50 PN 6500 a seria PA porównanie

pajero

New member
Witam

Byłem już zdecydowany na 50PA6500 nawet poleciłem rodzince ten tv ( po lekturze forum) także o PA6500 co nieco wiem , niestety teraz kiedy mam fundusze tv znika ze sklepów internetowych albo jest w w cenie ok 2300 2400 kiedy to miesiąc temu był za 2100 z darmową dostawą np w neo24 :/
Pojawiło se coś takiego jak PN6500 i z tego co wiem jest to tv na 2013, i teraz moje pytanie czy to jest następca właśnie modelu PA???
Co mnie zastanawia to 2 wejścia HDMI czyli tak jak PA ale 5500 ...
Czy ktoś coś może podpowiedzieć w tym temacie ? bardzo proszę o jakąś opinie na temat tego tv co to jest? ( PN6500)?

Pozdrawiam
Bartek
 
Ostatnia edycja:

silnik777

New member
Jestem posiadaczem 50PN6500.
Co mogę o nim powiedzieć? Po przeczytaniu opinii o serii PA stwierdzam, że jest to ten sam model. 1xUSB, 2xHDMI, 1xCI. Czerń słaba ale jednorodna, słychać lekkie bzyczenie z odległości mniejszej niż 2 m i wyłączonym głosie (podczas oglądania niesłyszalne). Do różnic można zaliczyć kolorowe logo na panelu oraz to, że podstawa jest w większości matowa (nie odbija się w niej oglądany obraz).
Gdyby nie głębokość czerni i brak wyjścia słuchawkowego to ten TV byłby idealny.

P.S. Ja swojego kupiłem w Auchan za niewiele ponad 2200
 

pajero

New member
hmm , LG 6500 miał 3x hdmi , 2xhdmi miał model 5500 , wynika z tego że został wykastrowany...

Mam pytanie jak wygląda sprawa odtwarzania filmów ( napisy itp) w różnych formatach z nośnika USB ???
 

digitalus

Banned
Nie powinno byc problemow.Kolega ma plazme LG, telewizor bez problemow odtwarza pliki filmowe z usb i napisy srt z dysku twardego i pendrive.
W 50PN6500 jest resolution upscaler, pliki filmowe o niskiej rozdzielczosci powinny wygladac jeszcze lepiej niz pa6500 .W pa6500 nie bylo takiej opcji.Mozna zabrac pendrive z plikami i sprawdzic w sklepie
 
Ostatnia edycja:

Acodin

New member
Witam wszystkich na forum!
To moje pierwsze kroki w dziedzinie rtv więc proszę o wyrozumiałość ;)
Tak się składa, że pracuje w sklepie ze sprzętem elektronicznym i od kilku dni mam na wystawie LG 50PN6500. Nie miałem jeszcze okazji mocno pogrzebać w jego ustawieniach jeśli chodzi o obraz. Natomiast potwierdzić mogę, że film mkv niejaki hobbit w 1080p x264 (13gb) jest wyświetlany bez zastrzeżeń. Natomiast film w formacie mp4 rzekomo o rozdzielczości również 1080p i wadzie 1,5gb był całkowicie nie strawny przynajmniej przy kinowych ustawieniach obrazu, ale tutaj nie ma się co dziwić przy tak wielkiej kompresji. Nie miałem dziś w pracy zbyt wielu formatów plików i na koniec sprawdziłem film w formacie mkv 720p także bez jakichkolwiek problemów. Napisy zarówno w formacie txt oraz srt wyświetlane są poprawnie. Jeśli macie jakieś uwagi czy pytania to dajcie znać a postaram się w ciągu tygodnia wszystko sprawdzić jeśli chodzi o ten model. Przyznam się szczerze, że sam się do niego powoli przekonuje i w przyszłości planuje jego zakup.

