50" za mniej niż 3000?

digitalus

Banned
Napisalem ze telewizor trzeba wybierac na podstawie komentarzy na ceneo?, ktora informacja jest bledna? przyklad z forum ze drozszy telewizor wcale nie ma doskonalej jakosci obrazu. Potwierdzenie na forum i ceneo .Chyba nie zaprzeczysz ze wszystkie zdjecia, komentarze i listy sa falszywe.
dobranoc:)

kliknij na linki

http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/21437-nierownomierne-podswietlenie-matrycy-2.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/21437-nierownomierne-podswietlenie-matrycy-3.html

"Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Na podstawie przesłanych przez Pana zdjęć została podjęta decyzja, iż
dane jaśniejsze punkty na matrycy nie są podstawą do reklamacji. W tej
sytuacji nie ma możliwości naprawy Pana sprzętu.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem ... "
 
Ostatnia edycja:
To może ja się wypowiem obiektywnie. Jako, że zakup mam już za sobą (grudzień). Wklejanie fotek może mieć charakter poglądowy w zasadzie tylko na wygląd zewnętrzny telewizora, ponieważ nic innego z tego nie wynika. Każdy ma inny monitor, inaczej skalibrowany, a większość użytkowników wcale. Żadnej czerni, bieli i innych kolorów z fotek nie da się porównać. Ok, różnią się tylko od siebie nieznacznie odcieniami.... nic więcej.
Każdy kto chce dokonać prawidłowego wyboru powinien wybrać się do sklepu, dokonać porównania na własne oczy. Ile już tutaj na forum widziałem postów pod tytułem "tak zachwalaliście, a ja jestem zawiedziony". Każdy ma inne wymagania i oczekiwania. Sam na początku jak się naczytałem "internetu" na temat LG PA6500 zaraz chciałem go mieć, ale jak zobaczyłem w sklepie obraz to się rozczarowałem. Płynność obrazu bardzo ładna, ale czerń w zasadzie nie istnieje w średnio zaciemniony pomieszczeniu. Seria UT Panasa tez nie przypadła mi do gustu. Zakupiłem 51E550 i nie ma co narzekać. Od końca grudnia na liczniku jest już 1500h i kalibracja przeprowadzona po 300h. Jest naprawdę przyzwoicie.
Model mieści się w budżecie autora tematu. Polecam przynajmniej obejrzeć, pomacać, porównać z innymi modelami w klasie i dokonać właściwego dla siebie wyboru, ponieważ to Ty będziesz użytkować zakupiony tv!

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Przyklad w pierwszym linku ,ue46es7000 kosztuje ponad 6000 zl i niestety z postu wynika ze jakosc obrazu jest beznadziejna .W telewizorze plazmowym za 1500 zl jakosc obrazu jest wzorowa i to ja mam racje nie ty.

Digitalus wiesz jak to powiedzial kiedys Górski z Kmn "jak ktos ma pecha to i w dupie palec złamie" :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 

digitalus

Banned
Niestety to nie jest tylko jedna osoba.Zdania nie zmienie.
Jesli zalezy nam na mozliwie najlepszej jakosci obrazu i telewizor bedzie wykorzystywany do odbioru programow cyfrowych z dvb-t to najlepiej kupic plazme.Nie musi byc to najwyzszy model.Wrazenia wizualne w telewizorze plazmowym beda lepsze .LED TV w sklepie prezentuje sie lepiej od plazmy ale nie nalezy sie tym przejmowac , kolorki cukierkowe. Oczywiscie do tych telewizorow najczesciej jest podlaczony sygnal hd, jesli zmienimy na kanal sd czyli np atm rozrywka to jakosc obrazu bedzie zdecydowanie gorsza.Wazna sprawa o ktorej nikt nie wspomina to aby uzyskac bardzo jaskrawe kolorki telewizory led.tv sa na ustawieniach sklepowych , swieca bardzo mocno i pobieraja dwa razy wiecej energii niz normalnie aby klient kupil led.tv.Trzeba pamietac ze led.tv to taka sama technologia jak lcd tylko inne podswietlanie matrycy.
Rekomenduje plazme LG lub panasonic
Acha, Poprzednio niektory osoby krytykowaly mnie za slaba jakosc zdjec ze roznica nie jest widoczna i jakosc zdjec kiepska .Teraz co? zbyt dobra?.


praktyczny przyklad

no własnie, wczoraj kupiłem lcd sharp (nie dla siebie) tv jw.
fatalne kolory, w zasadzie dominuje czerwony, sygnał słaby analogowy - kablówka w bloku,
bardzo zróżnicowany obraz zaleznie od programu, nie chcę rodziców narażać na stres związany z kalibrowaniem itp., pomyślą jeszcze, że nowy a już trzeba naprawiać,

dzięki Tobie digitalus kupiłem ostatecznie Panasonica TX-P42S10E i muszę przyznać, że to był dobry wybór a różnica jakości obrazu pomiędzy nim a Sharpem jest dość duża, generalnie polecam plazmę,
w sumie nie mam pojęcia dlaczego rozpatrywałem LCD, swoim postem pomogłeś mi dobrze wybrać,
=====================
Warto tez przeczytac starszy temat ale caly czas aktualny z forum elektroda, dotyczy lcd i plazmy. Mam podobne zdanie jak osoba z forum elektroda
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html
cytuje tresc postu

Jest jeszcze coś takiego jak kwestia gustu. Znam ludzi, którzy są na tyle "ociemniali" :), że zdają się nie dostrzegać wymienionych przeze mnie wad LCD. Dlatego jeśli przyjrzycie się obu typom telewizorów i stwierdzicie (po testach w domu) że jednak LCD jest super, to znaczy że zaliczacie się do nich. Macie po prostu inny gust i inne wymagania. Nie musicie mnie wtedy zabijać :)
Ja po prostu mam wysokie wymagania odnośnie obrazu. Jestem elektronikiem, programistą i po części grafikiem i może mam jakieś zboczenia zawodowe z tego tytułu. LCD jest wg mnie super jako statyczny ekran komputera, ale nie jako TV. Wielu ludzi na forach podziela podobne poglądy nt. LCD więc chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle ;)
 
Ostatnia edycja:
digitalus
Dobrze, ze chcesz pomagać na forum, ale zbytnio to wszystko przeżywasz i narzucasz jedną "słuszną" technologie. Taka w ogóle nie istnieje. Jeden człowiek podciera dupę szarym papierem, a inny kilkuwarstwowym. Ale jeden i drugi jest zadowolony, że dupę ma czystą.
Jak pisałem, jestem posiadaczem plazmy i jestem bardzo zadowolony. Następny też będzie plazmowy, natomiast nie widzę też problemu, żeby oglądać na LEDzie jeśli już go kupię. Każda technologia jest dobra na swój sposób. Jeśli mi będzie odpowiadać to w czym problem?
Ty się gdzieś niepotrzebnie zapędziłeś. Poza tym nie powinieneś pisać, że posiadacze LEDów są ociemniali. Nieładnie.
Ale do rzeczy.
Na siłę chodzisz i próbujesz każdemu dupę wycierać kilkuwarstwowym papierem, tylko uważaj, bo ten papier kilkuwarstwowy też potrafi pękać...
 

digitalus

Banned
Nie przezywam tylko nie bede siedzial cicho gdy kadajo napisal do mnie chlopie.. itd. Za kogo on sie uwaza.
namemartin to nie sa moje slowa. To jest cytat z linku z forum elektroda.kliknij na link w poscie wyzej
 
Ostatnia edycja:
Do góry