal mam ten sam problem, nie doszukałem się nawet przyczyny. Otóż zakupiłem telewizor SAMSUNG model: ue46es7000 i mam problem z jakością obrazu. Po podłączeniu do dekodera (rozdzielczość ustawiłem na 1920x1080 50i) obraz jest bardzo słaby. Podczas oglądania czegokolwiek obraz z pierwszego planu jest nienajgorszy (mógłby być dużo lepszy) ale obraz w tle to jest masakra, jest tak jakby dziwnie rozmyty, brzydkie kolory i nawet znaczek telewizji (np. TVN) jest dziwnie niewyraźny. Podłączyłem do telewizora również laptopa, rozdzielczości które próbowałem to 1080p i 1080i bez większych różnic, obraz podobnie jak z dekodera - bardzo brzydki. Oczywiście wszystko na kablu HDMI. Spędziłem dobre 2 godziny w opcjach telewizora i nic sie nie poprawiło (opcje obrazu: ostrość, kontrast, kolor itp.). Macie jakieś pomysły?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Pracuje w sklepie, stąd mam dostęp do technologii, nie pracuje w REA.
I słabo wyszukujesz moje posty bo wyciągasz z nich coś co jest nie prawda.
Nie bronie technologi LCD, sam mam PDP i dla mnie ta technologia jest lepsza, jakoś ci to umknęło jak "przeszukiwałeś" forum.
Ja pisze o praktyce a ty o teoriach i forach, a jakby napisali na forum ze CRT jest lepsze od plazmy to tez byś to powtarzał, wklejał fotki i cytaty?
A jak już wklejasz cytaty to chociaż je ogarnij bo nie wiadomo gdzie się cytat zaczyna a gdzie kończy. I zobacz jaki mam nick bo nawet tego poprawnie nie umiesz "przepisać'.
Ogarnij się, koniec OFFT z mojej strony.

Pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
JAKA NIEPRAWDA ?Jestes pracownikiem sklepu . Wszystko sie wyjasnilo.

poprzednio napisales

Odwrotnie, to wlasnie w plazmie masz mniej szczegolow, dlatego sd na nich wyglada lepiej.

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2

Nie będziemy się tutaj wykłócać i przekonywać kogokolwiek do PDP, bo to nie ma sensu, tak jak pisano wyżej każda technologia ma wady, ale akurat w kwestii reprodukcji obrazu PDP jest lepsze i to jest fakt, kto uważa inaczej przede wszystkim oszukuje samego siebie. Na LCD nigdy nie uzyskamy naturalnego obrazu.

jestes arogancki i lekcewazysz innych.Nie bede cytowal innych postow ktore napisales

kiki
Dlaczego w twoich testach jest brak jakichkolwiek pomiarów ?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Jestem pracownikem i co, twoim zdaniem to oznacza ze jestem stronniczy? Twoje zdanie. Tak jednak nie jest. Reszte twoich "wycieczek" przemilcze bo sa wrecz smieszne.

Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 

digitalus

Banned
Jestes nieobiektywny i arogancki.W podobnym temacie ktory byl na forum twoje posty zostaly skasowane i bardzo dobrze ze tak sie stalo.
zwracales sie do mnie chlopie. itd..dlatego uwazam ze jestes arogancki
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciekawe w jakim, nie ośmieszaj się. Jedyny post skasowany to ten w którym pytam kiki czemu nie ma pomiarów w testach, kasując go odpowiedział mi.
Nie odwracaj kota ogonem, nie masz żadnych argumentów wiec wyszukujesz jakieś moje wypowiedzi, wyrywasz je z kontekstu i jeszcze wymyślasz ze jestem arogancki.
Skocz ten Offtop. I po prostu przestań się ośmieszać wklejając te fotki i pisząc ze LCD za 8 czy 9 tysiecy wyświetla gorszy obraz niz plazma za 1500.
Sent from my GT-I9003 using Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Przyklad w pierwszym linku ,ue46es7000 kosztuje ponad 6000 zl i niestety z postu wynika ze jakosc obrazu jest beznadziejna .W telewizorze plazmowym za 1500 zl jakosc obrazu jest wzorowa i to ja mam racje nie ty.

bardzo dobry komentarz z ceneo o tym telewizorze.

Samsung zamiast produkować telewizory o coraz lepszej jakości obrazu to zrobił daleki krok, ale w tył. Tegoroczne modele mają matryce o tak słabych parametrach, że oglądanie czegokolwiek to istna katorga dla oczu. Wystarczy włączyć sobie film w nocy przy wyłączonym świetle i mamy obraz gorszy niż w Rubinie, aż chce się go przez okno wyrzucić.

telewizor zakupiony został przez moich znajomych w sieci NEONET. Telewizor był sprawny trzy dni poczym padło podświetlenie boczne ekranu (pasek ok 7cm z lewej strony). Sklep NEONET niechciał przyjąć telewizora, kazał się kontaktować z sewisem. Serwis zabrał telewizor po czym po 1,5 tygodnia został zwrócony z wymienionym ekranem. Po upływie trzech dni w dniu wczorajszym znajomi zadzwonili, że tel znowu nawalił. Tym razem na prawej stronie pojawił się pasek tak jakby wypalone piksele (cienki pasek i tylko dwa kolory czerony i zielony). w dniu dzisiejszym prawdopodobnie zostanie zarządane od sklepu zwrot pieniędzy. Poprostu porażka żeby za takie pieniądze niebyło można w spokoju bez nerwów pooglądać. pozytyw jedynie dla moźliwości multimedialnych. Co sie jeszcze okazało telewizor niemiał aktualnego oprogramowania, trzeba było sobie ściągnąć z net i zainstalować ( tu tel automatycznie sie aktualizuje).




pracowniku sklepu ,kliknij na link
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/97857-slaba-jakosc-obrazu.html
drugi i trzeci link tez bardzo interesujacy
http://www.google.pl/search?q=ue46e...24,d.d2k&fp=ec33a9c0ec6142e7&biw=1680&bih=911
http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

Jesli napisales do mnie w taki sposob to odpowiadam podobnie. kadajo jestes pracownikiem sklepu ale o telewizorach nie masz zielonego pojecia i przestan sie osmieszac.
Nie mozesz mi zabronic wklejania zdjec:)
digitalus_nhrxqhx.jpg
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Zakończmy tą sprzeczkę bo jest ona kompletnie pozbawiona sensu.
Jeśli uważasz ze zdjęcia i opinie pisane w internecie przez nie wiadomo kogo są lepszym wyznacznikiem niż sprawdzenie na własne oczy TV, niech ci będzie.
W sumie to nie moje forum, nie jestem tu moderatorem wiec na dłuższą metę co mnie obchodzi jakie tutaj są pisane błędne informacje.

Ja uważam ze TV należy wybierać po uprzedniej prezentacji, ty uważasz ze wystarczą zdjęcia i opinie z "ceneo". Niech ten co "wybiera" sam zdecyduje która forma mu bardziej odpowiada, a pretensje potem niech ma sam do siebie ze coś mu ten TV nie gra tak jak na tych zdjęciach, lub nie zgadza się z "opisem" internauty.
 
Do góry