PS: mkv z DTS sprawdzę w poniedziałek
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Tak informacyjnie:
W Auchan od 2.05 startuje promocja gdzie ten TV będzie dostępny w cenie 1992 zł - cena chyba bardzo dobra?

Ps.
Czy ta plazma będzie miała lepszy obraz od mojego Panasonica PY80P?
 

MadDesigner

New member
50PN6500 - 1992 PLN wiec cena super

Widzę że się trochę pośpieszyłem, ale za te pieniądze nawet bym się nie zastanawiał.
 

radko777

New member
Byłem dzisiaj w Auchanie w Bielsku-Białej i faktycznie jest ta promocja 1992 za 50PN6500 :) mają jeszcze dongla z androidem Measy w cenie 199 wiec praktycznie za 2191 zeta mamy 50'' plazme ze smart tv :shock:
 
Ostatnia edycja:

feltom

New member
Byłem w Auchan, poprosiłem o pilota od tego TV. Z wyłączonym trybem EKO oraz kontrast na 100% obraz był wyraźnie ciemny. Jasność ustawiona była na 50% i opcja była niekatywna. Czy TV był w trybie sklepowy? Obraz był wyraźnie ciemny
 

digitalus

Banned
Witam
Wiekszosc telewizorow w sklepach jest na ustwieniach sklepowych , takie ustawienia nie sa najlepsze. W plazmie sa tez zaawansowane ustawienia obrazu i jakosc obrazu moze byc zdecydowanie lepsza.pierwsze uruchomienie telewizora , do wyboru mamy sklep i dom.Wybieramy oczywiscie dom.
W jasnym oswietleniu sklepowym ekran plazmy zawsze jest ciemniejszy od lcd.Intensywnosc swiecenia ekranu plazmy jest nizsza . W domu sa zupelnie inne warunki i jasnosc ekranu jest na dobrym poziomie.Pod warunkiem ze plazma nie bedzie stala przodem do okna lub w domu nie ma bardzo jasnego oswietelnia.
Przyklad,w linku nizej porownanie jakosci obrazu w ciemnym pomieszczeniu ,pioneer kuro i LG PA6500.PA6500 to podobny model jak 50PN6500
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82283-telewizor-lg50pa6500-102.html
Mam nadzieje ze nikt nie bedzie sie znowu denerwowal:) z takiego porownania.

Warto przypomniec ze "sztuczke" z wiekszym swieceniem ekranu lcd( led to to samo co lcd , tylko inne podswietlanie matrycy) przeprowadza sie w prosty sposob tzn telewizor lcd jest na ustawieniach sklepowych. Podswietlanie ccfl lub led swieci dwa razy mocniej i pobiera dwa razy wiecej energii. Nie kazdy producent podaje takie informacje ale bez problemu mozna odszukac w parametrach technicznych telewizora lcd. led.tv.Przy pomocy takiego prostego sposobu klient w sklepie najczesciej wybiera lcd bo mocniej swieci.

cytat z internetowej strony, dotyczy lcd i led.tv

Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
Wczoraj zakupiłem ten telewizor.Dzięki Digitalus za pomoc i poradę!
Pierwsze wrażenia - brak filtra powoduje że jest to lustro i wiele rzeczy się w nim odbija jednak przy zasłonach i wieczorem obraz jest naprawdę ładny. Model sprzedawany w Auchan mam wrażenie, że jest przeznaczony na rynki wschodnie (oznaczenia krajów na naklejce opisującej klasę energetyczną to skazują). Wydaje mi się ze za taką cenę trudno będzie znaleźć coś lepszego :)
 

digitalus

Banned
Zycze dobrego odbioru i witaj w rodzinie posiadaczy telewizorow plazmowych:)
Jakosc obrazu z telewizora plazmowego jest na bardzo dobrym poziomie , szczegolnie wieczorem.Wtedy plazma pokazuje pazur i pod wzgledem jakosci obrazu rozwalcuje kazdy telewizor lcd. Odblaski byly we wszystkich telewizorach kineskopwych i uwazam ze nie jest to wielki problem.Nie zwracam wcale uwagi na odblaski i ekran pdp bardziej przypomina telewizor crt.
 
