Słaba jakość obrazu

edgarson

New member
Witam! Na początku chciałem powiedzieć, że przeszukałem już dosłownie wszystko i nadal mam ten sam problem, nie doszukałem się nawet przyczyny. Otóż zakupiłem telewizor SAMSUNG model: ue46es7000 i mam problem z jakością obrazu. Po podłączeniu do dekodera (rozdzielczość ustawiłem na 1920x1080 50i) obraz jest bardzo słaby. Podczas oglądania czegokolwiek obraz z pierwszego planu jest nienajgorszy (mógłby być dużo lepszy) ale obraz w tle to jest masakra, jest tak jakby dziwnie rozmyty, brzydkie kolory i nawet znaczek telewizji (np. TVN) jest dziwnie niewyraźny. Podłączyłem do telewizora również laptopa, rozdzielczości które próbowałem to 1080p i 1080i bez większych różnic, obraz podobnie jak z dekodera - bardzo brzydki. Oczywiście wszystko na kablu HDMI. Spędziłem dobre 2 godziny w opcjach telewizora i nic sie nie poprawiło (opcje obrazu: ostrość, kontrast, kolor itp.). Macie jakieś pomysły?
 

digitalus

Banned
Witam
Mozna wiedziec jaki dekoder posiadasz?Z niektorych tunerow, opartych na chipsecie ali jakosc obrazu nie jest najlepsza.
Porownywales jakosc obrazu z dvb-t ?. Mam na mysli ten sam kanal z dvb-t i tunera satelitarnego.,Z DVB-T jest lepsza czy gorsza jakosc obrazu?
Jesli nie ma zadnej poprawy to najlepiej pojechac do sklepu i wymienic na inny telewizor najlepiej plazmowy.Kolega tez kupil lcd, pozniej zaraz dzwonil i mowil ..adam masz bardzo dobry obraz w swoim telewizorze, kupilem dwa raz drozszy lcd led.tv i jakosc obrazu jest gorsza. co zrobic, moja rada , wymienic na plazme, pojechalismy do sklepu wymiana na plazme i kolega bardzo zadowolony:).W sklepach mm i saturn wymieniaja telewizory bez problemu , kolega powiedzial ze jakosc obrazu telewizji kablowej i dvb-t z tego telewizora jest nie do przyjecia .
Jakosc obrazu w najtanszym telewizorze plazmowym w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/97508-50-za-mniej-niz-3000-a-3.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/97508-50-za-mniej-niz-3000-a-4.html

W moich postach tez wspomnialem o rozmytym drugim planie w lcd ,led.tv, zaraz mnie skrytykowano.W plazmie jakosc obrazu jest zdecydowanie lepsza i nie trzeba przeplacac.
W sklepie plazma moze prezentowac sie gorzej ale w domu znacznie lepiej .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Edgarson, wez laptopa do sklepu i podlacz na innym lcd. To co piszesz jest niemozliwe, obraz z laptopa powinien byc ostry, szczegolowy i generalnie zrywac beret - doslownie.
Znaczek z Tvn HD, czy Tvp 1 HD jest bardzo wyrazny.
 

edgarson

New member
Wziąłem laptopa do sklepu, tam gdzie kupiłem obecny telewizor, podpiąłem i obraz doskonały. Coś nie tak będzie z ustawieniami telewizora może. Zastanawiam się nad wymianą, ale narazie poczekam. Może udą się to jakoś rozwiązać. Dodam, że lepszy jest obraz w MENU telewizora, niż na jakimkolwiek kanale, czy po połączeniu z laptopem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, potestuj ustawienia, jak nic nie da to wymiana.
Czcionki dla przykladu powinny byc ostre jak brzytwa (przy podlaczeniu laptopa).
 

edgarson

New member
dzięki za pomoc, problem o dziwo sam się rozwiązał (z dnia na dzień bez zmiany ustawień). Mam kolejny problem, żeby nie zaśmiecać opiszę go tutaj. Zakupiłem kino domowe i nowy dekoder cyfrowego polsatu. Mój problem dotyczy głosu z kina domowego. Z tego co wyczytałem powinno być podpięte tak:
Kino->TV optical
Dekoder -> TV HDMI
i powinno wszystko działać. Otóż nie mam głosu w dekoderze, muszę go podłączyć pod kino domowe kablem hdmi i na kinie ustawić które wejście ma obsługiwać(dekoder). Wtedy jest głos z dekodera, ale znowu gdy np. na telewizorze włączam cokolwiek z pendrive, to głosu nie ma. Wtedy muszę dodatkowo podpinać kino->TV kablem hdmi, aby zmienic ustawienia wejścia kina na optical, jednak wtedy nie mam głosu z dekodera. Zależy mi na tym aby nie musieć zmieniać za każdym razem ustawień.
 

maxan

New member
Bez reklam
podlącz dekoder bezpośrednio do kina optykiem (najlepsze ustawienie) - a z tym ustawieniem dekoder-tv po hdmi, tv do kina optykiem kombinuj (włącz DD w dekoderze itp.itd.) bo dzwięk powinien byc niekoniecznie 5.1 gdyż tv może przepuścić DD a może przerobić na stereo (w opcjach dzwieku w tv powinienes miec ustawieni spdif)
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Rozwiązał się problem z niewyraźnym obrazem, podejrzewam, że to była wina kabla, wymieniłem na nowy, droższy i obraz się poprawił znacząco.

Ale jakiego kabla? HDMI? To łącze cyfrowe - nie może być przyczyną tego co opisałeś: "obraz [...] rozmyty, brzydkie kolory".
 
Ostatnia edycja:
Do góry