50 PN 6500 a seria PA porównanie

WiTT

New member
Bez reklam
@muzykant - jeszcze wczoraj próbowałem usłyszeć te bzyczenie, i prędzej piszczenie w uszach słyszę z powodu skoku ciśnienia w pogodzie aniżeli jakieś bzyczenie w tv ;)
Także jeśli wg Ciebie jest to ponad akceptowalną normę, zgłoś do serwisu, niech przyjadą i sprawdzą.
Filmik możesz też spróbować nagrać.
 

Piomakusz

New member
Tv wisi w suchutkim salonie. Niby niewiarygodne ale niestety prowdziwe (smuga w prawym dolnym rogu). Jakiś niefart czy raczej wada... już sam nie wiem, pierwszy raz się z takim czymś spotykam
 

lm648

Banned
w niektórych samochodach stojących na ulicy parują reflektory ale żeby TV parował na filtrze matrycy :) .... domagaj się w serwisie wymiany TV na nowy :)
 
Ostatnia edycja:

muzykant

New member
Odpowiedź LG na moją wiadomość:

W nawiązaniu do nadesłanej wiadomości uprzejmie informujemy, iż opisana przez Pana dźwięk jest to szumienie obwodu elektrycznego/bzyczenie panelu: cichy dźwięk wytwarzany przez szybkie przełączanie obwodu, który dostarcza duże ilości prądu potrzebne do zasilania urządzenia. Występowanie i skala zjawiska różnią się w zależności od produktu. Ten dźwięk nie wpływa na jakość i niezawodność działania produktu, a tym samym nie kwalifikuje urządzenia do reklamacji.
 

lm648

Banned
muzykant
... nie daj się robić w wała, to jest zwykłe zbywanie mało tego zaoczne, ... czy ktoś widział sprawdzał tą usterkę? , no nie ..... więc nie daj sobie wciskać takich tekstów, ... walcz o swoje. Pozdro
 

muzykant

New member
Odwiedzę sklepy w okolicy posiadające ten typ tv i sprawdzę jaki poziom dźwięku generują podczas pracy, jeżeli będą niższe to zgłoszę usterkę do serwisu LG.

Teraz wykonywałem test - spokojny film (większość dialogi i cicha muzyka), głośność na poziomie 30 no i niestety w tle irytujące bzyczenie (jest jednostajne, nie zmienia natężenia w zależności od wyświetlanego obrazu) słyszalne bez problemu w całym pomieszczeniu.
 

Piomakusz

New member
Spróbuj zadzwonić i nalegać na wizytę serwisanta w domu, niech on sam sprawdzi czy tak rzeczywiście powinno być. Na odległość to ja też mogę napisać, że "cichy dźwięk wytwarzany przez szybkie przełączanie obwodu, który dostarcza duże ilości prądu potrzebne do zasilania... ble, ble, ble...
Sprawdź w sklepie jak mówiłeś i dzwoń do serwisu - sprzęt musi dawać satysfakcję a nie irytację. Jak napisał Im648 "walcz".
Powodzenia
 

Piccolosan

New member
U mnie także słychać ciche bzyczenie - jak koledzy napisali, to norma w plazmie. Jednak przy normalnym użytkowaniu tego nie słychać. Miałbym do Was jeszcze pytanie - czy ten model (PN6500) sprawdzi się do konsoli PS3? Planuję zakup ale chciałbym rozwiać wątpliwości. Nie mówimy tutaj o statycznych elementach ponieważ wiem jakie zagrożenie niosą. Chodzi bardziej o zjawisko smużenia/szybkie sceny. Dziękuję za pomoc.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja mam XBOX'a 360. I mam porównanie z poprzednikiem TV, czyli LCD Sharp 32" FullHD. No i powiem tak - ja nie rozumiem niektórych poglądów w sieci odnośnie iż plazmy nie nadają się do grania. Bzdura totalna. Nie zauważam jakiegokolwiek smużenia, szybkie sceny w wyścigach czy Fifie to dla mnie perełka. W poprzednim LCD to dopiero teraz widzę jakie miałem smużenia i rozmazywanie obrazu. A byle jaki nie był Sharp, bo swoje 5 lat temu kosztował.
Maniakiem 24h/dobę grania nie jestem, ale na konsoli jak znajdę czas lubię pograć, zwłaszcza z kimś w Fifę. Na tym TV granie dla mnie nabrało nowego wymiaru - rozmiar, jakość obrazu w grach no i ta płynność... grać i się nad pierdołami nie zastanawiać. ;)
 

Pierniczeq

New member
Chciałam tylko napisać, że na szczęście pęknięcie udało się naprawić. Tzn. na serwisie od razu odbijali piłeczkę, że to uszkodzenie mechaniczne i nie naprawią tego. Dopiero po trzecim kontakcie z konsultantem kazano mi wysłać zdjęcia na serwis. Powiedzieli, że to uszkodzenie mechaniczne, ale jest tak nietypowe, że naprawią. Przyjechał serwisant, wziął telewizor i po 5 dniach dostaliśmy naprawiony :)
 

Piomakusz

New member
Chciałam tylko napisać, że na szczęście pęknięcie udało się naprawić. Tzn. na serwisie od razu odbijali piłeczkę, że to uszkodzenie mechaniczne i nie naprawią tego. Dopiero po trzecim kontakcie z konsultantem kazano mi wysłać zdjęcia na serwis. Powiedzieli, że to uszkodzenie mechaniczne, ale jest tak nietypowe, że naprawią. Przyjechał serwisant, wziął telewizor i po 5 dniach dostaliśmy naprawiony :)

No i dobrze, że tak się skończyło i masz sprawny tv. Miłego oglądania:)
 

muzykant

New member
Wracam do sprawy bzyczenia, zgłosiłem oczywiście usterkę do serwisu, telewizor został zabrany i jak się spodziewałem nie stwierdzono żadnej usterki. Na nic miały się moje tłumaczenia, że porównywałem mój telewizor z tym samym modelem i różnica była kolosalna. Drugi tv było coś słychać dopiero po zbliżeniu głowy do obudowy, w moim bzyczenie przy jasnym ekranie słychać w całym pokoju ;)

Moim zdaniem nie bzyczy elektronika a panel, bo dźwięk na moje ucho ma dwa źródła - oba boczne skraje telewizora i dźwięk z tych dwóch źródeł jest taki sam.

Żałuję niezmiernie tego zakupu, oglądanie czegokolwiek na tym telewizorze nie sprawia przyjemności, jest ogromnie irytujące.
 
Do góry