Ostatnia edycja:

pajero

New member
Jako założyciel tematu czuję się zobowiązany do napisania "czegoś" na temat porównania tych TV
-Co do obrazu: różnicy nie widzę (ale ja się mało znam )
-Co do filmów z pendriva też nic nie powiem wiele nie testowałem na PA6500 na PN6500 na razie wszystko działało napisy itp od dvixów po filmy hd
- TV jako taki:
>pilot w starszym PA dużo lepszy, wiekszy przez co wedł można po chwili używania nie patrzeć na niego ... w PN pilot marny oj marny :/
> obudowa: ramka ładniejsza natomiast podstawa to tragedia TV się chwieje bardziej niż już mało stabilny PA ( no ale na razię stoi ;) )
> PA6500 miało 3 wejścia hdmi ten ma tylko 2 :/

Podsumowująć jako laik stwierdzam że podobnie jak to ma miejsce w aparatach fotograficznych nowy model/następca w tym przypadku jest co tu dużo gadać GORSZY ! :/

Zalety? jak dla mnie super obraz, 50" cali za 1990zł na tą chwilę bezkonkurencyjny biorąc pod uwagę całość :)

Ps Co mnie rozwaliło... brak wyjścia słuchawkowego !!!!!!! ( nie wiem jak PA6500 nie pamietam) to jest już normalnie bandytyzm akurat z tego często korzystałem :/

i teraz pytanie do "wiedzących" , mam podłaczony hdmi laptop , leci film i chcę puścić dźwięk na "wieże" czy mogę to zrobić kablem optycznym? tv do wieży?? czy dźwięk poleci przez wieże ???
 
W wielu TV wyjście audio jest tylko cyfrowe - najczęściej po optyku. To nieco komplikuje podpięcie pod wzmacniacz, bo musi on mieć przetwornik cyfrowo/analogowy. Wyjście słuchawkowe też popadło w niełaskę... ech takie czasy
 

hellhammer

New member
Tak czytam i czytam i powiem ze porownanie z d....
Jak mozna cos porwnywac nei majac drugiego TV pod reka?
I prownuje sie jakosc obrazu na sd/hd z dvb-t/dvb-s i tych z usb, a nie ramke :D?
Maskra czy tak trudno było wywnioskować?
Starszy model pa jest z 2012 i ma wiecej wyjsc i wejsc, inne logo,inna stopke, brak obslugi dts z usb,
Nowy model czyli pn z 2013 ma mniej wyjsc i wejsc, inne logo(kolorowe)inna stopke,posiada upscaler,dts z usb, lepsza obsluge plikow itp, jest nowszy
co do jakosci obrazu to moimz daniem minimalnie lepiej kanaly sd na pa a kanaly hd na pn.
Jak juz prownujesz oba tv to prownuj obraz i wtedy tylko rob prowannie jak masz oba tv,
Strwierdzenie ze nowszy model jest gorszy bo nie ma wyjscia sluchawkowego(ktorego i poprzedni nie mial) jest zalosne. Bylo kupic model z 2010 one mialy jeszcze wiecej wyjsc :D
 

lm648

Banned
Miałem 50PA6500 a teraz mam 50PN6500 w wyniku tego, że w poprzednim jeszcze na gwarancji po 14 m-cach padła matryca i dostałem nowy egzemplarz. W podsumowaniu powiem, że PN jest znacznie lepszym TV w zakresie prezentacji obrazu SD i HD od PA pomimo tego, że ma jedno wejście HDMI mniej. I chyba o to chodzi, jeżeli porównuje się TV. Natomiast design TV też jest OK i nie mam do tego zastrzeżeń, jest po prostu inny :)
 
Do góry